Çok büyük aptallık yaptım içim aciyor

Onceadalet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2019
415
301
38
Kizlar bana bir sürü söz veren ve evlenen eski eşim şartlarını kabul etmezsem bitirmek istemişti.Sartlari köyüne gitmek,ailesine yakın yaşamak,babasına ev almak ve onun işyerine yakın oturmakti bu şartları kabul etmiştim ama beni o kadar zorladı ki en sonunda boşandım.Bosandiktan bir gün sonra gelip ağladı ve 6 aydır tüm şartlarından vazgeçtiğini,benim istediğim yerde yaşayacağını,ailemle görüşeceğini,ailesine yakın oturtmayacagini,boşandıktan sonra aldığı arabasına ve bir miktar parasına ortak edeceğini çok pişman olduğunu söyleyip ağladı.Gonlum inanmadı,ailesini on defa getireceğini söyledi.Uc sene ayrı evde yaşattığı eşine yani bana karşı çok üzgün olduğunu ifade etti değişti sandım az da olsa.Ailesi dün bize geldi hiçbir alttan alma olmadı olursa olur olmazsa olmaz dediler, çocuklarını övduler,ailem yumuşak davrandı.Bu yüz buldu...Ben de ailem razı değil ailen gelmek için yine arasınlar dedim diye onları karıştırma evet mi hayır mı dedi.Ailesi aradı ailem olumsuz ama düşünelim dedi.Kendisi annemle konuştu benim yaşım ilerlediğini,onunla olmazsa çocuk sahibi olamayacağını ima etti net olun dedi bizimkiler de olmaz dedi.Bana sordu ben de olmaz dedim ama onunla konuşuyordum da psikologa da gittim güvenemiyorum dedim.Sonra bana mesaj yazdı beni de ailemi de rahatsız etme diye...Çok pişman oldum oturup konuştuğum için kizlar...Ben reddederken evlenene kadar beklerim diyen adam ilk gelişte olumsuz dediler diye ailen bir daha gelsin dedim diye bitti dedi.Cok zoruma gitti içim acıyor...Ben 36,o 42 yaşında.Cocuk yok.

GÜNCELLEME:Kizlar akşam eski eş kişisi ve ailesi arayarak bir sürü laflar saydılar benim adıma hasta dediler evet demedigimiz için haklarını haram ettiler.Koylerinde yediğim içtiğim aldığım tulbentin bile lafı edildi.Bu saatten sonra bulamazsın kimseyi dediler.Allah gerçek yüzlerini gösterdi çok şükür..Dilerim hepsinden Allah cikarsin...

Son düzenleme:
Kizlar bana bir sürü söz veren ve evlenen eski eşim şartlarını kabul etmezsem bitirmek istemişti.Sartlari köyüne gitmek,ailesine yakın yaşamak,babasına ev almak ve onun işyerine yakın oturmakti bu şartları kabul etmiştim ama beni o kadar zorladı ki en sonunda boşandım.Bosandiktan bir gün sonra gelip ağladı ve 6 aydır tüm şartlarından vazgeçtiğini,benim istediğim yerde yaşayacağını,ailemle görüşeceğini,ailesine yakın oturtmayacagini,boşandıktan sonra aldığı arabasına ve bir miktar parasına ortak edeceğini çok pişman olduğunu söyleyip ağladı.Gonlum inanmadı,ailesini on defa getireceğini söyledi.Uc sene ayrı evde yaşattığı eşine yani bana karşı çok üzgün olduğunu ifade etti değişti sandım az da olsa.Ailesi dün bize geldi hiçbir alttan alma olmadı olursa olur olmazsa olmaz dediler, çocuklarını övduler,ailem yumuşak davrandı.Bu yüz buldu...Ben de ailem razı değil ailen gelmek için yine arasınlar dedim diye onları karıştırma evet mi hayır mı dedi.Ailesi aradı ailem olumsuz ama düşünelim dedi.Kendisi annemle konuştu benim yaşım ilerlediğini,onunla olmazsa çocuk sahibi olamayacağını ima etti net olun dedi bizimkiler de olmaz dedi.Bana sordu ben de olmaz dedim ama onunla konuşuyordum da psikologa da gittim güvenemiyorum dedim.Sonra bana mesaj yazdı beni de ailemi de rahatsız etme diye...Çok pişman oldum oturup konuştuğum için kizlar...Ben reddederken evlenene kadar beklerim diyen adam ilk gelişte olumsuz dediler diye ailen bir daha gelsin dedim diye bitti dedi.Cok zoruma gitti içim acıyor...Ben 36,o 42 yaşında.Cocuk yok
Bence hayırlı olmuş

Sizin konularınızı biliyorum.

