Çok yoruldum

Çok üzüldüm durumunuza aynı yaştayız sizinle. Yerinize kendimi koydum da...Büyük konuşmak gibi olmasın yapamazdım öyle sessiz sakin. Durmadan boşanacağız diyor neden boşanmıyor? Havlayan köpek ısırmaz. Sizi korkutmanın avuca almanın yolunu bulmuş o. Bende evliyim. Sonsuz şükürler olsun mutlu bir yuvam var ama yine de korunuyorum çocuk sahibi olmak için erken olduğunu düşünüyorum. Neden çocuk yaptınız böyle bir adama? Bence kesinlikle ekstra bir şey yapmayın bundan sonra. Canınızın kıymetini bilin. Bu adam insanlıktan anlamıyor nede olsa. Yapsan da suç yapmasanda. Sonunda yıpranan siz olursunuz. Ne demek 20 kişilik yemek yap. Bu ne halden anlamazlık? Bu kadar yüz vermeseydiniz durum buralara gelmezdi diye düşünüyorum yavaş yavaş kendinizi değiştirmelisiniz.

Siz eşiniz olacak şizofrenin kölesi değilsiniz, kayın ailenin evirip-çevirip ruh sağlığı ile oynayabileceği bir stres topu değilsiniz, hamile iken sizi dövebilecek kadar insanlıktan çıkmış bir adama katlanmak zorunda hiç değilsiniz! Ne üzücü yaşınız henüz 20 ve siz eşiniz size 1 kere seni seviyorum dese 20 yılınızı daha bu adam ile harap edebilecek potansiyeldesiniz. Aklınızı başınıza alın, koyun önünüze yaşadıklarınızı ve kurtarın evladınızla kendinizi. Sokakta, parkta yatıp kalkmak bile bu adam olacak cibiliyetsiz ve ailesi ile aynı ortamda bulunmanızdan iyidir. Boşanın ve bir an önce kurtulun yoksa bu eziyetlerin sonu yok belli ki. Umarım daha geç olmadan bu cesarete erişirsiniz Allah yardımcınız olsun.

Sonuna kadar okumaya tahammül edemedim kusura bakmayın. Bizden nasıl bir öneri bekliyorsunuz? Daha en başında gelebilecek bütün önerilere olmaz yazmışsınız zaten. O zaman kabullenin çekin ne diyelim, kocanızın ailesi ne derse yapın hiç değilse kavga gürültü olmaz. Sizin durumunuza başka çözüm yok çünkü.

Ek olarak saydığınız ev işlerini zaten her kadın her gün yapıyor. Kimsenin sizin bebek bakımınıza veya ev temizliğinize yardım etmek gibi bir mecburiyeti yok. Madem yaranamıyorsunuz neden kendinizi bu kadar yoruyorsunuz? Beklentide olmanız doğru değil bu insanlar sizi takdir etmeyecekler belli

Akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine deli ol onlar seni çeksin adam seni çantada keklik görüyor nasıl olsa çaresiz gidecek yeri yok ne yapsamda katlanır ortada çocukda var sen bi diş göster bakalım herkes doğru düzgün davransın bu iş yoksa boşanmaktan başka biyere gitmez yada senin ömrünü törpüleyip dururlar

Bn sinir krizi gecirirken eşim videomu cekmisti bunlari gosterip cocugu elinden alirim diyo ve bn o cocuga maddi yönden basil bakicam ki siginma evine gidemem eşim bi keresinde kavhada ailen bile istemio kabul etmiyo seni lanet bi yaratiksin demisti bnde kadin siginma evine gitmekten bahsetmistim aileme soylemis ailem dövcekti bu düsuncemden dolayi sacma sacma konusma diye ele güne bizi rezil etme zaten kactin başimizi öne egdin bide boşanip siginma evine mi gitceksin demuslerdi öldururuz seni demislerdi hem kacti hem de boşancak hanfendiye bak sus otur oturdugun yerde diolar
Şiddet gördüğünüzü aileniz bilmiyomuda otur diyolar size. Gerçekten çok üzüldüm size eğer ufak da olsa bi maddiyatiniz varsa ayrılın o evden hatta bir gün kavga ederseniz falan darp raporu alın hastahaneden boşanmada faydası olur size. Böyle vicdansız insanla daha fazla evli kalınmaz bosanirsanizda hem nafaka hem tazminat alırsınız eğer param pulum yok çocuğuma nasıl bakarım diyorsanız

