çok enayi hissediyorum

selly64

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2021
475
259
başlıkta baya dan diye anlattım aslında derdimi. bunu tamamen rahatlamak için yazıyorum buraya çünkü verilecek pek bir tavsiye yok zaten.
bizim sınıfta neredeyse herkesin bir kopya grubu var ve ordan yapıyolar vizeleri finalleri. ben vizelere biraz geç çalışmaya başlamıştım ama bir şekilde o konuları hallettim vs. beklediğimden baya iyi geldi benim vizelerim.
sonra finallerde sınıftan bir kız yazdı biz topluca yapıyoruz gelebilirsin diye. onlar sınava kendilerinden önce girecek birini arıyolarmış sorular birlikte yapılacakmış. ben de bana böyle bir teklif şey gelince tamam dedim.
hayır niye hemen kabul ediyosam. ilk girip soruları hemen çözmeyince sistem kopya ihtimalini algılayıp işaretleme yapılmadığı sürelerde puan kırıyormuş.
kısaca benim puanım 60larda ama kendileri 80 90larda aldılar. :KK43: ve benim bu yüzden ortalamam çok düşecek kesin.
aslında not kovalayan biri değilim ama genel ortalamam 2nin altına düşerse ( ki sınıftakilerin çoğunluğu hep bir yerlerden bulup bulup aşırı iyi notlar aldıkları için benim harf notum CC falan gelir muhtemelen ) bursum kesilebilir ve bursum kesilirse cidden hiçbir şekilde elimde bir şey olmaz çünkü ailem doğru düzgün harçlık vermiyor zaten.
kendimi kullandırdım resmen ya. kendim girsem ortalamam daha yüksek olucaktı:KK43: öyle anlatmak istedim. bana bu ders olsun bir daha asla hemen kabul etmeyeceğim ayrıca bu tür kopyalara da girmeme gerek yok, kendi elimden geleni yapıcam sadece.

Herkes hakkı olmayan notun peşinde koşmuş
Ama arada siz kaynamışsınız
Bizim öğrenciler de sınavdan sonra ayaklandılar. Soruyu daha okuyamadan sistem diğer soruya geçmiş
Sebebi yan sekme veya başka bir pdf vs açmaları
Kuralları da okumadıkları için hepsi güme gitti.

Tek bir cc ile burcunuz kesilir mi?

Herkes hakkı olmayan notun peşinde koşmuş
Ama arada siz kaynamışsınız
Bizim öğrenciler de sınavdan sonra ayaklandılar. Soruyu daha okuyamadan sistem diğer soruya geçmiş
Sebebi yan sekme veya başka bir pdf vs açmaları
Kuralları da okumadıkları için hepsi güme gitti.

Tek bir cc ile burcunuz kesilir mi?
yok aslında ama ortalamamı düşürüyor. ve benim genel olarak ortalamam pek iyi olmadı hiçbir zaman çünkü sınıfa göre benim ortalamam daha düşük geliyor ve çoğu dersim CC ya da CB falan oluyor. ilk dönem mesela 2,95 falandı bu dönem de 2nin altına inerse eğer bursum kesilir zaten🥺

Bir tanıdığım var aynı size yaptıklarını yapıyorlar. Kendisi şöyle anlatmıştı biraz safça birini bulup ona ilk sen gir diye ısrar edip sonra kendileri yüksek alıyorlarmış. Geçmiş olsun.
Şu pandemi döneminde 1 defa bile kopya çekemedim, kimseden yardım alamadım. Herkes şakır şakır ortalamasını 4 yaptı resmen diğer okullarda, bizimkiler düştü. Yeri gelmişken isyan edeyim dedim

Sizin ihtiyacınız yokmuş ki onlara,çalışmışsiniz gayet , kendiniz girseydiniz güzel güzel sınavınıza.
Amiyane olacak tabir ama herkez binmeye alçak eşşek arıyor. Bu durumda tam öyle olmuş.

Branşınız ne bilmiyorum ama bu kopya meseleleri iş hayatlarında yol şu elektrik olarak çıkıyor karşılarına. 18 yıllık öğrencilik hayatım boyunca sadece tarih dersinden kopya çektim. Onun dışında bütün notlarım alnımın teri, bileğimin gücü. Meslek hayatım boyunca hiv sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum. Helal kazandım çünkü bu mesleği.

