Çoklu besin alerjisi ve beslenme

pelussss

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2023
11
1
31
Bizimde çoklu besin alerjimiz , aptopik dermatit ve egzamalarımız olduğu bir hayatımız var . Özel hastaneye gidip deri üzerinden 48 adet test yaptırdık ve 40 tane alerjimiz çıktı . Başta üzüldüm evet çünkü kızım yemeğe çok hevesli bir bebek. Yediklerimiz o kadar sınırlı ki kendimize araştırma ile doyurucu tarifler bulduk . Bizim sadece yemek için serbest olan ürünümüz karabuğdaydı. Kara buğday unundan lavaş yaptık. Kara buğdaydan lahana sardık , yaprak sardık ve hala devam ediyoruz . Doktorumuz bize 40 gün diyet verdi ve şu an 18. Gündeyim . İlk başlarda zordu evet ama şu an alıştık sağlıklı besleniyor gibi hissediyorum . Kızıma ek gıda olarak avakado ve mango veriyorum . Karabuğday unundan brokoli çorbası , katmalar haşlama gibi . Biz daha öncesinde kızım doğduğundan beri çocuk doktorumuzun önerisi ile süt ve süt ürünleri , yumurtayı kestik . Kızım 7 aylık olduğunda bunlara başladık . Su an yoğurt ile başladı ve sıkıntı yok çok şükür .Elbette anne sütüne devam ediyoruz . Diyeti ben yapıyorum bebeğim bundan çok etkilenmiyor . Ve sütüm kesilir diye lütfen korkmayın bu yediklerimiz sağlıklı besinler . Ve ilave olarak kendim neocate junior 1 yaş mama içiyorum . Yiyemediğim proteini oradan karşılayabileceğimi söyledi doktorumuz .40 gün sonra diyeti açabileceğimizi söyledi bizim gibi olanlar için eğer isterlerse buradan gelişmeleri yazabilirim . İşin özü şu lütfen bir alerji doktoruna görünün ve kafamıza göre diyet yapmayın . Eğer bu durumda olup diyet yemekleri ile çözüm bulamıyorsanız seve seve yardımcı olurum . Ben hala diyetteyim çünkü :)

benim.bebekde oyle sadece muz veriyorum 8 aylik suanda ne yedirsem bilmiyorum sizin diyet ise yaradimi bebege ne veriyosunuz yemek olarak

benim.bebekde oyle sadece muz veriyorum 8 aylik suanda ne yedirsem bilmiyorum sizin diyet ise yaradimi bebege ne veriyosunuz yemek olarak
Biz su an avakado , mango , karnabahar , brokoli verebiliyorum . Daha yeni yeni yoğurta başladım . Bunların dışında su anlık yiyebileceği yok .

Biz su an avakado , mango , karnabahar , brokoli verebiliyorum . Daha yeni yeni yoğurta başladım . Bunların dışında su anlık yiyebileceği yok .
benim bebeginde alerjisi coklu alerji 8 aydir princ qarabugday patates disinda bisey yersem hemen emizirince bebegim kizardi. 8 ci aydan sonra bir iki kere makarna yedim bebege bisey olmadi simdi bazi seyleri ben yedigim zaman bisey olmuyo ama sut et ve yumurtali bisey yinede bi parca bile yemiyorum hemen bebege geciyo. inek yogurtumu veriyosunuz bebege? ben keci sutunden yogurt yaptim kendim yedim bebege bisey olmadi bebegede verdim ishal gibi su gibi kakasi oldu keci sutlu buskivi vereyim diyorum oda qlutenli princ unu verdim bi kere onada kizardi napiyim ne yedirecegimi bilmiyorum her seyide yemek icin agliyo ben kahvaltida ne yeyecegimi bilmiyorum hala siz neler yiyosunuz banada soyle 😁🙁 aclikdan olucem

