çok cahil hissediyorum

Bunun cahillikle ilgisi yok veya cahillik bu demek değil
Modaya giyimle akimlarla ayakkabı markalariyla ilgili şeyleri bilmek alim olmak değil ki
Kaldı ki herkesin ilgi alanı da aynı olmak zorunda değil bence senin kendi ilgi alanına yakın arkadaşlara ihtiyacın var

imdb listesine bakıp film izle demedim
yönetmen ve oyuncuları takip edip onların filmlerini siteden bul en azından sinema hakkında enetellektüeliten olsun diye söyledim, konu bu değil miydi?
ama sen elalemi eleştirme peşindesin 10 tane şey söylemişim imdb yi ben de biliyorum diyorsun
, e bakkal hasan amca da imdb yi biliyor zaten.
kitaplara başla demişim ona cevap yok? neden çünkü sıkılıyorsun değil mi?
sanırım senin derdin derinlemesine inmek değil, ortamda hava yapabilmek adına günceli öncen yakalayabilmek. e böyle olunca da daha çok neden benim fikirlerimi önemsemiyorlar dersin.
benim sorum sanki film dizi muhabbeti yapamıyomuşum ya da kitap konusunda bilgim sıfırmış gibi anlaşıldı çünkü verdiğim örnek ona yakındı ama hala anlatamadım asıl yakındığım şey muhabbetleri yakalayamamak sanki hayata yetişemiyorum ya da anlamıyorum gibi hissetmek. bunu örneklendirdim. tarzlarını beğendiğim yönetmenleri keşfedip filmlerini de izlesem kitap da okusam belki uzun vadede faydası daha daha iyi olacak ama şuanki sorunuma çözüm olmuyorlar. çünkü dediğim gibi bu tek bir sorun değilmiş gibi hissediyorum. sanki küçüklükten beri az şey deneyimlediğim için böyle gibiyim bu mantıklı geldi ama bu şekilde hissetmek de çok kötü, yaşıtlarımın bildikleri şeylere uzağım bazen hiç duymamış oluyorum hatta.

valla bilişimciyim ne oyunlardan ne de sosyal medyadaki fenomenlerden anlarım😅. baya kültürsüzmüşüm😏. sosyal medyam da bir kaç yıldır var. hiç kültürsüz hissetmedim. bunların kültürle ilgisi yok ki. Bence çevrenizi değiştirin. Size yetemiyorlar.

Demek influencerların hayatlarına hakim değilsin Allahım ne dertler var. Keşke kkda derdini seveyim butonu olsa. Yani bir insan influencerları bilmediği için kendine neden cahil der? Bilme zaten bunları beynini bu boş beleş şeylerle doldurma.
İnfluencer de nedir gurban ? Vallah bilmiyim.

X