Müzik Dersleri Darbuka çalan var mı benden başka? :)

On41

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2009
4.154
12
38
selam kızlar.. benim darbuka merakım ortaokul yıllarıma dayanıyo.. mezdeke ve darbuka oynamaya bayılıyorum (tabi erkeklerin olmadığı mekanlarda:) öyle böyle derken,darbukanjın kendisine de merak saldım.kapalıyım ama o ne der bu ne der demedim hiç.isteklerimi hiç kimse için erteleyemem zemuszemus 1.5 senedir amatör olarak çalıyorum.bi ara kursuna başladım,bıraktım.şimdi tekrar gidicem... arkadaşımın kınasına hazırlık yapıyorum.ona sözüm var.. benim gibi darbukaya merak salanlar varsA(çok ümitli değilim ama) yardımlaşalım..hihoyyyt

neyse ,bi konuda tek olmak da güzelmiş hihoyyyt

Sen darbuka deyince aklıma ilkokul yıllarım geldi...
ılkokulda trampet çalmak istedim hoca beğenmedi o sinirle ben trampet çalmaya başladım, artık elimi darbuka gibi kullanabiliyorum.
Tabi profosyonel değil ama ellerimi kullanabiliyorum...

oyy canlarım yeter ki siz isteyin..

biricik
im o günlere bi gelelim,bırak darbukayı assolistin olurum delikafadulden

lisede okul korosondaydım orda bi kaç denemem olmuştu ama lise yıllarında kaldı :çok üzgünüm:
okul korosunda alp die bi darbukatörümüz vardı ii anlaşırdık sölenen türküye göre darbuka veya bendir çalardı. ara verdiğimizde o darbukayı bnde bendiri alırdım güzel bi ikili olurduk korodaki kızları coştururduk...

var arkadasım var ben profosyonel rıtımcıyım konservatuar meznuyum halk dansları dolayısıyla darbuka davul baterı def bongo bendır ne ararsan var bnde :)))
ek degılsın yanı

selam kızlar.. benim darbuka merakım ortaokul yıllarıma dayanıyo.. mezdeke ve darbuka oynamaya bayılıyorum (tabi erkeklerin olmadığı mekanlarda:) öyle böyle derken,darbukanjın kendisine de merak saldım.kapalıyım ama o ne der bu ne der demedim hiç.isteklerimi hiç kimse için erteleyemem zemuszemus 1.5 senedir amatör olarak çalıyorum.bi ara kursuna başladım,bıraktım.şimdi tekrar gidicem... arkadaşımın kınasına hazırlık yapıyorum.ona sözüm var.. benim gibi darbukaya merak salanlar varsA(çok ümitli değilim ama) yardımlaşalım..hihoyyyt

mezdeke ve darbuka eşliğinde bende oynamayı çok isiyorum ama beceremiyorum önerin ?

mezdeke ve darbuka eşliğinde bende oynamayı çok isiyorum ama beceremiyorum önerin ?

ortaokul-lise yıllarımda mezdeke oynamaya bayılırdım.. ama sırf darbuka daha bi başka.. canım beceremiyorum falan deme.. aç müziği geç aynanın karşısına,önemli olan ritme uyman.. gerisi kendiliğinden geliyo zaten..:dance:

Siteye yeni üye oldum. Bayan bir darbükatör bulabilir miyim diye ararken karşılaştım. Çok güzel bir paylaşım sitesi olduğunu görünce üye olayım dedim. Düğünüme 3 ay kaldı.Gelin hamamı ve kına gecesi yapmak istiyorum ama konuya çok yeniyim henüz. On41, bir bayan olarak darbuka çalıyor olmanız çok ilgimi çekti. Özel günlerde ücret karşılığı çalıyor musunuz?

5 senedir darbuka çalıyorum kendi kendime ilerlettim darbuka hayatta vazgeçemiyceğim şeylerin başında gelir etraftan birsürü eleştiri aldım başlarda kız çalgısı değil kız dediğin darbuka çalarmı gibi saçmalıklar ama kimseyi dinlemeden devam ettim çok fazla hırslandım ve sadece darbukaya bağlandım şimdi çok daha iyi çalıyorum 1 2 düğünde darbukacıya rica edip çalmıştım herkezin çok hoşuna gitti okurken son senemde mezuniyettede çalmıştım süslemelerim falanda çok iyi kendimi çok daha mutlu hissediyorum şimdi bence gerçekten seven bağlanan yapar çünkü bence darbuka 2 tane vurdum geçti değil çalarken hisederek kendinle bütünleştirebilceğin bi çalgı ritim hayatın heryerinde hayatın ritmini biraz daha arttırmak için darbukaya devam :KK70: :KK70: :KK70:

X