Değişik oda arkadaşım :)

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.179
25.539
Merhaba hanımlar, hepinize iyi pazarlar gerçi akşam oluyor ama olsun. Umarım hoş vakit geçiriyorsunuzdur. Bir oda arkadaşı konusu da benden olsun istedim o yüzden açıyorum :) Bilenler vardır ben üniversite öğrencisiyim ve kyk yurdunda kalıyorum. 4. senem, son sınıftayım, burada 3 ayım bile kalmadı aslında artık, Haziran'ın ortası gibi üniversite hayatımı tamamlamış olacağım.

Şimdi ben birinci dönemin sonunda odamı değiştirdim, bazı sıkıntılar vardı, sinirlerim falan çok yıprandı. Size bu durumdan dolayı sorunlu biri gibi gözükebilirim belki ama o konuyla alakalı sorular olursa yorumlarda cevaplarım o yüzden uzatmadan konuya geçmek istiyorum. Geldiğim yeni odada çok şükür eski odamdaki sorunlar yok. Yurt hayatı zordur bilenler bilir, hele ki 4. sınıfsan her şey daha bi çekilmezdir, zordur. Ben insan ilişkileri kötü olan birisi değilim ama kimseye de eyvallahı olmayan biriyim. Anlayışsız, negatif, patavatsız, karşısındakini dinlemeyen biri falan değilim. Nabza göre şerbet veririm, genelde insanlar bana nasıl yaklaşırsa ben de öyle yaklaşırım. Yeni odama alıştım, her şey iyi hoş ama odadaki kızlardan biri biraz aklımı kurcalamaya başladı. Adı X olsun, X hariç ben ve diğer iki kız 4. sınıfız. Diğer ikisinde sorun yok ama X biraz garip davranıyor sanki bana. X birinci sınıf ama benden bir yaş büyük. (ben 23 yaşındayım) Bazen hepimiz sohbet ediyorken X diğer ikisiyle daha fazla muhatap oluyor. Bazen onlara merhaba deyip bana demiyor falan, dışarıdan geldiğinde. Geçen gün bi kitap önerisi istedi mesela, herkes bişey önerdi, benim önerimi pek sallamadı falan. Diğerlerinin önerisini tekrar sorup not aldı, benim önerim için yapmadı bunu. Almak zorunda değil ama sallamadı bile yani. O böyle yaptıkça kendi kendime diyorum ki kız beni kendince dışlıyor. Ama bazen, bir mecburiyet durumu olunca falan konuşuyor ve bunu konuşurken bana olan tavrı sert falan değil, konuştuğu zaman gayet güzel konuşuyor yani. Öyle ters bir şekilde falan değil. Bilmiyorum sonradan geldim diye mi böyle yapıyor ama ne yalan söyleyeyim ben bu kızı biraz çocuksu buluyorum. Bu zamana kadar hep arkadaşça yaklaştım, sohbet etmeye çalıştım, gerektiğinde yardımcı da oldum ama aldığım karşılık bu. Kendisine kahve suyu ısıtacak oluyor mesela, bana nezaketen bile sormuyor sen de bişey içecek misin? diye. Ben ona kaç kere sordum. Kendince yok sayıyor herhalde. Ben arkadaşça yaklaştım bu zamana kadar ama artık beni yordu. Ben bu kıza bişey de yapmadım yani. Geçen gün odaya yemek getirdi, X ben ve diğer arkadaş, üç kişiydik. Getirdiği yemekten öteki kızı elleriyle besledi mesela ama bana nezaketen bile "sen de alır mısın?" demedi, ki yemektir bu, komşusuna bile "kokmuştur" diye bir tabak ikram etmek vardır bizim kültürümüzde. Ben bu çeşit bir insan hiç görmedim.