sana ne dersek diyelim eşini bırakamazsın
eşinden ayrılsan bile yine böyle saygısız birini hayatına alırsın

çünkü özgüven ve öz saygı problemin var

ilk işin psikologtan özsaygı özgüven terapisi almak

eğer terapi almazsan, hayatındaki herkes kötü olacak çünkü kendini hiçe sayıyorsun

uzman yardımı almazsan hayatın boyunca ezilirsin.

Çözüm basit.
Sen akıllısın ya onlar deli takılıyo.
Bugüne dek yaptıklarını yapma.
Çocuğundan başka kimseye hizmet etme.
Üzerine gelirlerse bağır cağir cinnet geçir polisi ara kapıya gelsin.
Ulan desinler bu kadın kafayı yedi.
O deli madem biz akıllı olalım.
Ciddiyim dinsizin hakkindan imansız gelir.
Inceldigi yerden kopsun.

Hobaa kesinlikle en harika fikir! 👌 Bu şekilde hiç sonu gelmeyecek belli ki 😏 Hergün biraz daha şaşırıyorum okuduğum hayatlara gerçekten..

Ya sen bırak onları aileni de bırak.
Ciddi deli davran diyorum.
Kimseyi sayma.
Bak nasıl korkuyorlar o zaman.
Insanlar hayatta en çok deliden çekinirler.
Polisi arıycam demeyeceksin.
Direk kapıda polisi bulup kalacaklar.
Onların önünde sizi aradigim için tehdit ediyorlar diye söyleyeceksin. Bak onlardaki rengi gör sonra.
Bu kıza ne oldu diyecekler.
Eşim boşar bni yoksa
Aman Allahım bu nasıl bi geri zekalılık oldu anasını satayım başka ne istiyorlar ay nasıl ağır laflar . Öldürecek bile olsa kocasını ihbar etmemeli kadın!!!kocanın başı yere girsin karaktersiz aşağılık köpek! Doğulu musun yanlış anlama merak ettim . Daha 20, yaşında sana ölümü reva mı görüyorlar olsun canım yabancı öldürmedi sonuçta kocası öldürdü . Okurken sinirlerim tepeme çıktı . Senin can güvenliğin yok kuzum benim derhal düşün taşın def et başından onları .
Ben degilim eşimin ailesi asken doğulu

Bu hayatını sürdürmeye devam edersen, deli numarası yapmana gerek kalmayacak, ruh sagligin için kendine çeki düzen vermelisin. Önce kendine değer ver ki sana değer versinler. Senin yemeklerini çöpe atana yemek götürmek ne demek, zıkkım yesinler.. çocuğuna odaklan, eşin ile tartışma ortamlarina zemin tutma. Çekirdek aile olarak kendi zihninde izole et hayatını. Dışarıdan gelen sözlere laflara kulak tika. Boşanmak isteyen eşin de sana nafaka ödemek çocuğunun İhtiyaçlarını karşılamakla mükellef. Bu şartları sağlıyorsa büyür bosanalim de.dik durmalisin. Zayıf olanı hep ezerler. Sen kendini çok ezdiriyorsun.

