Deniz adamlarının eşleri sohbete VİRA diyelim

DERXIXNDENXIXZ

aşka aşığım bal gibi...
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2007
562
10
Merhaba denizlerden gelip eşlerine koşan deniz adamlarının sevgilileri,
Eşleri denizlerde çalışan, yılın büyük bölümünü eşlerinden uzakta ve hayatın yükünü de yanlız çeken kader arkadaşlarım var mı merak ettim...
Burada hem dertleşir hem de eşimizi/sevgilimizi kıskandığımız denizleri konuşurduk diye düşündüm.
umarım benim gibi denizden yar edinen başka "Barboros gelinleri" de vardır...Sevgilerimle...

ben de geldıııım komsu topıkten. mısafır kabul edıyormusun denızcım. ne guzel dusunmussun hayırlı olsun. sonra bır kahve ıcmeye gelırım seker hoscakal...

denizcim merhaba
yazdıklarını okudumda inan tüylerim diken diken oldu
eminim barbarosun oğlu seninle gurur duyuyordur...

matarani'cim ben de onunla gurur duyuyorum...Ayrıca seni de Hazarfen'in ahvadından bir adama gelin vermişiz...Her halde benzer bir gururu yaşıyor olmalıyız...:asigim:

Denizcim ne güzel topiğin.İnşallah senle aynı duyguyu yaşayan arkadaşlarla fikir ve duygu alışverişinde bulursunuz.Biz de büyük ilgiyle takipçiniz oluruz.a.s.a.s.Eşinin görevden gelip de biraraya geleceğiniz zaman çabucak geçer dilerim ki Denizcim.:1hug:

elif ve bersu ikinize de iyi dilekleriniz için teşekkürler...herzaman beklerim keşke burda bir deniz gündemi yaratsak da sizler de gelseniz...

:asigim::nazar:merhaba derindeniz bende bir deniz adamına asıgım ve ona asık olmaktan dolayı cok mutluyum ama maalesef biliorum ki ''Bir denizciyle evlilik, başka mesleklerde çalışan diğer insanlarda asla olmayacak kadar onu paylaşabilmeyi öğrenmeyi gerektirir. Çünkü, o sizin olduğu kadar donanmanın da parçasıdır, hatta bazen sizden daha fazla onun.''

mrb deniz topigin hayırlı olsun bende denizci gelin adayıyım :) bazen ispanya bazen abd gidior ama özlem ve kavusmak super bi duygu seviorum ve sevdigim içinde katlanıyorum.bazen 1ay bazen 3ay,kavuzcagımıza yakın 3gun hiç gecmior ama 3ay çok cabuk gecior pek anlatamasamda anladınız sanırım ::KK70: öpüyoruumm sevgilerrr

sizleri burda gördüğüme çok sevindim...her ikinizinde sevgilisi/eşi bahriyeden anladığım kadarıyla...
gerçi ben sivil bahriyeden de arkadaşlar burda olsun istiyorum ama ya görmediler ya da aramızda yoklar...

:asigim::nazar:merhaba derindeniz bende bir deniz adamına asıgım ve ona asık olmaktan dolayı cok mutluyum ama maalesef biliorum ki ''Bir denizciyle evlilik, başka mesleklerde çalışan diğer insanlarda asla olmayacak kadar onu paylaşabilmeyi öğrenmeyi gerektirir. Çünkü, o sizin olduğu kadar donanmanın da parçasıdır, hatta bazen sizden daha fazla onun.''

