Davranış Bozuklukları Çok yaramazz

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
E

EU1

Ziyaretçi
2,5 yaşında bir yeğenimvar.(Kız)Aynı evde yaşıyoruz.Çok yaramaz.Çok hareketli.Sürekli koltuk,masa hatta cam pervazı üzerinde.

Düşüyor kalkıyor.Vücudunda bir morluk bitiyor bir morluk başlıyor.

Çok inatçı..

Ne yapma demekten nede cezadan anlıyor.(Bunu yaparsan bu akşam süt içmeden uyuyacaksın gibi)

Akşam koşarken düştü kafasını ve kolunu vitrinin camına çarptı.Cam kırıldı.Ucuz kurtardı.

Ne yapacaz bu çocukla bilmiyorum...

Herşeyden anlıyor.Televizyon seyrederken yaptığı yorumlar mesela müthişşş..

Ama kendisine zarar geleceğini birtürlü anlamıyor...

aynı dert bizdede var ablamın cocukları senin anlattıklarından pek farkı yok bizimkilerinde cok yaramazlar cooooook.

bizdede vardi gorumcemin kizi
bence o cocuga hiperaktivite testi yaptirin

Verdiğiniz cezada kararlı olun.Gerekirse odasına götürün ve kapıyı kapatın.Bırakın bağırsın çağırsın.Bırakıp gitmeyin ama.Kapıdan dinleyin.5dk kadar bekledikten sonra yanına gidin ve onu neden odaya koyduğunuzu,yani cezanının sebebibi söyleyin.Şefkatle okşayın ve onu çok sevdiğinizi ama böyle yapınca çok üzüldüğünüzü söyleyin.Yine devam ederse bu defa aynı şekilde 7dk odaya kapatın.Bu şekilde cezanın ne olduğunu öğrenecektir.Bu arada dediğim gibi kararlı olun.Yoksa bu yöntemde bi işe yaramayacaktır.

canım bazı çocuklar öyle ne yazıkki..yanlış anlama ama bence fazla üstüne düşüyorsun..benim oğlum 1yaşındayken aynı jimnastikciler gibi takla atıyordu..şimdi 4.5 yaşında ve hala çok haraketli..koltuğun tepesinde gezer normal koltuga oturmaz çıkar tepesine oturur.ben artık alıştığım için normal gelyor..mesela başka çocuklar ewde ne var ne yok kurcalarlar veya süs eşyalarını felan kırarlar.ama benim oğlan küçükken ben salonumda veya odamda hiç birseyimi kaldırmadım..kırmaz ama haraketli bir çocuk..bence seninkide öyleyse fazla kısıtlama fazla üsteleme üstelersen yasak koyarsan devamlı daha fazlasını yapar..bizim tek sorunumuz yemek..ayy yazmışsınya akşam süt yok diyee ne olur bunu yapma..başka ceza ver ama yemek konusunda yapma.ne bileyim benimki çok zor boğazsız bir çocuk başkaları yemek yok sana dediği zaman çocuklarına elimde olmadan kızıyom..şuna bak çocuğa yemek vermiyo diye..ne olur başka ceza ver..

canım bazı çocuklar öyle ne yazıkki..yanlış anlama ama bence fazla üstüne düşüyorsun..benim oğlum 1yaşındayken aynı jimnastikciler gibi takla atıyordu..şimdi 4.5 yaşında ve hala çok haraketli..koltuğun tepesinde gezer normal koltuga oturmaz çıkar tepesine oturur.ben artık alıştığım için normal gelyor..mesela başka çocuklar ewde ne var ne yok kurcalarlar veya süs eşyalarını felan kırarlar.ama benim oğlan küçükken ben salonumda veya odamda hiç birseyimi kaldırmadım..kırmaz ama haraketli bir çocuk..bence seninkide öyleyse fazla kısıtlama fazla üsteleme üstelersen yasak koyarsan devamlı daha fazlasını yapar..bizim tek sorunumuz yemek..ayy yazmışsınya akşam süt yok diyee ne olur bunu yapma..başka ceza ver ama yemek konusunda yapma.ne bileyim benimki çok zor boğazsız bir çocuk başkaları yemek yok sana dediği zaman çocuklarına elimde olmadan kızıyom..şuna bak çocuğa yemek vermiyo diye..ne olur başka ceza ver..