İnsanlara yaranmak için birşeyler yapmayın
İsteklerin sonu gelmez.
Yorulan, tahammül edemeyen siz olursunuz sonra.
Korkma sakın korkma ! Güzel nir hayat semi bekliyor
Devlete sığın
Sana vurursa hele iz kalırsa ki bu senin de çok işine yarar , hemen polise mesaj at 183 whatsap hattından ! Korkma bemi alın kurtarın bu adamdan de ailesi kendisi beni öldürecekler de ! İntahar etmeyi bile düşündüm de ,ki öyle! Korkma onlar semi alırlar bir daha da o adama ve ailesine göstermezler başka şehirde bir eve seni koyarlar meslek de öğremirsin korkma devlete sığın
Kaç o evden !!

Korkma sakın korkma ! Güzel nir hayat semi bekliyor
Devlete sığın
Sana vurursa hele iz kalırsa ki bu senin de çok işine yarar , hemen polise mesaj at 183 whatsap hattından ! Korkma bemi alın kurtarın bu adamdan de ailesi kendisi beni öldürecekler de ! İntahar etmeyi bile düşündüm de ,ki öyle! Korkma onlar semi alırlar bir daha da o adama ve ailesine göstermezler başka şehirde bir eve seni koyarlar meslek de öğremirsin korkma devlete sığın
Kaç o evden !!
Alıntılamayı yanlış yapmışsınız :halay:

Merhaba arkadaşlar buraya derdimi anlatacak hiç kimsem olmadiıgi için yalniz biri oldugum icin yazıyorum fikir alma amaçli ya da içimin ferahlaması için yaşım daha 20 Allah ömür verirse yaşamam gereken uzun güzel bir hayat var önumde ama yaşayamıyorum çok mutsuzum yalnizim çaresizim. Boynumu büken bir evladım var boşanmak da yaşadigim cevrede kolay degil ve cocugumu anne baba ayri büyutemem ve gidecek hic bir yerim yok sahip çıkan ailem yok. Sürekli 1yıldır intihar düşuncesi geliyor aklima Allah a sığıniyorum çocugumu da bir başina birakamam. Kasin sıginma evi filanda olmaz.Boşanıp çocugumla beraber rahat yaşam gibi lüksum yok buralarda boşanmiş kadın kötu gözle dedikodularla bakiliyo üstelik ben kaçarak evlendim ailemle yaşadigim geçimsizlik yüzundrn ailemden göremedigim sevgiyi kocam göstersin istedim aşk yaşamak istedim nikahli kocamla ama aşkin a sını yaşayamiyoruz bna aşkım bile demiyor tatli dil göstermiyor. Eşim ve ailesi adetlerine bagli insanlar adet gelenek kötu birsey degil ama bazı şeyler geri kafalı düşunce eski düşunce eşim de ailesi ne derse onu yapan biri benim hiç isteklerim düduncelerim umursanmaz ailesi ne derse o çocugumuza beşik bebek arabasi bile aldigimiz icin laf duydum eltiminkini kullanmadim diye onlarda öyle seyler gereksiz kvdem dıştan biriyim diye istemiodu bni kavgalar ediodu vs... yinede katlandım herseye ragmen kocami sevdim ama kocam bna karşi öyle degil.

