Çok sinirliyim. Sinirden çatlayacağım resmen

Bugunneselibirgun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2017
8.204
11.845
Kızlar haksızlıklar dolayısıyla çok sinirleniyorum.

Öfke beni resmen ele geçiriyor gözüm bişey görmüyor kötü bişey dememek için duvarları yumruklamak istiyorum hirsimdan .

Bebeğimi kötü etkilicek bu durum biliyorum.

Yanlıs anlaşılmaya, dediklerimin carpitilmasina ve etiketlenmeye suçlu gibi hissettirilmeye calisilmasindan nefret
Ediyorum.

Dört paragraf uzunluğunda olayı anlaticakticaktim sildim.

Esimin ailesi gitmedigimizde sürekli arıyor gelin diye. normalde hastayken bile aramazlar.

Ben telefonu duymadigimdan görmediğimden isim olduğundan akşamları cevap vermedigim için eşime patlamaları.

Esimin bana kızması. Benim sanki arayınca konuşuyor da hastayken bile aramıyordu. Diye söylenmiş olmam.

Kitaplar yüzünden esimin beni bıraktığında kaynanamin saat kaç olmasına rağmen evde olmaması. Benim sokakta kalmamdan ötürü en yakın ev olan babamneme gitmek durumunda kalmam.

Eşime de hep sokakta kaldigim için gitmek istemedigimi ifade ettiğimde de
Senin keyfine göre mi harkeet edecekler demesi ve sitem ediyor oluşumu annesine hakaret ya da üslup kötülüğü olarak algılayıp kendine gel diyip öfkelenmesi

Ve benim öfkelenmem. Dövüş sporuna katılsam gebeyim
Duvarlara vursam elim acır..
Dışımı sıkmaktan sıkıldım
Eşimle tartışsam iyice ilişkimiz berbat olcak.
Çünkü dilimi tutamıyorum. Ve ona da zarar veriyorum.

Of anlatmak bile sakinleştirdi beni.

Kitaplar yüzünden esimin beni bıraktığında kaynanamin saat kaç olmasına rağmen evde olmaması. Benim sokakta kalmamdan ötürü en yakın ev olan babamneme gitmek durumunda kalmam.

Eşime de hep sokakta kaldigim için gitmek istemedigimi ifade ettiğimde de
Senin keyfine göre mi harkeet edecekler demesi ve sitem ediyor oluşumu annesine hakaret ya da üslup kötülüğü olarak algılayıp kendine gel diyip öfkelenmesi
Su kismi anlayamadim, kitaplar yuzunden nereye birakiyor siniz, ne kitabi?

Ben buradaki tüm sakin, öfkelenmemeyi ve karşısındaki ciddiye almamayı başarabilen kadınlara sesleniyor ve rica ediyorum:

Lütfen nasıl başardığınızı, nasıl üstesinden geldiğinizi ve dilinizi tuttuğunuzu paylaşabilir misiniz? :KK53:

Öyle bir insan olmayı ben de çok istiyorum da..

Ben buradaki tüm sakin, öfkelenmemeyi ve karşısındaki ciddiye almamayı başarabilen kadınlara sesleniyor ve rica ediyorum:

Lütfen nasıl başardığınızı, nasıl üstesinden geldiğinizi ve dilinizi tuttuğunuzu paylaşabilir misiniz? :KK53:

Sakinim , ofkemi kontrol ederim ama dilimi etmem
Cok guzel laf sokarim , ben ofkelenecegime karsimdaki ofkelensin bana ne der gecerim

Sakinim , ofkemi kontrol ederim ama dilimi etmem
Cok guzel laf sokarim , ben ofkelenecegime karsimdaki ofkelensin bana ne der gecerim
Ben de laf sokamıyorum..

Direk ya içimde ne varsa böyle böyle hissettirdin bana diye sayıyorum. Öff.. :KK43:

Sakin olmayı nasıl başarıyorsunuz? Çok istiyorum öyle bir insan olmayı. Benim sinirden vücudum titriyor.

Aynen. Ben de öfkelenendigimde deliye dönüyorum. Filmerdeki gibi kirip parcalayasim geliyor her seyi. Hele ofkelendiysem ve bir sey yapamiyorsam var ya çıldırıyorum resmen.

Aynen. Ben de öfkelenendigimde deliye dönüyorum. Filmerdeki gibi kirip parcalayasim geliyor her seyi. Hele ofkelendiysem ve bir sey yapamiyorsam var ya çıldırıyorum resmen.
En iyisi bu konu için ayrı konu açmak yoksa arkadaşın konusunu sabote etmiş gibi olup kendimi çok kötü hissedeceğim..

