Artık Saçım Kalmadı Çok Kötü Hissediyorum.. (Dr/tedavi vb önerilerinizi yazar mısınız)

therewillbeaday

Alabora olmuş bir şeyin içinde bocalayıp duruyorum
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2016
3.436
9.201
Merhaba arkadaşlar. Genetik erkek tipi saç dökülmesi yaşıyorum çok uzun zamandan beri. 27 yaşındayım. Fakat son 1.5-2 yıldır özellikle saçım daha fazla dökülüyor. Elimi attığım anda avuç avuç dökülüyor. Tepe bölgesinde çok ciddi açılmalar var. Saç yok resmen o kısımlarda. Zaten saçım çok çok azaldı. Böyle giderse tüm saçımı kaybedeceğim :KK43: Şu an takibinde olduğum bir doktorun vermiş olduğu spreyleri düzenli kullanıyorum. Biotin takviyesi alıyorum. Market şampuanları yerine yine doktorun vermiş olduğu bitkisel şampuanı kullanıyorum. (Tahlillerimde hormonla alakalı bir sorun çıkmadı. Düzenli regl oluyorum, son iki aydır reglim çok kısa sürüyor. Kadın doğuma gittiğimde ultrason ve tahlillerde sorun olmadığını söyledi. ) Mezoterapi yaptırdım fakat saçımın parlaklığını, canlılığını bir nebze arttirsa da dökülmelere hiç etkisi olmadı. Şu an tepe kısmımda çok büyük açıklıklar var.

Başka rahatsızlıklarım olmasına rağmen şu an kafama taktigim tek şey bu. Psikolojimi, tüm hayatımı etkiliyor aynaya bakmak istemiyorum artık.
Benzer durumu yaşayıp işe yarar bir yöntem/tedavi bilen veya doktor önerisi olan varsa yazabilir mi lütfen?

Edit: Özellikle doktor önerisi olan varsa yazabilir mi lütfen?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Genetik erkek tipi saç dökülmesi yaşıyorum çok uzun zamandan beri. 27 yaşındayım. Fakat son 1.5-2 yıldır özellikle saçım daha fazla dökülüyor. Elimi attığım anda avuç avuç dökülüyor. Tepe bölgesinde çok ciddi açılmalar var. Saç yok resmen o kısımlarda. Zaten saçım çok çok azaldı. Böyle giderse tüm saçımı kaybedeceğim :KK43: Şu an takibinde olduğum bir doktorun vermiş olduğu spreyleri düzenli kullanıyorum. Biotin takviyesi alıyorum. Market şampuanları yerine yine doktorun vermiş olduğu bitkisel şampuanı kullanıyorum. (Tahlillerimde hormonla alakalı bir sorun çıkmadı. Düzenli regl oluyorum, son iki aydır reglim çok kısa sürüyor. Kadın doğuma gittiğimde ultrason ve tahlillerde sorun olmadığını söyledi. ) Mezoterapi yaptırdım fakat saçımın parlaklığını, canlılığını bir nebze arttirsa da dökülmelere hiç etkisi olmadı. Şu an tepe kısmımda çok büyük açıklıklar var.

Başka rahatsızlıklarım olmasına rağmen şu an kafama taktigim tek şey bu. Psikolojimi, tüm hayatımı etkiliyor aynaya bakmak istemiyorum artık.
Benzer durumu yaşayıp işe yarar bir yöntem/tedavi bilen veya doktor önerisi olan varsa yazabilir mi lütfen?
Bununla ilgili konu açacaktim ama bu yazıyı görünce tam da beni anlatmış dedim.Nir de bana sor kardeşim.Nasil dokuluyor bildigin ağlarsın.Ben bu yaşıma kadar böyle bir sac dokulmesi yaşamadım.Saclaril aşırı gördü.Herkes hayranlıkla bakardı saçlarıma taki gecen senelerde.1 yılda saçlarımda şiddetli bir dokume.Sacimdan çıkan egzema, kepek sonrası yavaş yavaş dokulmeye başladı umursamadı ama eczanelere gittim bana mantar sampuani verdiler ama yok faydasi yok.Saar son 6 aydir dökülme şiddetlendi.Kan tahlili yaptirmadim ama benim sanırım bağışıklık sistemi ile alakalı.Sanki kandaki akyuvarlar sac köklerine saldırıyor gibi geldi.Elime aldıkça dokuluyor.Benim de aşırı seyreldi..Kan tahlili ysptirmadim hep bosverdim korkumdan gidemedim gidicem mecbur.. Geçen sene saçlarımı görseydin inan ağlarsın o derece uzun gür. Nazar dediler gözüyle yediler resmen beni..Ben nazara çok inanıyorum.Bir de son 2 senedir aşırı stres yaşadım.Uzuntu, stres..Bagısiklik zayıfladı bence çünkü otoimmun hastaliklar vücudun dengesini bozuyor.Bagisiklik zayiflayinca cimiyor ortaya acaba sizde egzema yada buna benzer bir rahatsızlık var mı? Taradikca geliyor sacim ağlıyor döküldukce..Belime kadar saclarim vardi benim..😔😔😔

