Daha 4 aylık ewliyim:(

sonuç ne oldu merak ettim doğrusu babası görüşeceğine göre ailecek zaten olumlu bir tavır içine girmişler konu sahibi arkadaşa tavsiyem o adama dönmemesi ama dönecek gibime geliyor bu durumda da tavrını kesin koyması gerekir ve de çocuk yapmaması allah kolaylık versin allah kocana vicdan versin

kardeşim sen delirdin mi ne ders vermesi ne babanla konuşması 23 yaşındasın 4 aylık evlisin senin bir kere başını okşamamış üstelik fiziksel cinsel tüm şiddetleri uygulamış, sakın bu adama karşı yumuşama .... yeni bir hayat kur elbet sana layık olanı seversin yine...

sen nasıl olduda bu icki problemini cıkarken görmedin okul zamanında, hic mi alkol fazla kullandıgını görmedin. Yada asker dönüşü hemen mi evlendiniz.
Bu adamdan bir cacık olmaz, mutlak tedavi olması lazım, alkol alan adam herseyi yapar ve sucu alkole atar, sana zarar verse mahkeme aşırı alkollu oldugundan
cezasında indirime gider.

merhaba
çok gençsin be güzelim şunu söylemek istedim yazını okuyunca seni babanın evine götğrüp atan adam değildir mal almışta iadesini mi yapıyor hayvan ayrıca yeni bir evlilik adam bunlara cesaret ediyorda babanlar seni ona tekrar verirlerse bence kendini ve ailenide sorgulamanı tavsiye ederim
çok gensin tekmeyi bas gerçek aşk ve sevgi elbet seni bulacaktır:KK34:

arkadasım evliliklerde bosanma surecinde karar verirken en onemli konu cocuktur
benim gibi cocugu olanların bosanırken cokk dusunmesi gerektigini dsunuyorum
ama cocugu olmayan ve senin yasadıklarını yasayanlara nacizane onerim bosanmaları yonundedir, kimseyi değiştiremezsin bu hayatta esinin de değişmesi cok cok zor

Kesinlikle arkadaşların söylediklerine katılıyorum.sen onu affettiğin andan itibaren ona yüz vermiş olacaksın ve o daha fazlasını yapacak ayrıca sorun sadece seni dövmesi olsaydı belki affedebilinir.(ben affetmem de )ama dayak var cinsel saldırı var hakaret var alkol var yani iyi hiçbirşey yok ayrıca 4 aylıkken bunları yapan ilerde neler yapmazki Allah korusun sarhoş olduğunda seni öldürmeye bile kalkışabilir bu ihtimali asla unutma, gençsin tahsilin var kendine yeni bir hayat kurabilirsin.Emin ol ki kimse vazgeçilmez değildir affedersen ileri de keşke affetmeseydim dersin ama kendine yeni bir hayat kurmaya karar verirsen ileri de çok doğru karar almışım dersin.Hayat senin hayatın bunu güzelleştirmek de senin elinde karartmak da iyi düşün doğru karar ver kimsenin de değişmesini bekleme bir insan yedisin de ne ise yetmişinde de odur.Kaç kişi yorum yapmış bir tanesi bile yuvanı yıkma kurtar demiyor çünkü görünen köy kılavuz istemez sende duygularınla değil mantığınla düşün lütfen....

bir erkek karısını evden nasıl kovar hemde daha ilk aylarda anlam veremiyorum.bunu birebir yaşamış biri olarak 5 aylık evliliğimi bitirme sebepleriminden biri de aynı senin yaşadıklarını yaşamamdır....ben bu ve bunu gibi sebeplerden ötürü ayrılığı tercih ettim... senin hikayen gibi daha balayından başlayan ve cicim ayları yaşamamız gerekirken kabusa dönen evliliğimden gelecekte bir hayır göremeyeceğimi bildiğim için ne çocuk düşündüm ne de kendimden ödün verip bu evliliği yürütmeyi düşündüm..... bana kalsa ben yuvamı yıkmazdım ama inan bu yaşadıkların sende derin yaralar bırakacak ve hiç bir şey eskisi gibi olmayacak..... ben kötü bir örneğim umarım sen iyi bir örnek olursun ve herşey düzelir..... allah yardımcın olsun