Mesela şu an odada sadece ikimiz varız, ben kulaklıkla müzik dinliyorum, o da bağıra bağıra telefonda konuşuyor. Yüksek sesle gülüyor falan. Değişik biri yani. Şimdi o böyle yaptıkça onun da bazı hareketleri bana batmaya başlıyor, işte sorun da bu. İki gecedir başka yerde kalmıştı, bugün geldi mesela ve mutsuz oldum resmen o geldi diye. O yokken mutluydum. Başka hareketleri falan da var normalde bana zarar vermeyen ama sinir basmaya başladı beni artık. Bir de şöyle bir durum var, ben bir süre önce onun yaptığı birşeye şahit oldum ve ne yalan söyleyeyim, soğudum gibi bişey. Buna rağmen aynı odadayız diye muhabbetsizlik olmamalı diye düşündüğüm için en azından bu oda içerisinde aramız kötü olmasın diye ona arkadaşça yaklaşıyordum. Sabahları ben uyurken yaptığı gürültüye bile ses çıkarmıyorum bu zamana kadar öyle alışmış ve daha birinci sınıf, yurtta yaşamayı çok iyi bilmiyordur belki diye. (Açıkçası kimseyi uyarmakla uğraşmak istemiyorum) Ama dediğim gibi konuştuğu zaman da gayet normal konuşuyor. Gelmişim son sınıfa, az bi zamanım kalmış, kimseyle olumsuz bişey yaşamak istemiyorum ama ne bu yok saymalar falan? Ben bunu hak edecek ne yaptım? Benim niyetim kimseyle dostluk kurmak değil, samimi olmak falan değil ama en azından odanın içinde iletişimsizlik, sıkıntı olsun istemiyorum ama o bunu yapıyor. Bu odaya geldiğimden beri tavrı böyle neredeyse. Hep iyi yaklaşan ben oldum, sohbet açan, hal hatır soran ben oldum ama artık yoruldum, bugün odaya girdiğinde merhaba dedi. Diğer kızlar da vardı. Ben merhabasına karşılık vermedim nasıl olsa verdiği selam bana değildir diye. Sabahtan beri de tek kelime konuşmadım. Konuşacak ortam olmadı yani. Ben öyle çocuksu davranan ya da boş konuşan bir insan değilim ki. Çok araştırma yaparım, çoğu konuda bilgim var, diksiyonum falan da düzgün, negatif ya da patavatsız değilim. Oda içinde kimseyi rahatsız edecek birşey de yapmıyorum. Birçok konuda onları da düşünüyorum ama onlardan karşılık alamıyorum. Acaba ezik gibi mi görüyor desem imkansız çünkü hiç öyle karakterde biri değilim ve yurtta bayağı da piştim. Ters bişey söylese altta kalacak, kendimi savunmayacak bir insan değilim.

Tamam diğer kızlar da beni içselleştiriyor değiller, üçü beraber yemeğe gidiyorlar falan, beni çağırmıyorlar. Çay kahve içerken hepsi birbirine soruyor "içer misin?" diye, bana soran yok. Ama en azından onun yaptığı gibi de yapmıyorlar. Ben X benimle sürekli sohbet etsin falan demiyorum ama en azından dışlaması için bir sebep göremiyorum. Zaten biriyle sohbet etmeye başladığında hep kendisi konuşsun istiyor, karşısındakini pek dinlemiyor. Çok söz kesiyor. Geçen akşam odaya sınıf arkadaşı geldi, birşey oldu mesela, kızı iki kere aşağıladı, çocuk gibi azarladı resmen. "salak mısın sen?" bile dedi kıza benim yanımda. Uzun oldu farkındayım ama sağlıklı yorum almak için detaylı yazdım. Şimdi ben bu kıza karşı nasıl davranayım, büyüklük bende kalsın diyerek arkadaşça yaklaşmaya devam mı edeyim yoksa onun yaptığı gibi ben de onunla mecbur olmadıkça konuşmayayım mı? Az bir zamanım kaldı ve kimseyle de olumsuz anım olsun istemiyorum. Bu kişi zaten benim özel hayatıma dahil edip samimiyet kurabileceğim biri değil ama şu "oda arkadaşlığı" olayında iletişimsizlik gibi durumlar da hoş değil. Ben her akşam buraya geliyorum sonuçta. Ne yapmaya çalıştığını da anlamadım.