Sürekli herşeyde kusur arayan eleştiren bi insan seven bi insan súrekli kusur arayip ağir laflar söylermi surekli beddua küfur şerefsiz gibi laflar bu kücuk yaşimda herşeye koşuyorum kimse kol kanat germedi bna daha 20yaşindayim 18imde evlendim hic birsey bilmiodum herseyi kendim ogrendim ve dört dörtlukde yapiyorum yemek olsun temizlik cocuk bakimi kocaman evin temizligi hep tek başima yaptim hamileyken karnim burnumda ev taşidim halimi yıkatmaya vermemi laf ettiler kocaman terasi var dediler 8aylik hamile halimle halilarimi yikadim evimi temizledim eşyalarimi yerlestirdim cocuk tutmasini bile bilmiodum 2haftalik bebegimi tek başima kimsesiz yikadim bebek başina gelenleri tek başima ağirladim ikram hazirladim lohusa halimle evimi temizledim eltim kvdem ayni sehirdeyiz ama yardim etmediler bni sevmedikleri icin kayinbabamin istegiyle geldiklerinde kahvaltiyi bn önlerine koydum önlerine çaylarini verdim sözde yardim gibi gelmislerdi kendi kendilerinede gelin bizi kovdu diyip gitmislerdi kovmamistimda sadece surat asmiştim. Yinede ailem sahip cikmadi kocam zaten hep ailesini savundu bni görmedi dinlemedi bile hic anlattigimda yalancisin diodu dinlemiodu. Bebegimizin 40ı bile cikmadan kac defa boşanma aşamasina geldik bn cocugum icin hakli olsam bile boşanmicam diye direndim eşim herkesin icinde bni reziller etti boşicam istemiorum dedi ufacik şeylerden kavga çikartip sürekli boşarim boşicam diyo ailelerimiz gelio boşanmicaksiniz dio bna yükleniyolar kocan dövsede sövsede suscaksin diyolar. Hamileyken bile boğazimi sıktı bu adam yinede herkes bna laf söyledi. Senin cocugun var sen annesin suscaksin dendi hic kimse vurma laf söyleme kıza demedi. Bayramda hamileyken 6 büyuk tepsi tatli yaptim ailesine hepsini yiyip bitirmeleeine ragmen ellerine saglik diceklerine çöpe attık dediler. Zaten surekli kek pasta pogaca limonata komposta yapip gotururum hep çope attik derler O yüzden bn artik birsey göturmek istemiorum goturursem hazir gotururum eşim birsey ypip goturmemi istio hep hyr desem kavga etcek mecbur tmm diorum.

Eşimin iş yerinede yemek yolluyorum öglenleri tatlilar et yemekleri içli köfteler sarmalar bayadir yollamiodum. Bugun temizlik ypyorum bissuru iş saat 11 eşim aradi 20kisiyiz sigara böreği patlican yemegi yap geliorum hazir olsun bn gelene kadar dedi 12bucuk gibi geldi hem cocukla ugrastim hem de aceleyle yaptim yoldayken aramistim evde sivi yag bitti gelirken aliver aksama yemege yağ yok diye tamam dedi ama unutmus almadi. Bir koşu alip geliver çocukla cikamiyorum ben dedim. Yag olmassa aksama yemek ypamicam hasi lutfen dedim. Emek emek bissuru hazirladim yemegi carpti istemiorum yemegini dedi tmm bn alirim al götur nimeti çarpma yere günah dedim sigara icti 2kere vurdu. Biktim senden isteklerin bitmiyo yemicem yaptigin yemegi senin evede satilik ilani ascam kucuk 3+1 2+1 filan alcam herkesede temizleyemedi evi ondan satioruz dicem dedi bn de uzun zamandir sabrediorum elimdeki tabagi carptim ne istiosun bnden artik niye boyle davraniosun dedim agladim. Bn agladikca dahada sinirlendi agzina geleni soyledi surekli agzinda boşarim seni lafi hafta sonu guzel kahvalti hazirladim. Erken kalkip pogaca filan yptim özendim kahvaltida bna aksam yemeklerinde tabaga maydonoz koymayi hep unutuyosun biktim bu unuttum lafindan diye kavga cikardi pazar kahvaltisinida zehir etti. Bu sehirde kimsem yok uzak her yere cocukta olduguna tek basima hic bi yere cikmiyorum konuscak kimsem de yok sıkiliyorum bn cocuklugumdan beri fotograf cekilmeyi seven biriyim eşim benimle fotograf çekilmez paylasmamada izin vermiyor cocugumla çekiliyorum onunla oyunlar oynarken paylasiyorum bna kiziyor etmedigi laf yok. 1saat sonra hic birsey olmamiş gibi davraniyor bna bnde kinci bi insan degilim. Uzatsam kin tutsam kavga edicez biraz once msj atti herkes yemrkleri begendi ellerine saglik aksam eve geldigimde cocukla hazir olun disari cikcaz dedi. Hep boylemi devam edicek bn cok yoruldum sinir krizleri geciriorum hic kimseyi mutlu edemiorum ne ailemi ne onun ailesini ne de kocami cok yoruldum
Allah yardımcınız olsun ya valla çok üzüldüm

