çözülemeyen sıkıntı

Sen o evden ayrilirsan onlar gecinemediklerini gorur, kardesin calismak zorunda kalir. Simdi sana guveniyorlar.
Annenin kisiligi boyle. Depresyonda olan bir insan yataktan kalkamaz.
Madem senin duzenini istemiyor, onu kendi duzeninde birak, kendine ayri bir duzen kur. Nohut oda bakla sofa kucuk de olsa ayri bir eve cik, kendi yaginla kavrul. Omur boyu kardesini besleyemezsin.
Buradan kimse annene care bulamaz. Annen babanin vefatindan sonra toparlanmamayi bahane gosterip mevcut duzeni bu sekilde devam ettiriyor. O halinden memnun. Memnun olmasa coktan tedavi icin doktora giderdi. Bu arada depresyonda olan birisinin kılıni kipirdatasi gelmez.

Son düzenleme:
o zaman insanı hasta eden biri yani sonuçta bende depresyona girdiğim oluyor ve sürekli azar aşağılama ile hayat enerjim kalmıyor üstüne suçlayıp duruyor.
bana çürük yiyecekleri yicem deyip atmayan atanla kavga eden.
düzen isteyip yapılan düzeni işi inkar edip düzen yapanı suçlayan biri normal gelmiyor.

Aileniz sizi de hasta eder kaçın gidin bence görüşmeyi en aza indirin

zaten sıkıntı büyükmüş

yani şu ortamda buzdolabında çürüyenler son dert olabilir

geçen benimkinde de çürüdü bir şeyler

zaman bulamadım arkaya itilmiş dolaba dokunmuş çürümüş

annenizi yönlendirin yani atıyorum pirinç yarım kaldı ve yenisini aldı iseniz yarım kalanı ön tarafa koyun

kardeşiniz düzenli tedavi görüyor ve çalışabiliyorsa ona siz iş bulun

yani annenizin tutumu nedeni ile iş seçmesin siz çalışan bir kişi olarak çalışma hayatını anlatın özendirin

anneniz doktora gidiyor ilaç yazdırıyorsa bir seferinde birlikte gidin yetip yetmediğini konuşun

yani o ilaç hep aynı dozda olur mu bilmiyorum ama değiştirilmesi gerektiğini doktorun fark etmesi için de bir şey yapmak lazım

iyiyim iyiyim, bana çok iyi geliyor diyorsa hasta doktor kısa sürede onun derinliğine inemiyordur muhtemelen
buzdolabı ve çürüyen malzemeler örnek vermek için dedim. yani bana yaptırmak istedikleri buna karşılık yaptıkları birbiri ile örtüşmüyor.bunu kabul etmiyor tek yaptığı beni suçlamak.ona bunu anlatmaktanda yoruldum.sorun ikisinde olsa da evde ben sorunmuşum gibi davranmaları bardağı taşıran son damla oldu.
Sen o evden ayrilirsan onlar gecinemediklerini gorur, kardesin calismak zorunda kalir. Simdi sana guveniyorlar.
Annenin kisiligi boyle. Depresyonda olan bir insan yataktan kalkamaz.
Madem senin duzenini istemiyor, onu kendi duzeninde birak, kendine ayri bir duzen kur. Nohut oda bakla sofa kucuk de olsa ayri bir eve cik, kendi yaginla kavrul. Omur boyu kardesini besleyemezsin.
Buradan kimse annene care bulamaz. Annen babanin vefatindan sonra toparlanmamayi bahane gosterip mevcut duzeni bu sekilde devam ettiriyor. O halinden memnun. Memnun olmasa coktan tedavi icin doktora giderdi. Bu arada depresyonda olan birisinin kılıni kipirdatasi gelmez.
ben depresyona girip içimden yaptırmaya zorladığı şeyi yapamamamı 30 senedir anlatamadım.

buzdolabı ve çürüyen malzemeler örnek vermek için dedim. yani bana yaptırmak istedikleri buna karşılık yaptıkları birbiri ile örtüşmüyor.bunu kabul etmiyor tek yaptığı beni suçlamak.ona bunu anlatmaktanda yoruldum.sorun ikisinde olsa da evde ben sorunmuşum gibi davranmaları bardağı taşıran son damla oldu.

ben depresyona girip içimden yaptırmaya zorladığı şeyi yapamamamı 30 senedir anlatamadım.
Herkes size yol gostermeye calisiyor. Bu evde kaldiginiz surece asıl siz depresyona gireceksiniz. Onlar halinden memnun. Cozum soyluyoruz: o evden ayrilin.
Ben olsam tayin olayiniz varsa tayin isterdim, baska sehirde is bulurdum ya da. Olmadi ayni sehirde kalmak zorunda olsaniz bile evinizi mutlaka ayirin..

