Çok ağrım var kanal tedavisi olan dişim ağrıyor :(

Sudesuuu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2020
137
36
39
Benimde çok ağrım var :KK43: dayanacak gibi değil 3 sene önce yaptırdığım kanal tedavisi olan dişim ağrıyor doktora gittim agrimamasi lazım diyor röntgene baktı sinirler alınmış dedi ama peki neden ağrır bilen var mı ? Antibiyotik mi kullanmam lazım ?

Benimde çok ağrım var :KK43: dayanacak gibi değil 3 sene önce yaptırdığım kanal tedavisi olan dişim ağrıyor doktora gittim agrimamasi lazım diyor röntgene baktı sinirler alınmış dedi ama peki neden ağrır bilen var mı ? Antibiyotik mi kullanmam lazım ?
Onu bilemiyorum ama bir dönem çok ciddi diş ağrısı çeken biri olarak bir tavsiyede bulunabilirim. Evde karanfil yağı varsa bı pamuğa döküp ağrıyan bölgeye koyun başta az yakıyor ama sonra uyusturup kesiyor ağrıyı.

Ağrımaması lazım diyerek öylece gönderdi mi? Apse varsa antibiyotik verirler. Sonra da çekilir sanırım. Kanal dişi kurtarmanın son yolu. Başka doktora görünün, geçmiş olsun.

Ağrımaması lazım diyerek öylece gönderdi mi? Apse varsa antibiyotik verirler. Sonra da çekilir sanırım. Kanal dişi kurtarmanın son yolu. Başka doktora görünün, geçmiş olsun.
Evet aynen öyle dedi zar zor antibiyotik yazdırdım ama klauvanat diye emziriyorum da buradaki yorumları okudum agumentin emzirenler icin yazıyor dr soylemistim emzirdigimi ben netten baktıklarımdan yola çıkarak apse şişlik yok ama ağrı var enfeksiyon kaptığını dusunup antibiyotik istedim antibiyotik bitince geçer mi acaba ağrım onu da bilmiyorum :KK43:

Evet aynen öyle dedi zar zor antibiyotik yazdırdım ama klauvanat diye emziriyorum da buradaki yorumları okudum agumentin emzirenler icin yazıyor dr soylemistim emzirdigimi ben netten baktıklarımdan yola çıkarak apse şişlik yok ama ağrı var enfeksiyon kaptığını dusunup antibiyotik istedim antibiyotik bitince geçer mi acaba ağrım onu da bilmiyorum :KK43:
Augmentin veriyorlar emzirenlere. Onu kullanmayın bence. Başka bir doktora görünün mutlaka.

Diş filmi çektirdi mi doktor?orada görünür aslında ne olduğu. Bir de aynı olay benim bir akrabamda da oldu. Dr ona önce antibiyotik tedavisi verdi. Onun iltihap olmuş sanırım. İltihap kurumuyormuş bu da dişin kanal tedavisini kabul etmediği anlamına geliyormuş. 3. Kutu da da kurumazsa çekiciz demişti Dr

Endodonti uzmanina gitmeniz gerekebilir, kökte enfeksiyon olabilir- benim hepsi kanal tedavili köprümün altinda bu durum olusmustu.

Çok saolun. Peki nasıl bi yol izlediniz meler yaptınız suan ki durum nedir
Rica ederim. Endidonti uzmani kökü temizledikten sonra porselen dis yenilendi. Su anda durumu iyi.
Ayni problem su anda diger dislerimde de var; bunlarda köprümün altindaki dis kirildigi ve cürüdügü icin, endodontist kökü temizlemenin anlamsiz olduguna ve disin cekilip implant yapilmasi gerektigini söyledi.
Agriniz cok siddetliyse sinüs kaynakli da olabilir, benim dislerimde bastirinca aci oluyordu ve arasira apse olusuyordu.

Rica ederim. Endidonti uzmani kökü temizledikten sonra porselen dis yenilendi. Su anda durumu iyi.
Ayni problem su anda diger dislerimde de var; bunlarda köprümün altindaki dis kirildigi ve cürüdügü icin, endodontist kökü temizlemenin anlamsiz olduguna ve disin cekilip implant yapilmasi gerektigini söyledi.
Agriniz cok siddetliyse sinüs kaynakli da olabilir, benim dislerimde bastirinca aci oluyordu ve arasira apse olusuyordu.
Porselen dis yenilendi demissiniz tam anlayamadim da kusura bakmayin 🙏 sizin durumla Ayni benimde bastirinca cok aciyo agriyo bisey cigneyemiyorum agridan benim dolgulu disim agriyor kanal tedavili disim muhtemelen enfeksiyon var bi kutu antibiyotik bugun bitiyor agrim gecmedi :KK43: sinus kaynakli ne oluyodu acaba ?

sinüzit enfeksiyonu - agrisi dise vurabiliyor, bunun icin kulak burun bogaz hekimine de basvurabilirsiniz. Dis hekimi panoramik röntgeninizi cekmedi mi? Kökte enfeksiyon varsa zaten orda görür onu.
(Porselen dis dedigimde, kökü temizledikten sonra eski kaplamayi yenisiyle degistirdi anlaminda söyledim)

sinüzit enfeksiyonu - agrisi dise vurabiliyor, bunun icin kulak burun bogaz hekimine de basvurabilirsiniz. Dis hekimi panoramik röntgeninizi cekmedi mi? Kökte enfeksiyon varsa zaten orda görür onu.
(Porselen dis dedigimde, kökü temizledikten sonra eski kaplamayi yenisiyle degistirdi anlaminda söyledim)
Yeni rontgen cekmedi 7-8 ay once ki roentgens bakti direk bilgisayardan Devlet dis hastanesi yarin ozele gidip cektiricem dediginzi gibi cok saolun ilac gibi geldi yazdiklariniz 🙏

Rica ederim, umarim agrinizin kaynagi kesinlesir ve yakinda cözüme ulasir 🙂
Bugün özele gittim yeni röntgen çektirdim hatta röntgenin resmini çektim ama dedi ki çok fazla bi iltihap yok kökte çok az var dedi o zaman niye ağrıyor 2 seçenek var dedi biri tekrar kanal tedavisi olmuş disi kanal tedavisi yapmak zaten sinirler alınmış tekrar doldurmak ya da çekilmesi gerek dedi ağrım var napicami şaşırdım 😔

Kanal tedavisi olan diş ağrımaz acaba yanındaki diş mi ağrıyor

Kanallar iyi yapilmadi ise veya köklerde iltihaplanma vs varsa ağrıyabilir başka dişiniz de ağrı varmı panoramik röntgen cektimi diğer dişlerede baktımi

Belki anlayan biri çıkar diye atıyorum çok ağrım var çektirmekte istemiyorum bi kutu antibiyotik bitirdim geçmedi :KK43:

IMG_7334.jpeg

Kanallar iyi yapilmadi ise veya köklerde iltihaplanma vs varsa ağrıyabilir başka dişiniz de ağrı varmı panoramik röntgen cektimi diğer dişlerede baktımi
Baktı ama çok kötü yapilmamis iyi yapılmış kanal tedavisi dedi ama kökte çok çok az iltihap var bu kadar ağrı yapar mı :KK43:

X