dekolman plasenta yasayıp tekrardan saglıklı bebek sahibi olanlar

benim onceki gebeligimde skntilarim 28. hafta ve sonrasinda iyice artmis ve durumum kotulesmisti. 30. haftalari gorunce psikolojik olarak daha da rahatlayacagimi dusunuyorum.. pozitif kalmaya calisiyorm. Korkularinizi yasayan biri olarak cok iyi anliyorm. Cesaretiniz kirilmasin..Size de ins Rabbim hayirlisiyla evlat nasip etsin.
Amin inşallah güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim

Merhaba suan 25. haftadayim sukur simdilik normal gidiyor
siz de dekolman mi yasadinz
Merhaba, nasılsınız dekolman konulu başlıkta hamile olduğunuzu okuyunca sizden güzel haberler almak için yazdım hersey yolundadır inşallah

Konuyu kaç sene önce ben açmıştım.Herkesten bir umut bekliyor arıyordum.Sonunda bende umur olmak için yazıyorum.Rabbime binlerce kez şükürler olsun ki bebeğime kavuştum.Allaha bolca dua ettim.Dualarimizi kabul etti bin şükür.Isteyen dileyen herkese sağlıkla sıhhatle nasip kısmet etsin Allahım.Umudunuzu kaybetmeyin.Allah ol derse herşey olur.

dekolmandan sonra yeni bi gebelik yasayanlar sağlıkla bebeklerini kucaklarına alanlar
Merhaba bende aşırı kanama ile 38 haftalıkken acil sezaryen ile doğum yaptım. Şükür doktorumuz çok iyi yönetti süreci ve kızım şuan sağlıklı. Ama sonraki doğumlarda da bu sorunu yaşayabileceğimi söylemişti. Gerçekten insanın moralini bozan, korkutucu bir durum.

Merhaba arkadaslar ben ilk gebeligimde yasadim malsf.sukur erken dogumla kurtardik bebegimi.bu sureci yasadigimdan ikinci bebege cesaretim olmadi.aradan 5 sene gecti smdi yine hamileyim.ama korkuyorum yine yasayacagm diye.tekrar yasama olasiligi yuksek yaziyor heryerde.ilkinde yasayip.ikinci hamileligini normal yasayan var mi?
Merhaba,hamileliğiniz nasıl geçti acaba

Konuyu kaç sene önce ben açmıştım.Herkesten bir umut bekliyor arıyordum.Sonunda bende umur olmak için yazıyorum.Rabbime binlerce kez şükürler olsun ki bebeğime kavuştum.Allaha bolca dua ettim.Dualarimizi kabul etti bin şükür.Isteyen dileyen herkese sağlıkla sıhhatle nasip kısmet etsin Allahım.Umudunuzu kaybetmeyin.Allah ol derse herşey olur.
Merhaba oncelikle hayirli olsun rabbim bebeğinize hayirli uzun omurler versin insallah. İkinci gebeliginizde neler yaptiniz ve kacıncı haftada dogum oldu?

Merhaba oncelikle hayirli olsun rabbim bebeğinize hayirli uzun omurler versin insallah. İkinci gebeliginizde neler yaptiniz ve kacıncı haftada dogum oldu?
Amin inşallah çok teşekkür ederim.Gebeligimde tuzsuz şekersiz ilerledim.Cok fazla kilo almamaya özen gösterdim.Kan sulandırıcı falan kullanmadım.Doktorumun verdiği vitaminlerle ilerledim.vitaminden ayrı progestan kullandım sadece.Cok şükür sonu güzel oldu.Benim stresten tansiyonlarım arada oynama yapıyordu.37 hafta 1 günlükken doğumum sorunsuz bir şekilde gerçeklesti.

Amin inşallah çok teşekkür ederim.Gebeligimde tuzsuz şekersiz ilerledim.Cok fazla kilo almamaya özen gösterdim.Kan sulandırıcı falan kullanmadım.Doktorumun verdiği vitaminlerle ilerledim.vitaminden ayrı progestan kullandım sadece.Cok şükür sonu güzel oldu.Benim stresten tansiyonlarım arada oynama yapıyordu.37 hafta 1 günlükken doğumum sorunsuz bir şekilde gerçeklestne

Amin inşallah çok teşekkür ederim.Gebeligimde tuzsuz şekersiz ilerledim.Cok fazla kilo almamaya özen gösterdim.Kan sulandırıcı falan kullanmadım.Doktorumun verdiği vitaminlerle ilerledim.vitaminden ayrı progestan kullandım sadece.Cok şükür sonu güzel oldu.Benim stresten tansiyonlarım arada oynama yapıyordu.37 hafta 1 günlükken doğumum sorunsuz bir şekilde gerçeklesti.
Ben de iki ay once dekolman yasadim ve suan tekrarlama riski oldugunu bildigim icin birdaha yasamaktan cok korkuyorum 😔

