Çoklu besin alerjisi...

Meva bebek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
17
7
40
merhaba bebeginde inek sütü ve çoklu besin alersiji yaşayan anneler süreci nasıl geçirdiniz ve de alerjisini atlatabilen var mı kaç yaşında atlattınız paylaşırsanız sevinirim

merhaba bebeginde inek sütü ve çoklu besin alersiji yaşayan anneler süreci nasıl geçirdiniz ve de alerjisini atlatabilen var mı kaç yaşında atlattınız paylaşırsanız sevinirim
Çok zor ama alışıyor insan zaman ilerledikçe diyeti acıyoruz bazen birşey Yok tamam geçti dediğim an tekrar basa sarıyoruz

Ben yumurta sarısı tavuk ve progamin as mama dışında hiçbirşey yediremiyorum herşeye aletjisi var 1 yaşında sebze dahi yok elim kolum baglı pişik oldugu an kesiyorum hiç kanama yaşamadım yemek yemeyi ögrenemeyecek diye korkuyorum artık

Benim yigenimde var. Suan 8 aylık. Ablam sürekli diyet yapti. Bebegin bi kac gıda dısında her seye alerjisi vardı. Anne sadece 2 -3 gıdayla beslendi. Cok ama cok zorlu bir surecti. Ablam diyet yapmasina ragman yigenim surekli aglama halindeydi. Gece gunduz hic susmuyordu. Oneri ile bi doktora (prof) gitti. Doktor anne sutunu kesmen gerekiyor dedi. Ve simdi baya rahatladi cocuk ta annede. Yigenim eskiye nazaran cok daha sakin. Allah yardimciniz olsun

Bende 6. Ayından sonra sütü kestim şimdi 1 yaşında ve gıdaları nasıl yedircez bilmiyorum herşeye alerjisi oldugundan ek godaya gecemiyoruz yalnuzca tavuk yumurta ve mama

Benim yigenimde var. Suan 8 aylık. Ablam sürekli diyet yapti. Bebegin bi kac gıda dısında her seye alerjisi vardı. Anne sadece 2 -3 gıdayla beslendi. Cok ama cok zorlu bir surecti. Ablam diyet yapmasina ragman yigenim surekli aglama halindeydi. Gece gunduz hic susmuyordu. Oneri ile bi doktora (prof) gitti. Doktor anne sutunu kesmen gerekiyor dedi. Ve simdi baya rahatladi cocuk ta annede. Yigenim eskiye nazaran cok daha sakin. Allah yardimciniz olsun
Allahım acil şifa versin

Cok ağır atlattik inek sütü alerjisini biz
Bisey yiyemedigimiz gibi azıcık deneme yaptığımda dahi komple vucudu yara olurdu
Huzursuzluk uykusuzluk yaralar..
Patates ve makarna sebzelerle büyüdük
2bucuk yaşında gecti şükür oğlumda

Şimdi herseyi yiyip içiyor
Geçmiş olsun

Bizde 6 ayımızı doldurduk.2 aydir süt alerjisi var ben diet yapiyorum sürekli.patatese ve pekmeze de alerjisi var galiba ben onlari yedigim zaman ishali artiyor ve 2 aydir zaten ishal.

Zeytin tavuk ve yumurta sarisi yiyorum sadece nerdeyse
Sebze ve meyve yiyorum bide

Ek gidaya gectik biz azar azar tabi.ama hala ishal ve neye alerjisi var anlamiş degilim.anne sutüne mi alerjisi var diye düşünüyorum son zamanlarda

Malesef tedavisi olmayan deneyerek bulacaginiz bir süreç.Allah yardimcimiz olsun hepimizin.ilk zamanlar çok üzülüyordum alistim bu ara tek tip beslenmeye galiba

Cok ağır atlattik inek sütü alerjisini biz
Bisey yiyemedigimiz gibi azıcık deneme yaptığımda dahi komple vucudu yara olurdu
Huzursuzluk uykusuzluk yaralar..
Patates ve makarna sebzelerle büyüdük
2bucuk yaşında gecti şükür oğlumda

Şimdi herseyi yiyip içiyor
Geçmiş olsun
Geçmiş olsun insallah bugday ve sebze alerjisini yense azcık bişi verebilsrm rahatlicsm ins bizimkikerde geçer Teşekkür ederim

Bizde 6 ayımızı doldurduk.2 aydir süt alerjisi var ben diet yapiyorum sürekli.patatese ve pekmeze de alerjisi var galiba ben onlari yedigim zaman ishali artiyor ve 2 aydir zaten ishal.

