Covid-düğün-kv

Ayyy aynı babannem ısrar kıyamet sinir olurum böyle tiplere laftan anlamıyorlar 🤮🤮🤮

.

Bundan iki sene önce kv kıskançlıklarında sınır tanımadı. Eşimle olan tatillerimize karışmaya sitem etmeye başladı. Beni götürmüyorsunuz diye. Hatta abarttı eşime bağırmaya başladı. Bilmem kimin oğlu annesine neler neler yapıyor sen tatile bile götürmüyorsun gel anne seni de gezdiriyim diyemez misin diye. Bana bağırdı oğlum bana bakmak zorunda sen engel olamazsın diye. Benin laflarımı çarpıtıp eşime anlatıp aramızı bozmaya çalıştı. Eşim annesine inanmayınca eşimi evlatlıktan reddetti ve çocuk için tedavi gördüğümüzü bildiği halde sonuç alamamız için dualar etti karşımızda. Eşim de senin gibi annem yok artık deyince kv ben öyle demek istemedim bundan boşan da yenisiyle evlen bununla çocuğun olmasın diye kıvırmaya çalıştı. Kv benim aileme küfür etti. Beni tehdit etti eşimi aylarca darladı bana karşı doldurmaya çalıştı. Biz bu süreçte huzurumuz kaçmasın diye mümkün olduğu kadar görüşmedik. Bu sürede arkamızdan anlatmadığı şey kalmadı. Yalanlar attı herkesi bize düşman etti. Eşime bana şiddet uygulaması gerektiğine dair mesajlar attı kv ve görümce. Bilmem kimin kimin gelini kvsine böyle davransa kadının oğlu karısını öldürürmüş eşim de adammıymış.
Ilk başta konularınızı bilmeden eşinizin tavrı sizin tutumunuz bana da anlamsız gelmişti ama sadece şu paragraf bile yetti de arttı bile. Asla evinize adım attirmasaniz bile hakkınız

Merhabalar. Şu salgın durumunda insanlar halen düğün yapabiliyorlar ya aklım almıyor.

Şimdi benim çok sorunlu bi kvdem var. Ben konuşmuyorum kendisiyle. Eşim de bi küs bi konuşuyo. İstikrarsız bi ilişkileri var. Bize yapmadığı kötülük kalmadığı için aramız bu şekilde. Eski konularımda var. Merak ettiğiniz birşey olursa cevap veririm.

Mesela eşim lafını esirgemeden çat çat yüzüne söylüyor yaptıklarını arama sorma diyor ama kv yüzsüzce aramaya sormaya hatta orda burda gezip üstüne evimize gelmeyi hak görüyor kendine. Geçen gün eşim telefonda söylemediğini bırakmadı. Bağırdı çağırdı. Hayatımın içine ettin beni rezil ettin dedi ve daha neler. Ne oldu biliyor musunuz. Üç gün sonra konserve yapmış bize getirdi. Hiçbirşey olmamış gibi. Bu arada yeni doğum yaptım. Bebeğimi sakınmak en doğal hakkım. Kv evine giderken de eşime beni eve bırak dedi. Eskiden yani aramız kötü değilken asla böyle istekleri olmazdı. Yürümeyi çok sever. Yürüyüm ben zahmet etme derdi. Şimdi yeter ki benim huzurumu kaçırsın eşimle başbaşa kalsın tek derdi o.

