çok zor geçen doğum hikayem..

Bende ozelde oldum ama doktor hiç bilgilendirmedi bu konuda beni epitural dogumu duymuştum ama zararlari var die biliyorum bel agrisi sakatlanma oluyo die söylentiler vardi
Aslında doğuma girerken bı bilgilendirme yapmaları lazım
Doğum başladı gidiyoruz hastaneye hadi hurraaaa doğuma
Biz zaten korkuyoruz onlarda hiç bir şey söylemeden doğrudan normal doğum diye zorluyorlar

Sakatlanma değilde bel ağrısı oluyormuş yada biraz yanlış yere giderse ilaç baş ağrısı. Bende olmadı ikiside Sadece bi süre belim çok terledi.

epidural 30 yillik bi uygulama
hatta kizimda 25 demislerdi o sekiz aysinda 33 yillik :)
iki defa uygulattim sakat falan deilim çok sukur, yapan kisi isini bildikden sonra bi sorun olacagini sanmiyorum
yurt disidna çokkk kullaniliyor bu yontem, yaptirmayan yok gibi bisey

tsvsiye ederim ben, prenses dogum,diyirlarn 4 cm açilma oldukdan sonra yaprlar igneyi zzaten o yaoilana kdr 6 olur :) anestezist geliyim yapayim diyene kdr :)
e zatn asil mesakkat ondan sonra basliyor 6yla 10 arasi yani açiklikda
10 cm de dogum basliyor

Benim bir ay bile tahammul edemememden kastim bencillik gibi anlasilmasin ablamda okadar bekledik ki okadar cok mucadele ettik ki her gecen gün umitlerimizi yitirdik benimde gecen sure bir ay degildi ablamin 7 yilina ekbir sure gibi diyim aslinda

Benden ziyade ablam bile bekleyemezdi bir aydan fazla cunku kendinde o aciyi cok yasamisti tek o degil hepimiz...
Ben bu noktada gözlemlediğim kadarıyla çocuk sahibi olamayan kadınlar etraflarındakilerin düşünemeyeceği kadar hassaslar ben de ilk çocuğuma tedavi ile kavuştum , genelde kardeş bile olsa hislerini belli etmeyebilir ama kendi 7 yıllık mücadelede ulaşamamışken sizin ilk aydan hamile kalmanız evet sizin adınıza çok mutlu olsa bile içten içe onu yaralamış olabilir bu noktada ben çocuk sahibi olamayan insanlara daha hassas davranılması taraftarıyım en azından bebek haberi aşırı sevinç yerine daha sakin verilmeli karşıdaki gerçekten tahmininizden daha hassas olabiliyor yalnız başına kaldığında yorganı çekip başına ağlıyor bir tek bilirse eş biliyor bazı şeyleri aile bile değil , mesajım sadece size değil aslında sizin vasıtanızla genel olarak yazdım yoksa ablanızo tanımıyorum belki bu kadar hassas bile değildir.Evladınız için hayırlı olsun , allah analı babalı büyütsün bu arada :)

Ben bir şey sormak istiyorum. Sezeryan doğum yaptım ben ama hamilelikten bu yana sürekli hapsurdugumda ve ya öksürdüğümde hep idrar kaçırıyorum. Ama öyle böyle değil. Yani iç çamaşırım islaniyor ve pantolon da islaniyor. Hamilelikte oldu doğum oldu sonra hep devam etti. Şimdi ikinciye hamileyim çok sık oluyor bu. Geçen afedersiniz mide bulantısından istigfar ederken o kadar çok kaçırdım ki. Pantolonun her yeri islandi. Işin ilginç yanı bir dakika önce tuvalete gitmiştim. Benim gibi olan var mı. Ay çok kötü hissediyorum kendimi.

Canim ben 10 ay once dogum yaptim ilk 3 ay bende kaciroyodim doktor 3 aydan sonra olursa gel demisti 3 aydan sonra azaldi simdi de cok nadir olur hani bende hic gitmedim ama sezeryanda oluyomu bilmiyorm
Ben bir şey sormak istiyorum. Sezeryan doğum yaptım ben ama hamilelikten bu yana sürekli hapsurdugumda ve ya öksürdüğümde hep idrar kaçırıyorum. Ama öyle böyle değil. Yani iç çamaşırım islaniyor ve pantolon da islaniyor. Hamilelikte oldu doğum oldu sonra hep devam etti. Şimdi ikinciye hamileyim çok sık oluyor bu. Geçen afedersiniz mide bulantısından istigfar ederken o kadar çok kaçırdım ki. Pantolonun her yeri islandi. Işin ilginç yanı bir dakika önce tuvalete gitmiştim. Benim gibi olan var mı. Ay çok kötü hissediyorum kendimi.

