Darüşşafaka sınavı kazandık

Arkadaşım darüşşafaka mezunu. Annesi çalışıyor ve hemşireydi , babasından emekli maaşları vardı. Maslakta evleri vardı ama öncesinde mi sonrasında mı ev aldılar bilemiyorum. Yaşım 35 arkadaşımla aynı yaştayız. Şimdi maddi kriterleri değişmişmişdir hiç bir fikrim yok. Çocuğunuzu tebrik ederim. Vatana , millete hayırlı bir insan olması temennimle başarılar diliyorum.

Teşk ederim canım iyi dileklerin için oğlumun bir hayali var babamız coronodan öldü ünlü bir profesör olmak ve bu hastalıklara karşı ilaç bulmak başka çoçuklar babasız kalmasın diye bunu başaracam anne diyor babasızlık çok zor artık dünyada savaşlar bu şekilde olacak diyor sağlıkla bende insanları kurtaracak diyor
Ah kalbinden öpüyorum onu 🧿 inşallah istediği yerlere de gelecek emeklerinin ve sabrının meyvesini alacak dualarım onunla 🤲
Buarada başınız sağ olsun Rabbım sizlere uzun sağlıklı ömür nasip etsin 🙏

Öncelikle başınız sağ olsun , oğlunuzun gözlerinden öperim masalah , çok sevindim hem sizin adınıza hemde oğlunuz adına, umarım benim oğlum da böyle başarılı olur :) çok büyük bi gurur 40 bin kere maşallah umarım sorunsuz yerleşir vatanına milletine hayırlı bi evlat olur. Bir de nasıl girdiniz o sınava sizi yönlendirdiler mi kendiniz mi kayıt ettiniz

• Beğen
Reactions: nse
Öncelikle başınız sağ olsun , oğlunuzun gözlerinden öperim masalah , çok sevindim hem sizin adınıza hemde oğlunuz adına, umarım benim oğlum da böyle başarılı olur :) çok büyük bi gurur 40 bin kere maşallah umarım sorunsuz yerleşir vatanına milletine hayırlı bi evlat olur. Bir de nasıl girdiniz o sınava sizi yönlendirdiler mi kendiniz mi kayıt ettiniz
Olur neden olmasın tüm çoçuklar bizim geleceğimiz

Ben kurumu darüşşafaka yı sadece tv duydum reklamlarda bilmiyordum öğretmenimiz müdürümüz istedi girmesini onlar yönlendirdi

Darüşşafaka sınavını kazandık evet ama sonrası ne olacak bilmiyorum yakınlarından kazanan varmı bilgi istiyorum lütfen
kardeşim. orada öğretmen olarak çalıştı kesinlikle gönderin harika bir eğitim kurumu. kardeşim bir sürü özel adı bilinen kolejlerde çalıştı hiçbirinde darüşafaka gibi harika bir eğitim yok dedi. eğitim imkanları harika

Teşk ederim canım iyi dileklerin için oğlumun bir hayali var babamız coronodan öldü ünlü bir profesör olmak ve bu hastalıklara karşı ilaç bulmak başka çoçuklar babasız kalmasın diye bunu başaracam anne diyor babasızlık çok zor artık dünyada savaşlar bu şekilde olacak diyor sağlıkla bende insanları kurtaracak diyor
Konu ile ilgili bilgim yok fakat yavrunun yolu açık olsun demeye geldim

Darüşşafaka sınavını kazandık evet ama sonrası ne olacak bilmiyorum yakınlarından kazanan varmı bilgi istiyorum lütfen
tanidigim birisi orada lise okuyordu, yurtdisina degisim ogrencisi olarak gitmişti daha lisede. kesinlikle gönderin

• Beğen
Ben kurumu darüşşafaka yı sadece tv duydum reklamlarda bilmiyordum öğretmenimiz müdürümüz istedi girmesini onlar yönlendirdi
Demek ki çocuğunuz zeki,azimli bir çocuk öğretmenleri ve okul idarecileri sizin çocuğunuzun mümkün olan en iyi koşullarda eğitim almasını istiyorlar.Üniversitede bir arkadaş Daruşşafaka mezunu bir kızdı..Aslında benden üst sınıftaydı ama okulun ortasında yurt dışına gidip bir süre yaşayıp sonrasında dondurduğu okula geri dönmüştü.Ama arkadaşımın annesi ile sorunları vardı.Ben askeri liseden mezun kişilerde de biraz "köksüzlük sancısı" diyebileceğim hiçbir yere ait hissetmemenin /bir ailenin üyesi olmamanın ruhsal sıkıntılarını gördüm.Çocuğunuz 5.sınıfta bu şekilde yatılı olunan bir okula giderse lütfen yatağını bile bozmayın.Odasını yatağını başka kardeşe vermeyin.Biz senin aileniz bu evde senin yuvan deyin ve bunu hep hissettirin ona

Tebrik ederim , orası okuldan öte bir kurum , ülkenin en iyi eğitimi orda , mezun olduktan sonra hepsi iyi üniversitelerde okuyor , üniversiteden mezun olduktan sonra da harika yerlerde ise giriyorlar , birbirlerini her daim kollarlar , daçkali olmak ayrıcalıktır
Benim oğlum da gidecekti ama yurtdisina yerlestigimiz için gönderemedim, şansı bol olsun kuzunun

• Beğen
Tebrik ederim , orası okuldan öte bir kurum , ülkenin en iyi eğitimi orda , mezun olduktan sonra hepsi iyi üniversitelerde okuyor , üniversiteden mezun olduktan sonra da harika yerlerde ise giriyorlar , birbirlerini her daim kollarlar , daçkali olmak ayrıcalıktır
Benim oğlum da gidecekti ama yurtdisina yerlestigimiz için gönderemedim, şansı bol olsun kuzunun
Peki çok fakir ögrenci istedikleri doğrumu

Peki çok fakir ögrenci istedikleri doğrumu
İlk hedef eğitim masrafını karsilayamacak durumdaki zeki çocukları almak ama sadece maddi durum tek şartları değil, oğlunuz sınavı kazandıysa gidip konuşun sonuçta orada okuyan çocuklar tek ya da iki ebeveynlerin kaybeden çocuklar, doğal olarak maddi olarak iki ebeveyni olanlardan daha zor durumda oluyorlar , eskiden sadece babası vefat eden erkek çocuklarını alıyordu okul , sonradan kız çocuklarını ve anne vefat edenleri de almaya başladı bildiğim kadariyla

• Beğen
X