Güncel probleme gelecek olursak eşimin kuzeni evleniyormuş. Uzun yıllardır eşim ne teyzesiyle ne de kuzeniyle görüşmüyor. Hatta bebeğimiz oldu hayırlı olsun diye aramadılar bile. Bugün eşimi teyzesi arayıp düğüne davet etti. Ardından hemen kv aradı. Birlikte gidelim düğüne diye. Ben gitmeyeceğim bebekten dolayı emin. Eşim de bu salgın ortamında gitmek istemiyorum dedi. Kv ikna etmeye çalıştı on dk. Tamam düğüne gelmesen bile gelin almaya gidelim birlikte arabayla diyor. Eşim de kardeşlerinle git dayımla git ben gelmeyeceğim dedi. Kv o ara ne dedi bilmiyorum. Eşim duygu sömürüsü yapma bana dedi annesine. Kapattı telefonu. Beş dk sonra kv mesaj attı. Gelirsen eğer hediye getirmene gerek yok diye. Eşim de aradı tekrar. Gelmem mantıklı değil. Kızını ara onunla git duygu sömürüsü yapma bana dedi. Teyzem bebeğim için bile aramadı beni gelmeyeceğim ne işim var dedi sert konuştu epey. Benim ağzıma s.yosun sonra da birşey olmamış gibi bana ısrar ediyorsun duygu sömürüsü yapıyorsun dedi. Kapattı telefonu. Bu arada kv görümce ikilisi boşanmamız için epey dolap çevirmişlerdi. Eşim kardeşiyle görüşmüyor iki senedir.

Sözün özü eşimin teyzesine eşimi aratan kv. Önce davet ettirip sonra kendisi gelsin diye ısrar ediyor. Bu iş burda kapanmadı biliyorum. Daha ne duygu sömürüsü ne ısrarlar dönecek. Allah aşkına siz söyleyin bu durumda düğüne gitmek nedir ya. Düğüne gelmeyeceğim diyen adama gelin almaya bari gel uzaktan bakarsın demek nedir. Ne yapacak eşim gelin almada. Çok sinirlendim ve sizinle paylaşmak dertleşmek istedim. Okuyan herkese teşekkür ederim.
Kv huysuz olabilir, fesat olabilir, kötü vs birçok şey olabilir. Ama herşey bir yana eşinizin annesine sarfettiği sözler nedir öyle yaa?!

Nolursa olsun o bir anne. Tavrınızı koyun. Tepkinizi gösterin. Ama uygun dille. Hakaret ederek olmaz.

Bak sen de anne olmuşsun. Kendini onun yerine koy. Sonuç olarak eşini doğuran büyüten kadın. Eşini frenlemen gerek bu konuda.

Konuyu geçtim gitmez olur biter, bunda büyütecek bişey yok. Ama eşinin annesine saygısızlığı.. Çok ayıp çok günah..

Belki davanızda haklısınızdır. Yaşadıklarınızı da bilemem. Ama eşinizin annesiyle konuşma şekli çok kötü değil mi? :KK57: Kayınvalideniz ısrarıyla delirtmiş de olabilir ama bilemedim..

Onun dışında sizin düğüne gitmek istememeniz, bebeği korumak istemeniz gayet normal. Gitmeyin zorla gelip sürükleyecek hali yok. Mesafe iyidir. :olamaz:
Eşiniz annesiyle kötü, kardeşleriyle kötü, kuzeniyle kötü, teyzesiyle kötü... Bi garip degil mi.
Düğünü bilmem de ben eşiniz önce annesiyle düzgün konuşmayı öğrensin.
Çok kötü bir anne/insan, böyle davranılmayı hak ediyor diyorsa da görüşmesin.
Nerden biliyorsunuz bunları? Teyzesi belki kendisi aramak istedi, belki pandemide zaten gelenimiz olmayacak yeğenim katılsın bari düğüne diye düşündü... kayınvaliden yorgundu o gün belki yürümek istemedi... halk arasında bir sıfat kullanılır tam size göre ama terbiyem elvermiyor ki yazayım
Bu insanlar size ne yaşattı da bu kadar gıcık oldunuz? Nerdeyse kadın nefes alıyor diye kızacaksınız. Eşiniz zaten düğüne gitmem demiş daha ne yapsın? Konuşmalarını bu kadar didiklemeyin, rahatsız oluyorsanız başka ortama geçin dinlemeyin her şeyi. Eve bırakmasına bile takılmışsınız, bir kadın oğluyla yalnız niye kalmasın ya size ne?

