çok mutsuzum:(

Farkindamisiniz bilmiyorum ama iyi olmaniz kendinize zarar veriyor. Evliliginizden birsey anlayamiyorsunuz mutlu olamiyorsunuz. Demek ki bazi seyleei degistirmenin vakti gelmis de geciyor bile. En iyi cozum kendinizi degistirin. Insanlara hurmet edeyim diyorsunuz karsiliginda gordugunuz seye bakin. Herkes evini yerini bilsin daha fazla cekmeyin bunlari. Esinizle kaynanayla kayinpederle kotu olmamak icin siz kotu olmussunuz yazik degil mi size?

Evet canim farkindayim başkasi üzülmesin diye ben kendimi bitirdim bile ama nasil kendimi değiştireyim bana akıl ver ablacim napayim hangi yollu izleyeyim.Ayri çikmadan önce ben her şeyi soyledim tartıştık bile ama hepsi boş.... Anlamiyolar beni deli olacam artik sabaha kadar sinirimdan uyumak bilmiyorum kendi kendimle kavga ediyorum ruhhastasi olmam için az kaldi.Onlara soyledigin zaman hemen gelin istemiyor oglumun evine sığmiyorum demeler başlar daha önce hep buna benzer kayinvalideyi arkamdan konusulanlari duydum.Gidecek evleri yok biraz borclari var ama bu borcu benmi yaptim benmi onlarin evini dağitim.Borclari var diye Evlendiğim zaman takilan taki para ne varsa hepsini verdim bende sadece nikah yuzugum kaldi başka hiç bişey.Evleneli 7 seneye yakin yeni eşya aldık hep bunlarin borcu yuzunden. Gine borc bitmiyor eşimde kurtulamiyor bunlarin borcundan. zengin olsa biriktirdigi parasi olsa neyse kendisi zor nefes aliyor.kendi evladini bile duşunmuyor bunlar.Cok oldu nolur kusuruma bakmayin cok dolmusum konusacak paylasacak kimsem yok sadece esim var onuda kendi dertlerim ile bogdum :KK43: son carem sizsiniz..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bunun çözümü siz de ve eşiniz de. Artık konuşmanın ve kendinize ait bir hayatınızı olduğunu hatırlamanın hatırlatmanın zamanı. Eşinizin ailesi de saygı göstericeksiniz ama bu sizin hayatınızdan vazgeçeceğiiz anlamına gelmiyor o yüzden daha fazla üzülüp sabrınızı tüketmeden anlaşın

Haklisiniz ama anlaşmaya gelince sanmiyorum anlaşacağimizi, bakalim nolacak ya onlar gidecek yada ben başka çozum yok bence.Allah buyuktur ins yardim eder bizi boyle birakmaz...

Çok yoruldum deyip yemek yapma yeteri kadar yapmışsın zaten.......eşin dışardan yemek ısmarlasın sen de gündüz arkadaşlarınla takıl.........kaç gün devam edebilirler böyle......tabi eşin senin yanında olacaksa

Eşim hep yanimda beni hiç birakmadi her konuda hep destek oluyor.Annesi ayri eve çikmaya karar verdik dedigimde niye çikiyorsunuz diyen bi anne bizimde evimiz olsun bizde rahat edelim ozelimiz olsun dediğimde iyi o zaman çiplak gezin diyen bi anne o bizi hiç anlamiyor bizi baş başa birakmiyor hemen kusuyor gençsiniz gezin dolaşin demiyor.Yemek yapmasam eşim işten yorgun aç geliyor yemek yapmasam olmuyor mecbur yapiyorum.Arkadaş deseniz kimsem yok benim arkadaşlarim ailem çok uzaklarda onlara yetişemiyorum :KK43:

Eşim hep yanimda beni hiç birakmadi her konuda hep destek oluyor.Annesi ayri eve çikmaya karar verdik dedigimde niye çikiyorsunuz diyen bi anne bizimde evimiz olsun bizde rahat edelim ozelimiz olsun dediğimde iyi o zaman çiplak gezin diyen bi anne o bizi hiç anlamiyor bizi baş başa birakmiyor hemen kusuyor gençsiniz gezin dolaşin demiyor.Yemek yapmasam eşim işten yorgun aç geliyor yemek yapmasam olmuyor mecbur yapiyorum.Arkadaş deseniz kimsem yok benim arkadaşlarim ailem çok uzaklarda onlara yetişemiyorum :KK43:

