Davutoğlu: Sizlerin çehresinde şehitlik aşkını görüyorum

Ankaradan boş laf saklamak boş. Sıkıysa buralara gelsin bakalım. Burada akşam eylem olacakmış yine. Artık havaya atılan silah seslerini duyan çocuğuma oğlum yine düğün var demekten bıktım. El insaf ya:KK43::KK43:

İnsanlar ölüyor. Nerde bu konuşmayı çok seven RTE. Cizre 19 gündür kan ağlıyor kan:KK43:

Aaahhhh canim sende böyle yazinca inan kalbime sanki bicak saplandi.
Neden kimse sizleri düsünmüyor anlamis degilim ? Sizde bu ülkenin vatandasi degilmisiniz ? Neden hükümetimiz her vatandasini korumuyor, koruyamiyor? Bu kadarmi zor bir avuc PKK`liyi öldürmek veya cözüm üretmek ? Hani dünya lideriydik ? Hani bizi herkes kiskanirdi ?
Yok, dikkatimi cekti su ara AKP üyelerinde derin bir sessizlik, ne yazacaklarini bilemiyorlar. Onlar bile söz bulamadiktan sonra, ben ne diyeyim ??? :KK43::KK43::KK43:

Ankaradan boş laf saklamak boş. Sıkıysa buralara gelsin bakalım. Burada akşam eylem olacakmış yine. Artık havaya atılan silah seslerini duyan çocuğuma oğlum yine düğün var demekten bıktım. El insaf ya:KK43::KK43:

İnsanlar ölüyor. Nerde bu konuşmayı çok seven RTE. Cizre 19 gündür kan ağlıyor kan:KK43:
Allah yardımcnız olsun.

Aaahhhh canim sende böyle yazinca inan kalbime sanki bicak saplandi.
Neden kimse sizleri düsünmüyor anlamis degilim ? Sizde bu ülkenin vatandasi degilmisiniz ? Neden hükümetimiz her vatandasini korumuyor, koruyamiyor? Bu kadarmi zor bir avuc PKK`liyi öldürmek veya cözüm üretmek ? Hani dünya lideriydik ? Hani bizi herkes kiskanirdi ?
Yok, dikkatimi cekti su ara AKP üyelerinde derin bir sessizlik, ne yazacaklarini bilemiyorlar. Onlar bile söz bulamadiktan sonra, ben ne diyeyim ??? :KK43::KK43::KK43:

Canım eşimin görevi gereği buradayız. Asker eşiyim ben.
Batıdan sallamak kolay
Gelsinler de bizim yaşadığımız tedirginliğin onda birini yaşasınlar. Tabi yiyorsa
Akplilere gelince onlar yapacaklarını yaptılar zaten şimdi utandıklarından konuşa mıyorlar

Diyemiyor, cünkü ayni kafa, dedigin gibi.
Fakat ölenler ne yazikki baskalari. Yani AKP gencligin evet haklisin basbakanim diyip simdi su an cepheye dogru gidip savasmalarini görmek isterdim ama yapmiyorlar. Niye ??? Bunu anlamis degilim.
Nerede sayin muhterem AKP üyelerimiz ? Buna bir aciklik getirmesini isterdim dogrusu. Ama yok, böyle ciddi ve önemli konularda onlari göremezsin.

Ancak bir gaf oldugunda yada güya islama bir laf geldiginde görebilirsiniz o üyeleri. Ki orada bile ciddi konusamazsin. Köseye sikistigi anlarda hemen "ben size aciklama yapmak zorunda degilim sekerim" gibi cevaplar geliyor.

Yagmurun_kizi Yagmurun_kizi , neye üzülüyorum biliyormusun, lafda kimse bizden üstün degil, yani öyle anlatiriz öyle büyütürüzki olaylari. Yeri gelir bir dünya lideri denir, ilk önce her kesim insanlari huzur ve refah icinde yasarsa eger, o zaman gercekten bende dünya lideridir demek cok isterim ama her yer siddet, korku ve bazende ölüm kokuyor ? Bir dünya liderinin görevi ülkesinde insaninlarinin güven icinde huzur icinde yasamasi. Evinde saklanmak degil yasamak, yasamak cocuklariyla yaslisiyla, huzur icinde, ülkesinin sokaklarinda korkusuzca gezmesi, oynamasi, gülmesi.
Hepimiz istemezmiyiz bir dünya liderimiz olsun ?

sey onlar sey etmislerde ondan dolayi gelemiyorlar yani seyden dolayi, yoksa tabiki gelirler aslanlar gibi acik ve net dogruyu egriyi tartisirlarda, sadece seyden dolayi gelemiyorlar veya gelmek istemiyorlar. Hem gercek Islam bu degil, öyle demek istememistir de öyle gerektigi icin sey etmistir. Anladinmi sekerim :KK14::KK14:

olivia olivia kesinlikle haklısın bende isterim dünya lideri bir Cumhurbaşkanımız olsun. Ama o adam RTE değil olamazda zaten. Dinle insanları kullananmaktan başka ne yapıyorlar. Kardeşi kardeşe vurduruyorlar. Herşey yolunda giderken neden hortladi bu illet. Bir Başkanlık uğruna biz özelliklede ÇOCUKLARIMIZ burada korku içindeyiz.

sey onlar sey etmislerde ondan dolayi gelemiyorlar yani seyden dolayi, yoksa tabiki gelirler aslanlar gibi acik ve net dogruyu egriyi tartisirlarda, sadece seyden dolayi gelemiyorlar veya gelmek istemiyorlar. Hem gercek Islam bu degil, öyle demek istememistir de öyle gerektigi icin sey etmistir. Anladinmi sekerim :KK14::KK14:

Kaybettikleri vicdanlarını buldular acep:KK45:

Yagmurun_kizi Yagmurun_kizi , senin o cümleni okudum ya inan göz yaslarima hakim olamadim. Hangi zamanda yasiyoruzki, hala vatanimda bir genc anne, cocugunun kulaklarini kapatip korkmamasi icin caba gösteriyor ???
Ben ve benim gibi düsünen insanlar inan kalbimiz sizinle, sanmaki sizin acinizi duyan, gören yok, inan var, söylüyoruz ama bizi dinleyen yok veya anlayan yok.

olivia olivia senden bunları duymak inan duygulandırdı beni. Ama maalesef ki acı gerçek bu. Dışarda eylem yaparlarken anne babadan uzakta bana yalnız olmadığımı hissettirdin teşekkür.. İnşallah hak yerini bulacak.

bu şehitlik aşkı yüzlere nasıl yansıyor acaba? millet bedelli çıksın diye 3.5 atarken hemde.. çoh ilginç çoh..

kaldı ki bizim ülke gibi her ölenin şehit sayıldığı başka bir ülke de var mı bilmiyorum..

Ay ne kadar duygulandım. Darısı onların çocuklarının başına. Siyasetçiler kötü insalar mı ki; onların çocukları şehit olmuyor?

daha hayatının baharında 20 li yaşlardaki gencecik insanlara şehitlik yakıştırılması bana küfür gibi geliyor.

Bizim köyde yıldız kayınca biri öldü derler.
Onların köyünde yıldız kayınca bir dileğin gerçekleşecek derler.
Peki onların bir dileğinin kabul olması için; bizim köyden birinin mi ölmesi gerekiyor?

Yüzlerindeki şehitlik aşkı değil o Ahmet bey, Huqqa'da içtikleri nargilenin dumanının nur olarak algılanması o.
Ama haklarını yemeyelim fetih motivasyonunu ancak Huqqa'da fahiş fiyatlı ürünleri tüketerek elde edebilirler.

X