benim bebeginde alerjisi coklu alerji 8 aydir princ qarabugday patates disinda bisey yersem hemen emizirince bebegim kizardi. 8 ci aydan sonra bir iki kere makarna yedim bebege bisey olmadi simdi bazi seyleri ben yedigim zaman bisey olmuyo ama sut et ve yumurtali bisey yinede bi parca bile yemiyorum hemen bebege geciyo. inek yogurtumu veriyosunuz bebege? ben keci sutunden yogurt yaptim kendim yedim bebege bisey olmadi bebegede verdim ishal gibi su gibi kakasi oldu keci sutlu buskivi vereyim diyorum oda qlutenli princ unu verdim bi kere onada kizardi napiyim ne yedirecegimi bilmiyorum her seyide yemek icin agliyo ben kahvaltida ne yeyecegimi bilmiyorum hala siz neler yiyosunuz banada soyle 😁🙁 aclikdan olucem
Biz kendimiz karabuğday unundan lavaş yaptık . Karabuğday unu çok sıcağa gelmiyor yanıyor . Sadece lavaş açıp pişirebildik . İçinde su zeytinyağı ve tuz var sadece . Yanına ilave olarak ıceberg , salatalık zeytin . Karabuğday haşlaması kinoa, chia, keten tohumu bunları su ile yapıyorum . Aslında baktığınızda ürün çok sadece tecrübemiz olmadığı için araştırmak ve yardım almak lazım . Ev yapımı inek yoğurt başladım . Keçi sütü ile inek sütü çapraz bulaş riski var o yüzden ikiside yenmiyor birine diyet yaptığınızda . Dana etide süt ile çapraz bulaşı var . Ama ben 2 aylık olduğundan beri süt ve süt ürünleri , yumurta diyeti yaptım . Su an bunlara başlama sebebim uzun süredir kullanmadığım ve kızımın vücudundan atması sayesinde yiyebildik.

bende et sut yumurtayi ta bebek iki aylik oldukdan cikardim menumden doktorum eti cikarma dedi ama etden aşiri derece cok etkileniyodu koyun eti yemeye basladim ondan bisey olmuyo. dun keci koyun inek sutu karisimi bir peynir buldum marketden bugun kahvaltida yeyecegim bakalim bisey olmaz insallah 🙁karabugdan ununu nerden aldin temiz dimi markasini falan soylermisin bende alayim.

bende et sut yumurtayi ta bebek iki aylik oldukdan cikardim menumden doktorum eti cikarma dedi ama etden aşiri derece cok etkileniyodu koyun eti yemeye basladim ondan bisey olmuyo. dun keci koyun inek sutu karisimi bir peynir buldum marketden bugun kahvaltida yeyecegim bakalim bisey olmaz insallah 🙁karabugdan ununu nerden aldin temiz dimi markasini falan soylermisin bende alayim.
Bizim herşey yasak proteine alerji var . Ben çok katı bir diyetteyım. Bu durumları neocate junior mama kendim içerek karşılıyorum . Aktarloji diye bir yerden aldık unu çok güzel .

Bizim herşey yasak proteine alerji var . Ben çok katı bir diyetteyım. Bu durumları neocate junior mama kendim içerek karşılıyorum . Aktarloji diye bir yerden aldık unu çok güzel .
o mamayi bendemi icsem icinde ne var vitaminler falan bebege geciyomu? bende kati diyetdeyim ama son bi kac gunduz bazi seyleri denedim bebege gecmiyo belkide gec geciyo bilmiyorum 😒 karnibaharda deneyecegim bebege knu hoc denemedim. benim bebegin sadece yuzunde oluyo dokuntu falan sizdedemi oyle? benim bebek kafasi kulaklari boynu bide yuzu bazen bedenindede oluy ama en cok yuzu

o mamayi bendemi icsem icinde ne var vitaminler falan bebege geciyomu? bende kati diyetdeyim ama son bi kac gunduz bazi seyleri denedim bebege gecmiyo belkide gec geciyo bilmiyorum 😒 karnibaharda deneyecegim bebege knu hoc denemedim. benim bebegin sadece yuzunde oluyo dokuntu falan sizdedemi oyle? benim bebek kafasi kulaklari boynu bide yuzu bazen bedenindede oluy ama en cok yuzu
Mamayı isterseniz doktorunuza sorunuz bizimki bana verdi karşılayamadım bazı ürünleri buradan karşılarsın diye . Zaten mama çoklu alerjiler için ve devlet karşılıyor . Satın almak istesen 500 tl. Bizde o durum önceden yaşantı kortizonlu kremlerle hallettik egzamadan dolayı . Vücudunda çıkmadığı sürece alerji olarak görmedim . Süt alerjisi genelde yüzde ve boyunda ağırlıklı oluyor bizimki atopik dermatit egzamadan kaynaklıydı . Ben 3 gün kuralını hiç bozmadan denetiyorum .

uc gun ayni seyi yeyerekmi deniyosun? benim.doktor bisey demiyoki bisey sakin deneme.dedi iki yasina kadar gecer belki dedi ya bu bebek neyle beslensin ben neyle besleneyim sut emizirorum cok zayifladim ayakda anca duruyorum ne bana ne bebeye bisey vermiyo başqa sehirde doktirumuz her zamanda gidemiyorum. kortizonlu kiremler benim bebegede kullaniyorum yuzu cok.kizardigi zaman boynundaki.kizarikliklari birayindan beri 6 ay hic gecmedi sonunda.kortizonlu kirimle gecdi. derisde atopik dermatit aynen 😒

X