Seni çok iyi anlıyordur emin ol......kimse aptal değil sadece işine gelmiyordur.........o zamsn eşin yanındayken açık açık sòyleyeceksin......anne ben eşimle yalnız kalmak istiyorum diyeceksin ve onlarla hiç konuşmayacaksın........eşinle yalnız kalmak istediğinizi onlar gidene kadar tekrarla tek konunuz bu olsun sen hasta olduktan sonra ne işe yarar hayat........son çare evi terketmen.......eşin seni seviyorsa bir yolunu bulur......onlar istediği gibi dedikodunu yapsın

Malesef bendede var o durum kadınin 14 oglu var ama tek oglu gibi bizden cikmio herseye yetisio saolsun ah su kaynanalar kiz yasanın ca biz boyle olmayalim valla :KK43:

Haklisiniz ama anlaşmaya gelince sanmiyorum anlaşacağimizi, bakalim nolacak ya onlar gidecek yada ben başka çozum yok bence.Allah buyuktur ins yardim eder bizi boyle birakmaz...

Artık onun ailesi siz olmuşsunuz önceliği siz olmuşsunuz ne demek bırakmak. Annesi ve babası tabi ki yeri ayrı ama sizin huzurunuzu kaçırmaya hakları yok.

Seni çok iyi anlıyordur emin ol......kimse aptal değil sadece işine gelmiyordur.........o zamsn eşin yanındayken açık açık sòyleyeceksin......anne ben eşimle yalnız kalmak istiyorum diyeceksin ve onlarla hiç konuşmayacaksın........eşinle yalnız kalmak istediğinizi onlar gidene kadar tekrarla tek konunuz bu olsun sen hasta olduktan sonra ne işe yarar hayat........son çare evi terketmen.......eşin seni seviyorsa bir yolunu bulur......onlar istediği gibi dedikodunu yapsın

Evet canim anliyordur ama dediğin gibi işine gelmiyordur.Ama oğle dedigim zaman ben napiyorum size karişmiyorum ki der geçer ama dediğini yapayim inş faydasi olur.Onunda kizi var o benim yerimde olsa napacak merak ediyorum.İnsan olumu düşünse Allah korkusu olsa kimse kimseyi üzmes bu hayat cenet olurdu valla..

Evet canim anliyordur ama dediğin gibi işine gelmiyordur.Ama oğle dedigim zaman ben napiyorum size karişmiyorum ki der geçer ama dediğini yapayim inş faydasi olur.Onunda kizi var o benim yerimde olsa napacak merak ediyorum.İnsan olumu düşünse Allah korkusu olsa kimse kimseyi üzmes bu hayat cenet olurdu valla..

Kayınvalidenden hala empati kurmayı bekliyorsun....bekleme.....anne senin birşey yapmana gerek yok diyeceksin.....ben rahatsız oluyorum de...sürekli bunu tekrarla........rahatsızmış gibi görün konuşma......ilerde öyle de böyle de kıymetin olmayacak..annemden biliyorum.....suratsız ol.......seninle konuştuğunda suratını as.........niye böyle yapıyorsun derse anne ben rahatsız oluyorum diyeceksin......ne kadar işe yarayacağı onların çirkefliğine bağlı......bu durumda devreye eşin girer

Artık onun ailesi siz olmuşsunuz önceliği siz olmuşsunuz ne demek bırakmak. Annesi ve babası tabi ki yeri ayrı ama sizin huzurunuzu kaçırmaya hakları yok.

Canim cok teşekur ederim evet kimsenin haki yok ama kendileri için hak buluyorlar.Kizmamak kirilmamak elimde degil..Evet eşim için ben benim için eşim olmuşuz ama insan bazen daganamiyor kendini koymaya yer bulamiyor.sinir stres çocugumuz bile olmuyor onun stresi zaten ayri.Esim sagolsun her zaman der sen yanimda olunca ben mutluyum.Evet Annem beni dogurdu buyutu annemdir canimdir ama bundan sonra sen varsin sen Allahım veren emanetimsin der sen bana lazimsin canını sıkma der.Kimseyi üzmes kendisi üzülür.Ben eşimi cok seviyorum Allah bozmasin başimdan eksik etmesin.Iyi bir insan iyi olmasaydi beni buralarda kimse tutamas kelepce tak bozar kacardim.Ben hep dua ederim evlenmeyen kardeşlerime benim kocam gibi bir koca nasip etsin diye..