Sana olumsuz bir şeyi yok

Onun gibi davran işte

Ne samimi ne küs

Ortaya konuş ortaya konuşulanı dinle

Umursama 3 ay geçer

oyyy ne çok anlatmışsın gereksiz bi insanı:KK53:
bazı insanlar böledir, iş hayatına atılınca daha ii anlarsın. işlerine geldiği gibi yaşar ve arkadaşlık kurarlar. samimi olmak istedikleri zaman samimi diğer zamanlarda uzak. işleri düştüğünde hiç bişey yokmuş, gayat iimişsiniz gbi isterler ihtiyaçlarını ve sonra yine aynı uzaklık. bu tip insanlar yorar, üzer, sinir eder. uzak durmak, onların sizin ilgi ve arkadaşlığınızı kullanmasına izin vermemek gerk. uzak durun bence yani samimi olmaya çalışmayın, aynı uzaklıkla mukabelede bulunun

Yasadiklarini o kadar iyi anliyorum ki. Insan ister istemez takiyor istee. Ortamda negativ elektrik olusuyor ve geriliyorsundur.
Belki seni kiskaniyordur diye gecti aklimdan, ondan bir yas kücük oldugun halde mezun oluyorsun felan. Ama digerlerine ne oluyor onu anlamadim.
Yani 3 ayin kalmis zaten böyle bir durumda ben de onu hic takmazdim. Yokmus gibi davran

Bende de var oyle davranan arkadaslar.
Gerci ben patavatsiz, negatif, sinirli ve gereginden fazla acik sozluyum.

Yuzume gulup toplum icinde disliyor gibi davraniyorlar. Ben de cocuksu ve hatta kompleksli buluyorum.

Bir cozum bulamadim daha. Ayni odada kalmadigim icin ben selami kesip huzur buldum :KK70:

Size nasıl davranıyorsa öyle davranın gitsin.
Şimdi iyi davransanız,üzerine düşseniz iyice havalara girecek,kötü davranmak içinde elle tutulur bir sebep yok.
Merhaba,iyi akşamlar yeterde artar,onuda yapmıyorsa sizde yapmayın zaten şurada ne kalmış yurttan ayrılmanıza.

Birbirine alismis bir grubun icerisine sonradan dahil olup, kendini kabullendirmen zordur. Seni benimseyememis olabilirler. Onlar dost sen sadece arkadassindir gozlerinde mesela. Ama bana sorarsan tabi nezaketende olsa yemege giderken, kahve alirken sanada sormasi gerekir. Demekki nazik ve dusunceli insanlar degil. Onceki oda arkadaslarini animsiyorum bunlar oteki kizin yaninda melek. Zaten 3 ayin kalmis vize-final haftasi vs derken cabucak gecer gider. Ama illa aramiz iyi olsun diyosan Yemek zamani herkesten once cikip yemege gidiyorum gelen var mi ya da kahve alacagim isteyen var mi diye pozitif bir adim atabilirsin

Lise + üniversite toplam 8 yilimi devlet yurtlarında geçirmiş biri olarak söylüyorum
Kesinlikle umursamayin hatta neden böyle diye dusunup zihninizi dahi meşgul etmeyin

Son aylarinizin tadını çıkarın :)

Ben yaşadığım şeyleri anlatsam
Karşılaştığım durumları ornek versem
Sizin o kız çok normal kalır :KK70:

Daha kisa ozetleyebilirdin:KK51:

3ayin kalmis zaten bosver.
Bir kitap okumak istediğiniz zaman özetini okumakla mı yetinirsiniz yoksa kitabın kendisini okumayı mı tercih edersiniz? Orijinal versiyondan anladıklarımızla özet versiyondan anladıklarımız farklı olacaktır.
Sonuç olarak boşver diyorsunuz demek, sağolun.

O kadar uzun ki.

Okuyamadim.
Okuyanlar yeter de artar bile, bişey demiyorum.