Bir de siz de anne olmuşsunuz sizin empati yapıp bu kötü iliskiye daha çok üzülmeniz gerekmez mi?
Valla eşin herkesle Kötü bir akraba ile iyi değil, sen de keyif alıyorsun, kv kötüdür bilemem eski konuları ama ne bileyim birileriyle iyi olun bari, insanlar huzurlu yaşasın konuşsun hep bir gerginlik var sanki aile hayatınızda
Eski konunuzu bilmem ama o nasil bir evlattir bu nasil ilişkidir..insan tas olsa annesine oyle konusmamali..bir gelin olarak bunlar size hos normal gelebilir ama anasina saygisi olmayanin kalbinde sizinde yeriniz garanti olmaz diyeyim
Eşiniz siz dışındaki herkesle kavgalı herkesle küs . İnşallah çocuğuylada küsmez 😕. Eski konularınızdaki haklılığınızı bilemem ama nekadar kötü olursa olsun anne sonuçta. Sizde anne olmuşsunuz kolaymi bir evlat doğurup büyütmek. Şahsen bu kadar dik ve kaba biriyle yaşayamazdım. İnsanın içi çürür.
Gitmeyecekmişsiniz zaten eşinizi de göndermeyin. Bebeğiniz var. Kv ne yaparsan yapsın. Bence kulak asmayın zaten ipler gerilmiş.
Eski konularınızı okumaya üşendim. Doğmamış bebeğe beddua eden kayınvalide sizin kayınvalide miydi?
Diğer üyelerin de söylediği gibi konunuzu okuyunca ilk düşündüğüm şey, neden herkesle küsler? Anne teyze kuzen herkes mi size kötü? Çocuğu olunca aramamış evet hata da etmiş teyze ama belki başı kalabalıktı belki o ara canı sıkkındı sonra da unuttu aramayı, olamaz mı? Şimdi de düğün bahanesiyle arayı düzeltmek istiyor belki. Neden bu kadar önyargılısınız. Her olayı didik didik edip sürekli kafasında kuran sonra da kendisini insanlara karşı dolduran kimseler gibisiniz. Kayınvalideniz kötü olabilir de oğlu tarafından onca hakareti işitmesi çok acı değil mi, onun yerine koyun kendinizi kimbilir nasıl kırgın ama tamamen kopmamak için salağa yatıyor belli ki napsın
Bı evlat nasıl annesıyle bu tarz konuşmalar yapabılır? Sizde fazlasıyla keyıf alıyırsunuz. Sorun sızde olmasın eşiniz malum kımseyle arası yok. Sızde anne oğul arasına burnunuzu sokmayın. Onlar ıstediği gıbı görüşür sızı enterese etmez yahu
Haz etmedıgınız anlasamadıgınız kimseyle gorusmek zorunda degılsıniz esınız zaten net tavrını koymus sızde en bastan tavrınızı net belli edin son dakika suprızı yapmayın en basından net konusun
Sizin aranızın iyi olduğu birileri var mı🤔🤔
Annesiyle böyle konuşan kafası kızdı mı sizi ters keser, bu kadar saygısızlık yapmasına gerek yok ki. Benim kayınvalidem de birşey olduğunda hiçbir şey olmamış gibi devam eder, ben derdi geçinmek olduğu için böyle olduğunu düşünürüm genelde, siz ne kadar fena bi insansınız, bence alın adamı Kanadaya gidin geyiklerle filan kavga eder tüm sülalesini unutursunuz başka türlüsü sizi kesmez

