Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Covid Sonrası Saç Dökülmesi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Cok gecmis olsun soze de Peki ekstra takviye saca bakim vs gibi uğraşlar oldu mu yoksa kendi halina mi biraktiniz
Teşekkür ederim bır kac kez bakım yaptı ama hiçbirşey dökülmesini durdurmuyor maalesef daha sonra kendi haline bıraktı cok şükür yeni çıkan saçlar eskisiden daha gür ve sağlıklı oldu

Bu saç dökülmesini araştırırken, Türk olsun yabancı kaynaklar olsun bütün doktorların tavsiye ettiği ilk şey,
"Süreci kabullenin, saçlarınız dökülecek."

O yüzden bunu kabullenir ve bu durumu bir deneyim olarak görürseniz daha rahat hissediyorsunuz ve kafaya daha az takıyorsunuz.

Siz herhangi bir takviye almasanız, beslenmenize dikkat etmeseniz, herhangi bir bakım yapmasanız da saçlarınızın dökülmesi bir gün duracak ve yenileri çıkmaya başlayacak.
Zaten bütün bunları yapsanız da saçlarınızın dökülmesi durmayacak. Bütün bunları yapmaktaki amaç, yeni çıkacak saçların bir an önce çıkıp büyümeleri için.

Şu an yapacağınız hiçbir şey bunu engelleyemeyecek, olan her şey üç ay önce oldu zaten. Covid olduk. O gün bir zincirleme reaksiyon başladı biz bugün sadece o sonuçları ile yüzleşiyoruz.

Saçınızın dökülmesi bir gün kendiliğinden duracak.
Sizin yapacağınız şey, yeni çıkacak saçlarınızı düşünmek onlar için çalışmak.

Çok çok geçmiş olsun, stres yapmayın.
Cok tesekkurler ne güzel aciklamissniz

Bu saç dökülmesini araştırırken, Türk olsun yabancı kaynaklar olsun bütün doktorların tavsiye ettiği ilk şey,
"Süreci kabullenin, saçlarınız dökülecek."

O yüzden bunu kabullenir ve bu durumu bir deneyim olarak görürseniz daha rahat hissediyorsunuz ve kafaya daha az takıyorsunuz.

Siz herhangi bir takviye almasanız, beslenmenize dikkat etmeseniz, herhangi bir bakım yapmasanız da saçlarınızın dökülmesi bir gün duracak ve yenileri çıkmaya başlayacak.
Zaten bütün bunları yapsanız da saçlarınızın dökülmesi durmayacak. Bütün bunları yapmaktaki amaç, yeni çıkacak saçların bir an önce çıkıp büyümeleri için.

Şu an yapacağınız hiçbir şey bunu engelleyemeyecek, olan her şey üç ay önce oldu zaten. Covid olduk. O gün bir zincirleme reaksiyon başladı biz bugün sadece o sonuçları ile yüzleşiyoruz.

Saçınızın dökülmesi bir gün kendiliğinden duracak.
Sizin yapacağınız şey, yeni çıkacak saçlarınızı düşünmek onlar için çalışmak.

Çok çok geçmiş olsun, stres yapmayın.
Ne güzel yazmışsınız şu an Covidden sonraki üçüncü ayda o yoğun dökülmeleri bende yaşıyorum her gün üşenmeden saydım saçlarım uzun 400 tel en az dökülen genelde 500-700 arası dökülüyor ve son 2 haftadır böyle iyice açıldı artık saç kalmadı ki doğru düzgün üzülmemek kafaya takmamak elde değil, aksi gibi ferritin değerim de çakılmış herşey üst üste. 😔 Elimden gelen herşeyi yapmaya çalışıyorum ve merakla ve endişeyld gerçekten yeniden saçlarım çıkacakmı diye bekliyorum. Bitsin artık şu Covid denen illet🤮

Ne güzel yazmışsınız şu an Covidden sonraki üçüncü ayda o yoğun dökülmeleri bende yaşıyorum her gün üşenmeden saydım saçlarım uzun 400 tel en az dökülen genelde 500-700 arası dökülüyor ve son 2 haftadır böyle iyice açıldı artık saç kalmadı ki doğru düzgün üzülmemek kafaya takmamak elde değil, aksi gibi ferritin değerim de çakılmış herşey üst üste. 😔 Elimden gelen herşeyi yapmaya çalışıyorum ve merakla ve endişeyld gerçekten yeniden saçlarım çıkacakmı diye bekliyorum. Bitsin artık şu Covid denen illet🤮

Herkese geçmiş olsun. Ben de kovit geçirdim geçen nisanda, aslında tuhaftı, evde ve 2 gün kalkamadan yattım. Ciğerime de az da olsa indi. Ateşim hiç olmadı ve saçım da dökülmedi. Herhalde bir arkadaşın dediği gibi ateş yüzünden olması mantıklı geldi bu durumda. Kovit döneminde günde 1000 ünite C vitamini alıyorum ve yumurta et süt çerez tarzı sağlam besinlerle besleniyorum. Tatlı ve unlu ve paketli gıda yemiyorum diyebilirim. Tavsiye ederim, gıdanızı iyi alın, gereksiz şeyler yemeyin.