O kadar üzüldümki anlatamam suan annemin evindeyim ve bundan bi kac ay önce kavga sonucu mahkemeye düşüp kii bende daha yeni evliyim annemin evine gelmiştim... alkol vardı yine... birbirimize hakaretler ettik ve sabaha kadar ağlamıştım... baba evine dönmek zor bana cokda iyi davranmıslardı ama zordu... ertesi gün barıştık yine alkol alıyor ama haftada iki üç kez birlikte içiyoruz o gece cok dua etmiştim ama biz evliliğe alışamadığımız için kavga ediyorduk.

Allahıma sükürler olsun kii suan annemin evindeyim ama huzurluyum eşimle aramız iyi sorundan değil özlediğim için geldim...

Canım alkol alan adam ağzıyla içmeyen adam zordur cekilmez. hep hatırlamıyorum der, eziyet eder bence hemen ayrıl cünkü bu adam da bi umut ışıgı yok! ailene saygısı yok sana yaptıkları ortada! ne günlere kaldık ya ne umutlarla evleniyoruz su yasananlara bak seni anlıyorum ama bosanmakdan baska caren olsa keske yada benim yasadığım gibi değişse hersey seni anlasa adam olsa Allah yar ve yardımcın olsun!

Ben bole bir adama sonmenı hiç istemem bu insanla barıssan 1hafta duzgun durur goz boyamamk için sonra sonuç gene aynı allah yardımcın olsun sevsende kalbıme taş basarım gururunu ayaklar altına alma bırak onun burnu dürtsun pişman olsun

inan çok uzuldum, kesinlikle donmemelisin bogazini sIkmis ya psikopat daha ne yapsin...
hem içkiyi de birakmaz o, burnu ne kadar surterse surtsun degisecegini de dusunmuyorum senin o adamla mutlu olacagini da...
simdi boyle ise 4 yil sonra neler yapar tahmin bile etmek istemiyorum...
bence telefonunla msj at bogazimi sIktin, dovdun diye o da cevaplasin falan mahkemede kanit olarak kullanirsin, sahitlerini de ayarla bosan gitsin, en dogrusu bu gibi...
benim kuzenimde genç yasta evlendi 10 yillik sevgilisiyle ve onlar da en basindan çok problem yasadi simdi bosaniyorlar...
olmuyinca olmuyor zorlamanin alemi yok, sen de canini sokakta bulmadin, daha çok gençsin seni seven, sana deger veren seni çok mutlu edecek biri olur elbet...

Güzel kardeşim yazdıklarını okuyunca çok üzüldüm......Yanlış bir evlilik yapmışsın bunun farkına var,burnunu sürteyim vs demene bile gerek yok böyle kişilerin burnu sürtülmez yaptıklarını yine yaparlar çünkü kişilikleri budur.İçkide içiyormuş seni aşağılaması sana cinsel anlamda üzmesi vs yazık sana ben bile bu yazdıklarını okurken üzülürken sen kendine üzülmüyormusun ben bunları haketmemeliydim demiyormusun...Sevgi aşk diyorsun canım bi kaç yıla kalmaz o sevgi aşkta biter sen bunları yaşadıkça ona olan sevgin aşkın kalacakmı sanıyorsun sana değer vermeyen bi adam var bağımlı olduğu kötü alışkanlığı var......Yol yakınken yol ver gitsin sanmaki bi daha sevemem aşık olamam olursun ama sana değer verene seni sevene aşık ol.Lütfen özürde dilese ayaklarınada kapansa dönme şiddetide var içtiği zaman o şiddetin boyu artabilir olan sana olur daha genceciksin değermi hayatını mahvetmeye kimse senden önemli değildir kimseyide senden çok sevme kendini sev sen kendine değer ver.......

burnu sürtmez böyle insanların..
affedersin,birkaç hafta sonra aynısını yine yapar

tahmin ettiğim kadarıyla çocuğun da yok o zaman daha zor olurdu kurtar kendini boşver yaa 3 ayda böyleyse ileride daha çok çekersin elinde fırsat varken bırak ilerde kafanı çok vurursun duvarlaraaa barışırsanda çocuk yapma sakın bir süre :nazar: $24465_537606346279792_1789742230_n.jpg