Bundan iki sene önce kv kıskançlıklarında sınır tanımadı. Eşimle olan tatillerimize karışmaya sitem etmeye başladı. Beni götürmüyorsunuz diye. Hatta abarttı eşime bağırmaya başladı. Bilmem kimin oğlu annesine neler neler yapıyor sen tatile bile götürmüyorsun gel anne seni de gezdiriyim diyemez misin diye. Bana bağırdı oğlum bana bakmak zorunda sen engel olamazsın diye. Benin laflarımı çarpıtıp eşime anlatıp aramızı bozmaya çalıştı. Eşim annesine inanmayınca eşimi evlatlıktan reddetti ve çocuk için tedavi gördüğümüzü bildiği halde sonuç alamamız için dualar etti karşımızda. Eşim de senin gibi annem yok artık deyince kv ben öyle demek istemedim bundan boşan da yenisiyle evlen bununla çocuğun olmasın diye kıvırmaya çalıştı. Kv benim aileme küfür etti. Beni tehdit etti eşimi aylarca darladı bana karşı doldurmaya çalıştı. Biz bu süreçte huzurumuz kaçmasın diye mümkün olduğu kadar görüşmedik. Bu sürede arkamızdan anlatmadığı şey kalmadı. Yalanlar attı herkesi bize düşman etti. Eşime bana şiddet uygulaması gerektiğine dair mesajlar attı kv ve görümce. Bilmem kimin kimin gelini kvsine böyle davransa kadının oğlu karısını öldürürmüş eşim de adammıymış.

Merhabalar. Şu salgın durumunda insanlar halen düğün yapabiliyorlar ya aklım almıyor.

Şimdi benim çok sorunlu bi kvdem var. Ben konuşmuyorum kendisiyle. Eşim de bi küs bi konuşuyo. İstikrarsız bi ilişkileri var. Bize yapmadığı kötülük kalmadığı için aramız bu şekilde. Eski konularımda var. Merak ettiğiniz birşey olursa cevap veririm.

Mesela eşim lafını esirgemeden çat çat yüzüne söylüyor yaptıklarını arama sorma diyor ama kv yüzsüzce aramaya sormaya hatta orda burda gezip üstüne evimize gelmeyi hak görüyor kendine. Geçen gün eşim telefonda söylemediğini bırakmadı. Bağırdı çağırdı. Hayatımın içine ettin beni rezil ettin dedi ve daha neler. Ne oldu biliyor musunuz. Üç gün sonra konserve yapmış bize getirdi. Hiçbirşey olmamış gibi. Bu arada yeni doğum yaptım. Bebeğimi sakınmak en doğal hakkım. Kv evine giderken de eşime beni eve bırak dedi. Eskiden yani aramız kötü değilken asla böyle istekleri olmazdı. Yürümeyi çok sever. Yürüyüm ben zahmet etme derdi. Şimdi yeter ki benim huzurumu kaçırsın eşimle başbaşa kalsın tek derdi o.

Güncel probleme gelecek olursak eşimin kuzeni evleniyormuş. Uzun yıllardır eşim ne teyzesiyle ne de kuzeniyle görüşmüyor. Hatta bebeğimiz oldu hayırlı olsun diye aramadılar bile. Bugün eşimi teyzesi arayıp düğüne davet etti. Ardından hemen kv aradı. Birlikte gidelim düğüne diye. Ben gitmeyeceğim bebekten dolayı emin. Eşim de bu salgın ortamında gitmek istemiyorum dedi. Kv ikna etmeye çalıştı on dk. Tamam düğüne gelmesen bile gelin almaya gidelim birlikte arabayla diyor. Eşim de kardeşlerinle git dayımla git ben gelmeyeceğim dedi. Kv o ara ne dedi bilmiyorum. Eşim duygu sömürüsü yapma bana dedi annesine. Kapattı telefonu. Beş dk sonra kv mesaj attı. Gelirsen eğer hediye getirmene gerek yok diye. Eşim de aradı tekrar. Gelmem mantıklı değil. Kızını ara onunla git duygu sömürüsü yapma bana dedi. Teyzem bebeğim için bile aramadı beni gelmeyeceğim ne işim var dedi sert konuştu epey. Benim ağzıma s.yosun sonra da birşey olmamış gibi bana ısrar ediyorsun duygu sömürüsü yapıyorsun dedi. Kapattı telefonu. Bu arada kv görümce ikilisi boşanmamız için epey dolap çevirmişlerdi. Eşim kardeşiyle görüşmüyor iki senedir.

