Dengesiz kocaliktan ; deliliğe terfi.

peki bir avukat olarak öneriniz nedir? Bu hayatı hepberaber bu eziyetle sürdürmesi mi? Duayla iyi dilekle olsaydı biz de zaten o kısımda hemfikiriz "Allah kurtarsın" kısmında. Ama işler ne yazıkki öyle yürümüyor. Hanımefendinin eşi zaten çoğunlukla yurtdışında çalışıyormuş. Hakimin çocuğu yatılı verme ihtimali ne? %1 mi? Bu ihtimal yüzünden bu çocukla bu kadıncağızın bu işkenceli, tedirgin hayatı sürdürmesi normal mi?
Adam sürekli yurt dışında değildir yani ikametkahı yurt içidir. Yatılı olarak zatrn sadece 15 tatil ve yaz tatilini verirler büyük çocuklara. Ama bu adam zaten o günlere uymaz. Arada çocuk olduğu için boşansa da aynı sıkıntıları devam edecektir yani.

Ben dedenin eksik uzvunun nasıl tekrar çıkacağında kaldım .
Zaten diğerleri anca korku filminde olur .Siz de uzaylı olmalısınız .
Dede de uzaylı olunca uzvu çıkar tabi tekrar .
Allahım Ben ne okudum psikolojim bozuldu .
Devlet itlaf etsin bu adamı .
Evet o eksik uzuv konusu benim de beynimi yaktı resmen. O durum aydınlatılırsa çok rahatlayacağım.

Adam sürekli yurt dışında değildir yani ikametkahı yurt içidir. Yatılı olarak zatrn sadece 15 tatil ve yaz tatilini verirler büyük çocuklara. Ama bu adam zaten o günlere uymaz. Arada çocuk olduğu için boşansa da aynı sıkıntıları devam edecektir yani.
Yaş 3 avukat değilim ama sanırım haftada bir veya iki veya 2 haftada bir yatılı kararıda verilebiliyor. Sanırım ağır
Evet o eksik uzuv konusu benim de beynimi yaktı resmen. O durum aydınlatılırsa çok rahatlayacağım.
Dedem şeker hastası. Bu sebeple önce parmağı sonra ayağı kesildi. Ve yaklaşık bu 3-4 senedir böyle. Bilen bilir protezler genelde uzun süre ayakta durmak veya yürümek biraz zorlar. Veya bacağı rahatsız eder. Biraz kiloda var dedemde. Ki bu yüzden bayağ protez değiştirdi. Bunu biliyor. Konuşmanın öncesinde, "Dedem gelmiş" dedim." Rahatsız biliyorsun bacağı kesik gitmem lazım dedim" Senede bir kez geliyor yurtdışından. Beni dedemler büyüttü. Babam pek arkamızda durmadı. Bunu da bilir. Hatta çoğu zaman baba derim.
Bir kına vardı eşimin arkadaşının kendisi gidemiyeceği için benim gitmem gerekecekti. Evet çünkü genelde biz düğünlere beraber gitmeyiz. Çok seyrektir; gitsek bile ben 1 saat uğrar çıkarım. Çünkü kendisi arkadaşlarıyla ve içiyordur düğünde. Ya da arkadaşları ile beraber gider ben evde kalırım. İçerler.