Merhaba arkadaşlar buraya derdimi anlatacak hiç kimsem olmadiıgi için yalniz biri oldugum icin yazıyorum fikir alma amaçli ya da içimin ferahlaması için yaşım daha 20 Allah ömür verirse yaşamam gereken uzun güzel bir hayat var önumde ama yaşayamıyorum çok mutsuzum yalnizim çaresizim. Boynumu büken bir evladım var boşanmak da yaşadigim cevrede kolay degil ve cocugumu anne baba ayri büyutemem ve gidecek hic bir yerim yok sahip çıkan ailem yok. Sürekli 1yıldır intihar düşuncesi geliyor aklima Allah a sığıniyorum çocugumu da bir başina birakamam. Kasin sıginma evi filanda olmaz.Boşanıp çocugumla beraber rahat yaşam gibi lüksum yok buralarda boşanmiş kadın kötu gözle dedikodularla bakiliyo üstelik ben kaçarak evlendim ailemle yaşadigim geçimsizlik yüzundrn ailemden göremedigim sevgiyi kocam göstersin istedim aşk yaşamak istedim nikahli kocamla ama aşkin a sını yaşayamiyoruz bna aşkım bile demiyor tatli dil göstermiyor. Eşim ve ailesi adetlerine bagli insanlar adet gelenek kötu birsey degil ama bazı şeyler geri kafalı düşunce eski düşunce eşim de ailesi ne derse onu yapan biri benim hiç isteklerim düduncelerim umursanmaz ailesi ne derse o çocugumuza beşik bebek arabasi bile aldigimiz icin laf duydum eltiminkini kullanmadim diye onlarda öyle seyler gereksiz kvdem dıştan biriyim diye istemiodu bni kavgalar ediodu vs... yinede katlandım herseye ragmen kocami sevdim ama kocam bna karşi öyle degil.

Sürekli herşeyde kusur arayan eleştiren bi insan seven bi insan súrekli kusur arayip ağir laflar söylermi surekli beddua küfur şerefsiz gibi laflar bu kücuk yaşimda herşeye koşuyorum kimse kol kanat germedi bna daha 20yaşindayim 18imde evlendim hic birsey bilmiodum herseyi kendim ogrendim ve dört dörtlukde yapiyorum yemek olsun temizlik cocuk bakimi kocaman evin temizligi hep tek başima yaptim hamileyken karnim burnumda ev taşidim halimi yıkatmaya vermemi laf ettiler kocaman terasi var dediler 8aylik hamile halimle halilarimi yikadim evimi temizledim eşyalarimi yerlestirdim cocuk tutmasini bile bilmiodum 2haftalik bebegimi tek başima kimsesiz yikadim bebek başina gelenleri tek başima ağirladim ikram hazirladim lohusa halimle evimi temizledim eltim kvdem ayni sehirdeyiz ama yardim etmediler bni sevmedikleri icin kayinbabamin istegiyle geldiklerinde kahvaltiyi bn önlerine koydum önlerine çaylarini verdim sözde yardim gibi gelmislerdi kendi kendilerinede gelin bizi kovdu diyip gitmislerdi kovmamistimda sadece surat asmiştim. Yinede ailem sahip cikmadi kocam zaten hep ailesini savundu bni görmedi dinlemedi bile hic anlattigimda yalancisin diodu dinlemiodu. Bebegimizin 40ı bile cikmadan kac defa boşanma aşamasina geldik bn cocugum icin hakli olsam bile boşanmicam diye direndim eşim herkesin icinde bni reziller etti boşicam istemiorum dedi ufacik şeylerden kavga çikartip sürekli boşarim boşicam diyo ailelerimiz gelio boşanmicaksiniz dio bna yükleniyolar kocan dövsede sövsede suscaksin diyolar. Hamileyken bile boğazimi sıktı bu adam yinede herkes bna laf söyledi. Senin cocugun var sen annesin suscaksin dendi hic kimse vurma laf söyleme kıza demedi. Bayramda hamileyken 6 büyuk tepsi tatli yaptim ailesine hepsini yiyip bitirmeleeine ragmen ellerine saglik diceklerine çöpe attık dediler. Zaten surekli kek pasta pogaca limonata komposta yapip gotururum hep çope attik derler O yüzden bn artik birsey göturmek istemiorum goturursem hazir gotururum eşim birsey ypip goturmemi istio hep hyr desem kavga etcek mecbur tmm diorum.