Kimse boşanmak icin evlenmez ama siz bile bile lades diyerek evlenen bir çiftsiniz. Bir an evvel boşanın. Beklemek acı verir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlıs anlamadıysam asker sonrasında bayagı bı degısıklık olmus pekı oncesındede boylemıydı yoksa sonradanmı boyle oldu ? Bence onu susarak cezalandırmalısınız. eve donersenız konusmayın o eve gelınce yatın uyuyun mumkun derece yan yana aynı odada olmamaya calısın bır sure sonra eger sızı seviyor ve deger verıyor ıse yanınıza gelmek ısteyecek ve cozmeye calısmak ısteyecektır. Annenizin evine gitmeniz bir nevi terk etme ve bu donemlerde erkekler pisman olmak yerine ozgurlugun tadını cıkarma pesınde olurlar ve ozgurlugun guzel hıssıyle sızı ıyıce unutup uzaklasabılır bu nedenle bence evinizde kalarak bu konuyu cozmenız daha hızlı sonuc getırır dıye dusnuyorum

gençarkadaşım merhaba
öncelikle ailesi ilk geldiğinde biz bi düşünelim diyip gitmişler yaaa, sen burda demişsindir bunasıl bi aile diye?:44:

benim aklıma ilk şöyle geldi, aile oğlunun kişilik bozukluğununiçki probleminin ve de adam olmadığının farkındaysa ve Allah korkusu da varsa içlerinde senin de dünyanı karartmamak için o kadar beklemiş olabilirler, ayrılırlar belki diye:KK19:

çünkü bizim de bir tanıdığımız vardı, oğlu evlendi boşandı, şimdi tekrar evlenmesi için çaba sarfetmiyo kadın, çünkü oğlunun huyunu biliyor, başka bi kızın da canı yansın istemiyor kadın malesef.

evlenmeden önceki aşamada ilişkinizle ilgili sadece senin anlattığın kadarını biliyoruz, askerden sonra neler yaşandı, adam nasıl öncesine göre bambaşka biri oldu ( ki bir insanın bir anda tamamen değişeceğine asla inanmam ben, yaşananların etkisi vardır elbette)

evlilik sürecinde, her dediğini yapıyorum gibi cümleler kuran adamlar malesef 'sen evlenince görürüsün, hepsiniburnundan getiricem' düşüncesinde oluyolar ve kendilerince geline sabretmiş oluyolar o evrede:KK4:

içki konusunda söylenecek bişey yok, boşuna Rabbim haram kılmamış,
tabi seninki içip içip sana saldıran türlerden ve düzeleceğini hiç sanmıyorum. :KK19:

Kocanın bilmediğin bir sıkıntısı var mı? Evlilik için çok borca mı girdi de bunlarla başedemiyo ve sana saldırıyo acaba?
Yada ailesi de seni istemiyor mu? Ailesiyle aran nasıl? Onlarla hiç konuştun mu bu problemleri, yada bu 4 aylık süreçte hiç kolay şeyler yaşamamışsın, kimle paylaştın, sana ne dediler?

Adam adam değil belli, cinsellik seven 2 kişi için zevk alınacak mutlu olunacak bi paylaşımken, sen canımı acıtıyo diyosun
adam da saygı yok ama sevgi deeee yok kusurumuza bakma arkadaşım

bu kadar içen bi adam var evde hadi kendi canını umursamıyorsun ama Allah korusun evine gelen eşine dostuna kardeşine anana da her türlü pisliği yapar, gözü dönen adam görmez karşısındaki kim diye, kaba davranması en hafif kalanı bence onlara saldırıp taciz tecavüz etmediğine dua etmelisin

Adam seni istemiyo, sen babamın evine gelmek istememiştim diyosun?
Babanlar sahip çıkmaz mıydı sana, dul olarak dönmek onların yüzünü yere mİ eğdirirdi, yoksa senin mi aşık olduğun adamın sana bu yaptıklarına karşı baba evine gitmeye yüzün olmazdı?

