Çok kötüyüm...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hakkında hayırlısı olsun. En azından kendi kararımdı diyeceksin.
Ailene fazla tepki gösteriyorsun. Seni düşündükleri için öyle davranıyorlar.
Dusunuyorlar ama gosterdikleri tavir hos degil ki.. incitici kirici.. daha sakin sinirlenmeden boyle kirici sozler etmeden konusulamiyor mu?

Hayaliniz için uğraşın ve elinizden geleni yapmaya çalışın inşallah olur. İnsanın sevmediği bir bölümü okuması ve yapması sevmediği biri ile evlenmek gibi bence.
Evet ama bunu anlatamiyorum bile onlara. Onlara gore kimse bu zamanda isini sevmiyormus. Ya evet de ama benim daha bunu secme sansim var. Niye bile bile istemedigim yola gireyim ki. Bir de cok buyuk bir yanlis yapmisim gibi yargilamalari, kirici konusmalari kimsenin anlamamasi kalkamiylrum altindan.

Iste, su an kendimi o kadar caresiz hissediyorum ki ya hakli cikarlarsa ya is bulamazsam, gibi dusunceler.. sanki gunun birinde onlar hakli olacakmis gibi. Insanin anne babasi boyle yapinca kendi yaptiginizdan da suphe ediyorsunuz artik. Yapmasamaydim diyorsunuz. Ama bile bile sevmedigim bir bolumu 5 yil mu okuyayim?
Önünüze bakın artık.Mesele şimdi ne yapmak istediğiniz.Sonuçta hiçbir sorun sonsuza kadar sürmüyor.Tartıştınız bitti.Ayrıca haklı çıkarlar haksız çıkarlar buna takılmayın.

Üniversiten mezun olan çevre başkısı ve gelecek kaygısı yaşayan okadar çok ınsan varki yanlız degılsın odaklan ve pes etme sonunda kazanan sen olacaksın💪
Keske anlasalar sanki ben lay lay lom yasiyormusum gibi goruyorlar belki de.. hâlbuki bilmiyorlar ki 1 senedir aileme yuk oluylrum gibi hissetmelerimi kendi icimdeki gelecek kaygisini..

Evet ama bunu anlatamiyorum bile onlara. Onlara gore kimse bu zamanda isini sevmiyormus. Ya evet de ama benim daha bunu secme sansim var. Niye bile bile istemedigim yola gireyim ki. Bir de cok buyuk bir yanlis yapmisim gibi yargilamalari, kirici konusmalari kimsenin anlamamasi kalkamiylrum altindan.
Anlıyorum sizi. Siz de aileniz tarafından anlaşılmak istiyorsunuz haklısınız da ama görünen o ki bu konuda pek anlayışlı değiller. İmkanınız varsa bu olumsuz cümlelere kulaklarınızı kapatın ve hedefinize, hayal ettiğinize odaklanıp çalışın.

Hiç şaşırmadım benimde babam asagilardi ben mi kazanacajmisim virt zırt .

Ablamda uniyi kazandığımda babam gitmeyecen dediğinde ortaligi kiskirtmisti kendi gidip uzakta okumasına rağmen benim uzakta kazanmış olmam çok büyük ahlaksizlikti 🤣
Kayda giderken bana annem babam ölürse senin yüzünden diye mesaj atmıştı 🤣🤣🤣sırf üni uzakta diye ha .

Hatta beni istemeye geleceklerdi eşim ve ailesi. O ara ilk kez kpss girmisim.puanım 82 küsur idi.ablam beni istemeye geliyorlar ddiye de nerden saldircani şaşırmıştı bana sen 60 aldın da bizi kandiriyon da ben öğrendim yalancı pislik filan diye saydiriyordu .
Kendi sınav sonucu 60 mis 🤣🤣🤣annem dedi (öylesine denemek sınav atmosferini gormek için girmişti sınava o .zaten devlette iyi bir mevkide çalışıyor)

Bu ablalar her yerde böyle....
Bı sen çekmiyorsun kendi ayaklarinun üstünde dur ....