Babam kocanın başında at nallayacağına ara bana anlat. Ben seni dinlerim dedi. Arıyorum baba görümcem şunu dedi. O bunu dedi diye babama anlatıyorum. O da boşver onlar cahil, hiçbir şey görmemiş diye diye benim gazımı alıyor. Senden bir ricam var annene anlatma üzülür dedi .

Ben de laf sokamıyorum..

Direk ya içimde ne varsa böyle böyle hissettirdin bana diye sayıyorum. Öff.. :KK43:

Sakin olmayı nasıl başarıyorsunuz? Çok istiyorum öyle bir insan olmayı. Benim sinirden vücudum titriyor.
Cok sinirlendiginizde gidin o ortamdan , bilemiyorum nasil basardigimi acikcasi ben kendime zarar veren her turlu ruhsal eylemden uzak duruyorum :) ofke , hirs , kiskanclik vb duygulari uzun zaman once reddettim cunku bunlarin sadece bana zarari var , boyle dusunurseniz belki siz de kolaylikla sakinlesirsiniz

Babam kocanın başında at nallayacağına ara bana anlat. Ben seni dinlerim dedi. Arıyorum baba görümcem şunu dedi. O bunu dedi diye babama anlatıyorum. O da boşver onlar cahil, hiçbir şey görmemiş diye diye benim gazımı alıyor. Senden bir ricam var annene anlatma üzülür dedi .
Açtığım konu sizin içeriğinizle birebir uyuyor. Ben de anneme anlatamıyorum, üzülür diye ödüm kopuyor.

Cok sinirlendiginizde gidin o ortamdan , bilemiyorum nasil basardigimi acikcasi ben kendime zarar veren her turlu ruhsal eylemden uzak duruyorum :) ofke , hirs , kiskanclik vb duygulari uzun zaman once reddettim cunku bunlarin sadece bana zarari var , boyle dusunurseniz belki siz de kolaylikla sakinlesirsiniz
Bu bile bana çok iyi geldi desem?

Çok çok teşekkür ederim..

Canim sen kayınvalidene sinirleniyorsun , kayınvaliden de oğluna söyleniyor , oğluda yani kocan da sana patlıyor sende haliyle patlayacak yer arıyorsun .. kayınvalidene duyduğun hırs yüzünden kocan da arada kalmış napsin adam o da kötü olmak istemez tabii annesigille ..kayinvalideni sevmiyor olabilirsin , ya kocamın annesidir diye idare edecen ya da mesafe koyacaksın yoksa öfkelenmek , sinirlenmek sadece kendine zarar verir psikolojik hasta olursun Allah korusun hamilesin birde bebeğin huzursuzlanir . Onlar nasılsa sende öyle olucan , dışarıda olduğunda felan telefon et evdemi değil mi diye o zaman sinirlenmezsin yani sinirlenmemenin çaresini bulabilirsin aslında yeter ki iste.. Sana sakin , huzurlu , mutlu günler ...

Benim asla anlamadığım erkeklerin çoğu neden kendi ailelerini 1.sıraya koyuyor. Sorunlar hep onlardan çıkıyor.

Erkekler kulübü diye bir yer olsa damat diye eziliyorum, kp bana bunu dedi, kv bana bunu etti, baldızım herşeyime karışıyor, kayınçom bana hayatı dar etti diye başlıklar açarlar mıydı? Açamazlardı bir çoğu, çünkü bizim toplumumuzda bir kadın evlenince kocasının sülalesi ile evlenmek zorunda kalıyor. Damatlar karılarının sülalesi ile evlenmiyor.

Yüzde 80'inin kafa yapıları maalesef böyle. Kadına değer verme yok. Saygı yok. Entellektüel beyin yok. Hepsinde bir padişah, bir kanuni sultan süleyman havası. Neden? Çünkü toplum olarak kadına değer vermeyen bir zihniyet hakim. Kadın evdeki işlerin hepsini yapsın, her direktife boyun eğsin, höt deyince otursun, hut deyince hazır ola geçsin, kv kp de hizmet etsin, ne denirse yapsın, paşalar ayaklarını uzatsın oh ne ala .

Ne zaman toplumsal olarak kadına değer verilir evliliklerde de örümcek beyinlere sahip erkelerin devri biter. Oğullarına kadına değer vermeyi öğreterek, kendi işlerini yapmayı öğreten kadınlar da çoğaldıkça ilerisi için umut var.

Evlilik cidden kafa yapısı aydın biriyle yaşanınca muhteşem birşeymiş. İlk evliliğimde çok kötü şeyler yaşayıp inancım kalmamıştı evlilik kurumuna. Taa ki eşimle tanışana kadar. Birey olmayı başarmış, hayatın müşterek olduğunu kavramış adamlara denk gelirsiniz inşallah...

X