Kavga anında annnem duymuş herşeyi yazmışsın ve annen sana demiş ki ' sen gitme o evden gitsin' ????????????????????
senin dayak yediğini duyuyo ve bir anne bunları diyo haaaaaa, çok enteresan, sanırım hırs yapmış annen, ayağınıza kapanacaklar yalvaracaklar sanıyorsunuz bence çok çok çok yanılıyorsunuz, yalvarsalar ne olur ki adam adam değil, çocukların bu kişiliksiz adamamı baba desin?

Adam kendini sana fazla görüyo, çokbüyük şansmışsın onun için baksana!!!!!
Ailenin maddi durumu mu kötü, senin bi aksaklığın kusurun mu var?
Çok mu zenginler eşinin ailesi ki seni ezercesine bunları söylüyo,
filmlerde görüyoruz yaaa adam zengindir fakir kız alır , ama ezer de ezer kızı sürekli,
ailesine maddi yardım da bulunur , kıza sınıf atlatır, her türlü eziyeti yapma hakkını da kendinde bulur,çünkü parasını bastırıp aldığı maldan bi farkı yok onun gözünde evlendiği kızın:KK45:

hala umutlusun burnu sürtsün istiyosun, hayal dünyasındasın bence,

senin eşinle iletişimde problemin var, sevgisi yok saygısı yok, kayınpederin kayınvaliden görümcen ne yapsın sana?
oğlumuz işe yaramaz ama istiyorsan gel götürelim mi desinler açık açık ne bekliyosunki?

Baban da ezikleri oynuyo sanki, bu nedir yaaa siz mecbur musunuz bu aileye de herkes el pençe divan bekliyo gelsinlerde özür dilesinler diye???????????????

Hadi sen safsın ufaksın seviyorum diyosun ama annende baban da da mı göz yok izan yok, kızları 4 aydır dayak yiyo, ortada bi evlilik olsa kurtarılacak kurtarmaya çalışsınlar ama malesef yok bence

siz kendinizi mecbur hissediyosunuz galiba bu aileyeoyüzden hala beklenti içindesiniz,
biz ne desek de kaderden öte köy yok, sen yaşayacağını yaşayacaksın, Rabbim yardımcın olsun, umarım hakkında hayırlısı olur.

hiç üşenmeden mesajını tek tek okuyarak yazdım bunları, inşallah durumu daha net olarak görürsün,
yazdıklarımı ' sanki başkasının başına gelmiş gibi okursan ' daha doğru karar verirsin:KK34:

Yanlıs anlamadıysam asker sonrasında bayagı bı degısıklık olmus pekı oncesındede boylemıydı yoksa sonradanmı boyle oldu ? Bence onu susarak cezalandırmalısınız. eve donersenız konusmayın o eve gelınce yatın uyuyun mumkun derece yan yana aynı odada olmamaya calısın bır sure sonra eger sızı seviyor ve deger verıyor ıse yanınıza gelmek ısteyecek ve cozmeye calısmak ısteyecektır. Annenizin evine gitmeniz bir nevi terk etme ve bu donemlerde erkekler pisman olmak yerine ozgurlugun tadını cıkarma pesınde olurlar ve ozgurlugun guzel hıssıyle sızı ıyıce unutup uzaklasabılır bu nedenle bence evinizde kalarak bu konuyu cozmenız daha hızlı sonuc getırır dıye dusnuyorum

bence o eve geri donup kolu kadani kirilmiyca muamma.
o adam bence yanasmak yerine siddet uygular akillan diye, haksizmiyim?
hem hadi iyi niyetli yanasti birgun,kocasi pisman oldu diyelim.
hadi bide o ''ínsan' gibi davrandigi gece,hamile kalsa bu konu sahibi?
ya obursu gunler? bu adamin kaninda var bu ayarsizlik.
o cocugada yazik olmazmi? konu sahbi cikmaza girmezmi?
simdi bosana bilir cocugu yok,ama seviyorum diye bosanmiyor.
inan bana ilerde o sevgi biticek,bosanmak istiycek,ama cok buyuk bi sorun cikicak...
cocuk

onceden de belirttigim gibi, asla ve asla donmemeli.
daha cikmaza girmeden,hamile kalmadan bosanmali.

Son düzenleme:
X