Konuyla alakası yok ama görüşümü paylaşmak istedim.

Nasıl bu kadar rahat kopya organizasyonu yapılabiliyor.
Ben cekinirdim net bir biçimde.
Hem senin ihtiyacın da yokmuş.
Neyse bundan sonrası içinde ders oldu sana.
Açıkçası üzüldüm ama olan olmuş artık.

Bir tanıdığım var aynı size yaptıklarını yapıyorlar. Kendisi şöyle anlatmıştı biraz safça birini bulup ona ilk sen gir diye ısrar edip sonra kendileri yüksek alıyorlarmış. Geçmiş olsun.
Şu pandemi döneminde 1 defa bile kopya çekemedim, kimseden yardım alamadım. Herkes şakır şakır ortalamasını 4 yaptı resmen diğer okullarda, bizimkiler düştü. Yeri gelmişken isyan edeyim dedim
Aynen ben 3 cocukla emek verdim geçebilmek için zar zor şükür gectim yüksek notlar olamasamda verdim dersleri
Gecen bi arkadaş telegramda gruplar olduğunu bu şekilde yüksek not aldıkları söyledi
Kendimi soyle avutuyorum kpss ye canlı girilecek o zaman tüm bunların pek bi önemi kalmiyor

başlıkta baya dan diye anlattım aslında derdimi. bunu tamamen rahatlamak için yazıyorum buraya çünkü verilecek pek bir tavsiye yok zaten.
bizim sınıfta neredeyse herkesin bir kopya grubu var ve ordan yapıyolar vizeleri finalleri. ben vizelere biraz geç çalışmaya başlamıştım ama bir şekilde o konuları hallettim vs. beklediğimden baya iyi geldi benim vizelerim.
sonra finallerde sınıftan bir kız yazdı biz topluca yapıyoruz gelebilirsin diye. onlar sınava kendilerinden önce girecek birini arıyolarmış sorular birlikte yapılacakmış. ben de bana böyle bir teklif şey gelince tamam dedim.
hayır niye hemen kabul ediyosam. ilk girip soruları hemen çözmeyince sistem kopya ihtimalini algılayıp işaretleme yapılmadığı sürelerde puan kırıyormuş.
kısaca benim puanım 60larda ama kendileri 80 90larda aldılar. :KK43: ve benim bu yüzden ortalamam çok düşecek kesin.
aslında not kovalayan biri değilim ama genel ortalamam 2nin altına düşerse ( ki sınıftakilerin çoğunluğu hep bir yerlerden bulup bulup aşırı iyi notlar aldıkları için benim harf notum CC falan gelir muhtemelen ) bursum kesilebilir ve bursum kesilirse cidden hiçbir şekilde elimde bir şey olmaz çünkü ailem doğru düzgün harçlık vermiyor zaten.
kendimi kullandırdım resmen ya. kendim girsem ortalamam daha yüksek olucaktı:KK43: öyle anlatmak istedim. bana bu ders olsun bir daha asla hemen kabul etmeyeceğim ayrıca bu tür kopyalara da girmeme gerek yok, kendi elimden geleni yapıcam sadece.
Tek bi dersten almadınız mı 60 puanı? Nasıl oldu anlamadım tam olarak

Bu hatayı yaşaman gerekiyormuş yaşamışsın hata yapmadan direk doğruyu bilemeyiz ki? Tecrübe kazanmış oldun kendini bu kadar sıkma canım, hayat tecrübelerden ibarettir..

Tek bi dersten almadınız mı 60 puanı? Nasıl oldu anlamadım tam olarak
bu derste BA ile gecmeyi planliyodum cunku iyiydi ilki. şimdi CB falan olucak muhtemelen. ve gerçekten harf notları çok hızlı etki ediyo ilk dönem sırf sınıftakiler daha iyi yaptığı için benim iyi sandığım notlar CC diye sonuçlandi ve ortalamam düştü... yine aynısı olacak ve ortalamam düşerse 2nin altina bursum da gider

Ben olsam dersin hocasına itiraf ederim. Soruları onlara attığınız mesajlar duruyodur alın ss atın. İnsanı aptal yerine koymanın bedelini öğrenirler en azından. Siz eminim cevapları da onlardan almamışsınızdır. Burs konusundaki çekingenliğinizi anlıyorum ama bu şekilde içiniz buruk olacak hep daha üç sene var onları gördükçe aklınıza gelecek eminim. Arkanızdan güldürmeyin kimseyi.

