Daha önce DIŞ GEBELİK geçiren var mı?

CEYHUN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2007
13
1
Merhaba
Ben yeni oldum.
Bir süredir çok sıkıntılıyım.
5 haftalık hamile olduğumu öğrendim ancak HCG (40)ve progesteron (2)seviyelerim çok düşükmüş. Doktor tam olarak dış gebelik demedi ama HCG'nin bu haftalarda 1500 olması gerekiyormuş. 5 haftalık olduğu için ulturosonda da görülmüyor.
2 gün arayla tekrar kan testi yapılacak.
Benimle aynı durumu yaşayan var mı acaba.

teşekkür ederim
dünyada bir tek benim başıma gelmiş gibi hissediyorum.
İlk hamile kaldığında senin değerlerin kaçtı.
Hala bir umut yükselir belki diyoru.

geçmiş olsun berna
benim de 5 haftalıkmış
senin hcg değerlerin nasıldı.
neden oluyormuş bu?
daha sonraki gebelikleri etkiliyor mu acaba
çok soru sordum ama ne kadarken sana iğne yaptılar. Ameliyat olmak istemiyorum.

konuyla alakasız biliyorum ama nickiniz dikkatimi çekti,isminiz ceyhun mu gerçekten???

hepinize çok teşekkür ederim.
bana da 5 haftalık dediler ama değerim gerçekten çok düşük
ben de bir ümit belki erkendir. Geç döllenme olabilir diye umuyorum.
2 günde bir tekrar ölçüm yapılacak.
gerçekten çok teşekkür ederim. en azından artık ağlamıyorum

Ben geçirdim ..ben hamile oldugumu bile anlamamıştım..bi sabah korkunç bi sancıyla uyanıp bi süre sonra kendimden gçmişim ..hastanede gözümü açtıgımda ameliyattan çıkmıştım..doktorum 1 saat daha geç kalsaymışınız kurtaramazdım demişti.....:eek::eek:

bende aynen senın yasadıgını yasadım 4 hafta 5 gunluk hamıleydım bebek ultrasonda gozukmedı ayrıca kanamam da oldu doktor hcg yaptı dusuk cıktı dıs gebelık olabılır dedı.sonra 2 gunde bır hcg yaptı dusuk ama duzenlı olarak cıkıyordu deger daha sonra 2 hafta gectı bebek gozuktu ultrasonda ve dıs gebelık degıl dusuk tehlıkesı dedı progesteran verdı su an 8 haftalık ınsallah atlatacagım bu zor zamanları.....ınsallah senınkıde dıs gebelık degıldır

Ceyhun çok geçmiş olsun, inşallah bir sorun yoktur gebeliğinde, bizi sonuçtan haberdar et olurmu canım.

merhaba uzun zamandır yazamadım.
Raporluydum
düşük yaptım.
dış gebelik değilmiş.
Biokimyasal gebelikmiş
çoğu insan geç regl oldum zannedermiş.
Bhcg onun için düşük oluyormuş.
Ama ister istemez üzüntü oluyor.
Özellikle de bebek sahibi olmayı çok istiyorsanız.
Allah isteyen herkese sağlıklı sıhhatli bebekler versin.

Ceyhuncum ben de kısa süre önce kimyasal gebelik yaşadım. Elbette üzücü, özellikle söylediğin gibi bebek istiyorsan.Üzülme diyemiyorum elbette üzüleceksin. Ben günlerce ağladım. Ama bunda gerçekten şükredecek şeyler var. Müdahale olmadan ameliyatsız gerçekleşmiş sanırım. Dış gebelik durumun da ortadan kalkmış. Ve çok şükür hamile kalabiliyorsun.. :)
Benim de öyle olmuştu canım. Sana sabırlar diliyorum. İnşallah kısa sürede bebeğine kavuşursun. İnşallah hepimiz kavuşuruz.

Merhaba
Ben yeni oldum.
Bir süredir çok sıkıntılıyım.
5 haftalık hamile olduğumu öğrendim ancak HCG (40)ve progesteron (2)seviyelerim çok düşükmüş. Doktor tam olarak dış gebelik demedi ama HCG'nin bu haftalarda 1500 olması gerekiyormuş. 5 haftalık olduğu için ulturosonda da görülmüyor.
2 gün arayla tekrar kan testi yapılacak.
Benimle aynı durumu yaşayan var mı acaba.
Geçmiş olsun. 3 kere kimyasal gebelik yaşadım. Belki farkında olmadan daha çok..
İlkinde doktor "progesteron seviyene bakacağım 10 üzeri ise şansın var ama değilse zor" demişti beta 53 civarıydı. Ve benim 4,67 çıktı. Düşer bu dedi. Ve düştü de. 2 çok düşük ama inşallah düşmez.

X