çok sosyal bir bebek

mesele dışarıya bırakılması değil ki mesela nöbetçi öğretmenin anlık dalgınlığı ile çıksa okuldan ?
Kapılar kilitlidir. Kilitleri de çocuğun açamayacağı gibidir. Biraz mantıklı düşünün sizin düşündüğün sorunları okul yönetimi düşünüp önlem almıştır değil mi? Okulda kazalar olur ama sizin dediğiniz gibi ütopik kazalar değil. Vurma düşme kazaları olur kaçırılma değil

Ya çitlerden atlayıp yola çıkarsa, ya yanında maymuncuk varsa kilidi açarsa :skandal:
Çok güldüm ben 😂😂
Anaokulunda çocuk anne babası gelmese tek gönderilir mi hiç? Yada yoldan geçen biri şu çocuğu alacağım dediğinde verilir mi? Ya kartı oluyor yada kimlik ibrazı gerekiyor. O kimliktede anne babanın alabilir onayı alan kişi alabilir sadece. Bunu çocuklar bile tahmin eder 🤣🤣

Çok güldüm ben 😂😂
Anaokulunda çocuk anne babası gelmese tek gönderilir mi hiç? Yada yoldan geçen biri şu çocuğu alacağım dediğinde verilir mi? Ya kartı oluyor yada kimlik ibrazı gerekiyor. O kimliktede anne babanın alabilir onayı alan kişi alabilir sadece. Bunu çocuklar bile tahmin eder 🤣🤣
Ya bir de asla ikna olmuyor illa o çocuğu kaçıracaklar🙃 Allah korusun.
Böyle bir olayın sorumluluğunu hiç bir okul almaz

Ya bir de asla ikna olmuyor illa o çocuğu kaçıracaklar🙃 Allah korusun.
Böyle bir olayın sorumluluğunu hiç bir okul almaz
Beni bugün okuldan aradılar mesela. Arkadaşıyla çarpışmış yanağı morarmış. Endişe etmeyin bilgi vereceğiz sadece diyorlar. Tüm okullar dikkat ediyor yani. En ufak şeyde bile Veli bilgilendirilir. Okuldan çıkış yapınca mesaj bilgisi veriyorlar mesela ben almış olsam dahi

Beni bugün okuldan aradılar mesela. Arkadaşıyla çarpışmış yanağı morarmış. Endişe etmeyin bilgi vereceğiz sadece diyorlar. Tüm okullar dikkat ediyor yani. En ufak şeyde bile Veli bilgilendirilir. Okuldan çıkış yapınca mesaj bilgisi veriyorlar mesela ben almış olsam dahi
Bizim okulda da halasını tanıdıkları halde biz haber vermediysek arayıp soruyorlar verelim mi diye. Bazen babaya bile vermiyorlar. aile içinde sıkıntı var da ondan mı baba almaya geldi diye. Bu dediğim yer de devlet okulu.
Mantıklı düşününce olması gereken bunlar olduğunu anlaması lazımdı

Bizim okulda da halasını tanıdıkları halde biz haber vermediysek arayıp soruyorlar verelim mi diye. Bazen babaya bile vermiyorlar. aile içinde sıkıntı var da ondan mı baba almaya geldi diye. Bu dediğim yer de devlet okulu.
Mantıklı düşününce olması gereken bunlar olduğunu anlaması lazımdı
sen hiç hayatında çocuğun için endişelenmedin mi ? çok güzel dalga geçtin şuan benimle mantıklı düşünemiyorum değil mevzu kreşler hakkında anaokulları hakkında bilgim yok sadece aradığımda bile yüz yüze bilgi vermek istiyorlar şuan yaşı çok küçük olduğu için önümüzde en az 1 sene var çünkü yüz yüze görüşmelere gitmedim bu yüzden kalbimi kırdın gerçekten. bu dalgaya alınacak bir şey değil

Çok güzel bir özellik sakın törpülemeye çalışmayın. Yabancıların olduğu yerlerde siz zaten yanında olursunuz. Kreşleri de dert etmeyin, her önüne gelene çocuk teslim etmiyorlar. Bizim kreş beni ve eşimi tanıyor, biz olmayınca alırlar diye iki dedenin de fotoğrafları ve bilgileri öğretmenlerine verildi. Buna rağmen dedelerden biri gidince bizi arıyorlar. Geçen ay dede yerine halası almaya gitmiş çocukları, hemen beni görüntülü arayıp teslim edelim mi diye sordular.

arkadaşlar merhaba,

1 haftadır kafamı kurcalayan bir durum var size sormak istedim,
19 aylık bir oğlum var 3 aydan beri kayınvalidem bakıyor ben çalıştığım için sabah eşim bırakıyor akşamları ben alıyorum .
benim çocuğum son zamanlarda acayip sosyal, otobüs de özellikle yanımızda oturanların elini tutuyor sarılıyor bildiğin kucağımdan gidip özellikle ojeli biri acayip dikkatini çekiyor tutup elini ojeyi inceliyor gülüyor onlarla konuşmaya çalışıyor benimle ilgilenin diye omzuna dokunuyor . ceee ee oyunu oynuyor yolcularla filan yolcuların da çok hoşuna gidiyor yol boyu oynayıp geliyoruz resmen otobüsün maskotuyuz .