Çok geçmiş olsun.
Biliyorum çok zor ama geçiyor inanın. Zor bir süreç ama stres etmemeye çalışın.
Şu an saçlarım sabuna alıştığı için ben sabunla yıkıyorum hep ve artık saçım hiç dökülmüyor.
Kafamın üstünde tenten gibi saçlarım var. :-)

Herkese geçmiş olsun. Ben de kovit geçirdim geçen nisanda, aslında tuhaftı, evde ve 2 gün kalkamadan yattım. Ciğerime de az da olsa indi. Ateşim hiç olmadı ve saçım da dökülmedi. Herhalde bir arkadaşın dediği gibi ateş yüzünden olması mantıklı geldi bu durumda. Kovit döneminde günde 1000 ünite C vitamini alıyorum ve yumurta et süt çerez tarzı sağlam besinlerle besleniyorum. Tatlı ve unlu ve paketli gıda yemiyorum diyebilirim. Tavsiye ederim, gıdanızı iyi alın, gereksiz şeyler yemeyin.

Beslenme gerçekten çok önemli.
Ben o dönemde hiçbir şekilde doğru dürüst beslenemediğim için özellikle demir içerikli.
O demir deposu boşalınca süreç de başlamış oluyor ne yazık ki.
Geçmiş olsun size de.

Çok geçmiş olsun.
Biliyorum çok zor ama geçiyor inanın. Zor bir süreç ama stres etmemeye çalışın.
Şu an saçlarım sabuna alıştığı için ben sabunla yıkıyorum hep ve artık saçım hiç dökülmüyor.
Kafamın üstünde tenten gibi saçlarım var. :-)
Cuma günü damaryolu ile demir yükleme yapıldı depolar boşaldığı için😔şimdi asıl merak ettiğim saçlarım yeniden çıkacak mı? çıkacaksa eskisi gibi sağlıklı olacak mı? kafamda sadece bu sorular var çünkü ne yaptıysam dökülmeleri durmadı. Artık diyorum dökülecek tamamı belli ki elimden birşey gelmiyor. Sizin ne kadar sürede çıktı yeni saçlarınızın durumu nasıl? Önerileriniz var mı bana hepsi benim için çok önemli ve değerli ❣️

Cuma günü damaryolu ile demir yükleme yapıldı depolar boşaldığı için😔şimdi asıl merak ettiğim saçlarım yeniden çıkacak mı? çıkacaksa eskisi gibi sağlıklı olacak mı? kafamda sadece bu sorular var çünkü ne yaptıysam dökülmeleri durmadı. Artık diyorum dökülecek tamamı belli ki elimden birşey gelmiyor. Sizin ne kadar sürede çıktı yeni saçlarınızın durumu nasıl? Önerileriniz var mı bana hepsi benim için çok önemli ve değerli ❣️
Merhabalar, çok geçmiş olsun.
Dökülmesine bir çare yok ne yazık ki evet.
Ben yaptığım her şeyi önceki bir mesajımda anlatmıştım.
Beslenmenize dikkat edin bol demir içerikli beslenin.
Yeni saçlar elbette ki çıkmaya başlıyorlar. Kafam saçak saçak şu an, eskisi gibi sağlıklılar mı bilmiyorum henüz küçük ve inceler bunu görebilmem benim de bi, bir-iki yılımı alacak ne yazık ki. Ama çıkıyorlar merak etmeyin. Ben de umuyorum ki eskisi gibi olacaklar.

Bende normalde yılda bi kere ombre yaptırıyordum yani sürekli diple işimde yok. 3 ay önce işlem yaptırdım dibede boya sürdüler ogün zaten baya döküldü o günden beri toparlamaya çalışıyorum vitamin takviyeleri biotin mezoterapi. Ama nedense hala dökülüyor günde 40-50 dökülüyor elimi kafama götürünce eskisi gibi değil gibime geliyor. 3 aydır saçıma hiç ısı vurmuyorum her hafta ilik maskesi yapıyorum ne zaman sonuç alacağım :KK43: Kızlar çokmu açıklık var incecik kaldı saçlarım eskisi gibi olurmu:KK43:

Eklentiler

• F387E5C8-4893-4E71-8C5D-E3DF0FFF1BAD.jpeg
    F387E5C8-4893-4E71-8C5D-E3DF0FFF1BAD.jpeg
    109,7 KB · Görüntüleme: 145
  • 3F8A66F2-7F19-4CE7-AEAB-2C9B15821E57.jpeg
    3F8A66F2-7F19-4CE7-AEAB-2C9B15821E57.jpeg
    101,9 KB · Görüntüleme: 145
  • DCD269AF-732D-48C9-93F7-84D6A8A0C569.jpeg
    DCD269AF-732D-48C9-93F7-84D6A8A0C569.jpeg
    131,4 KB · Görüntüleme: 138
Bende normalde yılda bi kere ombre yaptırıyordum yani sürekli diple işimde yok. 3 ay önce işlem yaptırdım dibede boya sürdüler ogün zaten baya döküldü o günden beri toparlamaya çalışıyorum vitamin takviyeleri biotin mezoterapi. Ama nedense hala dökülüyor günde 40-50 dökülüyor elimi kafama götürünce eskisi gibi değil gibime geliyor. 3 aydır saçıma hiç ısı vurmuyorum her hafta ilik maskesi yapıyorum ne zaman sonuç alacağım :KK43: Kızlar çokmu açıklık var incecik kaldı saçlarım eskisi gibi olurmu:KK43:
Açıklık nerede? Bana iyi göründü saçlarınız