Zeytin tavuk ve yumurta sarisi yiyorum sadece nerdeyse
Sebze ve meyve yiyorum bide

Ek gidaya gectik biz azar azar tabi.ama hala ishal ve neye alerjisi var anlamiş degilim.anne sutüne mi alerjisi var diye düşünüyorum son zamanlarda

Malesef tedavisi olmayan deneyerek bulacaginiz bir süreç.Allah yardimcimiz olsun hepimizin.ilk zamanlar çok üzülüyordum alistim bu ara tek tip beslenmeye galiba
Yumurtayı kesmeyi dene dilersen anne sütü alerji yapmazda yumurta baya alerjendir sende pirinç yersen o daha az sanırım

Birde ben diyetteyken kuzu eti hindi eti tavuk eti yeşillikler sıvı yağ ile yapılmış pirinç pilavı ve zeytin yiyordum çok zor Allah halen emzirenlere yardım etsin çok zayıflamıştım 6. Ayda baktım yüzü gözü düzelmicek bıraktım ondan sonra hiç egzama yaşamadık pregomin as ile devam ettim

Canım merhaba seni okadar iyi anlıyorumki. 3 aylıktı kızım vücudunda kuzarıklık ve aşırı kurulukla gittik doktora alerjik egzama süt süt ürünleri yumurta kes dedi doktoe.

Ama onlar yetmedi nerdeyse herşeyi kestim zeytin su hurma vee baxı meyve sebzeler dışında malesef hiç bişey yiyemedim.

Ama kızım yinede çok fenaydı kaşıntı biyandan bazen yaralarından su aktı nelet neler . 9 aylıl olunca tekrar doktora gittik aslunda test için erken ama sizinki çom yoğun dedi. Deri testi ve kan tahlili yapıldı .kanda yumurtaya yüzde 75 sütede yüzde 60 civarı çıktı.

Deride süt yumurta çıktı ama ben çoğu şeyi evde kendim buldum. Domates mercimek çorbaso kuruyemiş bezelye süt ve sütten yapılan herşey susam portakal mandaliba nar asitli meyvr sebzeler listemiz çok kabarık ve bunları bırak yemeği kızıö dıkunsa bile kabarıyo. Şimdi 18 aylıl yüzde 80 / 90 anne sütü alıyp hala .

Kesince napıcam inan hiç bilmiyorum. Hala bende diyetteyim
Ama yaklaşıl 13-14 aylıkdan beri hiç kızarıklığımız yok ama hala hiç bişey yemiyoruz.

Senin bebrğin k aaç aylıl canom cildinde kaşıntı yara vs varmo. Nacizane 1 kaç tavsiye verebilirim

Rabbim şifa versin ben cilt döküntüsünde 35 günlükken hemen hissettim ve alerji doktoruna direk gittim sanırım tek şansımda bu oldu huzursuzluk felan yaşamadık gazda olmadı aksine çok uyurdu 6. Ay sütten kestim bütün döküntüler iyleşti 10. Ay testte herşeye alerjisi çıktı 1 yaşında ek gıdaya yeni başladık deniyorum pişik olunca kesiyorum ama zaten testle sabit herşeye var insallah 15 veya 18. Ayına kadar bir kısmını yense razıyım progamin as mamasını içiyor çok şükür

Tek sıkıntı bünye kaçıncı ayında tolere etmeye başlayacak acaba 2 yaşında geçer bizimkilerde insallah

Canım merhaba seni okadar iyi anlıyorumki. 3 aylıktı kızım vücudunda kuzarıklık ve aşırı kurulukla gittik doktora alerjik egzama süt süt ürünleri yumurta kes dedi doktoe.