Sözün özü eşimin teyzesine eşimi aratan kv. Önce davet ettirip sonra kendisi gelsin diye ısrar ediyor. Bu iş burda kapanmadı biliyorum. Daha ne duygu sömürüsü ne ısrarlar dönecek. Allah aşkına siz söyleyin bu durumda düğüne gitmek nedir ya. Düğüne gelmeyeceğim diyen adama gelin almaya bari gel uzaktan bakarsın demek nedir. Ne yapacak eşim gelin almada. Çok sinirlendim ve sizinle paylaşmak dertleşmek istedim. Okuyan herkese teşekkür ederim.

Edit: kv nin yaptıklarının onda biri bile değil bunlar. Bundan iki sene önce kv kıskançlıklarında sınır tanımadı. Eşimle olan tatillerimize karışmaya sitem etmeye başladı. Beni götürmüyorsunuz diye. Hatta abarttı eşime bağırmaya başladı. Bilmem kimin oğlu annesine neler neler yapıyor sen tatile bile götürmüyorsun gel anne seni de gezdiriyim diyemez misin diye. Bana bağırdı oğlum bana bakmak zorunda sen engel olamazsın diye. Benin laflarımı çarpıtıp eşime anlatıp aramızı bozmaya çalıştı. Eşim annesine inanmayınca eşimi evlatlıktan reddetti ve çocuk için tedavi gördüğümüzü bildiği halde sonuç alamamız için dualar etti karşımızda. Eşim de senin gibi annem yok artık deyince kv ben öyle demek istemedim bundan boşan da yenisiyle evlen bununla çocuğun olmasın diye kıvırmaya çalıştı. Kv benim aileme küfür etti. Beni tehdit etti eşimi aylarca darladı bana karşı doldurmaya çalıştı. Biz bu süreçte huzurumuz kaçmasın diye mümkün olduğu kadar görüşmedik. Bu sürede arkamızdan anlatmadığı şey kalmadı. Yalanlar attı herkesi bize düşman etti. Eşime bana şiddet uygulaması gerektiğine dair mesajlar attı kv ve görümce. Bilmem kimin kimin gelini kvsine böyle davransa kadının oğlu karısını öldürürmüş eşim de adammıymış.
Bu okudugum korku filminden firlamis bir aktor gibiydi :KK57: :KK57: o neydi giz

sasırmadım yasadıklarınıza maalesef boyle kaynana cok fazla mıktarda var uzuldum ama esınız yanınızda oldugu ıcın canınızı sıkmayın
sızın tek hatanız hala gorusmenız komple gorusmeyı kesın bu mumkun olan bırsey ben senelerce kayınvalıdemle gorusmedım taaa kı ozur dıleyıp adım atana kadar
2 senedır gorusuyordum (6 yıllık evlıyım)yıne kalbımı kırdı hatasını tekrarladı komple hayatımdan cıkardım ve bırdaha benı rahatsız etmeyın dedım

tum akrabaların sızle küsmesını de anlıyorum eger cok dolduran cok dedıkodu yapan bır buyuık varsa evde akrabalar ona ınanıyor anne kotulugunu ıster mı adı kaynana ya gelın gecımsızdır sozlerı oluyor cunku anne dıyorkı oglum evlendı degıstı . akrabalar buyugu tutuyor ve onu karsısına almamak ıcın cocuklarla gorusmeyı kesıp tavırlı oluyor