Sana olumsuz bir şeyi yok

Onun gibi davran işte

Ne samimi ne küs

Ortaya konuş ortaya konuşulanı dinle

Umursama 3 ay geçer
En iyisi bu galiba.

oyyy ne çok anlatmışsın gereksiz bi insanı:KK53:
bazı insanlar böledir, iş hayatına atılınca daha ii anlarsın. işlerine geldiği gibi yaşar ve arkadaşlık kurarlar. samimi olmak istedikleri zaman samimi diğer zamanlarda uzak. işleri düştüğünde hiç bişey yokmuş, gayat iimişsiniz gbi isterler ihtiyaçlarını ve sonra yine aynı uzaklık. bu tip insanlar yorar, üzer, sinir eder. uzak durmak, onların sizin ilgi ve arkadaşlığınızı kullanmasına izin vermemek gerk. uzak durun bence yani samimi olmaya çalışmayın, aynı uzaklıkla mukabelede bulunun
Özellikle detay vermek istedim mümkün olduğunca sağlıklı yorum alabilmek için. "Kız beni dışlıyor galiba" şeklinde yazsam yorum yapmak isteyen herkes soru yağmuruna tutacaktı doğal olarak :KK70: Dediğim gibi, nabza göre şerbet vermekte üstüme yoktur belki, demek ki bu insanın da hakettiği bu.

Yasadiklarini o kadar iyi anliyorum ki. Insan ister istemez takiyor istee. Ortamda negativ elektrik olusuyor ve geriliyorsundur.
Belki seni kiskaniyordur diye gecti aklimdan, ondan bir yas kücük oldugun halde mezun oluyorsun felan. Ama digerlerine ne oluyor onu anlamadim.
Yani 3 ayin kalmis zaten böyle bir durumda ben de onu hic takmazdim. Yokmus gibi davran
Evet, negatif bir elektrik oluşuyor ve ben negatifliği hiç sevmem. Kim sever ki? Onun okumasına engel olacak bazı durumlar çıkmış zamanında anlatmıştı. Ağzıma kadar geldi "bu yaştan sonra İşletme gibi çok fazla mezunun olduğu bir bölüm okumak ne kadar gerekli ki?" diye ama söylemedim tabi. Heves kırmak istemedim. Herhalde hiç takmamak.

Bende de var oyle davranan arkadaslar.
Gerci ben patavatsiz, negatif, sinirli ve gereginden fazla acik sozluyum.

Yuzume gulup toplum icinde disliyor gibi davraniyorlar. Ben de cocuksu ve hatta kompleksli buluyorum.

Bir cozum bulamadim daha. Ayni odada kalmadigim icin ben selami kesip huzur buldum :KK70:
En iyisini yapmışsın nasıl olsa yüz yüze bakmak zorunda değilsin. Huzur benim için Haziran sonrasında olacak galiba :KK70: Tabi o zaman da karşıma çıkan şey "işsizlik" olacak muhtemelen. :)

Size nasıl davranıyorsa öyle davranın gitsin.
Şimdi iyi davransanız,üzerine düşseniz iyice havalara girecek,kötü davranmak içinde elle tutulur bir sebep yok.
Merhaba,iyi akşamlar yeterde artar,onuda yapmıyorsa sizde yapmayın zaten şurada ne kalmış yurttan ayrılmanıza.
Doğru, merhabayı, iyi akşamları da kesmek olmaz herhalde. Ben yine de onları yaparım.

Birbirine alismis bir grubun icerisine sonradan dahil olup, kendini kabullendirmen zordur. Seni benimseyememis olabilirler. Onlar dost sen sadece arkadassindir gozlerinde mesela. Ama bana sorarsan tabi nezaketende olsa yemege giderken, kahve alirken sanada sormasi gerekir. Demekki nazik ve dusunceli insanlar degil. Onceki oda arkadaslarini animsiyorum bunlar oteki kizin yaninda melek. Zaten 3 ayin kalmis vize-final haftasi vs derken cabucak gecer gider. Ama illa aramiz iyi olsun diyosan Yemek zamani herkesten once cikip yemege gidiyorum gelen var mi ya da kahve alacagim isteyen var mi diye pozitif bir adim atabilirsin
Öncekileri anlatmaya kelimeler yetmez :)
Benimsese de benimsemese de ben bu odadayım, valla çok zor bişey başka odaya taşınmak. Artık seven sevmeyen, benimseyen benimsemeyen biri(leri) için yapacak birşeyim yok. Yemek olayını daha önce hiç yapmadım ama kahve olayını daha önce yaptım, aldığım karşılık ortada. Zaten onlar da benim dostum değiller, onlar benim için sadece oda arkadaşı. Zordur benim dostluğumu kazanmak. Arkadaşım bile diyebilmem için karşımdakinin sahip olması gereken kriterler var.