Canim ben 10 ay once dogum yaptim ilk 3 ay bende kaciroyodim doktor 3 aydan sonra olursa gel demisti 3 aydan sonra azaldi simdi de cok nadir olur hani bende hic gitmedim ama sezeryanda oluyomu bilmiyorm
:KK43: oldu benim. Hani bırak sezeryani dört aylık hamileyken başlamıştı kaçırmalar. Ondan beridir hep böyle. Dur ben doktora gideyim yaa. Ne bileyim hiç sormadım acaba normal mı diye.

o kaslarin guçsuzkugu yuzunden,sezeryanda dogursak 9 ay boyunca alta dogru bi basniç oluyor sonuçta
bunun tek dermani egzersiz
tuvaletde çi$inizi tutmaniz lazim , yani yaparken birden durdurmaya çalisacaksiniz, buyuk ihtimalle ilk yaptiginizda basramazsiniz baya guçsuz olmali rahim kaslari
bikmadan usanmadan denemeniz lazim, aylarinizida alsa bunu ihmal etmeyin, yaslandiigmizda olabailecek bir sorun ama sizin ki erken baslamis maalesef yaslandiginizda çok ama çok daha kotu hale gelebilir, daha dogrusu zamanla ilerleycekdir bu sorun belki çok ileriye gitmeye bile gerek yokdur

mutlaka yapin bu egzersizn insan unutuyor biliyorum, aslind abuutun akdinlarin yapmasi lazim ama iste unutyoruz
o kadar guçsuz se kaslariniz esinizle munasabetde de bi durum vardir buyyuk ihtimalle kusur abkmayin bunu ayzdigim için doktorlarin dusuncesi bu sekilde
neyse bu egzesizi bi dneeyin bakalim sonuç ne

yutt disinda bu egzerisz için oazl saglik personeli avr,n hastandeyken her anneye çikis yapilirken bunun reçetesi verilir, herkes gitmez tabide kisisel bisey sonuçta, ama her yeni dogum yapmis kadina bu reçete istisnasiz verilir
vajinadan doktor muayensindeki gini bi alet yerlesiriyor, ekrana bagli bu sey
kasitignizda dogru kasip kasmadiginizi gosteiryor makine, nst deki gibi daglar çizgiler oluyor dogru kasarsaniz
ama yanlis kasip sadece kalçaalri çalistirirsaniz o zaman gosterge oynamiyor dogrusunu yapmaya çalsiyorusnuz
wc dede ayni sekilde yanlis kasarsak durduramiyoruz
baslarda az kaçirmalar olacakdir hatta hizini kesebiliriz sadece ama zamanla her wc de yapsak duzelmesi lazim
bunun ilaci biziz, baska bi ilaç vs bi yontem yok çunku tamamen kaslara abgli kaslarida biz beyinimiz yonetiyoruz

o kaslarin guçsuzkugu yuzunden,sezeryanda dogursak 9 ay boyunca alta dogru bi basniç oluyor sonuçta
bunun tek dermani egzersiz
tuvaletde çi$inizi tutmaniz lazim , yani yaparken birden durdurmaya çalisacaksiniz, buyuk ihtimalle ilk yaptiginizda basramazsiniz baya guçsuz olmali rahim kaslari
bikmadan usanmadan denemeniz lazim, aylarinizida alsa bunu ihmal etmeyin, yaslandiigmizda olabailecek bir sorun ama sizin ki erken baslamis maalesef yaslandiginizda çok ama çok daha kotu hale gelebilir, daha dogrusu zamanla ilerleycekdir bu sorun belki çok ileriye gitmeye bile gerek yokdur

mutlaka yapin bu egzersizn insan unutuyor biliyorum, aslind abuutun akdinlarin yapmasi lazim ama iste unutyoruz
o kadar guçsuz se kaslariniz esinizle munasabetde de bi durum vardir buyyuk ihtimalle kusur abkmayin bunu ayzdigim için doktorlarin dusuncesi bu sekilde
neyse bu egzesizi bi dneeyin bakalim sonuç ne
Öneri için çok teşekkür ederim. Günlük ortalama 50-60 arası tuvalete gidiyorum. Her seferinde bunu yaparsam ne hale gelirim bilmiyorum. Zaten bir anda tuvaletim geliyor ve deli gibi sıkışarak tuvalete koşuyorum. Doğumdan sonra deneyeyim ben bunu. Ay ben herkeste oluyor diye düşünmüştüm. :KK43:

