Çok kinciyim

minikkoalaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2024
11
10
28
Çok kinciyim. Bana ne yapılırsa yapılsın, kötü ne söylenirse söylensin unutmam unutamıyorum. İntikam almam ama o kişiye karşı artık pozitif duygular barındıramıyorum. Hele bunu çok sevdiğim birisi yapıyorsa arkasından kötü konuşuyorum. Bu huyumu hiç sevmiyorum. Yıllar geçsede o konuyu anlatırım kızarım öfke kusarım. Sonra her şeyi kafama çok takıyorum bu beni yıpratıyor çünkü kendimi yiyip bitiriyorum. Mesela birisi bana soğuk davransın onu da kafama takıyorum. Aslında hayatımda olmaları bana bir şey katmayan , olsa da olur olmasa da olur dediğim insanlar mecburen hayatımdalar ama ben onların en ufak lafını bile takıyorum. Eşim çok umursamaz bir insan böyle konularda kendisine söylenen kötü bir şeyi hafızasında tutmaz bana da öyle olmamı çok kafaya taktığımı söylüyor ama yapım farklı olamıyorum. Birisi beni üzünce arama mesafe koyucam diyorum ama sonra kendimi yine ona yazarken stalklarken buluyorum. Nolur yardım edin. Ne gibi işler aktiviteler vs beni çok düşünmekten alıkoyar. Şimdiden teşekkürler.

En azından kendinizin farkındaymışsınız. Kindar ve takıntılı olduğunu assslaa kabul etmeyen o kadar çok insana rastladım ki bence kendinin farkında olmak da bir adım.

Kindar veya her şeye takan bir insan olmanız sadece size zarar. Kızdığınız/kırıldığınız insanlara bir zararı olmuyor kendi içinizde yaşadığınız olumsuz duyguların. Onlar hayatına devam ederken siz kendi kendinizi yediğinizle kalıyorsunuz. Bir şeyi takınca millet keyfine bakarken ben neden kendime eziyet ediyorum diye düşünmeye çalışın belki o an bir farkındalık gelir :KK51:

Çok kinciyim. Bana ne yapılırsa yapılsın, kötü ne söylenirse söylensin unutmam unutamıyorum. İntikam almam ama o kişiye karşı artık pozitif duygular barındıramıyorum. Hele bunu çok sevdiğim birisi yapıyorsa arkasından kötü konuşuyorum. Bu huyumu hiç sevmiyorum. Yıllar geçsede o konuyu anlatırım kızarım öfke kusarım. Sonra her şeyi kafama çok takıyorum bu beni yıpratıyor çünkü kendimi yiyip bitiriyorum. Mesela birisi bana soğuk davransın onu da kafama takıyorum. Aslında hayatımda olmaları bana bir şey katmayan , olsa da olur olmasa da olur dediğim insanlar mecburen hayatımdalar ama ben onların en ufak lafını bile takıyorum. Eşim çok umursamaz bir insan böyle konularda kendisine söylenen kötü bir şeyi hafızasında tutmaz bana da öyle olmamı çok kafaya taktığımı söylüyor ama yapım farklı olamıyorum. Birisi beni üzünce arama mesafe koyucam diyorum ama sonra kendimi yine ona yazarken stalklarken buluyorum. Nolur yardım edin. Ne gibi işler aktiviteler vs beni çok düşünmekten alıkoyar. Şimdiden teşekkürler.
Burcunuz ne acaba?

Canım valla ben de aynıydım aslında bizi bu kadar rahatsız eden şey karşı tarafın yaptığının farkında bile olmaması ya da farkında olup umursamaması. fırsat versek aynı şeyi tekrar yapacak olması ve de bizim söyleyecek sözlerimiz olup karşımızdakine söyleyememiz. bunlardan sadece bir tanesinin olmasını engelleyebiliriz o da muhattabımıza gerekli haddi bildirmek olur. önceden ayıp olur mu ya kaygım vardı ya da acaba öyle demek istemedi mi gibi kafamda aklama çalışması yapardım ama şimdi eminim ki herkes her şeyi bilerek yapıyor ve en zayıf gördüklerine karşı bu cesareti gösterebiliyorlar. her gece uyurken hep söyleyemediğim sözleri düşünür zihnimde karşımdakine cvp verirdim şimdi bunu aksiyona döktüğüm için artık zihnimde oh ne güzel verdim cevabını düşüncesi yerini aldı. bence en iyi yöntem bu

X