Asla hata yapma
Kimseye biz demiştik dedirtme haklı çıkartma...
Kendini de erkeklerden koru 🙏
Aile stresinjn etkisiyle sevgililere atma kendini
Evet iste simdi ben bunun stresine kaygisina girdim. Ya gunun birinde hakli cikarlarsa ya acaba gercekren yanlis mi yaptim? Benim kararim dogru ya da yanlis bu sekilde yargilamalari cok incitici.. sakince sinirlenmeden boyle kirici sozler etmeden konusulamiyor mu.. babamin benim ne dusundugumu zerre onemsememesi.. cok kotu bir sey. Aile stresi demeyelim de ailedeki yalnizlik diyelim bence.. kimsenin sizi anlamamasi dusuncelerineze onem vermemesi cok agir:KK43:

Keske anlasalar sanki ben lay lay lom yasiyormusum gibi goruyorlar belki de.. hâlbuki bilmiyorlar ki 1 senedir aileme yuk oluylrum gibi hissetmelerimi kendi icimdeki gelecek kaygisini..
meslek sahibi olmak bır süreç ama kolay bır süreç degıl böyle şeyler yasanabılıyor sınavlar caba ve emek ıstıyor ama zamanla emeklerının karşılığını alıcaksn bunalma aılen suan bılıncsız davranıyor olabılır sen başarılı olmak istiyorsun en doğrusuda bu bunun ıcın kendıne Güven bu stresler gelıp gecıcı engel degıl hersey gönlünce olsun 🙏

Asla ve asla hayallerinden vazgeçme! Mutsuz olacağın bir bölüm okumak zamanından çalacaktı bu dünyaya bir kere geliyoruz. İnan unutacaksın bu günleri. Sen şuan önüne bak geleceğini planla ve elinden gelenin fazlasını yap, çabala olurmu❤️

Iste, su an kendimi o kadar caresiz hissediyorum ki ya hakli cikarlarsa ya is bulamazsam, gibi dusunceler.. sanki gunun birinde onlar hakli olacakmis gibi. Insanin anne babasi boyle yapinca kendi yaptiginizdan da suphe ediyorsunuz artik. Yapmasamaydim diyorsunuz. Ama bile bile sevmedigim bir bolumu 5 yil mu okuyayim?
Sabret... çok sabrettim bende
Sanırım o günlerin mükâfatını aldim hayattan
Şuan o bana kafayı takan ablamın bile takdir ettiği gıpta ettigi hayatı yaşıyorum açıkçası .

Kendi bildiğini yap dikkatli ol hedeflerinden şaşma ... Kesinlikle kendi bildiğini yap ve kesinlikle dikkatli ol ve kesinlikle hedeflerinden şaşma.

Tekrar tekrar önerim budur
Onlarin dediğini değil kendi bildiğini istediğini yap.kararli ol...sen bezbebek değilsin kukla değilsin.... Kendi kararını uygula...hedeflerinden şaşma .aileni kendini zor duruma düşürecek şeyler yapma dikkattttle yürü hedeflerine.🙏

Hep aynı şeyi tekrarlicam💗

Asla ve asla hayallerinden vazgeçme! Mutsuz olacağın bir bölüm okumak zamanından çalacaktı bu dünyaya bir kere geliyoruz. İnan unutacaksın bu günleri. Sen şuan önüne bak geleceğini planla ve elinden gelenin fazlasını yap, çabala olurmu❤
Cok sag olun cok iyi geldi bu mesajiniz. Ama hayal kalmadiki artik bende;( ben yoruldum tukendim ustune simdi bir de is stresi. Bu saatten sonra baska bolume kaysam beni desteklemezler. Benim ne yapacagimi o kadar cok dusunuyorlar ki arrik cok yoruldum. Simdi kpss de olmazsa 1 senedir evde kaldi 2 sinav icin ikisi de olmadi vs.. yani her zaman herkesin benim hayatim hakkinda bir yorumu var. Yok soyle yapsaymisim yok bunu yapacaktim.. yeter ya hu ben de insanim o kadar tukendim ki kendimi gelistirmeye okumaya dair heves kalmadi.

Sabret... çok sabrettim bende
Sanırım o günlerin mükâfatını aldim hayattan
Şuan o bana kafayı takan ablamın bile takdir ettiği gıpta ettigi hayatı yaşıyorum açıkçası .

Kendi bildiğini yap dikkatli ol hedeflerinden şaşma ... Kesinlikle kendi bildiğini yap ve kesinlikle dikkatli ol ve kesinlikle hedeflerinden şaşma.

