Değişen görüntüye alışma süreci ??

Hillad

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2018
516
472
lütfen konumu taşımayın.
Burun ameliyatı olmam gerekiyordu. Bayagı sorunluydu. Nefes bir tarafta hiç yoktu. Başağrısı yapan diğer nefes yolu sorunlu falan derken. Gerçek manada sağlık için bu ameliyatı olmam gerekiyordu. Hatta geç bile kalmışım. Ama doktor şeklini değiştirmiş biraz. Çünkü o kemiği çıkar, o kıkırdağı düzelt derken.. öyle bırakamazdım dedi. Keşke olmasaydım diyemiyorum çünkü gerçekten sağlık içindi ama şeklinin değişmesi beni çok üzüyor. Gece uyuyamadım. Tüm Yakınlarıma foto attım nasılım, değişik görünüyor muyum diye.. herkes farklı yorum yapıyor tabi.. ‘ölsem bu burunla gömüleceğim artık, dert etme’ diyorum kendime ama zor geliyor kabullenmek..
evet insanlar estetik için uğraşıyor, para harcıyor ama ben estetik istememiştim.
Şekli nasıl olmuş derseniz; burun ucu yukarda ve kenarları daraltılmış ve üstü biraz düzleşmiş gibi. Kemer yoktu ama öyle düzleşmiş gibi geliyor bana. Ucu uyuşuk tabi. Hiç hissetmiyorum orayı. Bu arada 15 günü geçti ameliyat olalı. Aynada resim çekip duruyorum. İşime gücüme bakmam lazım. Hadi estetik istesem, kendimi hazırlasam belki iyi hissederdim. Ama mutlu olamıyorum. Kendimi teselli etmekte aciz hissettim ilk kez bu gün.
Bir arkadaşım ‘saçımızı kestirince bile değişik geliyoruz kendimize, alışamıyoruz, çok normal duyguların’ dedi. En çok bunu aklıma getirip rahatlamaya çalışıyorum.
Sizler için nasıldı süreç arkadaşlar? Ne kadar sürede ve nasıl alıştınız değişen görüntünüze?

Öncesinde sizi bu durumdan haberdar etmiş miydi ?
Dediğiniz gibi oradaki kusurları düzelteceğim derken burnu iyice küçültüyorlar
Benim de deviasyonn sorunum var, birkaç doktor gezdim. Sonuncusu açıkça ; burnun küçük daha da küçülecek dedi de vazgeçtim , şimdi nefes alamasam da idare ediyorum korkudan
Sizin durumunuzda yapacak birşey yok, zamanla alışırsınız insallah, bunun için daha fazla üzmeyin kendinizi. Geçmiş olsun

lütfen konumu taşımayın.
Burun ameliyatı olmam gerekiyordu. Bayagı sorunluydu. Nefes bir tarafta hiç yoktu. Başağrısı yapan diğer nefes yolu sorunlu falan derken. Gerçek manada sağlık için bu ameliyatı olmam gerekiyordu. Hatta geç bile kalmışım. Ama doktor şeklini değiştirmiş biraz. Çünkü o kemiği çıkar, o kıkırdağı düzelt derken.. öyle bırakamazdım dedi. Keşke olmasaydım diyemiyorum çünkü gerçekten sağlık içindi ama şeklinin değişmesi beni çok üzüyor. Gece uyuyamadım. Tüm Yakınlarıma foto attım nasılım, değişik görünüyor muyum diye.. herkes farklı yorum yapıyor tabi.. ‘ölsem bu burunla gömüleceğim artık, dert etme’ diyorum kendime ama zor geliyor kabullenmek..
evet insanlar estetik için uğraşıyor, para harcıyor ama ben estetik istememiştim.
Şekli nasıl olmuş derseniz; burun ucu yukarda ve kenarları daraltılmış ve üstü biraz düzleşmiş gibi. Kemer yoktu ama öyle düzleşmiş gibi geliyor bana. Ucu uyuşuk tabi. Hiç hissetmiyorum orayı. Bu arada 15 günü geçti ameliyat olalı. Aynada resim çekip duruyorum. İşime gücüme bakmam lazım. Hadi estetik istesem, kendimi hazırlasam belki iyi hissederdim. Ama mutlu olamıyorum. Kendimi teselli etmekte aciz hissettim ilk kez bu gün.
Bir arkadaşım ‘saçımızı kestirince bile değişik geliyoruz kendimize, alışamıyoruz, çok normal duyguların’ dedi. En çok bunu aklıma getirip rahatlamaya çalışıyorum.
Sizler için nasıldı süreç arkadaşlar? Ne kadar sürede ve nasıl alıştınız değişen görüntünüze?

Benim değişim olumlu yönde olduğu için yani güzelleştiğim için çok problem etmemiştim,insanların bu anlamda ne düşündüğünü ciddi anlamda takılmıyorsanız bence bu kadar büyütülecek bi durum yok. Ayrıca herkes farklı yorum yapar çaresizce insanlara sürekli kendinizi yorumlatma fırsatı vermeyin bence.

