Davranış Bozuklukları çok yaramaz bir oglum var ne yapabilirim?

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

misni

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2008
151
2
4 yaşındaki oglum çok yaramaz onu sakinleştirmek için ne yapabilirim?

biri 5 yaşında diğeri 12 yaşında iki evladım var maşallah dağdan adam alır indirirler öylesine felaketler ben onları sakinleştirmenin bir yolunu bulamadım ama bu duruma alıştım.
Geçenlerde namaz kılarken sesleri çıkmadı inanın namazımı bozdum ve bir şeymi oldu diye yanlarına koştum baktım tv seyrediyorlar. Yani benimkilerin 10 saniyeden daha uzun süre sakin durmaları hayra alamet olmazda.
Sende alışırsın güzelim merak etme

aynı dertten bende muzdaribim benimkininde yaramazlığının bini bin para bi çözüm bulursanız banada haber verin...hoş gerçi bizim babamız çok şımartıyo...

BENIM OĞLUMDA öyle çoook yaramazkı hiç yerinde durmuyo psıkologa danıştım sızın ilginizi çekmek için yapıyor ben burdayım dıyo dıyor yaptıgı yaramazlıga tepkı vermeyın baktıkı sız onu umursamıyorsunuz yaptıgını bırakacak ama tepkı verırsenız odahada fazlasını yapacak çook cocugun üstüne gitmeyın güzel bir şekılde yaptıgının yanlış oldugunu anlatın o zamanla bırakır çocugunuzla daha fazla zaman geçırın oyun oynarken onunla oynayın dıyor ben denemeye başladım inş. işe yarar

benimde 4 yasinda ama yaramaz deyil cok gevezeee
evde ne olsa kizin dilindeeee
ayni anda komsununda yani imdatttttttttttttttttt
evde saklimiz gizlimiz yok yani hepsi komsumuzun dilindeeeee
kizima tenbihliyorum kizim bunu sunu niye söyledin olsun komsumuz diyor yani bunada bir care bulursaniz sevinirimmmm ne pisirdigimden nere gittigim kim geldi hepsi komusmun birde benim geveze kizimin dilindeeeeKötü KazenKötü KazenKötü Kazen

benimde oğlum 4 yaşında aynı şekilde bende oğlumun yaramazlıklarından şikayetçiyim bir çare bulan olursa lütfen banada haber verin ne yaptıysak olmadı enerjisi çok fazla ama canı sağolsunda yapsın diyorum bazen bazende çok bıktırıyo ne yapalım öyle büyücekler sanırım:uhm:

benimde oğlum 4 yaşında aynı şekilde bende oğlumun yaramazlıklarından şikayetçiyim bir çare bulan olursa lütfen banada haber verin ne yaptıysak olmadı enerjisi çok fazla ama canı sağolsunda yapsın diyorum bazen bazende çok bıktırıyo ne yapalım öyle büyücekler sanırım:uhm:

arkadaşım yazdım yaaa pısıkologa danıştım dıye bunları söyledı dıye okumadın heralde bı oku istersen

enerji fazlası olabilir. enerjisini harcayabileceği aktivitelere yönlendirin. parkta çıplak ayak kumlarda oynamasını sağlayın, havalarda güzel artık, koşsun, zıplasın vs..

yada imkanınınz varsa kreşe gönderin. benim arkadaşımın oğlu 3,5 yaşında öle böle değil çok hareketli, durmak bilmez, yaramaz ötesi afet bir çocuk.( annesi öle diyor:)) kreşe gittiğinden beri düzelme var. hem enerjsini atıyor hem disiplini öğreniyor.

X