bunu bende yasamıstım ılk sıralar , sonra bırsey oldu ben sıze ne yaptım dedım bırıne
senın yuzunden anne ogulun arası acıldı falan gıbı bırseyler soyledı
bende anlattım kayınvalıdenın neler yaptıgını ınanmadı bana
bende komple gorusmeyı kestım
hanı dedım ya 2 sene gorustum kayınvalıdemle dıye o adım attıgında akrabalarda ne hıkmetse pek bı şirin yaklastılar bana :KK70: yanı bu basınızdakı buyukle alakalı oyle akrabaya zaten gerek yok onlara laf olsun küslük kötuluk olsun ondan beslenıyorlar ıyı ınsanlar olsalar uzlasmacı yapıcı olurlardı

takmayın kafanıza konusmayı komple kesın hayrınıza babanem hep der kı
iyi büyük kotuyu de adam eder kötü buyuk iyiyi bozar aynı o hesap eger basınızdakı buyukler yerını bılse zaten bu sorunları yasamazdınız bazı kaynanaların ıcınde nasıl dürtü varsa allah merhamet versın de su ruh kanserliğinden kurtulsunlar

Annesiyle, teyzesiyle ve kardeşiyle bağları kopmuş ve annesine bu kadar saygısızca konuşan adamın size saygısı var mı?

Gitmez eşin okur biter

Lakin çocuğumuz oldu hayırlı olsun demediler ile düğün aynı değil

Düğüne tüm eş dost akraba çağırılır eşimin teyzesinin kızının düğününe gittim ama o benim yıllar önce doğan çocuğumu görmeye de gelmedi aramadı da ben de onun çocuğu oldu mu duymadım bile

Edit: kv nin yaptıklarının onda biri bile değil bunlar. Bundan iki sene önce kv kıskançlıklarında sınır tanımadı. Eşimle olan tatillerimize karışmaya sitem etmeye başladı. Beni götürmüyorsunuz diye. Hatta abarttı eşime bağırmaya başladı. Bilmem kimin oğlu annesine neler neler yapıyor sen tatile bile götürmüyorsun gel anne seni de gezdiriyim diyemez misin diye. Bana bağırdı oğlum bana bakmak zorunda sen engel olamazsın diye. Benin laflarımı çarpıtıp eşime anlatıp aramızı bozmaya çalıştı. Eşim annesine inanmayınca eşimi evlatlıktan reddetti ve çocuk için tedavi gördüğümüzü bildiği halde sonuç alamamız için dualar etti karşımızda. Eşim de senin gibi annem yok artık deyince kv ben öyle demek istemedim bundan boşan da yenisiyle evlen bununla çocuğun olmasın diye kıvırmaya çalıştı. Kv benim aileme küfür etti. Beni tehdit etti eşimi aylarca darladı bana karşı doldurmaya çalıştı. Biz bu süreçte huzurumuz kaçmasın diye mümkün olduğu kadar görüşmedik. Bu sürede arkamızdan anlatmadığı şey kalmadı. Yalanlar attı herkesi bize düşman etti. Eşime bana şiddet uygulaması gerektiğine dair mesajlar attı kv ve görümce. Bilmem kimin kimin gelini kvsine böyle davransa kadının oğlu karısını öldürürmüş eşim de adammıymış.
çok şanslısınız akıllı bir eşiniz var siz hiç muhatap etmiyor.

Bende iki seneden fazladır konuşmuyorum kv ile. Yaptıklarını yazsam korku gerilim tadında bir roman çıkar. Herkes eşinizi kinamis annesiyle konuşma tarzı hakkında ama annesi kimbilir nasıl konuşuyor ki nasıl yetiştirmiş o da öyle konuşuyor. Benim kayinvalidemin ağzından asla küfür eksik olmaz erkeklerden duymadığım küfrü ondan duymusumdur. Ee bu durumda oğlu kötü konuşunca terbiyesiz mi oluyor sen önce anne olacaksın ki oglunda evlat gibi konuşsun. Kayinvalideniz sizi huzursuz etmeye calisiyor. Muhatap olmuyorsunuz ya deliriyor. Esiniz üzerinden canınızı sıkmaya çalışıyor. Bebek olmuş gözün aydın diye aramamislar düğüne bekliyorlar. Pandemi olmasa esinizi bebeğinizi alıp süslenip inadına gidin diyeceğim de hep beraber şu durumda son dk iptal edin bence.