Eşimin iş yerinede yemek yolluyorum öglenleri tatlilar et yemekleri içli köfteler sarmalar bayadir yollamiodum. Bugun temizlik ypyorum bissuru iş saat 11 eşim aradi 20kisiyiz sigara böreği patlican yemegi yap geliorum hazir olsun bn gelene kadar dedi 12bucuk gibi geldi hem cocukla ugrastim hem de aceleyle yaptim yoldayken aramistim evde sivi yag bitti gelirken aliver aksama yemege yağ yok diye tamam dedi ama unutmus almadi. Bir koşu alip geliver çocukla cikamiyorum ben dedim. Yag olmassa aksama yemek ypamicam hasi lutfen dedim. Emek emek bissuru hazirladim yemegi carpti istemiorum yemegini dedi tmm bn alirim al götur nimeti çarpma yere günah dedim sigara icti 2kere vurdu. Biktim senden isteklerin bitmiyo yemicem yaptigin yemegi senin evede satilik ilani ascam kucuk 3+1 2+1 filan alcam herkesede temizleyemedi evi ondan satioruz dicem dedi bn de uzun zamandir sabrediorum elimdeki tabagi carptim ne istiosun bnden artik niye boyle davraniosun dedim agladim. Bn agladikca dahada sinirlendi agzina geleni soyledi surekli agzinda boşarim seni lafi hafta sonu guzel kahvalti hazirladim. Erken kalkip pogaca filan yptim özendim kahvaltida bna aksam yemeklerinde tabaga maydonoz koymayi hep unutuyosun biktim bu unuttum lafindan diye kavga cikardi pazar kahvaltisinida zehir etti. Bu sehirde kimsem yok uzak her yere cocukta olduguna tek basima hic bi yere cikmiyorum konuscak kimsem de yok sıkiliyorum bn cocuklugumdan beri fotograf cekilmeyi seven biriyim eşim benimle fotograf çekilmez paylasmamada izin vermiyor cocugumla çekiliyorum onunla oyunlar oynarken paylasiyorum bna kiziyor etmedigi laf yok. 1saat sonra hic birsey olmamiş gibi davraniyor bna bnde kinci bi insan degilim. Uzatsam kin tutsam kavga edicez biraz once msj atti herkes yemrkleri begendi ellerine saglik aksam eve geldigimde cocukla hazir olun disari cikcaz dedi. Hep boylemi devam edicek bn cok yoruldum sinir krizleri geciriorum hic kimseyi mutlu edemiorum ne ailemi ne onun ailesini ne de kocami cok yoruldum
Siz bu kafayla daha cok cekersiniz. 20 yasinda sinavlara girip gorucu begenmeyecegi yasta kocisine sigara borekleri patlicanlar hazirliyo bebegiyle. Niye millet laf etmesin. Al cocugunu siginma evine git 3 ay kal o mal kocanin akli belki basina gelir. Ben olsam hos hic donmemde sen 3 gun anca dayanirsin. Biraz degerli olun ya. Kocasiz yasaniyor inan bana yine ayni yani nefes aliyosun yemek yiyosun geziyosun. Hatta teyzemin bir lafi var kocasi ölenin yuzune nur geliyo genclesiyo. Simdi senin bu kocan olsa ne olmasa ne...

X