ÇOK ERKEN HAMİLELİK BELİRTİLERİM

Süpeeer, tebrik ederim, hayırlı olsun🙏🙏🥰 çatlatma iğnesinden kaç gün sonra testte çıktı?
Ben 15 gün bekledim. 947 çıktı hcg. Bi de bir hafta sonra doktora gittim, iki tane kese gordük. Ben o kadar şaşkınım ki. Hamile kalmayı çok istiyordum ama ikiz dusuncesicok korkutuyor beni

Benim foliküller oluşmuş ama çatlayamamış o yüzden regl olamıyordum. Ben tedavi amaçlı oldum aslında yine de gebelik ihtimali de olabilir bu süreçte dedi doktor.
Regl düzenli olan kişilerede vurulabiliyormu isteğe bağlı ve devlet vuruyormu yoksa özele gidip istek üzerine vurdura biliyormuyuz

Regl düzenli olan kişilerede vurulabiliyormu isteğe bağlı ve devlet vuruyormu yoksa özele gidip istek üzerine vurdura biliyormuyuz
Kendin vuruyorsun zaten evde. Ama doktora danışmadan alınmamalı. Öncesinde tahliller yaptırdım, muayene oldum. Reçetesiz verilmez sanıyorum.

Hangi tahlileri yaptırdınız acaba nasıl anladınız yumurtalarınız çatlamadığını vs biraz detaylı anlatabilirmisiniz
Regl olamadım, adetim gecikti. O yüzden muayene oldum büyümüş ama çatlamamış foliküller vardı. Hormon testi yapıldı. Östrojen yeteri kadar yüksek çıksaydı direkt alacaklardı aslında . Ama daha düşük çıkınca ve lh yüksek olduğu için önce çatlamasını sağlamak için iğne ve östrojen ve progesteronu yükseltmek için cycloprogynova verdi. Benim tedavimin asıl amacı adet siklusunu düzene sokmak öncelikle.

Kızlar banada yardımcı olur musunuz düzensiz regly olduğum için 2 ay cyclo progynova 3 aydır da duphaston içiyorum. Geçen aylarda ilactan sonra 3 günde regly oluyordum. Bu sefer 7 gün gecikti. Ve hamile de değilim teste göre. Fakat 3 haftadır da duzenli olarak deniyoruz. Fikirlerinizi ve onerilerinizi bekliyorum

Kızlar banada yardımcı olur musunuz düzensiz regly olduğum için 2 ay cyclo progynova 3 aydır da duphaston içiyorum. Geçen aylarda ilactan sonra 3 günde regly oluyordum. Bu sefer 7 gün gecikti. Ve hamile de değilim teste göre. Fakat 3 haftadır da duzenli olarak deniyoruz. Fikirlerinizi ve onerilerinizi bekliyorum
Hep mi duzensizdi sonradan mi oldu?

Hep mi duzensizdi sonradan mi oldu?
Bugün gecikmesi 11. Gün ve doktora gittim kist miyomda çıkmadı. Hormon tahlillerim de güzel. Beta kan testim 0.1
Malesef hamile degilim. Ama regly degisiyor genelde düzensiz. Ama fazla gelirdi gün olarak. Ilk defa bu kadar gecikme yaşıyorum. Doktorum da duphanston birakip cyclo diye bir ilaca gecis yapti 🥺

Bugün gecikmesi 11. Gün ve doktora gittim kist miyomda çıkmadı. Hormon tahlillerim de güzel. Beta kan testim 0.1
Malesef hamile degilim. Ama regly degisiyor genelde düzensiz. Ama fazla gelirdi gün olarak. Ilk defa bu kadar gecikme yaşıyorum. Doktorum da duphanston birakip cyclo diye bir ilaca gecis yapti 🥺
Ben oldum cok sukur cyclodan sonra🙏 Dugun stresinden kisa zamanda 5-6 kilo verdim ki 54 kiloydum zaten :) ona bagli saniyorum hormonlarimda bir karisiklik oldu. Ama suna yoluna girdi cok sukur