Lise + üniversite toplam 8 yilimi devlet yurtlarında geçirmiş biri olarak söylüyorum
Kesinlikle umursamayin hatta neden böyle diye dusunup zihninizi dahi meşgul etmeyin

Son aylarinizin tadını çıkarın :)

Ben yaşadığım şeyleri anlatsam
Karşılaştığım durumları ornek versem
Sizin o kız çok normal kalır :KK70:
Hadi ya, çok merak ettim ben bayılırım böyle anılara, bende de var :)

Hadi ya, çok merak ettim ben bayılırım böyle anılara, bende de var :)

Ben kyk da 4 yıl boyunca aynı odada kaldım
Bizim odamız sekiz kişiydi
Tek sabah giden bendim, diğerleri ikinci öğretimde
Öğle arasında gelirdim selam kızlar derdim
Yüzüme bakıp bisey demeden geri dönerlerdi
Selam dedim bi cevap verin barı derdim bakıp yine kafalarını cevirirlerdi :KK70:

Ben de o zamanlar bisey mi yaptım diye çok dusundum ama değil, onlar tuhafti :KK70:

Birgün kızın biri gozumun önünde gunlugumu okudu hemde sesli şekilde
Sonra da ay canım sen yanlış anladın ben okumadim dedi :KK70:

Vefasızlıklar mi dersin, bencillikler mi dersin
Neler neler sigdi o 8 yila

Ben kyk da 4 yıl boyunca aynı odada kaldım
Bizim odamız sekiz kişiydi
Tek sabah giden bendim, diğerleri ikinci öğretimde
Öğle arasında gelirdim selam kızlar derdim
Yüzüme bakıp bisey demeden geri dönerlerdi
Selam dedim bi cevap verin barı derdim bakıp yine kafalarını cevirirlerdi :KK70:

Ben de o zamanlar bisey mi yaptım diye çok dusundum ama değil, onlar tuhafti :KK70:

Birgün kızın biri gozumun önünde gunlugumu okudu hemde sesli şekilde
Sonra da ay canım sen yanlış anladın ben okumadim dedi :KK70:

Vefasızlıklar mi dersin, bencillikler mi dersin
Neler neler sigdi o 8 yila
İnsanlar gerçekten çok garip. Bir saat önce X bana laf attı ay hava da amma soğuk diye. Gayet normal bir şekilde. Ben de aynı şekilde karşılık verdim. Anlamış değilim. Kısmen dışlamak mı oluyor bunun adı acaba :KK70:

O 3ü önceden aynı odada kalıyorlardı, arkadaşlardı anladığım kadarıyla,

Sen sonradan geldiğin için gruba tam dahil olamamışsın, içlerinden de en çok x seni dahil görmemiş gruba

3 ayın kalmış zaten kendini üzmene değmez, mezun olduğunda bidaha yüzlerini bile görmeyeceksin büyük ihtimalle.. Yani dışlanmak elbet kötüdür ben olsam ben de takardım kafaya ama,
bu tavırlar sen kötü birisin diye değil de, onlar daha yakın arkadaş olduğundan bence..

Bir kitap okumak istediğiniz zaman özetini okumakla mı yetinirsiniz yoksa kitabın kendisini okumayı mı tercih edersiniz? Orijinal versiyondan anladıklarımızla özet versiyondan anladıklarımız farklı olacaktır.
Sonuç olarak boşver diyorsunuz demek, sağolun.

Okuyanlar yeter de artar bile, bişey demiyorum.

