Deliriyomuyum??:((

CuKuLaTa

♥Artık Kayseridee:))♥
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2008
1.387
0
Selam Meltem hanim..

Ben kisaca ozetliyim. 2-3 yil depresyon donemi gecirdim. Ve son yilinda tedavi gordum. Gecen yil yani. Simdi depresyonum gecti ama durduk yerde gulunmeyecek seylere guluyorum. Onceden de vardi bu ama bu aralar biraz daha fazlalasti sanki. Deli gibi hissediyorum kendimi. Bazende durduk yerde agliyorum. Cogu zaman sebepli cogu zaman sebepsiz...

Bazende kalbim cok hizli carpiyo. Baya hissediyorum atisini. Yerinden firliycakmis gibi sanki. Kalbimin ustune yuk konulmus gibi hissediyorum. Cok agir geliyo. Icimde sessiz ama cokk guclu cigliklar oluyo.

Bu aralarda cok asabiyim. Cok soguk davraniyorum herkese. Hemen herseye sinirleniyorum. O sinirlede soyledigim sozlerden dolayi cok kiriyorum karsimdakileri. Sonrada uzuluyorum.
Nasil kurtulucam bunlardan??:uhm:
Bunlarin nedeni ne? Depresyonun tekrarlamasindan korkuyorum. Oyle bi ihtimal varmi sizce?

Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Saygilar...

Depresyon elbette ki tekrarlayabilir, ama tekrarlaması için bir travma olması ya da tedavinin tamamlanmamış olması lazım.
Depresyon tedaviniz ilaç + psikoterapiden oluşmalı. Bu şikayetlerinizi psikologunuz ile konuşun. Dengeye oturma sürecinde oluşmuş olabilir bunlar, bakmak lazım.
Lütfen psikologunuza başvurun.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
Online Terapi
Psikolog.gen.tr

Tedavim tamamlanmamisti. Cunku hicbi faydasini goremedim piskologun. ''Ben artik yardimci olamam, Sen burda oldugun surece sikayetlerin tekrarliycak'' dedi. Cunku sorunlarimin kaynagi burda yani Hollanda da olmamdi. Pek faydali olmadigi icin tekrar ona basvurmak istemiyorum. Ama baska turk psikologda yok burda. Piskologa basvurmadan kendim biseyler yapamaz miyim?

Terapiniz doğru ilerlememiş. Yaşamda bizi zorlayan tüm şartları değiştirmek mümkün olmaz. Önemli olan terapi sürecinde olumsuzluklardan en az derecede etkilenerek yaşama becerileri geliştirmektir.
Şikayetlerinizin farkında olmanıza rağmen, kontrolsüz gülme ve ağlamalarınızı yönetemiyorsanız, taşikardinizi önleyemiyorsanız, sinirlenmemeyi başaramıyorsanız, bir uzmandan yardım almalısınız. İfade ettiğiniz şikayetlerin, şunları yap, şunları yapma, geçer gibi bir tedavi yöntemi yok. Bu nedenle siz başka bir psikoterapiste başvurmalısınız.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

X