Benim ki de cocuklarimiz olmasına rağmen bekar gelin adayı öneriyordu oğluna yani eşime. Ay valla kayinvalidenizi okudukca kendiminki geliyor aklıma 😄 yaşamayan anlamaz Allah hidayet versin bizden de uzak dursunlar kendi akrabalariyla mutlu olsunlar

Merhaba,
Ana oğul arasina girmemelisiniz. Kendi aralarında çözerler sorunlarını. Annesiyle bugün kötü olur, 1 ay sonra can ciğer olur.
Hiç birimiz kv lerimize bayılmıyoruz ama etle tirnak birbirinden ayrılmaz, bunu kabul edip telefonda o ne dedi bu ne cevapladı diye düşünmekle kendinizi yipratmayın.
Çocuğunuz büyüdüğünde belki eşinizi rol model alacak, annelere boyle davranılır diye düşünecek.
Eşim annesiyle bu üslupta konuşsa çok rahatsız olurdum.

Eşini sadece kendine saklamak istiyor gibisin.onunla arası kötü bununla arası kötü. Sen dolduruyor sonra oturup izliyor olabilirmisin? Kukla etmiş gibisin adamı ve kayınvalide ne dese batıyor gibi. Sen istediğin gibi tavır koyabilirsin ama eşini rahat bırak onlar onun ailesi. Dugune gidip takısını verip çıkabilir ortamda bulunmadan veya kadın gelin almaya gel demiş belki heves etmiş oğluyla gitmeye niye gıcık kapıyorsun. Kendi tarafınızla alakalı bisey olduğunda da böyle yapıyorsunuzdur umarım sadece eş ailesine özel degildir diye umuyorum

Konuyla alakalı olarak kv yüzsüz yani belli, o yazdığınız son paragraf felaket senaryosu gibi. Eğer eşiniz bunlardan dolayı soğuduysa (ki yazdığınıza göre, bunun için gayet haklı nedenleri var) bu şekilde saygısızlaşmaktansa,arayı açmak çok daha medenice ve mantıklı geliyor bana.

Bir diğer konu ise;
Bu erkeklerin bir ayarı yok ya, gerçekten artık eminim buna.
Tam böyle; ''helal olsun be adama bak hiç anacı değil, böyle adamları burda görür müydük'' diyecektim kiii... bazı yerlerde abarttığını gördüm.

Ne diyim Allah biz kadınlara sabır versin ya evlilik çok zor

Sizi tanimiyorum kv nizi de tanimiyorum. Yasanilanlari sizin pencerenizden okudum.Mutlaka hakli oldugunuz yerler vardir fakat bir yerde demişsiniz ki ; ogluyla yalniz kalmak istiyor... isteyemez mi? Sizin de evladiniz var ,ilerde siz de yalniz kalmak isteyeceksiniz empati kurun.Benim kv m de cook yapti bana zamaninda ama bir kez bile esimi uzaklastirmak istemedim annesinden.Hatta dedim ,gidin annenle yemege cikin,gezin arada yalniz.Dügünlere giderdik,esime ; anneni dansa kaldirsana derdim.bi kez kaldirmisti,ne hos olmustu... yoksa kendisi akil etmez,hala oyle.ara anneni derim.Cunku ben de anneyim ve ne demek oldugunu biliyorum.sizinki daha bebek olabilir o yüzden beni daha anlamazsiniz.Biraz birakin bence insanlari kendileri cözsünler bazi seyleri,siz mudahil olmayin onlarin aile iliskilerine.siz mesafenizi koyun sadece.Inanin en dogrusu bu.