yutt disinda bu egzerisz için oazl saglik personeli avr,n hastandeyken her anneye çikis yapilirken bunun reçetesi verilir, herkes gitmez tabide kisisel bisey sonuçta, ama her yeni dogum yapmis kadina bu reçete istisnasiz verilir
vajinadan doktor muayensindeki gini bi alet yerlesiriyor, ekrana bagli bu sey
kasitignizda dogru kasip kasmadiginizi gosteiryor makine, nst deki gibi daglar çizgiler oluyor dogru kasarsaniz
ama yanlis kasip sadece kalçaalri çalistirirsaniz o zaman gosterge oynamiyor dogrusunu yapmaya çalsiyorusnuz
wc dede ayni sekilde yanlis kasarsak durduramiyoruz
baslarda az kaçirmalar olacakdir hatta hizini kesebiliriz sadece ama zamanla her wc de yapsak duzelmesi lazim
bunun ilaci biziz, baska bi ilaç vs bi yontem yok çunku tamamen kaslara abgli kaslarida biz beyinimiz yonetiyoruz
Bu arada ilişki benim için işkence. Benim çok acim oluyor yaparken istemiyorum o yüzden. Ama tabi ki ayda bir de olsa oluyor ilişki. Ve yaparken yapmadan önce hemen tuvalete. Yaparken de tuvalete. Yaptiktan sonra da koşa koşa tuvalete. Zaten üç dört dakikalık olan şey bende çok ağrı yapıyor. Demek kasların zayifligindanmis

Öneri için çok teşekkür ederim. Günlük ortalama 50-60 arası tuvalete gidiyorum. Her seferinde bunu yaparsam ne hale gelirim bilmiyorum. Zaten bir anda tuvaletim geliyor ve deli gibi sıkışarak tuvalete koşuyorum. Doğumdan sonra deneyeyim ben bunu. Ay ben herkeste oluyor diye düşünmüştüm. :KK43:
yani olurda sizin kadar SIK ve çok miktar olmaz
Pantalon islanmasi fln çok ileri bi durum diye dunsuyirum doktorunuza bi sorun

3 normal odgum yaptim ayda yilda bir oluyor gecikirsem wc ye tutamama ama çok az bi miktarda tabi
absettigim egzersizi bende yaomiyorum aslinda ilk çocukda gittim baya senaslarina baya yol katetmistik
ikinci ve uçuncu çocukda gitmedim evdede yapmadim .. unutuyorum hiç aklima bile gelmiyor
erken bosalma yada hiç olamama dada bu egzersizi oneriyorr doktorlar erkek yada kadin olsun ayni islemi yapiliyor wc de

Teşekkür ederim. Allah çocuklarınızı size bağışlasın. Deneyeceğim. Ama doktora bi sorayım madem normal değil. Çok sağolun gerçekten.

epidural 30 yillik bi uygulama
hatta kizimda 25 demislerdi o sekiz aysinda 33 yillik :)
iki defa uygulattim sakat falan deilim çok sukur, yapan kisi isini bildikden sonra bi sorun olacagini sanmiyorum
yurt disidna çokkk kullaniliyor bu yontem, yaptirmayan yok gibi bisey

tsvsiye ederim ben, prenses dogum,diyirlarn 4 cm açilma oldukdan sonra yaprlar igneyi zzaten o yaoilana kdr 6 olur :) anestezist geliyim yapayim diyene kdr :)
e zatn asil mesakkat ondan sonra basliyor 6yla 10 arasi yani açiklikda
10 cm de dogum basliyor

Aşırı sancim vardi bana doktorum epidural teklif etti o sancyla yapalim dedm anestezist 7 cm olmus 4 olsa yapardim dedi esimde ztn kabul etmedi daha once epiduralden kalici bas agrisi yaşıyor cek sancini daha iyi dedi ama cok memnunum iyiki yaptırmadım iyice tadina vardm nrmal doğumun

Normal vajinal doğum düşünenler

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Aytun Aktan normal vajinal doğum hazırlığının püf noktalarını Kadınlar Kulübü TV'ye anlatıyor.