Ben oldum cok sukur cyclodan sonra🙏 Dugun stresinden kisa zamanda 5-6 kilo verdim ki 54 kiloydum zaten :) ona bagli saniyorum hormonlarimda bir karisiklik oldu. Ama suna yoluna girdi cok sukur
İnşallah benimde girer. Sevindim düzene girmesine 🤲
Ben aylardir cyclo daha sonrada duphaston kullanmama ragmen düzene girmedi. Yeniden cyclo icmeye basladim. Bebekte düşünüyorum. Ne yapmam gerek bilmiyorum hic

Herkese selamlar, test yapıp negatif sonucu alanlara fikir olması açısından yazıyorum. Her ay aynı gün düzenli regl olurum. 17 eylül reglimin ilk günü, 23 eylül son günüydü. 24-26-28 eylülde ilişki denemesi oldu. 30 eylülde sağ yumurtalığımda bir ağrı hissettim. Bu böyle hiç kesilmeden devam etti. Aynı zamanda şeffaf, kokusuz bir akıntım vardı. 2 ekimde hafif bir lekelenmem oldu kırmızı ama çok az. Sağ kasık ağrım hiç geçmedi. 6 ekimde sağ yumurtalık+alt karın+bel ağrısı yaşadım. 7 ekim gecesi çok şiddetli mide bulantısı, engellenemeyen 2 adet kusma+ishal+aşırı üşüme titreme nedeniyle acile gittik. Gebelik şüphesini de söyledim ama bu kadar erken çıkması mümkün değil dediler. Ayrıca ishal olmaz kabızlık olur dediler vs. Metpamid verdiler serumla fakat hiçbir tesiri olmadı. Beta hcg 1,2 çıktı. 8 ekim aşırı mide bulantısı+kusma+ishal+üşüme+titreme devam etti. 9 ekimde beta hcg yine 1,2 çıktı, çok bilinen özel bir hastanede kadın doğum doktoruma gittik ve mümkün değil bu kadar erken mide bulantısı dedi. Rahim temiz görünüyor dedi ve gönderdi. Afedersiniz kusmamak için akadaşlarımdan duyduğum prilam dr yi içmeye başlamıştım artık. Sonra 16 ekimde evde test yaptık tek çizgi çıktı. 17 ekim sabah ilk idrar ile tekrar test yaptım ve silik te olsa ikinci çizgiyi gördüm. Aynı gün beta hcg verdim 25 çıktı. Yani 30 eylülden beri kendini gösteren belirtilerimin nedeni belliydi fakat hep negatif çıktı. Lütfen regl tarihiniz geçmeden yapılan testlere aldanmayın. Herkesin belirtileri aynı olmayabilir. Kimseyi kendinizle kıyaslamayın. Doktorlar mümkün değil bu kadar erken belli olması dese de ben hissediyordum. Dua edin değerim sağlıkla artsın. Herkesin gönlünden geçenin olması dileğiyle…
Ben boş gebelik yaşadım hiç akıntım yoktu hatta şüphelendim asırı kuruydu aradan 7 ay geçti ve benim iki gün gecikmem oldu asırı bı kuruluk yok ama yine biraz kuruluk var aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum yani bebeği göreekadar hamileyim diyemicem ne yapsam çizgiyide görsem böyle bir şey yaşadığım için korkuyorum acikcası

bende şuan benzer bir durumdayım 2 hafta önce geri çekilerek ilişkisiye girdik ardından ymurtlama günüm geldi ve 3-4 gündür aşırı midem bulanıyor ve kokulara çok hassaslastım anında midemi bulandırıyor sigara icen bibri olmama rağmen eşim sigara içip geldiğinde az kalsın afedersiniz kusucaktım kasıklarımda batma göğüs hassasiyeti ağrısı da var kendi kendime kuruntumu yapıyorum derken sizin başlığınızı gördüm acab varmıdır.. reglime 10 gün var daha herkes banada aynı tepkiyi verdi cok erken bu belirtiler için yoktur dedi
sizinki daha çok yumurtlama belirtisi gibi

Bugün daha reglime tahmini 1 hafta var ancak dün karnım inanılmaz regl olacak gibi ağrıdı fakat bugün o doluluk ve ağrı hissi gitti. Regl öncesi ve hamilelik belirtileri ne yazık ki aynı ama bu şekilde Regl ağrısı çekip gebeliğini öğrenen oldu mu?

X