Tuvalet Eğitimi Çok endişe ediyorum,ne olur yardım edin

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

mesliza

Guru
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2010
30
4
Anneler destek verin, artık gücüm kalmadı🥲bayramın ilk günü tuvalet eğitimine başladık, beklediğim gibi hep sağa sola yaptı gün boyu akşam tuvalete yapmayı becerdi, ama kakayı tuttu,ikinci gün iyi kötü arada kaçırsada tuvalete lazımlığa yaptı, 3 gün az kaka yaptı lazımlığa ve ondan korku ,korkmasın diye övdüm seremoni ile uğurladık klozete ve sifona beraber bastık ve ondan sonra ciddi korkuları başladı ve tutmaya başladı işin kötüsü bu sefer çişi de tutuyor, 30 saat çiş tutulur mu , 4-5 gündür çişini ve kakasını birlikte tutuyor son raddeye kadar ağlaya ağlaya zorlandığı yerde bırakıyor , lavman yapıldı onu da 5-6 saat tutmayı becerdi,şimdi hep tutuyor ne keyfi kaldı ne huzuru, mız mız oldu hep oturuyor yavrum çişi ve kakası gelmesin diye sıkıyor yerinden kalkmiyor her şey denedik doktora gittik, psikiyatriste gittim yok güzel anlattım gösterdim yok artık şaşırdım ne yapacağım işin kötüsü beze de yapmiyor doktor beze dönün dedi ama kızım beze de yapmiyor sonuna kadar tutuyor kendine zarar verecek diye korkuyorum böbrekleri zarar görür diye, beze dönsün yeter ki yapsın istiyorum, bu 7-8 günde ne çektiğimi bir Allah bir ben bilirim, kızlar siz de de böyle bir olay oldu mu ne olur teselli verin🥲😭

32 aylık , evet beni de bu uzun tutmaları korkutuyor,
Daha iyi anlamak için soruyorum.
Sizce kakasindan mi korktu ya da çiş kaka konusunda farkında olmadan yanlış bir uyarıda bulunup korkutmuş olabilir misiniz?
Tek başınıza mi öğretiyorsuduz yoksa karışan başka birileri oldu mu ?

T
Sizce kakasindan mi korktu ya da çiş kaka konusunda farkında olmadan yanlış bir uyarıda bulunup korkutmuş olabilir misiniz?
Tek başıma öğrettim,kakasından korktu,kendini teselli ediyor korkma o kahverengi hamur diye

T
Tek başıma öğrettim,kakasından korktu,kendini teselli ediyor korkma o kahverengi hamur diye,

T

Tek başıma öğrettim,kakasından korktu,kendini teselli ediyor korkma o kahverengi hamur diye,
Ben de bugünlerde öğretiyorum ya.
Ne kadar zor aslında.
Allah tum annelerimizin yardımcısı olsun.
Kendi yaşlarında tuvalete kaka yapan biri var mi arkadaşı etrafınızda büyük abi abla falan?
Onlardan destek alsanız?
Vucudundan bir parça sanıyor çocuklar. Sey düşün mesela bizim bir parmağımız kopsa nasıl kabullenmek cok zor ya onlar da öyle düşünürmüş.
Herkesin bunu yaptığını anlatın.
Simdi siz de çok gerilmissinizdir o da çocuğa yansır.
Üzüldüm ya inşallah tez zamanda bu durumdan kurtulur çocuk.

Ben de bugünlerde öğretiyorum ya.
Ne kadar zor aslında.
Allah tum annelerimizin yardımcısı olsun.
Kendi yaşlarında tuvalete kaka yapan biri var mi arkadaşı etrafınızda büyük abi abla falan?
Onlardan destek alsanız?
Vucudundan bir parça sanıyor çocuklar. Sey düşün mesela bizim bir parmağımız kopsa nasıl kabullenmek cok zor ya onlar da öyle düşünürmüş.
Herkesin bunu yaptığını anlatın.
Simdi siz de çok gerilmissinizdir o da çocuğa yansır.
Üzüldüm ya inşallah tez zamanda bu durumdan kurtulur çocuk.
Amin 🙏 Allah hepimizin yardımcısı olsun . Hepsini anlatiyorum birlikte tuvalete götürüyorum gün boyu anlatiyorum herkesi sayıyorum o yapıyor bu da yapıyor diye gösteriyorum yok bir türlü yenemiyor korkusunu

Amin 🙏 Allah hepimizin yardımcısı olsun . Hepsini anlatiyorum birlikte tuvalete götürüyorum gün boyu anlatiyorum herkesi sayıyorum o yapıyor bu da yapıyor diye gösteriyorum yok bir türlü yenemiyor korkusunu
En sevdiği bebek oyuncağı ya da ne bilim ayısı falan var mi?
Kağıttan kakalar yapsanız o tuvalete yapınca alkış falan. ?

X