çok bekledim birazda kader

çixgxdem_35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2007
27
0
41 yaşındayım dostlarım ,aslında bu kadar kolay dost edinemem ama siteye üye olduktan sonra okuduğum mesajlar kişiler gerçekten buna deyermiş ...
içime gelen güven duysuyla aniden sizlere bu satırları yazmaya başladım .Yıllarca oku ,çalış ,hadi bunlar boşa gitmesin diye kariyer edinmeye çalış ,tabi bunun verdiği güvenle hep bir üst seviyedeki sıfatlara ulaşmaya çalış,cepten harcanan paralarla bir dünya seminerlere katıl ,onlarca sertifika edinmek için uyuya kaldığım seminer sıralarından bel fıtığı bile ol anaaaaaaaaaaaa baktım yaş 37...38.... gidiyor bu arada sevgililerim oldu tabi herkesin ilişkilerinin belli hedefleri vardır mutlaka yada kriterleri eh bende bazı şeyleri korumak ve yıkmamak adına engüzel yaşlarımı elele tutuşup hadi hadi en fazla öpüşerek geçiştirdiğim birkaç ilişkiden sonra bir gün izlediğim bir filmden etkilenerek aile kurmak istedim çocuğum olsun istedim .ben üniversiteyi Ankara da okudum sonra çalışma hayatına istanbulda başladım yıllarca orada yaşadım aileme ,canım anneme çok özlem duydum,akrabalarımın düğünlerine, sünnetlerine ,doğumlarına şahit olamadım ,işimden ödün vermemek yarışın sonunda yer alamamak için aslında insan hayatının çok önemli bir bölüme anlatılmaz mutluluklar veren aile yaşantısından uzak kaldım ve istanbulu terk etmeye karar verdim yanlızlık ,trafik,kışın kör karanlıklarında tek başına eve dönmek, yüksek ev kiraları, korkunç doğalgaz faturaları en kötüsü üzüntüyü yada sevinci paylaşamamak bütün bunları sebep gösterdim kendime yettide arttı bile .İzmir de işimi ayarladım toplayıp pılımı pırtımı ailemin yanına döndüm ne güzel pazar sabahları kızarmış ekmek kokusuyla uyanmak ,babamla kahvaltı sofrasında pazardan ne alalım diye konuşmak ,daha az kazanıyordum ,eskisi gibi değildi işimdeki sorumluluğum ama yaşadığımı yaşamıştım nasılsa deyip sürekli kendimi teselli ediyordum .Günler sakin ,güzel geçerken izmir'in gazeteci camiasından bir zatla işim gereği yemek yemek durumda kaldım sonra hafta sonu sinema teklifi ve aylar geçti biz aşık olduk ne güzelmiş 39 yaşında aşık olmak benden 4 yaş küçüktü ama herşeyiyle ne büyük bir adam karakter,düşünceler,yaşama bakışı,anlayışlı halleri,sevgi dolu yüreği,mükemmel bir sosyal yaşam ,harika bir çevre ...allah bana dediki ya kulum bu kadar bekledin al sana koca :içelim: biz evlendik allah ikinci defa ödüllendirdi beni aynı filmlerdeki gibi bir 19 mayıs sabahı böğürerek banyoya koştum ,anneler bilirler hemen bir test ve hamileyim uçtuk biz AİLECE uçtuk:emir_bebek: ama ben ilk 3 ayı zehir ettim kendime tabi yaş kemale yaklaşmış bir ton test mahvoldum hele karnımdan su aldıkları amniyosentez olayı dahası onun sonucunu beklemek ya bebek sakatsa diye ,ettiğim dualar bitmedi,allaha yalvardım hergece kötü birşey olmasın diye ... herşey yolunda gitti şimdi 15 aylık kızım ,dostlarım öyle mutluyumki allah her isteyene versin .ben şimdi kızımı büyütürken herşeyin iş,kariyer,para,hırs olmadığını çook önemli zamanın hızla akıp gittiğini ,aile ve sosyal yaşantı içindeki büyük mutlulukları yaşaması gerektiğini anlatmak için biraz daha büyümesini bekliyorum ....

hepinizi öpüyorum :asigim:

Korkarım benim akıbetimde öyle olacak.Tamamen erkek düşmanı değilim ama belkide yaşım gereği evlilikten ve erkeklerden kaçıyorum kişiye göre doğru erkeği bulmak çok zor ve kendimi tamamen kaptırmış durumdayım iş konusuna.Allah herkese her şeyin hayırlısını versin sizin adınıza çok sevindim ne mutlu size ki doğru zamanda doğru insanı bulmuş mutluluğu yakalamışsınız.

İkinci bebek problem olmaz canım korkma kardeşi olsun kızının

Aslında haklısın tıp korkunç ileri ,35 yaş üzeri doğum konusunda gelgelelim ben o kadar çok alışmışımki yanlız yaşamın verdiği özgürlüğe evlilikte bile zorlandım ama eşim çok kibar ve anlayışlı allahtan, 35 yaşından sonra hızlı tempoda çalışanlar artık dinginlik istiyor gördüğüm kadarıyla ,kızımda allah ömür versin nasıl yaramaz anlatamam ,uykuyu sevmiyor mesela inan 1 yıldır gece uykularına hasretim çok zor oluyor ama ömrüm feda olsun ona .tadılması gereken bir duygu isteyen herkese allah nasip etsin .yinede herşey zamanında arkadaşlar kaptırmayın kendinizi işe güce yapın çocuğunuzu katlanılacak yaşlarda :emir_bebek:
sevgiler

X