Canım bizimki kendine zarar veriyor.Hiçbir şeyden korkmuyor.Odaya kapatıyorsun hemde karanlık..İçerde kendi kendine konuşuyor ne yapçam şimdi burda ben diye...Ayrıca bizimkinin yeme içme sorunu yok sütü ve meyve suyunu çok fazla tüketiyor.Bunlar onun vazgeçilmezi..Ama genede dinlemiyor bizi..

erkek cocuklarinin genlerinde var herhalde bu hareketlilik benim oglumda 1,5 yasinda masallah enerji küpü kizlarimda böyle sorunumuz yoktu

erkek cocuklarinin genlerinde var herhalde bu hareketlilik benim oglumda 1,5 yasinda masallah enerji küpü kizlarimda böyle sorunumuz yoktu

Bizimki kız.....

Erkek olsaymış ne olacaktı merak konusu??

2,5 yaşında bir yeğenimvar.(Kız)Aynı evde yaşıyoruz.Çok yaramaz.Çok hareketli.Sürekli koltuk,masa hatta cam pervazı üzerinde.

Düşüyor kalkıyor.Vücudunda bir morluk bitiyor bir morluk başlıyor.

Çok inatçı..

Ne yapma demekten nede cezadan anlıyor.(Bunu yaparsan bu akşam süt içmeden uyuyacaksın gibi)

Akşam koşarken düştü kafasını ve kolunu vitrinin camına çarptı.Cam kırıldı.Ucuz kurtardı.

Ne yapacaz bu çocukla bilmiyorum...

Herşeyden anlıyor.Televizyon seyrederken yaptığı yorumlar mesela müthişşş..

Ama kendisine zarar geleceğini birtürlü anlamıyor...

Canım Allah ömür versin..Hareketliliği ile anneyide herkezide yoruyor ,kendine gelen zararlarda sizi üzüyordur anlıyorum..Fakat şunuda belirtmek isterimki masum masum otursa hastamı ne oldu deriz içimiz kopar hemen..Diğer çocuklardan hareketliyse fazlasıyla zaten doktor yönlendirir sizleri şunu yapın bunu yapın derler..Ama ne olursa olsun hareketli çocuk sağlıklı çocuktur..Benim oğlumda hiç durmuyor aynı anlattığın gibi farklı aktivitelere yönlendiriyorum el işleri, oturarak birlikte oynabileceğimiz oyunlar gibi sizlerede tavsiye derim..:1hug:

Canım Allah ömür versin..Hareketliliği ile anneyide herkezide yoruyor ,kendine gelen zararlarda sizi üzüyordur anlıyorum..Fakat şunuda belirtmek isterimki masum masum otursa hastamı ne oldu deriz içimiz kopar hemen..Diğer çocuklardan hareketliyse fazlasıyla zaten doktor yönlendirir sizleri şunu yapın bunu yapın derler..Ama ne olursa olsun hareketli çocuk sağlıklı çocuktur..Benim oğlumda hiç durmuyor aynı anlattığın gibi farklı aktivitelere yönlendiriyorum el işleri, oturarak birlikte oynabileceğimiz oyunlar gibi sizlerede tavsiye derim..:1hug:

Şu sıralar Fox tv'de Bez bebek dizisini seyrediyorda rahat ediyoruz...

selamlar
benımde ıkı yaşında oğlum var ve çok yaramaz.bu aralar en cok kafayı arabalara tatktı..gazetelerdekı araba resımlerını bıle kopartıp saklıo:)) araba dıe delı oluyo evımızde oyuncakcı şubesı acıldı sankı her yerımız araba...evımın halıni bi görsenız acırsınız bana gunde ellı kere evmı toplanır ya:)bu arada benımkıde bez bebek dızısını sevıo bıde gencoyu ne alakaysa genco baslıyınca pur dıkkat kesılıo uyudugu zamanlar ve ızledıgı dızılerde olmasa nefes alamıycam,napıcaz bız bu cocuklarla böyle

X