Düğünden sonra gitmeyi planlıyorum. Tabi gidebilirsin dedi.
Oglumu anneme bırakırsın dedi.
Tamam anladım skntı yok. Gitmem dedim. Senin memleketine gittiğimizi söylerim dedim.
Ne alaka şimdi dedi.
Annem bakabilir dedi.
Torunu nu görmek istemiycek mi dedem. Dedim.
Uyuyodu getirmedim kv. Bıraktım dersin dedi.
Skntı yok. Seneye görürüm o zaman. Ya da dedemin rahatsızlığı düzelince o gelir yanıma dedim.
Onların gelmesinde skntı yok zaten. Annen oğlumı göremez dedi. O orda olacağı için skntı. Orda olacağı da belli dedi. Siz kabullenmşsin zaten dersençz ufak bir örnek vereyim;
Gene içmiştir çok ve bu sefer gaeip bir hali vardır. Başka birseş mi içtin sen. Diye soruyorum . Ben sana bana ne içtin nerde içtin ne kadar içtin diye sormıycak sın demedim der. Ben sadece saglık açısından sordum garip davranıyorsun alkol koması olabilir diyorum. Ne dedim ben ?
Ne dedim ben ?
Ne dedim ben ?
Ne dedim ben?
Söylediğini söylüyorum
Ne dedim ben?
Anlamışmısın diye sorar.
Anladım tamam derim....
Yok anlamamışsın anlamış olsaydın bunu sormazdın.
Tekrar eder söylediğini. Tamam mı der . Bunlar bağırarak ve diş sıkarak konuşur. Tamam anladım.
Yok anlamamışsıın. Anlasaydın sormadın.
Tamam anladım dedim ya. O anda eger oglum uyanırsa ; getir buraya der. Uyku halinde ve uykuya geri dönmel istediğinden çoçuk kızgın olur. Oğluşuö oğluşum. Babayı mı özledin. Ondan mı uyandın. Yoksa ananın sesine mi uyandın. Biz başka anne bulalım . Ne diyorsun ya sen. Aynı şekilde bakar. Ben sana içkiliyken konuşma dedim mi der. Eğer çoçuk uyandığında böyle bir karşılık veya zıtlaşmaya girerseö süreç daha da uzar. ( Bu arada bir biranın bünyeden silinmesi en az 3-4 saat , en az gunde 6 en fazla 15 bira içeceğine göre . Matematik buna tepkisiz kalabilir. Tabi araya rakı ve turevleride girebilir). Kısaca açıkladım . Uzatırsam çünkü sizinde psikolojiniz bozulabilir.

Yani??? Boşanmasın mı??

Yaş 3 avukat değilim ama sanırım haftada bir veya iki veya 2 haftada bir yatılı kararıda verilebiliyor. Sanırım ağır
Dedem şeker hastası. Bu sebeple önce parmağı sonra ayağı kesildi. Ve yaklaşık bu 3-4 senedir böyle. Bilen bilir protezler genelde uzun süre ayakta durmak veya yürümek biraz zorlar. Veya bacağı rahatsız eder. Biraz kiloda var dedemde. Ki bu yüzden bayağ protez değiştirdi. Bunu biliyor. Konuşmanın öncesinde, "Dedem gelmiş" dedim." Rahatsız biliyorsun bacağı kesik gitmem lazım dedim" Senede bir kez geliyor yurtdışından. Beni dedemler büyüttü. Babam pek arkamızda durmadı. Bunu da bilir. Hatta çoğu zaman baba derim.
Bir kına vardı eşimin arkadaşının kendisi gidemiyeceği için benim gitmem gerekecekti. Evet çünkü genelde biz düğünlere beraber gitmeyiz. Çok seyrektir; gitsek bile ben 1 saat uğrar çıkarım. Çünkü kendisi arkadaşlarıyla ve içiyordur düğünde. Ya da arkadaşları ile beraber gider ben evde kalırım. İçerler.

