Çok sinirliyim

Abartmamissinki adam onlar bir fikir sununca hemen atlamis seni onemseseydi yada seninle basbasa cok bulusmak isteseydi isim var siz gorusun benide bilgilendirirsiniz diyebilirdi. İkinci olana atilmissiniz malesef ve anlasilan genelde bu boyle.

Beni gerçekten o kadar iyi anlamışsınız ki, çok teşekkür ederi öncellikle. Kesinlikle sorun o değil. Tam da dediğiniz şeyleri düşünüyorum. Kendisine bunları da defalarca söyledim onlarla daha çok vakit geçiriyorsun diye. Kabul etmiyor. Seni gittiğimiz her yere davet ediyorum sen gelmiyorsun diyor. Gelmiyorum değil gelemiyorum maalesef. Yaptıkları her plan bana ve ailemi uymuyor. Özellikle annem hemşire ve bu pandemi döneminde gezmemden o kadar rahatsız oluyor ki sürekli kavga ediyoruz. O yüzden onlara yetişemiyorum. Birlikte oyun oynuyorlar gecelere sabahlara kadar günlük hayatta her gün birlikte oldukları yetmez gibi.. Tamam oyuna da gel dedi ama ben onlar kadar düzensiz yaşamaktan hoşlanmıyorum hem başka sorumluluklarım var, derslerim var, ders çalışıyorum sabahları erken saatte derslerim başlıyor. Ayrıca vize haftası yaklaştı. Sözde onların da benimle aynı durumda olmaları gerekiyor ama çok rahatlar, verilen ödevlerini bile yapmıyorlar falan filan. Varsa yoksa gezme tozma ve oyun. Erkek arkadaşım Harp okulunda okuyor onların sistemi farklı dersleri falan yok o da bu yüzden rahat. Ama beni hiç anlamıyor. Asla planlar benim uygunluğma göre yapılmıyor. Hem beni de istiyor herşeyde ama bir kere bile arkadaşlarına o gün olmaz ya da o saate olmaz sevgilime uygun değil diyemiyor. Bu durum zoruma gidiyor. Bunu dediğimde de plan çoğunluğa göre yapılır diyo bi tek sana göre olmaz diyo. Yani gerçekten bi beni mi sığdıramıyorlar anlamıyorum ve sinir oluyorum bu duruma. Düşününce erkek arkadaşımın da haklı olduğu yerler var ama bence benim isteklerim de zor değil... Ne olucak böyle bilmiyorum
İnsanlar sizin bakış açınıza, önem verdiğiniz şeylere, sizin düzeninize, alışkanlıklarınıza göre hareket etmezler. Siz ders çalışıyorsunuz diye onlar da çalışmak zorunda değil, oyun oynamak istiyorlarsa oynarlar. Bunu kabullenirseniz daha mutlu olursunuz bence.

Ve evet planlar çoğunluğa göre yapılır.

Kesinlikle dediğiniz gibi, önce bana danışmayıp hemen uygunum demesine bozuldum ona da bunu söyledim zaten. Konuştuk onunda kendince mantıklı açıklamaları oldu. Yer yer haklı buldum. Maalesef keyfi bir durum olmadığını ve arkadaşına bağlı olduğu için ( araba yüzünden) elinden bir şey gelmediğini açıkladı. Sorunu çözdük. Diğer konuda verdiğiniz tavsiyeyi deneyeceğim. Bir tek erkek arkadaşımla ilgili değil, hayatımda ne zaman bir pürüz veya bir sorun çıksa o kadar çok telaşlanıyorum ki.. İçimde adeta bir ateş topu oluşuyor ve sorun hallolana kadar da geçmiyor. Başka hiç bir şeye de odaklanamıyorum çoğu zaman böyle oluyor. Bu konuda yardım almayı ve değişmeyi çok istiyorum. Daha rahat ve kasmadan sinirsiz ve stressiz yaşamak istiyorum. Umarım taktiğiniz işe yarar. Çok teşekkürler yorumunuz için
O sinirle hiçbir şey yapmadan süre geçmesini beklemek işin en zor kısmı başarabilen helal olsun gerçekten. Ama eğer çoğu seferinde bunu başarabilirseniz hayatınızda büyük değişiklikler fark edeceksiniz (denendi). Dediğim gibi "en az" yarım saat ve bu süreçte iyice düşünün sonuçlarını düşünün. Umarım işinize yarar hakkınızda en hayırlısı olsun :)

Beni gerçekten o kadar iyi anlamışsınız ki, çok teşekkür ederi öncellikle. Kesinlikle sorun o değil. Tam da dediğiniz şeyleri düşünüyorum. Kendisine bunları da defalarca söyledim onlarla daha çok vakit geçiriyorsun diye. Kabul etmiyor. Seni gittiğimiz her yere davet ediyorum sen gelmiyorsun diyor. Gelmiyorum değil gelemiyorum maalesef. Yaptıkları her plan bana ve ailemi uymuyor. Özellikle annem hemşire ve bu pandemi döneminde gezmemden o kadar rahatsız oluyor ki sürekli kavga ediyoruz. O yüzden onlara yetişemiyorum. Birlikte oyun oynuyorlar gecelere sabahlara kadar günlük hayatta her gün birlikte oldukları yetmez gibi.. Tamam oyuna da gel dedi ama ben onlar kadar düzensiz yaşamaktan hoşlanmıyorum hem başka sorumluluklarım var, derslerim var, ders çalışıyorum sabahları erken saatte derslerim başlıyor. Ayrıca vize haftası yaklaştı. Sözde onların da benimle aynı durumda olmaları gerekiyor ama çok rahatlar, verilen ödevlerini bile yapmıyorlar falan filan. Varsa yoksa gezme tozma ve oyun. Erkek arkadaşım Harp okulunda okuyor onların sistemi farklı dersleri falan yok o da bu yüzden rahat. Ama beni hiç anlamıyor. Asla planlar benim uygunluğma göre yapılmıyor. Hem beni de istiyor herşeyde ama bir kere bile arkadaşlarına o gün olmaz ya da o saate olmaz sevgilime uygun değil diyemiyor. Bu durum zoruma gidiyor. Bunu dediğimde de plan çoğunluğa göre yapılır diyo bi tek sana göre olmaz diyo. Yani gerçekten bi beni mi sığdıramıyorlar anlamıyorum ve sinir oluyorum bu duruma. Düşününce erkek arkadaşımın da haklı olduğu yerler var ama bence benim isteklerim de zor değil... Ne olucak böyle bilmiyorum
Yaşam tarzlarınız biraz farklı gibi.Bazen siz ona uyacaksınız ama bazen de o size uyacak.Dengeli olması lazım yoksa şuan olduğu gibi kendinizi kötü hissedersiniz.Açıkça konuşun,anlaması lazım.🌸

X