Tekrar tekrar önerim budur
Onlarin dediğini değil kendi bildiğini istediğini yap.kararli ol...sen bezbebek değilsin kukla değilsin.... Kendi kararını uygula...hedeflerinden şaşma .aileni kendini zor duruma düşürecek şeyler yapma dikkattttle yürü hedeflerine.🙏

Hep aynı şeyi tekrarlicam💗
Cok sag olun. Sadece bu kaygilarla nasil ilerleyecegim bilemiyorum. Aileni kendini zor duruma dusurecek seyler yapma derken ne demek istediniz net anlayamadim?

Dgs ile geçiş yapacağınız bölüm neydi?2 yıllik atanma eğer sağlık okuduysaniz mümkün ötesi pek mümkün olmuyor.Her durumda istemediğiniz şeyleri baskıyla yapmayın tabi.Sizin hayatiniz umarım kpssden güzel sonuç alırsınız.
Molekuler biyoloji ve genetik bu duruma beni surukleyen onlar oldu.. isten ciktim kpss diye tutturdular hâlbuki onun stresine girmeden adam akilli universite sinavina hazirlanabilirdim. Kaldiramadim iki sinavin hazirligini. Hicbir sekilde memnun edemiyorum sanki

Cok sag olun cok iyi geldi bu mesajiniz. Ama hayal kalmadiki artik bende;( ben yoruldum tukendim ustune simdi bir de is stresi. Bu saatten sonra baska bolume kaysam beni desteklemezler. Benim ne yapacagimi o kadar cok dusunuyorlar ki arrik cok yoruldum. Simdi kpss de olmazsa 1 senedir evde kaldi 2 sinav icin ikisi de olmadi vs.. yani her zaman herkesin benim hayatim hakkinda bir yorumu var. Yok soyle yapsaymisim yok bunu yapacaktim.. yeter ya hu ben de insanim o kadar tukendim ki kendimi gelistirmeye okumaya dair heves kalmadi.

Ailenin bu davranışını kendine bahane olarak görme canım, hayal kurmayı bırakmak içinde çok gençsin. Ayrıca hayal etmenin yaşıda yoktur. Geç hiçten iyidir.

Ben seni çok aklı başında ve gayet ozguveni olan,cesaretli buldum..ailenin tutumunu ise hiç beğenmedim.son dakikaya kadar hep sana saygılı gibi davranıp kendi istedikleri olmayınca saydırmışlar maşallah.ayrica kendi istediklerini size şimdiki ciddiytle belli etselerdi rol yapmasalardi belki o bölümü seçer başka yolları arardiniz.hen isten çıkarıp kpsss diye tutturup sonrada üniversite diye saydırıp sizin iyiliginizi istiyoruz diyede ruh sağlığınızı bozmalarina gerek yok.kac yaşındasın bilmiyorum ben senin ablan sayılırım güzel kardeşim en önemlisi ne biliyormusun şu dünyada sağlık sıhhat.sagligin yerinde mi herşey olur.ha bugün ha yarın belkide bugün olmaz ama yarın en güzel surette olur.ne yap biliyormusun kendini uzmemeye çalış ve verdiğin kararın arkasında sağlam dur,neden sağlam duracaksın çünkü geri dönüşü yok.selahattin Eyyubi gibi gemileri maden yaktın kim tutar seni..hedefin ne ise ona koş.ailenin yaptıklarını çocukça bir hırs olarak gör kendini üzme.bikere sakin bir kafa ile otur elini başına al ve iyice düşün sen ne yapmak istiyorsun ve ne yapabilirsin bir rota belirle.Allahin izniyle olacak.duani da eksik etme.kalbini ferah tut.bak gece gece sana üzüldüm yazıyorum.insallah istediğin en güzel yerlerde olursun.yeterki karar ver ve gayret et olucak.selam ile:KK66:

Kararınızı saygı duymak zorundalar tabiki ama maden tercih yapmacaktınız neden zamanınızı emeğinizi buna harcadınız ? Her ne kadar sevmesenizde sonuçta bir çaba göstermişsiniz bari bunun hatırı için tercih yapsaydınız.Boşa geçmiş oldu zamanınız ya da keşke farklı bir yoldan ilerleseydiniz.Ama yine de hakkınızda hayırlısı olsun.

