Delirmemek için zor tutuyorum kendimi

Tanriningolgesi

Eski dostum tankla gelmiş.
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2016
1.734
2.968
Evde tavşanım var kafesinde yaşıyor tabi ki 7/24 kafeste değil günün rahat 16 saati dışarda geziyor ,yuvasını haftanın 3 günü temizliyorum ama lanet olsun ki yaz geldiğinden beri sineklerle başım dertte bugün yuvasını temizlerken ne göreyim bir sürü larva ! hayvanı hemen banyoya götürdüm zaten haftada 1 kere vücudunu kontrol ederim sonuçta köpeğimle sürekli yanyanalar ısırmışmı,cizilmişmi vs diye hayvanın altını suya soktum şükür üstünde kurt yoktu ama bir çözüm lazım yuvaya ne yapılabilir artık deliricem ciddi şekilde.

Bunu yarın bir veteriner hekime danışırsan sana daha iyi bir fikir verir . Genelde nemden ve pislikten oluşuyor o sinekler. Bende de akvaryum var filtresi nemli olduğu için aynı şey başıma geldi şimdi ufak bir süngeri tamamen suya sokarak sineklerden kurtuldum.

Selam bende geçen küçük kardeşime tavşan aldım akşam eve getirdik yemini aldık verdim suyunu da verdim sabah alıp köye götürecektik tavşan ölmüş neden öldüpü Hakkı'nda bilginiz var mı çünkü yarın tekrardan alacağım da
İshal olabilir tavşanlar için en tehlikeli olay budur ya da erken sütten kesilmişse bağışıklığı yoktur ya da yedirdiğiniz şeylerden gıda zehirlenmesi olmuştur.

Bunu yarın bir veteriner hekime danışırsan sana daha iyi bir fikir verir . Genelde nemden ve pislikten oluşuyor o sinekler. Bende de akvaryum var filtresi nemli olduğu için aynı şey başıma geldi şimdi ufak bir süngeri tamamen suya sokarak sineklerden kurtuldum.
Nem ve pislik imkansız çünkü yemeği dışarda kapta tuvaleti içinde özel yeri var ama yinede geliyorlar ,veterinerimle iletişime ancak iki gün sonra geçebilirim şimdilik geçici bir çözüm lazım bana.

Evde tavşanım var kafesinde yaşıyor tabi ki 7/24 kafeste değil günün rahat 16 saati dışarda geziyor ,yuvasını haftanın 3 günü temizliyorum ama lanet olsun ki yaz geldiğinden beri sineklerle başım dertte bugün yuvasını temizlerken ne göreyim bir sürü larva ! hayvanı hemen banyoya götürdüm zaten haftada 1 kere vücudunu kontrol ederim sonuçta köpeğimle sürekli yanyanalar ısırmışmı,cizilmişmi vs diye hayvanın altını suya soktum şükür üstünde kurt yoktu ama bir çözüm lazım yuvaya ne yapılabilir artık deliricem ciddi şekilde.

Kimi ne dertlerle boğuşuyor kimi de kendine dert ediniyor. Birakin hayvanlar doğasında yasasn Allah aşkına tavsanin evde ne işi var

Kimi ne dertlerle boğuşuyor kimi de kendine dert ediniyor. Birakin hayvanlar doğasında yasasn Allah aşkına tavsanin evde ne işi var
Arkadaşım öncelikle bir adap bil ! Ben kimlerin ne sıkıntılar yaşadığını gayet farkındayım ve gereklı duyarlılığı gösteriyorum. Hayvanı pethsopta süründüren insanların elinemi bıraksaydım evimde uygun ortamı var demek ki bakıyorum köpeğimde var balığımda herneyse konum bu değil ,evde tavşanda olur hayvanda bu seni ilgilendirmez ben sorunuma çözüm arıyorum birine bulaşacaksan burda tonla boş muhabbet açan var git onlara .

Arkadaşım öncelikle bir adap bil ! Ben kimlerin ne sıkıntılar yaşadığını gayet farkındayım ve gereklı duyarlılığı gösteriyorum. Hayvanı pethsopta süründüren insanların elinemi bıraksaydım evimde uygun ortamı var demek ki bakıyorum köpeğimde var balığımda herneyse konum bu değil ,evde tavşanda olur hayvanda bu seni ilgilendirmez ben sorunuma çözüm arıyorum birine bulaşacaksan burda tonla boş muhabbet açan var git onlara .

Hangi birini kurtarabilirsin ki? Madem öyle al hepsini bi ciftlige götür

Hangi birini kurtarabilirsin ki? Madem öyle al hepsini bi ciftlige götür
Kurtarabildiğimi kurtarıyorum demek ki barınaklarda gönüllü çalıştım ha milletin ne dertleri var diyorsun ya derdi olana da koşuyorum ben çocuk esirgemeden tut huzur evine ,huzur evinden tut kimsesizlere elimden ne gelirse yapıyorum,demek ki hayvan bakacak kapasitede bir insanım ki hayvan kafesi dediğin küçücuk bir kafes değil küçük bir oda boyutunda özel yapım bir kafes ben.

Kurtçuklar olur ya böyle silindir şeklinde hareketli ,sinek yavrusu işte :)
Sinekler önce kurtçuk mu oluyor?
Anaaaa ben resmen cahilim ya,
Hayatım bence ne kadar temiz tutsan da o hayvan kaka yapıyor.
Bağırsaklarında kurtçuk oluşması ve daha sonra çıkardığında kurtlanması da muhtemel.

Küçükken kurtlanırdık hatırlıyor musun? Bence öyle bir şey. Veterinere götürmelisin.

X