Psikolojik rahatsızlığı varmı bilemem.doktor değilim ve hasta karşımda değilya….
Ama hijyen ve sınır problemi olduğu net

Herkes size yol gostermeye calisiyor. Bu evde kaldiginiz surece asıl siz depresyona gireceksiniz. Onlar halinden memnun. Cozum soyluyoruz: o evden ayrilin.
Ben olsam tayin olayiniz varsa tayin isterdim, baska sehirde is bulurdum ya da. Olmadi ayni sehirde kalmak zorunda olsaniz bile evinizi mutlaka ayirin..
kiralık ev arıyorum kiralar uçuk yaz diye ev fiyatları da aynen bende öyle düşünüyorum onlar hayatından memnun. ev leş gibi olacak ona da eminim. ben gidince.

şimdi hanımlar ben annem kardeşim beraber yaşıyoruz.babam rahmetli oldu 13 sene önce.
kardeşim o zaman 10 yaşındaydı.o yaşına rağmen olgun karşıladı.hiç ağlama yada psikolojik bir sıkıntı görmedik bu konuda.
neyse annem zaman içinde büyüttü onu fakat tüm erkeklerin parazitliğini çaresizliğini eleştirirken kendide parazit gibi bir erkek yetiştirmiş oldu. beni de aşağılamaktan zevk aldığı bir kadın olarak.yani karşı olduğu herşeyi yaptı diyelim çocuk yetiştirmek üzerine.
annemin kardeşimi narsist bir parazit gibi yetiştirmesi yüzünden beni tanımaz saygısızdır hatta benle kavga edip beni kovmanın yolunu arar. ben çalışıyorum. o lisans mezunu ufak süreli iş varsa çalışıyor yoksa issiz
annemin dul yetim maaşı yetmiyor iş seçiyor.kısıtlı imkan içinde.annem şimdi hiç mutlu değil onuda beğenmiyor ama bana söylediği gibi söylemiyor. söyledim uyardım diyor. konunun bu kısmı böyle kalsın.
annem çocukluğunda genç kızlığında dedemden dayak yemiş anlata anlata beynimize kazıdı.
babam ölene kadar kardeşim pek bilmez babamın sülaleyi aşağılaya aşağılaya bi hal olurdu bana.
babamın vefatında en çok o yıprandı antidepresan kullanıyor. tek bitane. eskiden düzensiz kullandığı için dozu 75mg iken 150 mg çıktı.
psikiyatr a sadece ilaç yazdırmaya gidiyor.psikoloğa gitmek istemiyor.öyle başağrısı hapı gibi senelerdir içip duruyor.hastalığında değişen bişey vardır ilaç değiştirir dr dedim ama ikna olmuyor.
uzattım ama aşağıya örnek olay yazmak istiyorum.sözde major depresyon teşhisi ile senelerdir aynı hapta.ayrıca hapıda öyle aniden kesilecek gibi değil.uyuşturucu gibi baya baya hasta edecek kadar yoksunluk belirtisi oluyor.forumda psikolog yada o tarz mesleği olan annesi böyle durumda olan üyelerimizden hangi psikolojik hastalıklara benziyor yorumlarınızı bekliyorum.
örnek olay:
şimdi annem sürekli düzenden dert yanar hep bizi suçlar.kardeşimin işsiz olup öğlene kadar yatması ve hizmetçi gibi ondan hizmet beklemesi de psikolojik olarak yıpratıyor annemi.
ben erzak dolabını düzelttim mesela düzenli şekilde. yarım kalan bakliyatlarıda.fakat annem üstüne bana başka bakliyat aldırıp yaptığım düzeni bozarak bana işime karışma diyor.bakliyat dolabı doluluktan yarımkalan yada doldurduğu bakliyatlar kurtlanıyor kelebek oluyor.hiçbir şeyi temizlemiyorsun diyor.halbuki uyardım ve karşma dedi.
2. durum buzdolabına yığar içindekiler çürür atmaz. ben attı mı kızar bana.ben yiyeceğim onları der yemez daha beter olur. ben iyice pislik olmadan atıyorum çöpe hep bu konuda kavga ettik.ayrıca pazarlıkları tıkınca buzdolabına önce kalan yiyecekleri bulamadığımız içinde çürüyor.

ben çok düzenli olduğumu idda etmiyorum.fakat annemin yaptıkları yüzünden beni aşağılamasından yıldım.
Canim psikolog degilim ama obsesif kompulsif bozukluk gibi duruyor. Duzen takıntısı var eşya atamama durumu var. Kayıplardan sonra belirgin bir şekilde arttığını beraberinde depresyonun da eşlik ettiğini duymuştum.
Cok iyi bir psikiyatr a gidin ve oncesinde siz doktorla konusun

X