Ben de iki ay once dekolman yasadim ve suan tekrarlama riski oldugunu bildigim icin birdaha yasamaktan cok korkuyorum 😔
Çok geçmiş olsun.Benim ilk gebeliğim sağlıkla ilerlemişti normal doğumla kucağıma almıştım yavrumu.ama 2.gebeligimde basima dekolman geldi.35 haftalik dogdu 3 gun yasadi vefat etti cennet kuşum.Ben 3 yil aradan sonra cesaret ettim iyikide etmişim.Simdi yanımda çok şükür.Bana da çok dediler risk var diye.Ama bu risk her hamile de var.Kendinize iyi bir hekim bulun.Allaha sığının.Gerisi takdiri ilahi

Çok geçmiş olsun.Benim ilk gebeliğim sağlıkla ilerlemişti normal doğumla kucağıma almıştım yavrumu.ama 2.gebeligimde basima dekolman geldi.35 haftalik dogdu 3 gun yasadi vefat etti cennet kuşum.Ben 3 yil aradan sonra cesaret ettim iyikide etmişim.Simdi yanımda çok şükür.Bana da çok dediler risk var diye.Ama bu risk her hamile de var.Kendinize iyi bir hekim bulun.Allaha sığının.Gerisi takdiri ilahi
Haklisiniz Allah razi olsun bana da doktorlar bir yil sonra dusun diyorlar ama ben icimdeki bu aciyi ancak yeni bir bebek dindirir diye dusunuyorum daha erken hamile kalmak istiyorum bilmiyorun😔

Haklisiniz Allah razi olsun bana da doktorlar bir yil sonra dusun diyorlar ama ben icimdeki bu aciyi ancak yeni bir bebek dindirir diye dusunuyorum daha erken hamile kalmak istiyorum bilmiyorun😔
Bende sizin gibiydim sizi çok iyi anlıyorum.Bu acıyı hafifletecek sağlıkla sıhhatle gelen bir bebek oluyor.Aci hiç geçmiyor sadece kabuk bağlıyor.Erken hamile kalanlarda var forumda.Hepsisağlıkla kucakladı.Eminim sizde yavrunuza kavuşacaksınız evinize yine güneş doğacak.Once kendinizi toplayın çok zor biliyorum ama bunu yapmak zorundasınız.Guzel günlersizi bekliyor eminim insallah .

Bende sizin gibiydim sizi çok iyi anlıyorum.Bu acıyı hafifletecek sağlıkla sıhhatle gelen bir bebek oluyor.Aci hiç geçmiyor sadece kabuk bağlıyor.Erken hamile kalanlarda var forumda.Hepsisağlıkla kucakladı.Eminim sizde yavrunuza kavuşacaksınız evinize yine güneş doğacak.Once kendinizi toplayın çok zor biliyorum ama bunu yapmak zorundasınız.Guzel günlersizi bekliyor eminim insallah .
İnsallah Allah razı olsun🌸

Herkese merhaba, birilerine umut olması niyetiyle yazıyorum. 2020 Kasım ayında ablasyo/dekolman plasenta sebebiyle 28 haftalık oğlumu kaybettim. Anne karnında vefat etmişti ve biz farkedene kadar rahim kanla dolup artık aşırı kanama başlamıştı. Vefat haberini alınca normal doğum hazırlıkları yapıldı ama kanama durumu sebebiyle acil sezaryene alındım. Tabi sonrası sizin de bildiğiniz süreçler. Yanınızda bebek yok, çok ağrılı bir ameliyat süreci, yerle bir olan hayaller..
Bana da 1 yıl düşünme dediler. Benim 2 tane sağlıklı doğan evladım vardı çok şükür, Allahtan ümidimi hiç kesmedim. Genetik sonuçlarım normal çıktı. Ablasyoya ne sebep olduğu tam açıklanamadı çünkü tansiyon da normaldı. Ablasyo yaşadığımda ecopirin kullanıyordum, sebebi de yaşadığım kimyasal gebelikti. Eğer bir daha gebe kalırsam kan sulandırıcı kullanmamaya karar verdim. Gittiğim 2 farklı peritanalogtan biri gerek yok dedi, biri olabilir dedi. Ben açıkçası bunun sebep olduğunu, takdirin ise Allahın olduğuna inanıyorum.
Elhamdulillah geçtiğimiz haziran ayında hamile olduğumu öğrendim, hiç ilaç desteği almadan 7. aya kadar geldik. Şeker ve tansiyon çıkmasın diye yediklerime çok dikkat ettim. Çalıştığım için zaten çok hareketliydim. Ve yine elhamdulillah 24 Şubat günü yavrumu normal doğum ile kucağıma aldım. Rabbim lütfetti. Ben de çok karamsardım, bu illet tekrar eder mi diyordum ama Rabbimize tevekkül edip gerisini O’na bıraktım.
Bu sıkıntıyı yaşayıp evladını kaybeden annelere sabırlar dilerim, rabbimizden ümidi kesmeyin inşallah size nice güzellikler lütfedecektir 💐

X