Normal vajinal doğum yani bebeğin dünyaya gelmesiyle ilgili hazırlıklar gebeliğin başından itibaren başlıyor. İlk önce anne bebeğini nasıl doğurmak istediğine kendisi karar veriyor. Kendi ağrı eşiği, geçirdiği ameliyatlar, daha önce yaşadığı duygular, değişimler ya da gebelik aşamasına nasıl geldiği, o bebek için neler hissettiği çok önemli.
İşte tüm ayrıntılar..
Sevgili Kadınlar Kulübü üyeleri sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye video izleme desteklerinizi bekliyoruz.
Diğer videolar için: https://www.kadinlarkulubu.tv/

Teşekkür ederim. Allah çocuklarınızı size bağışlasın. Deneyeceğim. Ama doktora bi sorayım madem normal değil. Çok sağolun gerçekten.
Ben de sık gidiyorum ama sizinki cidden çok fazla. Siz hiç idrar kültüru yaptırdınız mi? Benim de aniden geliyo tuvaletim ve zor tutuyorum, doğum yapmadim yapsam hiç tutamam herhalde. Ama benim bu durumlarım enfeksiyonlar yüzünden oluyor. Yani bir bakteri, mantar ya da parazitten kaynaklı da olabilir. Akintiniz felan var mi? Siz güzel bir tahlil yaptırın.

Ben de sık gidiyorum ama sizinki cidden çok fazla. Siz hiç idrar kültüru yaptırdınız mi? Benim de aniden geliyo tuvaletim ve zor tutuyorum, doğum yapmadim yapsam hiç tutamam herhalde. Ama benim bu durumlarım enfeksiyonlar yüzünden oluyor. Yani bir bakteri, mantar ya da parazitten kaynaklı da olabilir. Akintiniz felan var mi? Siz güzel bir tahlil yaptırın.
Enfeksiyon var ama aralığı düşük çıktı. Ilaç yazmadı doktor. Ve birden tuvaletim geliyor benim de. Ama nasıl bir ağrı zorla iki büklüm gidiyorum tuvalete. Günlük de ortalama 50-55 defa gidiyorum maalesef. Artık bıktım . Yeter artık diye ağlıyorum resmen. Çok zor. Teşekkür ederim canım. Hamilelik çok zor.

Bana toplanio kizabilirsiniz ama ocak ayonda dogum yapmis biri olarak bile okumadim bi yerden sonra hikayenizi.

Kotu bir niyet tasidiginizi dusunnuyorum ama zor gecen dogum hikayelerinin paylasilmasina karsiyim. İnsan hamileyken surekli bir korku icerisinde oluyor hangi dogum seklini secerse secsin. İkisi ile ilgilli olumsuz seyler okumak hamilelik hormonu kle birlesince korkulu ruyalara donuyor.

Zor gecmesine uzuldum. Umarim cabuk toparlarsiniz ya da toparlamissinizdir. Dedigim gibi okuyamadim. Ayrica cocugu olmayan o kadar insan varken ablaniz ile ilgili kismi anlatmayabilirdiniz. Yine kotu niyetli oldugunuzu dusunmuyorum. Sadece biraz daha empati kurarak yazsaydiniz keske. Sevgiler

Enfeksiyon var ama aralığı düşük çıktı. Ilaç yazmadı doktor. Ve birden tuvaletim geliyor benim de. Ama nasıl bir ağrı zorla iki büklüm gidiyorum tuvalete. Günlük de ortalama 50-55 defa gidiyorum maalesef. Artık bıktım . Yeter artık diye ağlıyorum resmen. Çok zor. Teşekkür ederim canım. Hamilelik çok zor.
Benim de az çıkıyordu ama yine de agri yapiyo ve sık idrara çıkmaya neden oluyor hafif bir enfeksiyon bile. Bir de çok etkileniyorum soğuktan. En ufak bir soğuk görsem tuvaletin yolları aşınıyor. Ağustosta ıslak mendille bacagimi sildim diye usuttum resmen ve tuvaletim geldi. Allah yardimcimiz olsun. İdrar problemleri, ağrıları çok zor. Bi de su az icersem inanılmaz bir yanma ağrı oluyo ki çok kötü. Size narcicegi çayı öneririm. Demlerken içine toz zencefil ve tarçın da atarsaniz cok güzel oluyo. Enfeksiyon kaynaklı ise rahatlatır, bir deneyin.

X