Benim değişim olumlu yönde olduğu için yani güzelleştiğim için çok problem etmemiştim,insanların bu anlamda ne düşündüğünü ciddi anlamda takılmıyorsanız bence bu kadar büyütülecek bi durum yok. Ayrıca herkes farklı yorum yapar çaresizce insanlara sürekli kendinizi yorumlatma fırsatı vermeyin bence.
Güzelleşsem de hadi sevinsem ama yüzümde farklı bir değişiklik yok, burnum değişti sadece

daha oturur sen de alışırsın

eşim de benzer bir ameliyat oldu onun eğri kıkırdaklar düzeltildi

değişmeyecek demişti evet değişmedi yani uzaktan bakanlar bir fark göremez ama biz görebiliyoruz

bir ufak tümsek vardı o yok bir de keskin bir yeri vardı orası yuvarlak olmuş yani yabancıların fark etmediği değişiklikleri sen fark edersin çoğu kişi fark etmez değişikliği

siz de alışırsınız biraz da iyileştikçe oturur

havalar soğuk dikkat edin üşütmeyin burnunuzu

Emin ol alisirsin suan yeni ve beklenmedik birsey oyuzden tuhaf hissediyosun ama gecicek bu duygun merak etme .

Ameliyattan önce müdahalede bulunması ihtimalinin oldugunu söylemişti. Sorunlu bir kemiğe müdahalede bulununca şeklini düzeltmesi gerekmiş öyle dedi.
Sağlık amaçlı yapılan ameliyatlarda mecburen burunun şekline de müdahale ediliyor, böyle ameliyatlardan çok anlamam ama sağlık veya estetik amaçlı burun ameliyatı olanlardan biliyorum en az 3-5 ay sonra belli oluyor asıl şekli, şimdi hala şiştir, en az 1 yıl kadar da dikkat edilmesi gerekiyor diye biliyorum, sağlığınız için bu ameliyatı olmanız şarttı, şu an yüzünüze yabancılaşma yaşıyorsunuz ama zamanla alışırsınız, geçmiş olsun.

öncelikle geçmiş olsun. Burnunuzun şeklini mi begenmediniz yoksa değişmiş olması mı sizi bu kadar bunalttı.
yardım alabilirsiniz belki.

Bende oldum 1 sene önce ama zaten çok istiyordum çok mutlu cıktım ameliyattan. Sizin durum çok farklı.

bir foto atsanız görsek keske. Daha doğru yorum yapabilirdim.

öncelikle geçmiş olsun. Burnunuzun şeklini mi begenmediniz yoksa değişmiş olması mı sizi bu kadar bunalttı.
yardım alabilirsiniz belki.

Bende oldum 1 sene önce ama zaten çok istiyordum çok mutlu cıktım ameliyattan. Sizin durum çok farklı.

bir foto atsanız görsek keske. Daha doğru yorum yapabilirdim.
Değişmiş olması, aynada bakınca başka birini görüyor gibi olmam.

Değişmiş olması, aynada bakınca başka birini görüyor gibi olmam.
bzı insanlarda oluyor bu durum

. aynı sizin gibi bir durumda arkadasım kaldı.
ben bakıyordum öyle aman aman bir değişiklik yok.
Hatta dikkat edilmese kimse anlamaz. Ama tüm yüzüm değişti resmen diye 3 ay ağladı. Şuan çok mutlu iyi ki olmuşum diyor. Sizinde zamanla alışacağınızı düşünüyorum.

kötü olmadıysa hiç üzülmeyin . Şişler inip yüzünüze oturdugunda bu günlerde canınızı sıktıgınıza güleceksiniz .

lütfen konumu taşımayın.
15 gün görüntünün değiştiğine karar vermek için çok erken. Çünkü 2 yıldan önce burnun tam şekli asla oturmaz. Ben ilk ameliyat olduğumda inanılmaz derecede rahatsızdım görüntümden. 2 yılş boyunca fotoğraflardan kaçtım bu ben değilim diye.Sonra burnum tam şekli oturdu. Eski burnumdan çok az bi farkı var. Bu süreçte görüşmediğim insanlar ameliyat olduğumu anlamıyolar. Sosyal medyada bile eski burnumla olan fotolarım hala duruyo fark gerçekten anlaşılmıyo.Sadece braz daha düzgün bi burnum oldu. Bu arada ben de hiç nefes alamadığım için olmuştum ameliyatı :KK66:

bzı insanlarda oluyor bu durum

. aynı sizin gibi bir durumda arkadasım kaldı.
ben bakıyordum öyle aman aman bir değişiklik yok.
Hatta dikkat edilmese kimse anlamaz. Ama tüm yüzüm değişti resmen diye 3 ay ağladı. Şuan çok mutlu iyi ki olmuşum diyor. Sizinde zamanla alışacağınızı düşünüyorum.

kötü olmadıysa hiç üzülmeyin . Şişler inip yüzünüze oturdugunda bu günlerde canınızı sıktıgınıza güleceksiniz .
Teşekkür ederim ben de ağlıyorum şimdilerde ama inşallah zamanla alışırım.

benim kuzenim de sağlık sebebiyle oldu ,denize dalınca dibe vurmuştu yüzünü meğerse su sığmış aman aman neler geldi başına sonra.neyse tabi estetiklendi de burnu. doktorun dediğine göre "en az" 6 ay boyunca gözlük dahi takmayacak çünkü ilk 6 ay şekli daha oturmuyor.en son oturmuş haline 6 ay-1 sene arası gelecek.şu an daha 15 gün olmuş inan daha çoook değişecek ve çok daha doğal duracak.

X