çok kötüyüm

BADENURCAN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2007
77
0
41
sızede amelıyattan sonra oyle oldumu.ameliyattan sonra 5.gunum ama nefes alamıyorum.ölecek gıbıyım.nefes gıdıyo.

Vallahi benim 7 gün boyunca arelim alınana kadar burnumun 2tarafindada silikonn vardı ben 1hafta boyunca ağızdan nefes aldım gün sayiyodum ciksinda nefes alayım diye hatta ameliyatımın 2gunu ağlamıştım duygusallasip ben naptin diye ama gecti

ya ben şuanda hala ağız solunumu yapıyorum bugün 17.günüm bu öyle kolay bir iş değilki
temizlediğimde burnumdanda nefes alabiliyorum ama
insanların nefes aldığı aralık çok milimetrik bir aralıkmış daha bu kadar erkenken endişelenmek çok yersiz boşyere üzmeyin kendinizi

sağolun arkadaşlar allah razı olsun.ben bırtek bende oyle oldu ve oluyorum zannediyorum.gıdıp kuçuk hortumcuklar taktırdım içine.bır sağ deliğimde bir sol deliğimde.ancak oyle burundan alabılıyorm.keşke olmayaydım ameliyat

aa yapma yaa kocaman bir ameliyat geçirdin bunlar çok normal
ben 2 dakikada bir nemlendirici sürüyorum dudaklarıma ağzım boğazım her tarafım kurudu valla
burnun içi şiş ve yara cok normal yani

kızlar ben ameliyat olalı 4 gün oldu fakat nefesle ilgili bir prıoblem yaşamadım ama tamponlar çıkınca nefes alamama olabilir diyolar

cnmm tampon çıktıktan sonra bi 15 gün çok iyi nefes alamıyorsunn sonucta burnun şiş oluyor ama sonrasımda düzeliyor:)

ben de cok kötü olmustum resmen panik atak olmustum..uyuyunca biri kafama yastıkla bastırıyo boguluyorum gibi geliyordu..aglayıp sızlanıp duruodum..ama geçiyor hepsi sonunda eskisinden bin kat güzel bi burna sahip olmak var bunu düşün..geçmiş olsun yerimseniben

cok normal daha cok erken canım 15 gün burun içindeki silikon plakalar cıkana kadar nefes alamaman cok normal onlar alındıktan sonra bile burun içi şiş olduğundan şişler inene kadar nefes almanda yavaş yavaş düzelcekk geçmiş olsun korkulacak bişey yok cok normall

Nerdeyse hiç diyebilirim birde burnum sürekli tıkalı. Konuşurken acayip ses çıkıyor bazen koku kısmını anlatmak bile istemiyorum artık kendimden midem bulandı çok pis bir koku var burnumda ordan genzime gidiyor da ordan anlıyorum koktugunu. Bakalım ne zaman geçecek, içerde iyileşmeyen birşey var çok belli acayip sıvılar koku eşliğinde geldiğine göre. Ha birde eskiden horlamıyordum şimdi horluyormuşum :KK43: annem kardeşim öyle söylüyor.

Nerdeyse hiç diyebilirim birde burnum sürekli tıkalı. Konuşurken acayip ses çıkıyor bazen koku kısmını anlatmak bile istemiyorum artık kendimden midem bulandı çok pis bir koku var burnumda ordan genzime gidiyor da ordan anlıyorum koktugunu. Bakalım ne zaman geçecek, içerde iyileşmeyen birşey var çok belli acayip sıvılar koku eşliğinde geldiğine göre. Ha birde eskiden horlamıyordum şimdi horluyormuşum :KK43: annem kardeşim öyle söylüyor.

doktorunla konuştun mu bende merak ettm şimdi neden böyle bir şey olduğunu konuştuysan ne dedi konuşmadıysan eğer birde doktoruna sor derim ben ..
bu arada çook geçmiş olsun hepinize arkadaşlar..

Bu aralar çok yoğunum kontrole gitme vaktim olmadı. Telefonda kokunun nedenin yakılan burun etlerinin çürüdüğünü bol bol temzilenmesi gerektiğini söylemişti. Bu Cumartesi gideceğim herşeyi soracağım.

Geçecek inşallah. ancak ben şunu anladım ameliyat çok basit acı yok, sızı yok olup bitiyor asıl süreç o tamponlar alındıktan sonra başlıyor. Öyle dışardan göründüğü gibi çarçabuk iyileşmiyor. Normal bir insan burnu gibi görünsede içerde çook zaman alıyor mesela benim içerde dikişlerim yeni yeni çıkmaya başladı, burun ucum çok sızlıkyor geçen çarşaf sererken çarşaf değdi acayip sızladı. Yani süreç ameliyattan 10-15 gün sonra başlıyor. Ağır bir ve sabır isteyen bir süreç

Bu aralar çok yoğunum kontrole gitme vaktim olmadı. Telefonda kokunun nedenin yakılan burun etlerinin çürüdüğünü bol bol temzilenmesi gerektiğini söylemişti. Bu Cumartesi gideceğim herşeyi soracağım.

Geçecek inşallah. ancak ben şunu anladım ameliyat çok basit acı yok, sızı yok olup bitiyor asıl süreç o tamponlar alındıktan sonra başlıyor. Öyle dışardan göründüğü gibi çarçabuk iyileşmiyor. Normal bir insan burnu gibi görünsede içerde çook zaman alıyor mesela benim içerde dikişlerim yeni yeni çıkmaya başladı, burun ucum çok sızlıkyor geçen çarşaf sererken çarşaf değdi acayip sızladı. Yani süreç ameliyattan 10-15 gün sonra başlıyor. Ağır bir ve sabır isteyen bir süreç

çok çok geçmiş olsun arkadaşım umarım bir an önce iyileşirsin ..

Freetalkıng gercekten dogru soylemıssın asıl zor olan kısım amelıyattan sonra baslıyor. Kontrollerını ıhmal etmemeye calıs ben bı bandajı cıkarmak ıcın bıle gıttım cunku saolsun zuhtu bey gıttıgınde bakıyo ıncelıyo doktor senın farkedemedıgın bırseyı farkedebılır belkıde.

Ahhhh Ahhhhhhh evet ameliyat hiçbişey katılıyorum sonrasında o iyileşme sürecii aman allahım şöyle söliyimm 3.5 ay olduuu ben hala merhem kullanıyorum birde 1 haftadır anlamadığım sol burun içinde etim acıyorrrr valla yarın yarın olmazsa cmtsi gitcem doktoruma korktum panikledimm ne olduğunuda anlamadım umarımm kötü bişey değildir diye dua ediyorum bende :KK43:

o acılar bende de var içerde dışarda acıyor ben fazla önemsemiyorum artık yavaş iyileşeceğini anladım ve sesimi çıkarmadan susup oturuyorum 6 ay falan diyorlar ama en az 2 senede burun anca oturur. Mesela ben hafif üşütünce burnum akıyor ama nasıl sıvılar geliyor burnumdan. Hani açık bir yara olur üzeri sulanır ya işte öyle kokulu ve iğrenç bazen çok sıkılıyorum bu durumdan.

Bu süreç bu kadar ağırken burda bazı arkadaşlar hemen revizyon diyorlar işte ona şaşırıyorum düşünsenize zaten zor iyileşiyor birde ikinci müdahale valla fevri davranmamak en iyi allah korusun sonra işin içinden çıkılmaz

X