CYCLO-PROGYNOVA kullananlar yardım

eşimin sperm kalitesinde düşüklük olduğu anlasıldı. ben de zaten polikistik over hastasıydım ve 3-4 yıl önce ameliyat olmustum, ameliyat dolayısı ile de yumurtalıklarımdan bi taraf küçülmüştü. hipotiroid hastasıyım, 2 yıldır günlük euthrox 50 mg kullanıyorum ve insülin direncim yüksek, bir yıldır glifor 100olik de kullanıyordum yetmeyince 2 x 850lik kullandım, geçmedi. derken çocuk düşündük ve aldığımız cevap tüp bebek merkezleri dahil; iki tarafta da sorun olduğundan dolayı doğal yollarla hamilelik zor olduğundan tüp bebeğe uygunsunuz, normal yollarla denyerek kendinizi psikolojik anlamda yıpratmaya değmez, tüp bebek derhal... normal kadın doğumcular da farklı farklı yorum yaptılar, yok efendim hiç korunmayıp hamile kalamamışım, tüpler tıkanık olabilirmiş, HSG çekeceklermiş. vay efendim rahmim kalp seklindeymiş de kalp kıvrımlarını laporoskopi ile traşlarlarsa cocuk olurmusmus... östrojen oranımı hatırlamıyorum ama baya düşüktü, ve yumurtalıklarım gerektiği gibi calışmıyormus. derken biz durumu kanıksadık, tamam dedik ve tüp bebek için para biriktirelim 8-10 ay sonra yaz tatilinde deneylim kararını eşimle verdik. bu arada adet düzensizliğim için normal bir kadın doğum uzmanı bana cyclo prognova verdi 3 ay kullanmamı söyledi. gebelikten koruyucu etkisi yoktur dedi, sadece yumurtalıkların işleyişini güçlendirmek için bu ilacı verdiğini söyledi. bu ilacı kullanırken de eşim keçi boynuzu kürü yaptı, sperm kalitesini artırmak için. ben de doğal bal aldım her gün 1 kaşık, bıldırcın yumurtası yumurtlamaya yardımcı olurmus diye hergün 1, bazen 2 ve omega 3 desteği için günlük muhakkak 2 tatlı kaşığı süt ya da ypgurtla taze keten tohumu yedim.ilişki esnasında yumurtlama dönemine de umutsuz vs ama dikkat ettik. ikinci kutu cyclo prognova bittiğinde adet olmadım, test sonucum pozitif ve doktora gittiğimde 5 haftalık hamile olduğumu öğrendik. hamileliğe sebep olan sey doğal takviyeler olabilir, kafamızdan tamamen bebek düşüncesini atmamız olabilir ama en önemlisinin ilaç desteği olduğunu söylüyor doktorum. umarım faydalı olabilmişimdir, tüm detayları ile süreci anlattığımı düşünüyorum.
Gözünüz aydın hayırlısı inşallah 🤲 darısı başımıza

Merhabalar. Bizde 1 buçuk yıldır bebek için tedavi görüyoruz 1 buçuk yıldır dönüşümlü olarak klomen ve femera kullandım. Son 3 aydır klomen ve cyclo birlikte kullanıyorum ama henüz bi gebelik elde edemedim. Umarım sende bir an önce güzel sonuç alınır

Merhabalar. Bizde 1 buçuk yıldır bebek için tedavi görüyoruz 1 buçuk yıldır dönüşümlü olarak klomen ve femera kullandım. Son 3 aydır klomen ve cyclo birlikte kullanıyorum ama henüz bi gebelik elde edemedim. Umarım sende bir an önce güzel sonuç alınır
Canım iki sene olmuş gebe kala bıldın mı

X