gelelim kafamı kurcalayan sorunuma,

Bu çocuk 3 yaşında kreşe gidecek bu sosyallik beni korkutuyor biri gel dese koşar gider gibi düşünmeye başladım . size bu düşüncem saçma gelebilir ama haberlerde çocuk cinayetleri filan düşündükçe çıldırıyorum . çocuğa diyorum otobüste ablayı rahatsız etme oğlum dokunma diye tabi yooo rahatsız değilim diyorlar bir şey de diyemiyorum ama bu sosyalliği beni korkutuyor aklımda sürekli ya trafiğe takılsam geç gitsem 5 dk bile geç gitsem çocuğumu kaçırabilirler diye düşünmeye başladım . haberler de psikolojimi bozdu biraz parklarda da böyle kendinden büyük abi ve ablalarıyla oynamak istiyor hiç çekinme durumu yok . parktaki çocukların anne ve babalarına gülüyor yanlarına gidip sürekli bir ilgi beklentisi var normal mi bu kadar ilgi açlığı kendim de olabildiğince ilgileniyorum ama kafamı kurcalıyor
Sosyal olmasi cok guzel aslinda. Sadece buyudukce yabancilara nasil davranmasi gerektigini kendini nasi korumasi gerektigini guzelce ogretirseniz sorun yasamazsiniz. Ben de oyleymisim hala oyleyim. Benim oglum da oyleydi bebekken. Hala oyle. Ama kendine yabancilari dokundurtmaz artk. Ya da onceden her cagirana kosardi smdi asla gitmez. Ayni binada amcasi var bisey vermek icin gonderiyorum bazen oraya. Iceri cagiriyolar annem izin vermez sorup geleyim deyip geri geliyo. Bunlar da zamanla ogrenilen ogretilen seyler. Zamana birakin vakti geldikce.ogretirsiniz

Sosyal olmasi cok guzel aslinda. Sadece buyudukce yabancilara nasil davranmasi gerektigini kendini nasi korumasi gerektigini guzelce ogretirseniz sorun yasamazsiniz. Ben de oyleymisim hala oyleyim. Benim oglum da oyleydi bebekken. Hala oyle. Ama kendine yabancilari dokundurtmaz artk. Ya da onceden her cagirana kosardi smdi asla gitmez. Ayni binada amcasi var bisey vermek icin gonderiyorum bazen oraya. Iceri cagiriyolar annem izin vermez sorup geleyim deyip geri geliyo. Bunlar da zamanla ogrenilen ogretilen seyler. Zamana birakin vakti geldikce.ogretirsiniz
teşekkür ederim güzel yorumunuz için bende memnunum zaten sosyalliğinden özgüveninden sadece parkta biri vurdu çocuğuma geçen hafta ben hiç bişey yapamadım vuran da çocuk çünkü ne diyeceksin oğlum da vurduğunu anlamadı zaten geldi omzuna vurdu çocuk şiddeti bilmiyor kreşte akran zorbalığı yaşamaz inşallah

Çok güzel bir özellik sakın törpülemeye çalışmayın. Yabancıların olduğu yerlerde siz zaten yanında olursunuz. Kreşleri de dert etmeyin, her önüne gelene çocuk teslim etmiyorlar. Bizim kreş beni ve eşimi tanıyor, biz olmayınca alırlar diye iki dedenin de fotoğrafları ve bilgileri öğretmenlerine verildi. Buna rağmen dedelerden biri gidince bizi arıyorlar. Geçen ay dede yerine halası almaya gitmiş çocukları, hemen beni görüntülü arayıp teslim edelim mi diye sordular.
çok iyi benim patronum da bazı kreşler kameranın uygulamasını veriyor izleyebileceğin kreşlere bak diyor

sen hiç hayatında çocuğun için endişelenmedin mi ? çok güzel dalga geçtin şuan benimle mantıklı düşünemiyorum değil mevzu kreşler hakkında anaokulları hakkında bilgim yok sadece aradığımda bile yüz yüze bilgi vermek istiyorlar şuan yaşı çok küçük olduğu için önümüzde en az 1 sene var çünkü yüz yüze görüşmelere gitmedim bu yüzden kalbimi kırdın gerçekten. bu dalgaya alınacak bir şey değil
Gereksiz evham yapmadım. Çünkü bu kadar evham çocuğun gelişiminde de olumsuz etkilere neden olur.
Dalga mı geçmişim bir daha okuyun. Diyorum ki vermezler siz diyorsunuz ki öğretmenini dalgınlığına denk gelirse e gelmez bu sorumluluğu almaz hiç bir okul diyorum illa en kötüsü olur diye düşünüyorsunuz.
Bu kreşle alakalı değil sizin evhamınızla alakalı

teşekkür ederim güzel yorumunuz için bende memnunum zaten sosyalliğinden özgüveninden sadece parkta biri vurdu çocuğuma geçen hafta ben hiç bişey yapamadım vuran da çocuk çünkü ne diyeceksin oğlum da vurduğunu anlamadı zaten geldi omzuna vurdu çocuk şiddeti bilmiyor kreşte akran zorbalığı yaşamaz inşallah
Ogrenicek zamanla onu da. Malesef evdekine iyi seyler ogretsen de etraf cocuguna vur oglum diyenlerle dolu

X