Düğünden sonra gitmeyi planlıyorum. Tabi gidebilirsin dedi.
Oglumu anneme bırakırsın dedi.
Tamam anladım skntı yok. Gitmem dedim. Senin memleketine gittiğimizi söylerim dedim.
Ne alaka şimdi dedi.
Annem bakabilir dedi.
Torunu nu görmek istemiycek mi dedem. Dedim.
Uyuyodu getirmedim kv. Bıraktım dersin dedi.
Skntı yok. Seneye görürüm o zaman. Ya da dedemin rahatsızlığı düzelince o gelir yanıma dedim.
Onların gelmesinde skntı yok zaten. Annen oğlumı göremez dedi. O orda olacağı için skntı. Orda olacağı da belli dedi. Siz kabullenmşsin zaten dersençz ufak bir örnek vereyim;
Gene içmiştir çok ve bu sefer gaeip bir hali vardır. Başka birseş mi içtin sen. Diye soruyorum . Ben sana bana ne içtin nerde içtin ne kadar içtin diye sormıycak sın demedim der. Ben sadece saglık açısından sordum garip davranıyorsun alkol koması olabilir diyorum. Ne dedim ben ?
Ne dedim ben ?
Ne dedim ben ?
Ne dedim ben?
Söylediğini söylüyorum
Ne dedim ben?
Anlamışmısın diye sorar.
Anladım tamam derim....
Yok anlamamışsın anlamış olsaydın bunu sormazdın.
Tekrar eder söylediğini. Tamam mı der . Bunlar bağırarak ve diş sıkarak konuşur. Tamam anladım.
Yok anlamamışsıın. Anlasaydın sormadın.
Tamam anladım dedim ya. O anda eger oglum uyanırsa ; getir buraya der. Uyku halinde ve uykuya geri dönmel istediğinden çoçuk kızgın olur. Oğluşuö oğluşum. Babayı mı özledin. Ondan mı uyandın. Yoksa ananın sesine mi uyandın. Biz başka anne bulalım . Ne diyorsun ya sen. Aynı şekilde bakar. Ben sana içkiliyken konuşma dedim mi der. Eğer çoçuk uyandığında böyle bir karşılık veya zıtlaşmaya girerseö süreç daha da uzar. ( Bu arada bir biranın bünyeden silinmesi en az 3-4 saat , en az gunde 6 en fazla 15 bira içeceğine göre . Matematik buna tepkisiz kalabilir. Tabi araya rakı ve turevleride girebilir). Kısaca açıkladım . Uzatırsam çünkü sizinde psikolojiniz bozulabilir.
3 yaşındaki çocuğu haftada 1 yatılı vermezler.

Konu hortladi diye kisaca bir konuda son durumlari toplamak istedim. Bilmeyenler içinde kısaca eşim alkolik(ona gore soğuk birşeyler içmeyi seviyor) , ruh hastasi ve benim asosyal olup kafayi yemem için elinden geleni yapiyor. Her şekilde çocuğum ile tehdit eder. Sanki ben annesi degil bakıcısı gibiyimdir. Onunda parali hizmetçisi. Yurtdışında çalışıyor genelde. Ama iş durumu bazen belli olmuyor; uzun kaldığıda oluyor. Geri gelme nedeni sözde biziz🤪 ama eve uğrar 5 dkk sonra arkadaslariyla. Seyrek disarda birşeyler yapmamız.

Evliligim son durumu özetlersek;
Ben genelde buraya geri geldiginde yemek icin sorarim . Çünkü evde yoktur. Ben 3 öğün ogluma; 3 öğün ona ayri yemek hazırlandığimdan ; nerdesin ne yapıyorsun yemek yicen mi derim. : Sanane bundan; sonra bana nerdesin, ne yapıyorsun diye sormiycan. Acikirsam gelirim. Yemek olmayabilir diye soruyorum halbuki . Cunku uzaksa gelmez . Ben de oglan uykudayken yaparim diye.... Her şey bana bakıyor bu sebeple; ona göre ya dinlenirim, ya da başka bir işimi yapar ; ogluma ayiririm kalan vakti diye. Çünkü oğlum herşeyi yer ama o yemez . Ayrı yemek mecburiyeti olur .

Aslında kisa geçeyim ben ona nerdesin, ne yapion ; yemeğe gelcen mi , cok mu ictin veya ne kadar ictin diye sormam imkansiz. Kimlerlesin veya yarın çalışıyormusun? Gibi zaten çenesini duymamak için pek konuşmuyorum

Son geldiginde burasi küçük bir yer. Ve en fazla mesafe 3 km alan diyelim . 3 tane a101 var ben degisiklik olsun diye aşağıdakine gittim. Araba ile her zaman kullandigim yola giremedim arkamdaki araba nedeniyle baska yola saptim. O yikda da karsilastik o da ise gidiyormuş para varsa ustunde ver diye durdurdu beni . Aradan 3 gun gecti. Ben orda biriyle buluşmuşum diye iftira yedim. Sonra bu iftiranin tutmiycagini anlayinca annenle buluştn ogkumu gösterdin diye baska bahane cikardi. Oğlumu aldi götürdü. 2 saat gelmedi. İckiliydi. Ve bahane de aklimi basima getirmek. Kanitlamazsam bu durumu oglumdan ayiricagini acikca belirtti. Ses kaydi alma ihtimalim yoktu. Cunku kavgalarda genelde paranoyadan dolayi telefonum elinde. Ve telefonumda annemle gorusmelerimi ses kaydina alma zorunlugu getirdi. Tehtit etmeye de devam etti. Her gun oglumu hazirla disari cikarcam yapti. Ses kaydi aldim ve kanitladim. Annemin oglumu hiçbir şekilde 2 senedir görmediğini. Ama 3 aya yakin ses kaydi alip ona attım. Kadinin söylediği herşeye bir kulp takti. Yani ses kaydi kanitlama olayi hikayeydi. Ben hani kendimi temize cikarmam içindi bu dedim. Annenin ne mal olduğunu kanitliycam dedi neyse ses kaydı bu ara kapandi . Çünkü yurtdisinda bir ara ses kaydi atamamdim neti az diye. Ama o dönemde sesi kesilsin diye canli konum atiyordum birde watsupdan.