Açıklık nerede? Bana iyi göründü saçlarınız
Önler sol tarafta güneşte ışıkta dibi görünüyor birde önceden saçlarım çok kalındı şimdi baya inceldi boyadanda olabilir bilmiyorum :KK43:

Eklentiler

• 11DEA755-39BD-4F5C-9C6E-5FC645B197F2.jpeg
    11DEA755-39BD-4F5C-9C6E-5FC645B197F2.jpeg
    109,7 KB · Görüntüleme: 117
  • 229BA302-0570-44A4-8525-93F64A0E6AB3.jpeg
    229BA302-0570-44A4-8525-93F64A0E6AB3.jpeg
    68,5 KB · Görüntüleme: 120
Ben doktora gittim. Covidde iken yüksek ateş oldu mu dedi, oldu dedim. Hızlı kilo kaybın oldu mu dedi. Evet 2 hafta da 10 kilo verdim dedim. Tamam sen hızlı kilo kaybı ve ateşten dolayı saçın dökülme yaşıyor dedi. Hızlı kilo kayıplarında saç dökülmesi oluyormuş. Örneğin Diyet yapanlar da çok hızlı kilo kaybı yaşarsa onlarda da dökülme oluyor bize geliyorlar dedi.
Fasulye nohut mercimek gibi bakliyat ürünleri ye dedi. Etin yanında süt ürünleri tüketme dedi.

Çinko ve demir ilacı verdi. Demir ilacını içerken C vitamini al dedi. 10 kata kadar etkisini artırıyormuş. Bende mandalin atıyorum ağzıma. Ondan sonra Demir ilacını içiyorum. Faydası olmaya başladı.
İsterseniz sizde bir araştırın derim
Merhaba saç dökülmeniz durdu mu? Ben 2 yıldır yaşıyorum bunu saçlarım azaldı. D vitamini eksikliği vardı uzun süre kullandım doktor karışımları vs kullandım ama durmadı dökülme sizin devam ediyor mu durdu mu

Merhaba cok gecmis olsun
Bende su an bu yazdıklarımı neredeyse aglamak uzeere yaziyorum.
Bende 15 ekimde covid oldum ve yaklaşık 25 gundur acayip bir dökülme yaşıyorum. Tepesi resmen açıldı saclarimin 3/4 u artik yok ☹️ bende kabullendim bu durumu dokulecek hepsi sanirim elimden birsey gelmiyor. Sizin son yazdiginizin uzerinden 2 ay gecmis acaba ne durumda saçlarınız belki moral verecek sozler söylersiniz 😔
Mrb iuan nasıl saçımız

Herkese merhabalar,

Yaklaşık 2-2,5 ay önce covid hastalığını atlattım.
O süreçte başlayan ve son 2-3 haftadır daha da yoğunlaşan bir saç dökülmem var.
Saçlarım çok uzundu ve sırf bu yüzden kestirmek zorunda kaldım. Sanki kemoterapi tedavisi görüyormuşum gibi tutam tutam saç dökülüyor.
Artık elimi kafama dokunduğumda saçlarımı eskisi gibi hissedemiyorum saçlarımı toplayıp elime aldığımda yarılanmış olduklarını görüyorum.
Bugün doktora gittim. Bunu şu an araştırdıklarını ama herhangi bir tedavi uygulamadıklarını söylediler.
Amerika'da bir tedavi yapılıyormuş ama henüz Türkiye'de uygulamaya geçmemişler. Kanımı aldılar eksik var mı bakacaklar, ama covid sonrasına yönelik bir tedavi yok.

Benim gibi bu şekilde saç dökülmesi yaşayan arkadaşlar var mı? Ya da çevrenizden neler duydunuz?
Neler yapıyorsunuz? Sizler doktora gittiniz mi size ne söylendi?
Herhangi bir saç bakımı yapıyor musunuz? Şampuan değiştirdiniz mi? Sabun kullanan var mı?
Beslenmesinde değişikliklere giden var mı?

Ben delirmek üzereyim.
Lütfen biri yardımcı olsun.
Merhaba su an sinirden ağlıyorum .üye oldum sırf bunun için. Ben temmuz ya da ağustosta geçirdim. Su an avuç avuç saç dökülmem var . Kan tahlili verdim iki hafta önce hiç bir şey cikmadi

X