mrb deniz topigin hayırlı olsun bende denizci gelin adayıyım :) bazen ispanya bazen abd gidior ama özlem ve kavusmak super bi duygu seviorum ve sevdigim içinde katlanıyorum.bazen 1ay bazen 3ay,kavuzcagımıza yakın 3gun hiç gecmior ama 3ay çok cabuk gecior pek anlatamasamda anladınız sanırım ::KK70: öpüyoruumm sevgilerrr

her ikinizde özlemden bahsetmişsiniz,bu bizi en iyi anlatan duygu.o kadar öyle ki denizci eşleri bu duygudan bir efsane yaratsalar yeridir...
ama ben aşkımın aradan geçen yıllara rağmen bu kadar dirik kalmasını da bu özleme bağlıyorum...:asigim:
ve elbette sevdiğinizin denizler içinden çıkıp size koşması çok romantik:asigim:

herzaman burda özlemlerimizi ve hatta denize olan paradoksal aşkımızı anlatalım istiyorum...paradoks diyorum çünkü "DENİZ" hem sevdiğimizi alan hem de sevdiğimizi bize getiren bir imge...
sizleri bulduğuma sevindim kızlar...artık burda sohbete "Pupa Yelken"...eee denizcilik terimlerini öğrendiniz mi bari:teytey:

selam kızlarrr gunaydınnn... ben daha terimlri bilmiorum ama zamanla ogrenirim sanırım :p eylulcum ben simdi 3sınıftayım bu sene nikah seneyede dugun okul bittikten sonra ogle dusunuyoz hayırlısı bakalım.marmaris e gelin gidecegim.gemisi aksaz da.golcuge tayın istedi çıkmadı,anneme yakın olsun die ben öle istemistimde ama marmariste kalcaz sanırım...

aksaz a hiç gitmedim ama çok güzel bir yer olduğu konuşuluyor; tek sorun merkeze biraz uzak, bu yüzden de ilk zamanlar yanlızlık çekebilirsin...
ama edebiyata düşkünlüğün varsa okuma yapmak için elverişli yerler doğrusu:))
önünde 2 yıl zaman varmış; nişanlın mutlaka öğretecektir denizcilik terimlerini ve hatta gemi tiplerini bile ezberletecektir:)))ama son olarak tavsiyem İhsan Oktay Anar'ın AMAT'ını alman...denizcilik bilgini de çok arttıracaktır ayrıca iyi bir romandır da:)))

Denizcim doga harikasıymıs evet ,bide merkeze uzakmıs,yalnızlık cekerim muhakkak ama aynı devirden arkdaslarının eslerıyle kaynasırım artık cunku esi calısmayıpta evde oturan çokmus öyle demıstı.gemi fotoları gonderıo bana özelliklerinide dior ben anlasamda:KK70:D sozlumun gemisi ....sınıfında bi gemi.....valla babam edebiyat oğrtemenıydı şimdi emekli oldu tabi pek sevdigim soylenemez edebiyatı acıkcası:)) hmm alayım kitabı iyi olucak en azından aşkım gemiyle ilgili bişilerden söz ederken boş boş yuzune bakmam ahahaha ::KK70: öpüyorum hım bide sen nerdesin suan?esinin bransı nedir?

canım ben ... da öğrencilik yapıyorum ama eşim izmir de...şu anda gemi görevinde değil karargah subayı...biz de izmir de yaşayacağız okulum bitince...bu arada nişanlının gemi tipini ve branşını yazmışsınya mesajının altınındaki edit butonua bas o bölümleri nokta nokta yap abba cım nolur nolmaz her çeşit insan okuyor bu yazdıklarımızı...

Son düzenleme:
ama aksaza gelince gerçekten doğa harikası ve bu anlamda çok mutlu olacağın bir yer. nişanlının da dediği gibi arkadaş bulmakta zorluk çekmezsen de evliliğinin ilk yılları çok keyifli geçecektir.:)))))

tamam canım çok sagol uyardın için :):) öpüyorum yine gorusmek üzere şimdi çıkmam lazım misafir gelicek,malum nişanlı kız olmak zor oluyor gelen giden eksik olmuyor.. :KK70: him bide ben yarın istanbula gidicem 1hafta kalcam orda eve geldımde yazarım sana öptüümmm gorusurukk ..:KK70::KK66:

X