Covid oldum işyerinin tepkisi

Asıl yöneticilerine mesaj yoluyla ulaştım. Benim müdürümle konuşmuşlar. Müdür bı önceki gün haber vermediğimi son dakika böyle birşey soyledigimin bahanesini yapmış. Bı önceki gün belirtim yoktu o gün ayağa kalkamayacak haldeydim. Buna rağmen ise çağırdı beni. Baştaki yönetici de siz covid olduğunuzu bilmeden izin istemiş siniz diyor. Ee yani. Bir insan kötü durumda ve izin istiyor ağır bir gripte olabilirdi bu. Neyse Türkiye'nin en hijyenik en güvenilir merkezi ancak covid riski taşıyan birini orada çalıştıracak kadar düşüncesiz... Ben en hijyenik olacak kadar birşey görmedim hatta eksileri bile vardı.
İşyerinin adı aris arkadaşlar

Bence işveren de haklı. Daha yeni ise baslamissiniz ortada test yok rapor yok. İşe gelmeyeyim diyorsunuz. Eğer test yaptırdım covid şüphelisiyim deseydiniz ve doktordan rapor alsaydiniz o zaman haklı olurdunuz

Mrb arkadaşlar. 2 hafta önce bir işe başladım estetisyen olarak Türkiye de önde gelen güzellik merkezlerinden birinde. İlk 1 hafta deneme süremdi. Gayet güzel geçti evime çok uzak olmasına rağmen orada çalışmanın bana referans olacağını düşünerek devam ettim. 3. Günden sonra sırt ağrılarım vücudumda kırgınlık başladı. İş yorgunluğu diye düşünerek kimseye birşey demedim devam ettim. 1 haftam doldu ertesi gün pazartesi ise gidecekken yerimden kalkamayacak bir ağrıyla uyandım ve müdürüme covid olabilme ihtimalimi yerimden kalkamadigimi söyledim.
Bana verdiği tepki şuan covid olup olmadigimin kesin olmadığı ve ise gelmem gerektiği izin diye birşey olmadığıni söyledi.
Bende bu halde 1.5 saatlik yola çıkamayacagimi lavobaya bile gidemediğimi söyledim verdiği tepki aynıydı. Bende gelmiyorum demek zorunda kaldım.
Covid test sonucum çıkana kadar çalışmamı istedi o gün hastaneye gitmek için bile eşimi bekledim beni götürmesi için.. 1 saat sonra müdür yazdı ve ne yazmış olsun kıyafetleri bize iletir misin.. yani bir insan hasta diye bu muamele mi yapılır. Pozitif sonucumu attım bizim adimizi verdin mi diye soruyor ne kadar önemli... Karantina bitince çalışacakmisin diye soran yok.... Saçma sapan bir muamele.. ve ben işimi sevdiğimden salaklık yapıp bu müdüre devam etmek istiyorum dedim. O hala kendini haklı görüp sana nasıl güvenicem beni mağdur ettin yazmış. Güven kiricak ne yaptım hasta oldum diye mi guveniniz kırıldı asıl ben size nasıl güvenicem dünya üzerinde bir sürü hasyalik var kovid olmasam başka birşey olur. Bir rahatsizligim olsa inanmayıp kapı önüne koyacaksınız demekki dedim. Çok mooralim bozuldu
Yuhh valla isim verin ifsa olsun.
Manyak mı ne:KK57:
İnsanları gözgöre göre riske atacak isletmeye 1 krs kazandırmasın kimse.
Gecmis olsunn:dua:

Bence işveren de haklı. Daha yeni ise baslamissiniz ortada test yok rapor yok. İşe gelmeyeyim diyorsunuz. Eğer test yaptırdım covid şüphelisiyim deseydiniz ve doktordan rapor alsaydiniz o zaman haklı olurdunuz
Zaten test yaptırmak istediğimi o yüzden ise gelemeyecegimi dile getirdim. O gün çalışabilecek halde değildim test de yaptırmamıştim ne yapabilirim

Bir de diyor ki kovid meslek hastalığı değildir.
Bizim gibi çalışanlar iş yerinde kapıp, dağıtıyor işte.
Senin açık kapı bırakman çok yanlış.
Sağlık Bakanlığı'nı ara ve durumu izah et.
İşyerinin adını ver, 15 gün kapatılsınlar bari bu hastalık daha fazla saçılmasın.

Kovid döneminde insanlar neden güzellik merkezlerine gider ki :KK67:

Asıl yöneticilerine mesaj yoluyla ulaştım. Benim müdürümle konuşmuşlar. Müdür bı önceki gün haber vermediğimi son dakika böyle birşey soyledigimin bahanesini yapmış. Bı önceki gün belirtim yoktu o gün ayağa kalkamayacak haldeydim. Buna rağmen ise çağırdı beni. Baştaki yönetici de siz covid olduğunuzu bilmeden izin istemiş siniz diyor. Ee yani. Bir insan kötü durumda ve izin istiyor ağır bir gripte olabilirdi bu. Neyse Türkiye'nin en hijyenik en güvenilir merkezi ancak covid riski taşıyan birini orada çalıştıracak kadar düşüncesiz... Ben en hijyenik olacak kadar birşey görmedim hatta eksileri bile vardı.
İşyerinin adı aris arkadaşlar
Aris'i duymuştum hatta gitmeyi bile düşünüyordum bir ara. Sonra netten haklarında bir sürü şikayet görünce vazgeçmiştim. İyi ki de gitmemişim.

X