Neyse kisaca saçma sapan seylerden kavga cikardi . Bogazimi sikti burdayken iki kez ama iz yoktu. Birinde cocuk uyuturken cocugun ustunde uyurkeb oldu. Cok ickili uykuya dalacak. Ne zaman uyucak diye basladi knsmaya. O konuştukça cocuk kalkti. Sonra odada telefon ile birilerini aradi. Ama ben uyucam diyip durdu. ( İliski icin ). Gaz cikarmaya başladı. Dedim cocuk uyutmaya calisiyorum. Uyucam diyorsun telefon ile knsyorsun. O zaman cik sen odandan uyutiyim geliyim yanina. Sesimi yukseltmedim. Sesini yukseltemezsin diye cocugun gozu onunde bogazimi sikti. Cocugum korkudan nefes nefese agladi. Ama nalet olasi adalete bunlari anlatsan da sahit yok delil yok der. Cocuk yatili kalcak der. Benden aldi cocugu birde babacim ben burdayim dio. Ver korktu derim sesini kes der. Sonra verdi bir sekilde . Gecti oglum diyorum. Sakinleştirmek icin. Hickirir gibi nefes aliyor. Neymis efendim ben ne diyomusum ne gecmismis. Gecicek ne varmış . Annenin bok yemesi oglum diye konuştu. Ve sizdi.

bunlar hatirladiklarim bunlarin dışında seylerde var . Geldiginden beri gunduzde iciyor. 12- ya da 3 te uyuyor. Sonra 8 de kalkiyor yemek yiyip. Dogru icmeye. Gecen oglani uyuturyorum ickiden arkadastan çocukla vakit geciremiyor vicdan yapiyor. Uyuyior cocuk . Ariyor cabuk kapiya in ne oldu diyorum. Kapiya inin diyor. İniyorum. Parkta bilmem kim varmis ondan cagirmis. İyide uyuyodu sizmak uzereydi. Olsun . Kendi 5 dkk durdu gitti komsu iciyormus oraya. Oglanida goturdu. O dedigi kisiden rica ettim. Al gel ben gidersem inat eder vermez. Biliyom alirim ben canini skma dedi. Aldi geldi.

bugun dedem geldi bana 2 vasita. Kapida araba var. Bana dioki anneme birak oglumu git gor. Oglum cok hareketli . Anasi kendi bile der allah sabir versin sana. Bakma ihtimali cok dusuk. Gidisim 45 dkk busle 45 dk donus. Ben oglumu nasil birakayim. Oda bunu biliyor zaten. Biraksamda bahanesi olcak kavgalarda. Ya da anam bakaniliyor diye kafasinda guvence olusturcak. Annem ordayken oglum gidemezmis. Dedem seker hastasi bir uzvu kesik . Bende sknti yok duzelince ( tekrar uzvu cikinca ) gelir dedim . Onlarin bize gelmesinde sknti yok dedi.
🙄

Ve bu adamin boyle davranmasi mantik dışı. Cunku agir ickiliyken ben çise götürürüm. Arar beni corbaciya gorturceksin diye kavgaci knsr mecburi bazen gotururum. Aksam saati ickilisdir . Sosyal hayatimiz yok. Ben kotu bir insan degilim ama kimse evime gelmez. Bi cok seyrek ickici aileli kisilere gideriz. Orda da korkuyla geri donerim . Cunku araba bana kalir. Ve ickiliyken o araba kulanirken ben; ani hareketler yapar ya da strese sokar. Afedersiniz her akşam ickili gelir sizicak birazdan biliyorum. Ama yatakodasi der. Cikartir üstünü. Sonra uyuya kalir. Sabah bir kere ustume yurudu ustunu giydirmedim diye. Kavga gurultu birsey duymamak icin üstünü giydiriyorunm. Her geldiginde bulundugu surede sizinca don atlet esortman giydiriyorum. -----