En iyisi bu galiba.

Özellikle detay vermek istedim mümkün olduğunca sağlıklı yorum alabilmek için. "Kız beni dışlıyor galiba" şeklinde yazsam yorum yapmak isteyen herkes soru yağmuruna tutacaktı doğal olarak :KK70: Dediğim gibi, nabza göre şerbet vermekte üstüme yoktur belki, demek ki bu insanın da hakettiği bu.

Evet, negatif bir elektrik oluşuyor ve ben negatifliği hiç sevmem. Kim sever ki? Onun okumasına engel olacak bazı durumlar çıkmış zamanında anlatmıştı. Ağzıma kadar geldi "bu yaştan sonra İşletme gibi çok fazla mezunun olduğu bir bölüm okumak ne kadar gerekli ki?" diye ama söylemedim tabi. Heves kırmak istemedim. Herhalde hiç takmamak.

En iyisini yapmışsın nasıl olsa yüz yüze bakmak zorunda değilsin. Huzur benim için Haziran sonrasında olacak galiba :KK70: Tabi o zaman da karşıma çıkan şey "işsizlik" olacak muhtemelen. :)

Doğru, merhabayı, iyi akşamları da kesmek olmaz herhalde. Ben yine de onları yaparım.

Öncekileri anlatmaya kelimeler yetmez :)
Benimsese de benimsemese de ben bu odadayım, valla çok zor bişey başka odaya taşınmak. Artık seven sevmeyen, benimseyen benimsemeyen biri(leri) için yapacak birşeyim yok. Yemek olayını daha önce hiç yapmadım ama kahve olayını daha önce yaptım, aldığım karşılık ortada. Zaten onlar da benim dostum değiller, onlar benim için sadece oda arkadaşı. Zordur benim dostluğumu kazanmak. Arkadaşım bile diyebilmem için karşımdakinin sahip olması gereken kriterler var.

Okuyanlar yeterse tamam o iş. Haklisin:KK53:

Cok uzun oldugunu ve bu yuzden okuyamadigimi ifade ettigimde verdiginiz tepkiye bi bakin isterseniz. Fazla alingan geldiniz bana.

Allah kolaylik versin ne diyeyim.:KK51:

Yurt ortami sıkıntı cidden
Nerde anlasamayacagin tip varsa burnunun dibinde oluyor.
3 ay kalmis bence dayanin sonucta kimsenin yuzunu gormeyeceksiniz.

Okuyanlar yeterse tamam o iş. Haklisin:KK53:

Cok uzun oldugunu ve bu yuzden okuyamadigimi ifade ettigimde verdiginiz tepkiye bi bakin isterseniz. Fazla alingan geldiniz bana.

Allah kolaylik versin ne diyeyim.:KK51:
Tamam da uzundu okuyamadım diyorsunuz, ne yapabilirim ben size? Ne diyebilirim? Nasıl bir tepki bekliyordunuz ki, bakın okuyan bir sürü insan var ve akıl vermişler. Bana da akıl lazımdı, ben de onu alıyorum. Bu site yazılanların okunduğu bir site, okunması için yazdığım şeyi okumayan birine ben ne diyebilirim? Allah size kolaylık versin benden önce, bir yazıyı uzun diye okuyamıyorsanız ilginç yani. 600 sayfalık romanı 2 günde bitiren biri olduğum için uzun yazıyı okumama olayı bana ilginç geliyor, bu üşengeçliğe şaşırdım.

Yurt ortami sıkıntı cidden
Nerde anlasamayacagin tip varsa burnunun dibinde oluyor.
3 ay kalmis bence dayanin sonucta kimsenin yuzunu gormeyeceksiniz.
Yok, görmeyeceğim. :) 4 sene oldu, sıkıntının Allah'ı bende resmen :)

uyuşmuyor olabilirsiniz bunlar ne ki
işhayatı daha bi acımasız geçiyor ve oradada dışlanmalar yaşayacaksın alışsan ve duygusal davranmasan çok iyi olur ,insanları sen mi ?değiştireceksin
sende onu hesaba alma

X