Kayınvalidenden hala empati kurmayı bekliyorsun....bekleme.....anne senin birşey yapmana gerek yok diyeceksin.....ben rahatsız oluyorum de...sürekli bunu tekrarla........rahatsızmış gibi görün konuşma......ilerde öyle de böyle de kıymetin olmayacak..annemden biliyorum.....suratsız ol.......seninle konuştuğunda suratını as.........niye böyle yapıyorsun derse anne ben rahatsız oluyorum diyeceksin......ne kadar işe yarayacağı onların çirkefliğine bağlı......bu durumda devreye eşin girer

Bikaçgundur konuşmuyorum zaten ama bi faydasi olmuyor oflayip oturuyor o kadar. zaten onun bisey yaptigi yok.Her seyi ben yapiyorum o sigarasini tuturur oturur.Kac defa soyledim evim daha yeni artik pis kokuyor bende insanim temizle temizle nereya kadar yoruldum artik dedim.benim soylediklerim Cokta omrunda dedigi lafi yaz gelsin balkona cikar otururum orda icerim ooooooo sinirimdan patlarim bir gun😯

Bikaçgundur konuşmuyorum zaten ama bi faydasi olmuyor oflayip oturuyor o kadar. zaten onun bisey yaptigi yok.Her seyi ben yapiyorum o sigarasini tuturur oturur.Kac defa soyledim evim daha yeni artik pis kokuyor bende insanim temizle temizle nereya kadar yoruldum artik dedim.benim soylediklerim Cokta omrunda dedigi lafi yaz gelsin balkona cikar otururum orda icerim ooooooo sinirimdan patlarim bir gun😯

O zaman daha radikal olman gerekiyor........eşinin yanında yapacaksın........o zaman seni görmezden gelmesi mümkun olmaz.......eşinin yanında her akşam konuyu aç.....anne artık eşimle yalnız olmak istiyorum ve sürekli sizinle birlikte olmaktan rahatsız oluyorum dersin........eşin yanında olduğu için mutlaka dikkate alınacaksın.....son taktik evi terk etmen

Malesef bendede var o durum kadınin 14 oglu var ama tek oglu gibi bizden cikmio herseye yetisio saolsun ah su kaynanalar kiz yasanın ca biz boyle olmayalim valla :KK43:

Her kez ayni digil canim bunlarin ornek verilen bisuru gelini olan akrabalari var benim kayinvalidemden yaşçada buyukler ama onlerin gelinlerini sen bi gor prensesler gibi el ustunde taşiyolar.Ayrida oturuyolar onlar zaten hep der gelinim ayri olsun rahat etsin oglum mutlu olsun ama bizimkinde nerde o dusunce..bizim evde benim kayinvalidem prenses ben resmen onun kolesiyim bana gelince tabii baska eltilerime gidince ogle degil hep bana gelince ogle disi beni kesiyor onlarda kalamiyor hemen kaciyor bibahaneler yapiyo... Allah kimseye yaşatmasin cok zor bi durum..

Selam arkadaşlar...Aranizda kayinvalide ile oturanlar var mi? Ben kaç senedir beraber oturuyorum ama çok yoruldum artik sabrım kalmadi.Napacağimi bilemiyorum bana bir yol gosterin size ihtiyacim var :KK43:(

Ben arkadaşım benn!
Tam 7 senedir, beni sevmeyen hatta zamanında oğlundan ayrılmam için büyü bile yapan yakalanan ve suçu annemin üzerine atan pişkin kötü kalpli kalın kafalı bir kaynana ile oturuyorum maalesef. Maddi desteği büyük bize asla hakkını yemem fakat bazen içimden " okadar da destek olacak heralde. Bizimle yaşıyor" demek de gelmiyor değil hani.. Nelerini cekmedim kiben benimkinin. Ne aşağılamalarìnı.. Ne stres ve sıkıntılarını. Resmen isim vermeden alttan alttan laf sokardı bana yanyanayken. Hala öyle. Hala daha aptal. Ben nelerini cektim o kadar sene. Gençliğimi verdim ellerine. Her türlù ekonomik psikolojik sorunlara gık demeden katlandım, şu an ayrılsak eşimle kadın davul.zurna oynar yeminle. Hem de iki torun verdim ona. Yaranamadım. Daha neler neler anlatsam roman olur. İşimiz zor bacım. İnan çok zor.