Bununla ilgili konu açacaktim ama bu yazıyı görünce tam da beni anlatmış dedim.Nir de bana sor kardeşim.Nasil dokuluyor bildigin ağlarsın.Ben bu yaşıma kadar böyle bir sac dokulmesi yaşamadım.Saclaril aşırı gördü.Herkes hayranlıkla bakardı saçlarıma taki gecen senelerde.1 yılda saçlarımda şiddetli bir dokume.Sacimdan çıkan egzema, kepek sonrası yavaş yavaş dokulmeye başladı umursamadı ama eczanelere gittim bana mantar sampuani verdiler ama yok faydasi yok.Saar son 6 aydir dökülme şiddetlendi.Kan tahlili yaptirmadim ama benim sanırım bağışıklık sistemi ile alakalı.Sanki kandaki akyuvarlar sac köklerine saldırıyor gibi geldi.Elime aldıkça dokuluyor.Benim de aşırı seyreldi..Kan tahlili ysptirmadim hep bosverdim korkumdan gidemedim gidicem mecbur..
Geçmiş olsun. Su ana kadar bir sorun yoksa ve yeni başladıysa belki dediğin gibi tahlillerde çıkacak bir eksikliğe bağlıdır. En kısa sürede gidip sorunu cozersen düzelir. Bu tarz durumda tedavi daha kolay oluyor. Keşke benim de vitamin vs sebeple olsa da çözüm bulabilsem. O korkuyu çok iyi anlıyorum, şu konuyu açarken bile tedirginlikle açıp yorumları okuyorum biri olumsuz bir yorum yazacak faydası yok diyecek diye. Ben artık aynaya falan bakamıyorum, tüm ozguvenim gitti. :KK43:
En kısa zamanda tahlili yaptır, çok geçmiş olsun tekrardan. Umarım o sağlıklı saçlarına yeniden kavuşursun🌸

Bir formül biliyorum ama faydasını görür müsünüz, inanın görmenizi umut ederek yazıyorum
Bepanthen+Bemiks+Evigen ampulleri şampuana kırın banyoda iyice ovun. Düzelme oluyor birkaç arkadaşım güçlenme yaşadı,kendi babamın da tepesi dökülüyordu yerine geldi umarım faydası olur.

Geçmiş olsun. Su ana kadar bir sorun yoksa ve yeni başladıysa belki dediğin gibi tahlillerde çıkacak bir eksikliğe bağlıdır. En kısa sürede gidip sorunu cozersen düzelir. Bu tarz durumda tedavi daha kolay oluyor. Keşke benim de vitamin vs sebeple olsa da çözüm bulabilsem. O korkuyu çok iyi anlıyorum, şu konuyu açarken bile tedirginlikle açıp yorumları okuyorum biri olumsuz bir yorum yazacak faydası yok diyecek diye. Ben artık aynaya falan bakamıyorum, tüm ozguvenim gitti. :KK43:
En kısa zamanda tahlili yaptır, çok geçmiş olsun tekrardan. Umarım o sağlıklı saçlarına yeniden kavuşursun🌸
Asla kavuşamam.Inancim kalmadi.Ben kel olacam diye korkiyorumBu dökülme hayra alamet değil kardeşim.Vitamin eksikliği olsa da bu kadar dökülme olmaz.Sabaha kadar o saci tarasam kafamda sac kalmiacak benim.Taramiyirudm da duruyor o emanet saçlar.Taradikca geliyor.Cildiricam cidden..Kaç aydir devlete randevu almaya çalışıyorum dermatoloji alamiylrum.ozele gitt çok para istedi.Gidemedim şuan.Ben böyle dökülme gormedim.Bence stresten bagisikli zayıfladı.Acaba alopesi rahatsizligi olabilor mi dedim? Egzema bu kadar sac dökmez çünkü hiç normal değil.Gorenler şimdi de saçına ne oldu diye soruyor cidden lanet olsun hep göz hapsindeyim.

Bir formül biliyorum ama faydasını görür müsünüz, inanın görmenizi umut ederek yazıyorum
Bepanthen+Bemiks+Evigen ampulleri şampuana kırın banyoda iyice ovun. Düzelme oluyor birkaç arkadaşım güçlenme yaşadı,kendi babamın da tepesi dökülüyordu yerine geldi umarım faydası olur.
Ben bu yöntemi biliyorum.Gecenlerde Hindistan cevizi yagi sürdüm.Amanij sürmez olaydim daha beter oldu daha çok döküldü saclarim..Belki arkadaşa iyi gelir ama ben çok kötü.oldu..😞

Bunları birer ampül şeklinde mi karıştırıp uygulayacağım. Haftada kac kez yapmam gerek? Umarım olur, erkeklerde neyse de bir kadın olarak artık o kadar etkileniyorum ki özgüvenim bitti. Teşekkür ederim öneri için bu arada.

Ben bu yöntemi biliyorum.Gecenlerde Hindistan cevizi yagi sürdüm.Amanij sürmez olaydim daha beter oldu daha çok döküldü saclarim..Belki arkadaşa iyi gelir ama ben çok kötü.oldu..😞
Hindistan cevizi yağını tek mi sürdün yoksa diger arkadaşın dedikleriyle birlikte mi?