Ama onlar yetmedi nerdeyse herşeyi kestim zeytin su hurma vee baxı meyve sebzeler dışında malesef hiç bişey yiyemedim.

Ama kızım yinede çok fenaydı kaşıntı biyandan bazen yaralarından su aktı nelet neler . 9 aylıl olunca tekrar doktora gittik aslunda test için erken ama sizinki çom yoğun dedi. Deri testi ve kan tahlili yapıldı .kanda yumurtaya yüzde 75 sütede yüzde 60 civarı çıktı.

Deride süt yumurta çıktı ama ben çoğu şeyi evde kendim buldum. Domates mercimek çorbaso kuruyemiş bezelye süt ve sütten yapılan herşey susam portakal mandaliba nar asitli meyvr sebzeler listemiz çok kabarık ve bunları bırak yemeği kızıö dıkunsa bile kabarıyo. Şimdi 18 aylıl yüzde 80 / 90 anne sütü alıyp hala .

Kesince napıcam inan hiç bilmiyorum. Hala bende diyetteyim
Ama yaklaşıl 13-14 aylıkdan beri hiç kızarıklığımız yok ama hala hiç bişey yemiyoruz.

Senin bebrğin k aaç aylıl canom cildinde kaşıntı yara vs varmo. Nacizane 1 kaç tavsiye verebilirim

Merhaba üstünden baya bır zaman gecmıs ama ben yenı okuyorum. Benım kızımda da coklu besın alerjısı tanısı var. Et süt yumurta kuruyemiş ve turevlerını yemıyorum sımdılık kaka da kan gectı ama mukus gecmıyor ne zamana kadar sürer acaba bu mukus. Bız ek gıdaya gectık bu ay sebze yedırıyorum sımdı ama vucudunda hafıf ısılık gıbı seyler ve beyaz mınık kabartılar oldu bır de bıraz pişiği oldu devam mı etmeliyım yoksa bunlar alerjısı oldugunu mu gösterıyot anlayamıyorum.sız galıba deneyımlı bır annesınız yol gösterırsenız cok sevınırım

Benim oğlumda da var(dı).
Sakın anne sütünü kesmeyin
Ben bebeğim 7 aylık olana kadar katı diyet yaptım. Zeytinyağında kızarmış patates katkısız zeytin ve kendi yaptıgım un su tuz mayalı ekmeği yedim bolca su ile götürdüm bu işi. Diyetle geçen sadece huzursuzluğu oldu ilk olarak oda bize yetti. 6. Ayına girdiği an bütün belirtiler kayboldu. Ek gıdaya başladığımda da çoğu belirtimiz kayboldu ama ilk olarak 3 gün kuralı ile ben açtım sıkıntı yaşamadıklarımı bebeğime de verdim şuan çokluyu yavas yavas atmış bulunmaktayız. Çok zorlu sabır isteyen bir süreç.

Merhaba üstünden baya bır zaman gecmıs ama ben yenı okuyorum. Benım kızımda da coklu besın alerjısı tanısı var. Et süt yumurta kuruyemiş ve turevlerını yemıyorum sımdılık kaka da kan gectı ama mukus gecmıyor ne zamana kadar sürer acaba bu mukus. Bız ek gıdaya gectık bu ay sebze yedırıyorum sımdı ama vucudunda hafıf ısılık gıbı seyler ve beyaz mınık kabartılar oldu bır de bıraz pişiği oldu devam mı etmeliyım yoksa bunlar alerjısı oldugunu mu gösterıyot anlayamıyorum.sız galıba deneyımlı bır annesınız yol gösterırsenız cok sevınırım

Merhaba canim bizde mukus yokdu ona bisey diyemicem ama diger anlattiklarin evet alerji gibu duruyo ben ek gidada acele etmedim edemedim cunku cok tebki gosteriyodu vucudu herseye zorlu bi surec sabr etmekten baska yapacak bisey yok aklina takilan olursa sor canim elimdeb geldigince yardim ederim

X