Son düzenleme:
O zaman daha radikal olman gerekiyor........eşinin yanında yapacaksın........o zaman seni görmezden gelmesi mümkun olmaz.......eşinin yanında her akşam konuyu aç.....anne artık eşimle yalnız olmak istiyorum ve sürekli sizinle birlikte olmaktan rahatsız oluyorum dersin........eşin yanında olduğu için mutlaka dikkate alınacaksın.....son taktik evi terk etmen

Buna benzegenini soyledim dedim ki biraz disari cikin biraz gezin ben biraz kafami dinlemek istiyorum ama nerde beni dinleyen mi var..beni takmiyolar eve oturmuslar cikmiyolar bile boyle gunduz onlari biraz gormesem belki biraz rahatlarim oda yok.Esimin yaninda konuyu acsam kavgaya donusur bende cok dolmusum zaten cok asabi olmusum arkama onume bakmadan saydirim sonra sucsuzken suclu duruma gelirim diye korkuyorum..

Buna benzegenini soyledim dedim ki biraz disari cikin biraz gezin ben biraz kafami dinlemek istiyorum ama nerde beni dinleyen mi var..beni takmiyolar eve oturmuslar cikmiyolar bile boyle gunduz onlari biraz gormesem belki biraz rahatlarim oda yok.Esimin yaninda konuyu acsam kavgaya donusur bende cok dolmusum zaten cok asabi olmusum arkama onume bakmadan saydirim sonra sucsuzken suclu duruma gelirim diye korkuyorum..

O zaman öncesinden eşine söyleyeceksin meramını.....ben senin yanında konuşmak istiyorum dersin.......artık rahatsız olduğunu sağlık ya da başka ciddi durumlarda zaten kabulünün olduğunu ama şu an için artık rahatsız olduğunu anlatacaksın........eşin iyi bir adamsa zaten olay hallolur.......ama eşin de sesini çıkaramayacaksa tepki gösterecekse bu evlilik yürür mü

Dolaylı yoldan anlatmaya çalışmışsın boşuna kendini yıpratıyorsun anlamaz........daha radikal olman grrekiyor.....elini korkak alıştırma

Ben arkadaşım benn!
Tam 7 senedir, beni sevmeyen hatta zamanında oğlundan ayrılmam için büyü bile yapan yakalanan ve suçu annemin üzerine atan pişkin kötü kalpli kalın kafalı bir kaynana ile oturuyorum maalesef. Maddi desteği büyük bize asla hakkını yemem fakat bazen içimden " okadar da destek olacak heralde. Bizimle yaşıyor" demek de gelmiyor değil hani.. Nelerini cekmedim kiben benimkinin. Ne aşağılamalarìnı.. Ne stres ve sıkıntılarını. Resmen isim vermeden alttan alttan laf sokardı bana yanyanayken. Hala öyle. Hala daha aptal. Ben nelerini cektim o kadar sene. Gençliğimi verdim ellerine. Her türlù ekonomik psikolojik sorunlara gık demeden katlandım, şu an ayrılsak eşimle kadın davul.zurna oynar yeminle. Hem de iki torun verdim ona. Yaranamadım. Daha neler neler anlatsam roman olur. İşimiz zor bacım. İnan çok zor.

Ey guzel Allahim bizleri gormuyormu neden kotuler iyi de iyiler kotu😓 haksizlik resmen icimi cekerim sadece. Inan kimseye bisey olmuyor olani bize oluyor Allah sana bir evlat vermis bende oda yok onun acisida bir yana benim derdim bir yana.Hayata neler neler var biliyorum beterin beteri var ama herkezin yasadigi kendi icin buyuktur ogle degilmi benim icimde kucuk kucuk toplandi dag gibi buyudu.Benim en mutlu gunumde beni cekemedi dunyayi basima yikti evi terk eti giti..Olumu dirimi bilmiyorduk her kez beni sucladi bikac gun sonra ortaya cikti bacisina gitmis evini dagitirdi simdi evi yok yanimda oturmus gitmiyo bide eski esyalarini sorarak hozursuz ediyor. Yanimda derd ortagim annem olmadigi icinde beni bukadar eziyolar resmen . seninde derdin bayagi bir agirmis canim arkadasim Allah yar ve yardimcin olsun.Ben insanlari anlayamadigime yaniyorum kayinvalideyi kendi annem gibi bilmisim ama ne yazik kiyanlis yapmisim kayinvalide anne olmuyormus..

X