Çok üzgünüm 🥺

Butterfly193

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2023
2.376
856
Kızlar çok kötüyüm kimseye anlatamıyorum eşime de çok kötü davranmaya başladım sürekli kafamda dönüyor kızlar ben 15 aydır evliyim çok bebek istiyorum bı kimyasal bı dış gebelik geçirdim onun için daha çok istemeye başladım femara kullanıyorum herhangi bi sorunum yok eşim test veremedi iki defa gittik ama olmadı en son özel hastane de veririz diyo çocuk görmeye hamile görmeye dayanamıyorum içim acıyor aklımdan bu düşünceyi çıkaramıyorum bebek videoları bile artık çok duygusal geliyor bazen çok sacmalagimi düşünüyorum ama bende anne olmayı hakediyorum bence bı an önce gelsin istiyorum o kadar çok zorlanıyorum ki bu fikri unutmak için hemen tüp bebek yaptirmak istiyorum bı an önce kucağıma almak istiyorum ne gibi bı günahım var acaba kimin ahını aldım bilmiyorum ama çok zormuş etrafda çocuğu olmayan birini görünce gelecekteki halim bu diyorum kahverengi lekelenmem de oluyor kist olabilir dedi doktorum cuma günü randevum var ama dayanacak gücüm yok gibi bıktım artık ne yapacağımı bilmiyorum çok çaresiz hissediyorum kendimi biraz uzun oldu ama derdimi anlatacak kimsem yok

Ay dur daha 15 aylık evlisin bu kadar stresle olmaz zaten istesen de. Normalde zaten sağlıklı bir bireyin yanlış hatırlamıyorsam yüzde 25 hamile kalma şansı. Belki bir problem yoktur veya çok basit bir şey vardır telaş etme.

Cok gecmis olsun. Kendinizi bu kadar sıksanız bu sürecte cok zorlanirsiniz. Ne kadar rahat olsaniz o kadar iyi hem hamile kalmak icin hemde hamileligi iyi gecirmek icin. Hem bu durum esinizle olan iliskinizi de zedelebilir. Rahatlamak adina psikolojik destek almanizi öneririm.

Kızlar çok kötüyüm kimseye anlatamıyorum eşime de çok kötü davranmaya başladım sürekli kafamda dönüyor kızlar ben 15 aydır evliyim çok bebek istiyorum bı kimyasal bı dış gebelik geçirdim onun için daha çok istemeye başladım femara kullanıyorum herhangi bi sorunum yok eşim test veremedi iki defa gittik ama olmadı en son özel hastane de veririz diyo çocuk görmeye hamile görmeye dayanamıyorum içim acıyor aklımdan bu düşünceyi çıkaramıyorum bebek videoları bile artık çok duygusal geliyor bazen çok sacmalagimi düşünüyorum ama bende anne olmayı hakediyorum bence bı an önce gelsin istiyorum o kadar çok zorlanıyorum ki bu fikri unutmak için hemen tüp bebek yaptirmak istiyorum bı an önce kucağıma almak istiyorum ne gibi bı günahım var acaba kimin ahını aldım bilmiyorum ama çok zormuş etrafda çocuğu olmayan birini görünce gelecekteki halim bu diyorum kahverengi lekelenmem de oluyor kist olabilir dedi doktorum cuma günü randevum var ama dayanacak gücüm yok gibi bıktım artık ne yapacağımı bilmiyorum çok çaresiz hissediyorum kendimi biraz uzun oldu ama derdimi anlatacak kimsem yok
Abartmışsın illa herkesin çocuğu olacak diye bişey yok RABBİM çocuk verir bu sefer başka bi şeyle imtihan olursun hayırlısını iste

Bence sizin 15 ayda bu duruma gelmeniz çocuk çok istemeniz den ziyade çevre baskısı. Kulağınızı bir tıkasanız mutlu olursunuz.

15 ayda bu hale nasıl geldin bacım🥺 bunun ahla falan ne alakası var kafanızda neler kuruyorsunuz?
Ben 4 yıl bekledim yeni hamile kaldım yine de asla negatif olmadık evliliğimizin tadını çıkarıp gezdik.
Abartmayın lütfen bu hayattaki tek amacımız çocuk mu? Ayrıca 15 ay ne ki...
Bekleyin odaklanayın uğraş bulun kendinize yoksa zaten olmaz bu düşünceyle. Olmadı tüp yaparsın ne yani bu çaresiz isyanlar.

Eşinize neden damızlık muamelesi yapıyorsunuz ki
Sorun sizde olsa eşiniz böyle soğuk davranıp hor görse ne hissederdiniz
Siz severek onunla hayat geçirmek için evlenmediniz mi? Lütfen bir destek falan alın bu psikoloji ile çocuk sahibi olmak da hata.

Hiç bir sorun yokken eşiniz ve sizde niye bu karamsarlık? İsterseniz azospermi sayfasına bir girin bakın çaresizlik ne belki biraz anlarsınız. Tek bi tane sperm veya bi tane embriyo oluşsun diye bekliyoruz. O da tutunacak mı derdi var. 1 senedir bununla mücadele ediyorum dayanacak gücüm kalmadı gibi hissederken topluyorum kendimi. Mecburum. Eşime belli edersem üzülür. Anneme belli edersem üzülür. Tek başımayım. Allah’a ağlıyorum yalvarıyorum dua ediyorum. Yapmayın yine olur bebeğiniz..

Yaşınız kaç? Önce psikolog desteği almalısınız. Ben tüp bebekle hamileyim, tüp bebek tedavisi normal psikolojiyi inanılmaz bozuyorken siz bu obsesif düşüncelerle hiç baş edemezsiniz tedaviniz de yarım kalabilir

X