Ben de erkek tipi saç dökülmesi yok ama aşağıdaki linklerde yer alan ürünlerin çok faydasını gördüm. Biotin yerine, formula snh deneyebilirsin.

Asla kavuşamam.Inancim kalmadi.Ben kel olacam diye korkiyorumBu dökülme hayra alamet değil kardeşim.Vitamin eksikliği olsa da bu kadar dökülme olmaz.Sabaha kadar o saci tarasam kafamda sac kalmiacak benim.Taramiyirudm da duruyor o emanet saçlar.Taradikca geliyor.Cildiricam cidden..Kaç aydir devlete randevu almaya çalışıyorum dermatoloji alamiylrum.ozele gitt çok para istedi.Gidemedim şuan.Ben böyle dökülme gormedim.Bence stresten bagisikli zayıfladı.Acaba alopesi rahatsizligi olabilor mi dedim? Egzema bu kadar sac dökmez çünkü hiç normal değil.Gorenler şimdi de saçına ne oldu diye soruyor cidden lanet olsun hep göz hapsindeyim.
Vitamin eksikliği, demir vs eksikliği tam olarak o kadar etkiliyor ki. Aile hekimliğinden tahlil yaptırıp baktır istersen bir.

Hindistan cevizi yağını tek mi sürdün yoksa diger arkadaşın dedikleriyle birlikte mi?
Başka bitkisel yağları da sürdüm ama bunu denemedim.Yağ daha da kötü etti.Saç kökleri olduğu için dokuluyor bu sac zaten.Yağ daha da beter ediyor.Kökleri tıkıyor.Bence benim sac dokulem içten gelen bir şey.Dış müdahale ile bu saçın düzeylerine inancım kalmadı benim..İçten kastım bağışıklık sistemi..😞

Bunları birer ampül şeklinde mi karıştırıp uygulayacağım. Haftada kac kez yapmam gerek? Umarım olur, erkeklerde neyse de bir kadın olarak artık o kadar etkileniyorum ki özgüvenim bitti. Teşekkür ederim öneri için bu arada.
Doktor bu şekilde toplu verdi ben hepsini katmıştım şampuana umarım faydası olur. 😍

Kuru saçlar normalde yağ kullansa daha iyi ama yağlı ya da normal saçlar için tuhaf bir görüntü oluşturuyor bence😰
Valla dokulmesi dursun diyorum ben yeter ki yağlı mi kuru ku umrumda değil kardeşim.Konu açan arkadaşın dediği gibi döküldukce daha çok strese giriyorum..Ağlıyorum ben ya..

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Sanırım stresli dönemlerden geçtiniz veya geçiyorsunuz, arada yazdıklarınıza denk geliyordum;ama unutmayın ki size sadece siz lâzımsınız, hiçkimseye saçınızın tek teli kadar kıymet vermeyin.

Saçlar benim en hassas noktam, adeta en büyük zaafım. Benim de saçımın avuç avuç, tomarla döküldüğü zamanlar oldu. Genetik olarak gür sağlıklı ve bakımlı saçlarda bile bu olabiliyor, dönemsel saç dökülmeleri çok normal.

İlk olarak market şampuanlarını bırakmanız isabet olmuş. Su kuraklığı çektiğimiz şu günlerde barajların dibi kaldığı için o çamurumsu suya klor basıyorlar. Bu bizim saçlarımızı mahvediyor. İlk olarak kireç önleyici bir duş başlığı edinin ben Joy Swan kullanıyorum. Almanya’dan döndüm ve saçlarım klorlu su yüzünden aşırı bir dökülme yaşadı. Ben de Doa Kozmetik’in bu yüzden üzerinde çalıştığı ve geliştirdiği Molecules şampuanlarından ve saç toniğinden kullandım. Bıçak gibi kesildi. Saç tiplerine tonik gibi uygulanan birden kesen diğer sevdiğim ürünse Urban Care Biotin Caffeine tonik spreydir.

Kışları yağ bakımı olarak Dax Supergro kullanırım, mucizevi bir yağdır. Bir sürü bebek saçı çıkarır, saçı en sağlıklı şekilde uzatır. Saç uzarken boylara bakım önemlidir, boylara organik soğuk pres hindistan cevizi yağını haftada bir maske yaparım.

Ek olarak prp, saç mezoterapisi uygulatabilirsiniz. Uzun vadede faydasını görürsünüz.

Saç tarağı olarak lütfen acilen bir Tangle Teezer ve muadilini edininiz. Saçınızı tararken yolmaz ve yıpratmaz. Şimşir taraklar da çok sağlıklı.

Beslenmenize ve su tüketiminize lütfen dikkat edin. Saçınızı çok sıcak bir fönle kurutmayın, iyonizer soğuk hava akımıyla kurutun.

Bu tavsiyelerimden fayda gören arkadaşlarım oldu bu forumda, dilerim size de iyi gelir. Çok geçmiş olsun, canınızı sıkmayın, her şeyi geçici bu dünyada. Hiçbir şey hiçkimse saçınızın teli etmez.

X