Kararınızı saygı duymak zorundalar tabiki ama maden tercih yapmacaktınız neden zamanınızı emeğinizi buna harcadınız ? Her ne kadar sevmesenizde sonuçta bir çaba göstermişsiniz bari bunun hatırı için tercih yapsaydınız.Boşa geçmiş oldu zamanınız ya da keşke farklı bir yoldan ilerleseydiniz.Ama yine de hakkınızda hayırlısı olsun.
Evet ilk cumlenizde haklisiniz. Kafamda soru isareti olan bolume neden kalkip hazirlandim ki. Ama inanir misiniz hazirlamdigim surede de ailemin kpss baskisi altinda o kadar kaldim ki universite simavina hazirlanmaktan vazgectim sonra dedim ki en azindan okulumu tamamlayayim 4 yilliga, lisansa. Ama insan tam icine girince anliyormus. Tercih yapsaymissiniz demissiniz ya peki ben tercih yapip geldigi vakit, 5 yil icerisinde daha da mutsuz olsam o zaman geri donmeye kalksam o zaman da madem istemiyordunuz 1 sene vazgecseydiniz demez miydiniz?

Onlarin kararlarina gore dusunmekten cok yoruldum sadece. Simdi boyle yapiyorlarsa sonuc geldiginde bir yer gelse ve ben o zaman geri donsem vazgecsem verecekleri tepkiyi az cok tahmin edersiniz.
Sen sene boyunca ailene açıklama yaptın mı ne istediğine dair. Hiçbir şey paylaşmamış anlatmamışsın, insanlar da kafalarına göre şekillendirmişler senin ne yapacağını. Şimdi senin kararların karşısında şok yaşıyorlar.

Ben seni çok aklı başında ve gayet ozguveni olan,cesaretli buldum..ailenin tutumunu ise hiç beğenmedim.son dakikaya kadar hep sana saygılı gibi davranıp kendi istedikleri olmayınca saydırmışlar maşallah.ayrica kendi istediklerini size şimdiki ciddiytle belli etselerdi rol yapmasalardi belki o bölümü seçer başka yolları arardiniz.hen isten çıkarıp kpsss diye tutturup sonrada üniversite diye saydırıp sizin iyiliginizi istiyoruz diyede ruh sağlığınızı bozmalarina gerek yok.kac yaşındasın bilmiyorum ben senin ablan sayılırım güzel kardeşim en önemlisi ne biliyormusun şu dünyada sağlık sıhhat.sagligin yerinde mi herşey olur.ha bugün ha yarın belkide bugün olmaz ama yarın en güzel surette olur.ne yap biliyormusun kendini uzmemeye çalış ve verdiğin kararın arkasında sağlam dur,neden sağlam duracaksın çünkü geri dönüşü yok.selahattin Eyyubi gibi gemileri maden yaktın kim tutar seni..hedefin ne ise ona koş.ailenin yaptıklarını çocukça bir hırs olarak gör kendini üzme.bikere sakin bir kafa ile otur elini başına al ve iyice düşün sen ne yapmak istiyorsun ve ne yapabilirsin bir rota belirle.Allahin izniyle olacak.duani da eksik etme.kalbini ferah tut.bak gece gece sana üzüldüm yazıyorum.insallah istediğin en güzel yerlerde olursun.yeterki karar ver ve gayret et olucak.selam ile:KK66:
Allah razı olsun, o kadar güzel yazmissiniz ki. Inanin iyiligimi dusunduklerini saniyorlar ama icten ice cokmeme sebep oluyorlar. Hayatimda belki de ilk defa boyle bir sey yapiyor riske giriyorum. Daha dogrusu ilk defa kendimi onemsiyorum. Sonucu belki iyi belki kotu olacak ben nerden bilebilirim ki sirf iyi olabilme ihtimali icin 5 yil sevdigimden emin olmadigim bir bolumde okumayi nasil goze alabilirim ki.

Sen sene boyunca ailene açıklama yaptın mı ne istediğine dair. Hiçbir şey paylaşmamış anlatmamışsın, insanlar da kafalarına göre şekillendirmişler senin ne yapacağını. Şimdi senin kararların karşısında şok yaşıyorlar.
Evet anlattim tabii ki de hem kpss ye hem dgs ye hazirlanacagimi biliyorlardi ki. Sadece dgs olmadi su an. Bunun icin de bu kadar asiri anormal bir tepki bermeye ne gerek var? Bu kadar kirici konusmaya?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X