Bir kere daha onceleri isten cikar cikmaz icmeye gitme gel yemeğini ye önce dedim. Hatta oglunla oyna gel bosver dedim. Dediki farzetki calisiyorum hala dedi. 🤫

O kadar tehdit falan havada kalir yapamaz; diyen arkadaşlarım gercekten bunu diyebilen adam normalmiki tehditidi gerceklestirmesi anormal olsun.
uzun oldu merak edenler icin yazdim. Hem paylasmak istedim. Sadece cikar yol bulmaya calisiyorum ondan bekliyorum. Yani duzelir yada seviyorum gibi birseyin düşüncesi bile inanın midemi bulandiriyor.

(Boşanmak zaten isteğim ; süreci bilenler bilir "mahkeme bu adama çocuk emanet etmez denilse bile" sonuç hüsran oluyor. Yatılı yada belirli saatler altinda çocukla görüşme verilir. Kaçıracağı ve diger durumlar insanın süreci uzatmasına neden oluyor. Birşey yapmıyorsun diyen arkadaşlar oldu. Emin olun sürekli birşeyler kenara koyuyorum sosyal medya resimleri ortamları ve diger. Gizli bir mailde. Yakalsik 2-3 aydir sonlandirmak ve hayatimizdan çıkabilmesi icin kesin kanit toparlamaya çalışıyorum. Yani anlatmak istediğim hangi anne çocuğuna bile bile lades demek ister. Yarin korunma karari aldirsaniz; o karar bir gün biter. Yaptığım şey duygusal davranmamaya çalışıp elinde olabilcek yollari kapatmak. Cunku biliyorum ki; bu is onun acisindan acımasız olacak; boyle bir insan. Amacim çocuğundan ayirmak falan da degil. Ben bir baba mantığı göremiyorum çünkü. Durum zaten ortada. Bazi yerleri kestim çünkü agir geliyor tabikide . ) Sadece yorumlardan dolayı burayada gectim bazi şeyleri. Önceki bir konu hortladi diye yazdim . Hem uzun zaman oldu. Yukardakiler kisaca bazi olaylar. Yoksa dahada uzar konu. )

Hep diyorum ki sadece candan beni seven birine sarilip gecicek demesini( aile , kiz arkadas veya kuzenlerim ) istiyorum. Ailece gule oynaya yemek yemek istiyorum. Cok yoruldun gel ben de ye kizim diyebilinsin istiyorum. Mutluluga huzura o kadar hasretim ki.
Annenizle niye gorusturmuyor cocugu.Aileniz ne diyor bu durumlara.

Destek için herkese teşekkürler. Kuzenim aile avukatına ulaşmış. Haftasonu ailemin yanına gidicekti. Yanım doluydu görüşemedim; otogarda biz giderken uğurlamaya geldi çünkü dedi. Söylememeyide göze alamadım; o yüzden durumu mesaj ile yazdım. Boşanmak istediğini; eniştenin dengesiz olduğunu ancak; çocuğunun tehlikeye girebileceğini kesinlikle telefon ile geri dönüş yapmamasını söylemiş. Mail adresini vermiş. Geri dönmedi daha dedi . Birşey olursa derim dedi.

Destek için herkese teşekkürler. Kuzenim aile avukatına ulaşmış. Haftasonu ailemin yanına gidicekti. Yanım doluydu görüşemedim; otogarda biz giderken uğurlamaya geldi çünkü dedi. Söylememeyide göze alamadım; o yüzden durumu mesaj ile yazdım. Boşanmak istediğini; eniştenin dengesiz olduğunu ancak; çocuğunun tehlikeye girebileceğini kesinlikle telefon ile geri dönüş yapmamasını söylemiş. Mail adresini vermiş. Geri dönmedi daha dedi . Birşey olursa derim dedi.
Merhaba aradan 3 yıl geçmiş öyle denk geldim ve merak ettim son durumunuz nedir acaba her şey yolunda mı ?

X