DAEŞ'in üst düzey yöneticisi yakalandi

nurlakesfet

Nami deger #cimcimegfb
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2013
18.098
40.810
DAEŞ'in üst düzey yöneticisine operasyon
Terör örgütü DAEŞ'in Türkiye'deki yabancılardan sorumlu üst düzey yöneticisi olduğu iddia edilen Abdulla Abdullayev de gözaltına alındı.

GÜNDEM25 Temmuz 2015, Cumartesi
1437853473450.jpgİstanbul'da dün terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 37'si yabancı uyruklu 104 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor. Terör örgütü DAEŞ'in Türkiye'deki yabancılardan sorumlu üst düzey yöneticisi olduğu iddia edilen Abdulla Abdullayev'in de gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, terör örgütleri DAEŞ, PKK ve DHKP/C'ye yönelik yaklaşık 5 bin polisin katılımıyla 26 ilçede 140 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 37'si yabancı uyruklu 104 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Aramalarda 11 silah, çok sayıda mermi, örgütsel doküman, dijital malzemeler, kılıç ve çöl iklimine göre hazırlanmış askeri kıyafetler ele geçildi.

DAEŞ'in üst düzey yöneticisi yakalandı


Terör örgütü DAEŞ'in Türkiye'deki yabancılardan sorumlu üst düzey yöneticisi olduğu iddia edilen Dağıstan uyruklu Rusya vatandaşı Abdulla Abdullayev'inde gözaltına alınan şüpheliler arasında olduğu öğrenildi.

Abdullayev'in, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinden terör örgütü DAEŞ'e katılmak için Türkiye'ye gelen yabancı uyruklu kişilerin sorumluluğunu yürüttüğü ve bu kişileri İstanbul'da adamlarına karşılattığı, Irak ya da Suriye'ye geçirterek örgütün silahlı birliklerine katılmalarını sağladığı öne sürüldü.

AA

http://www.ahaber.com.tr/gundem/2015/07/25/deasin-ust-duzey-yoneticisine-operasyon