Benzer bi durum bizde de var.. maalesef gitmek istemiyorum bide bizimki farkli sehirde.
Bebeginiz varmis onu bahane edin bence ki bahane degil olmasi gereken de bu kalabalikta ne isiniz var.
İnsallah bi engel cikar da biz de gidemeyiz 😂

Sizi tanimiyorum kv nizi de tanimiyorum. Yasanilanlari sizin pencerenizden okudum.Mutlaka hakli oldugunuz yerler vardir fakat bir yerde demişsiniz ki ; ogluyla yalniz kalmak istiyor... isteyemez mi? Sizin de evladiniz var ,ilerde siz de yalniz kalmak isteyeceksiniz empati kurun.Benim kv m de cook yapti bana zamaninda ama bir kez bile esimi uzaklastirmak istemedim annesinden.Hatta dedim ,gidin annenle yemege cikin,gezin arada yalniz.Dügünlere giderdik,esime ; anneni dansa kaldirsana derdim.bi kez kaldirmisti,ne hos olmustu... yoksa kendisi akil etmez,hala oyle.ara anneni derim.Cunku ben de anneyim ve ne demek oldugunu biliyorum.sizinki daha bebek olabilir o yüzden beni daha anlamazsiniz.Biraz birakin bence insanlari kendileri cözsünler bazi seyleri,siz mudahil olmayin onlarin aile iliskilerine.siz mesafenizi koyun sadece.Inanin en dogrusu bu.
İlk basta ben de sizin gibi yapiyodum kv ye.. sonra bi baktim ne guzel geciniyoruz diyeceğine esime beni şikayet ediyo öften püften meselelerden.. bunun gibi birsuru sey. Bunlari görünce insanin iyi bisey yapasi gelmiyo artik esim annesine kizsa da (eskiden kizma gonlunu al derdim) karismiyorum ne hali varsa gorsun diyorum.
Konu sahibini o yüzden anliyorum artik her seyden nem kapar olmus böyle olunca bence.

İlk basta ben de sizin gibi yapiyodum kv ye.. sonra bi baktim ne guzel geciniyoruz diyeceğine esime beni şikayet ediyo öften püften meselelerden.. bunun gibi birsuru sey. Bunlari görünce insanin iyi bisey yapasi gelmiyo artik esim annesine kizsa da (eskiden kizma gonlunu al derdim) karismiyorum ne hali varsa gorsun diyorum.
Konu sahibini o yüzden anliyorum artik her seyden nem kapar olmus böyle olunca bence.
Evet ben böyle yaparak hora falan gecmedim tabii :) Ben sadece bir annenin kizi olsun oglu olsun fark etmez ,evlendikten sonra cocugu ile arada yalniz kalmasi gerektigi taraftariyim.Sahsen ben oglumla yalniz yemeğe cikmak isterim öyle ayda alemde.O yuzden belki empati kurup esime öyle derim arada.Kendim ne kadar sinir olsam da o ,onun annesi ,bozulmam yani yalniz kalsinlar,telefonda konussunlar.. eger beni kötülüyorsa bu arada ,bu kesinlikle esimin hatasi olur,buna izin vermemesi gereken esimdir yani.En cok iş eşlere düsüyor bence bu tip konularda.eşin yeri ayri,annenin cok ayri asla kiyas olmazlar.Herkesin de haddini ,yerini bilmesi gerekir.

Yüzyıllardır istisnalar hariç ne gelinler kayınvalidelere yaranmış ne de kayınvalideler gelinlere. Hani bir laf vardır. Kaynanaların zalim zamanında gelin, gelinlerin zalim zamanında kaynana oldum diye o hesap. Ben kayınvalidenizin size ne yaptığından çok eşinizin annesiyle konuşma uslubuna ve sizin bu durum karşısında vicdanınızın zerre sızlamamasına takıldım. Neden istemiyolar sizi acaba hiç düşündünüz mü? O arkanızda sandığınız ve annesiyle her iğrenç konuşmasında yağlarınızı eriten eşinize pek güvenmeyin. Annesini harcayan, gün gelir el kızını tek kalemde siler atar unutmayın.

X