Boşanıp hala eski eşinizle görüşmeniz çok yanlış olmuş. Düzelmeyecegini görmek bu kadar zor olmamalı.

Ayrıca çocuk değilsiniz kaç yaşında insanlarsiniz, ailen gelsin bir daha gelsin diye şart koşulmaz, karşılıklı karar verir sonra ailelerle konusursunuz birebir. Ailenizi de saçma bir durumun içine sokmuşsunuz.

Kapatın artık eski eşi defterini.

Sizi ezmeye çalışan ona borcluymussun ve mecburmussun gibi bir sürü şartlarla senle olmayı kabul eden adama evet dersen oda kendini bulunmaz hint kumaşı zanneder tabi.şurası da var bosanincaya kadar yani son ana kadar blöf yapmış demekki .böyle birinden sana veya başkasına ne hayır gelir.otur bir mantıklı düşün. Sevgi de emek de hak edene verilmeli.yoksa daha cok vicdan azabı ve pismanlik cekersin

Gencecik kadınsın yahu. Bu anacılıkla andropoza girecek zaten anasının dizinin dibinde. Bırak şu sümsüğü, önüne bak.

Kizlar bana bir sürü söz veren ve evlenen eski eşim şartlarını kabul etmezsem bitirmek istemişti.Sartlari köyüne gitmek,ailesine yakın yaşamak,babasına ev almak ve onun işyerine yakın oturmakti bu şartları kabul etmiştim ama beni o kadar zorladı ki en sonunda boşandım.Bosandiktan bir gün sonra gelip ağladı ve 6 aydır tüm şartlarından vazgeçtiğini,benim istediğim yerde yaşayacağını,ailemle görüşeceğini,ailesine yakın oturtmayacagini,boşandıktan sonra aldığı arabasına ve bir miktar parasına ortak edeceğini çok pişman olduğunu söyleyip ağladı.Gonlum inanmadı,ailesini on defa getireceğini söyledi.Uc sene ayrı evde yaşattığı eşine yani bana karşı çok üzgün olduğunu ifade etti değişti sandım az da olsa.Ailesi dün bize geldi hiçbir alttan alma olmadı olursa olur olmazsa olmaz dediler, çocuklarını övduler,ailem yumuşak davrandı.Bu yüz buldu...Ben de ailem razı değil ailen gelmek için yine arasınlar dedim diye onları karıştırma evet mi hayır mı dedi.Ailesi aradı ailem olumsuz ama düşünelim dedi.Kendisi annemle konuştu benim yaşım ilerlediğini,onunla olmazsa çocuk sahibi olamayacağını ima etti net olun dedi bizimkiler de olmaz dedi.Bana sordu ben de olmaz dedim ama onunla konuşuyordum da psikologa da gittim güvenemiyorum dedim.Sonra bana mesaj yazdı beni de ailemi de rahatsız etme diye...Çok pişman oldum oturup konuştuğum için kizlar...Ben reddederken evlenene kadar beklerim diyen adam ilk gelişte olumsuz dediler diye ailen bir daha gelsin dedim diye bitti dedi.Cok zoruma gitti içim acıyor...Ben 36,o 42 yaşında.Cocuk yok
Ay sktrer şunu ya beni de şurada okuyan herkes küfürbaz biriyim sanıcak ikidir yazıyorum şu kelimeyi ama yani cidden haketti.Salla şunu şurada konu açıp da üzüldüğüne bile değmez.Olmadığı iyi olmuş düşünme bile!

Ayak baş parmağınızı öpmeyi bile hak etmeyen hanzoların karşısında oturur konuşur, bir de ailenizi psikopat aileleri ile muhatap ederseniz böyle fasulyeden sayarlar kendilerini. Oh olsun iyi olmuş size. Ders olsun. Gerçi kaçıncı ders bu, sayamadım.

Olumsuz ama düşünelim ailen bir daha gelsin demen biraz acayip olmuş.
Ama hayırlısı olsun diyelim.
İnsanlar değişmiyor çünkü.
Henüz gençsin ilerde ayrılmak daha zor olurdu

Şu erkeklerin başları her sıkıştığında çocuk bahanesine sığınmasına midem bulanıyor artık. Bu adam da ortada olmayan çocuğun üstünden tehdit ediyor manyak mıdır nedir. Sizde huyunu suyunu bildiğiniz adamı nasıl kısa sürede değiştiğine inandınız? İrtibatta kalmanız bile hata.

X