Ay ben biraz gıcığım o grubu duyduğum an hocaya bi güzel haber verirdim :KK48: Hele ki çan eğrisi varsa onların beleşçiliği benim sıralamamı etkiliyorsa hiç düşünmezdim sanırım.

bu derste BA ile gecmeyi planliyodum cunku iyiydi ilki. şimdi CB falan olucak muhtemelen. ve gerçekten harf notları çok hızlı etki ediyo ilk dönem sırf sınıftakiler daha iyi yaptığı için benim iyi sandığım notlar CC diye sonuçlandi ve ortalamam düştü... yine aynısı olacak ve ortalamam düşerse 2nin altina bursum da gider
İyi düşünüp hesap et notları ve sonuçlara itiraz etmen mümkünse itiraz hakkını da kullan

o burs sen kopya çek diye verilmiyor.
çalış, çabala, bileğinin, zihninin hakkıyla geç diye veriliyor.
aldığın burs kyk bursu muhtemelen. ne adaletsizlikler döndüğünü bilen bilir. kopya çekerek burs almaya devam ettiğin zaman kim bilir hangi yetimin, ihtiyacı olan ama burs çıkmayanın hakkına girmiş olursun hiç düşündün mü?
bak, ailenin de pek durumu yokmuş sana destek olamıyormuş.
sen bu ülkenin genç bir evladısın. devletin ya da bir kurumun burs desteği ile okuyorsun, belki mezun olunca topluma hepimizden çok daha faydalı olacaksın.
sen şu an ava giderken avlanmışsın. bu olay sana iyi bir not olarak dönmedi. arkadaşlarını boşver onlar kullanacak adam ararlar. yüksek yüksek notları alıp geçerler alışmışlar çünkü, kalpleri çürümüş. ne sanıyorlarsa üniversiteyi artık?
onlara uyma, lütfen bir daha kopya çekme. ne daha düşük aldığına ne de bursu kaybetme korkusuna değer.
sana yakın yaşlarda öğrenci kız kardeşim var benzer konuşmaları ona da yapıyorum.

yok aslında ama ortalamamı düşürüyor. ve benim genel olarak ortalamam pek iyi olmadı hiçbir zaman çünkü sınıfa göre benim ortalamam daha düşük geliyor ve çoğu dersim CC ya da CB falan oluyor. ilk dönem mesela 2,95 falandı bu dönem de 2nin altına inerse eğer bursum kesilir zaten🥺
2.95ten cc ile 2 altına inmez
Gpa hesaplama programları var. Oradan tahmini olarak hesaplayın içiniz rahat etsin
Tüm derslerin dd falan olması lazım ya da ff li derslerin olması lazım 2 altı için

İyi düşünüp hesap et notları ve sonuçlara itiraz etmen mümkünse itiraz hakkını da kullan
Online sınavda itiraz işe yaramıyor maalesef
Mesela biz log tutuyoruz
Sorudayken başka ne işlem yapmış kaydı gözüküyor
İtiraz edince de red alıyor öğrenci
Belki üniden üniye fark ediyordur ama yüzyüze iken itiraz gelince komisyon tekrar okuyordu sınavları

Ben olsam dersin hocasına itiraf ederim. Soruları onlara attığınız mesajlar duruyodur alın ss atın. İnsanı aptal yerine koymanın bedelini öğrenirler en azından. Siz eminim cevapları da onlardan almamışsınızdır. Burs konusundaki çekingenliğinizi anlıyorum ama bu şekilde içiniz buruk olacak hep daha üç sene var onları gördükçe aklınıza gelecek eminim. Arkanızdan güldürmeyin kimseyi.

Bu da riskli ama
Kopya çekmek ile kopya vermek hatta teşebbüs etmek aynı suç
Bana bir öğrencim itiraf etse hepsine 0 verir disipline gönderirdim
İtiraf ettin teşekkür ederim al sana 30puan daha demezdim açıkcası

X