Aile Planlaması Depo provera kullananlar lütfen yardım edin :(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

-Hopefull

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2015
489
293
Arkadaşlar reglimin 3. günü depo prova 3 aylık korunma iğnesi vuruldum, vurulur vurulmaz reglim kesildi ve iğne yaptırdıktan 10 gün sonra bugün kahverengi pembemsi bir akıntı geliyor, bu dönem içerisinde cinsel birliktelik yaşadım ve içime boşaldı ama bu 5 gün önce oldu 5 günde yerleşme kanaması olmaz diye düşünüyorum bu iğneyi yaptıranlar memnun kalanlar ve yan etki yaşayanlar yardımcı olabilir mi ?

Daha önce bu iğne ile korunuyor muydunuz?

Bir yıldır kullanıyorum daha önce de kullamdim. Ama ilk on gün ekstra korunma gerekiyor . Buna dikkat etmeliydiniz. Yinede ignenin koruyuculuğu yüksek bu tür ara kanamalar olabiliyor

Hiç kullanmadım ama doğum kontrol hapı bile kullanılsa ilk ay ekstra bi korunma daha gerekir diyor doktorlar. Keşke hemen önlemsiz yaşamasaydınız. Ama sanmıyorum hamilelik oluştuğunu. Ben iğne olmadım ama doğum kontrol hapına ilk başladığım zaman sanırım alışma dolayısıyla kahverengi akıntılarım oluyordu. Bu gibi şeyler ilk ayda bu tarz lekelenmeler yapıyor demekki vücut alışana kadar

off off :KK43: doktor önerdi bana da :KK43: ama bilmiyorum hep kötü yorumlar ggördüm
Banada doktor önerdi. Dogumdan sonra hergun tekrar dogurdugumu görüyordum. Bu yuzden hem esimin korunmasini hem kendim korunmak istedim. Kanamam kesilmedi. Sizinde kesilmezse mutlaka bir doktora görünün. Ilac tamamen etkisini yitirene kadar kanama kesilmiyor ve bu süreç 3 aydan ibaret değil. Yani 3aydan sonra koruma orani düşse de vucutta etkileri bitmiyor. Bosuna beklemeyin yani

Bir yıldır kullanıyorum daha önce de kullamdim. Ama ilk on gün ekstra korunma gerekiyor . Buna dikkat etmeliydiniz. Yinede ignenin koruyuculuğu yüksek bu tür ara kanamalar olabiliyor
Bir yıldır siz ne gibi bir problem yaşadınız peki 11 gün var reglim şuanda bekleyip göreceğim valla umarım Regl düzenimde bozulma olmaz çünkü sürekli acaba gebemiyim stresi de baş gösteriyor

Banada doktor önerdi. Dogumdan sonra hergun tekrar dogurdugumu görüyordum. Bu yuzden hem esimin korunmasini hem kendim korunmak istedim. Kanamam kesilmedi. Sizinde kesilmezse mutlaka bir doktora görünün. Ilac tamamen etkisini yitirene kadar kanama kesilmiyor ve bu süreç 3 aydan ibaret değil. Yani 3aydan sonra koruma orani düşse de vucutta etkileri bitmiyor. Bosuna beklemeyin yani
Kanama da değil akıntının rengi değişti böyle,

Bu ignler ve dogum kontrol haplarinin ilk ayinda ilave korunma yontemi gerekiyor.
Doktor korunmaya reglin ilk 5 günü içinde yapılırsa Regl bitimi korumaya başlıyor dedi gebelik testi yaptırıp iğneyi oldum negatif çıktı, zaten ilk birleşme reglden 3 gün sonra oldu gebelik oranım çok düşüktü takvimden bakıyorum hep doğurganlık oranının düşük olduğu günler meydana gelmiş birleşme, zaten hepsinde içime boşalma olmuyor

Doktor korunmaya reglin ilk 5 günü içinde yapılırsa Regl bitimi korumaya başlıyor dedi gebelik testi yaptırıp iğneyi oldum negatif çıktı, zaten ilk birleşme reglden 3 gün sonra oldu gebelik oranım çok düşüktü takvimden bakıyorum hep doğurganlık oranının düşük olduğu günler meydana gelmiş birleşme, zaten hepsinde içime boşalma olmuyor
O zaman hormon ilaclarinin yarattigi normal lekelenmedir.
Ben bu ay ilk defa farkli marka bir hap kullandim ve 24 gunun 22 gunu lekelenmeli gecti. Son 2 hapi almadan attım hatta yildim cunku.

Bir yıldır siz ne gibi bir problem yaşadınız peki 11 gün var reglim şuanda bekleyip göreceğim valla umarım Regl düzenimde bozulma olmaz çünkü sürekli acaba gebemiyim stresi de baş gösteriyor
Ben kullanmayi başlıyorum ve regl benim için bitiyor yani hiç olmuyorum . Bir yıldır hiç olmadı. annem teyzelerim kullaniyo onların da kiminde ara kanamalar oldu kiminin tamamen reglini kesti. Az değil 12 yıldır kullanıyor lar

Yazdıklarım dışında problem yaşamadım. Ek olarak korunmuyorum. Rahatım uzun zamandır. Aylık iğne ve hap kullandım bundan önce. Fiyatları öyle yükseldi ki onları bıraktım

İğnenin yan etkilerindendir , ara kanama yapabilir ilk zamanlar.

Bir ara kullanmıştım oradan biliyorum.

Arkadaşlar reglimin 3. günü depo prova 3 aylık korunma iğnesi vuruldum, vurulur vurulmaz reglim kesildi ve iğne yaptırdıktan 10 gün sonra bugün kahverengi pembemsi bir akıntı geliyor, bu dönem içerisinde cinsel birliktelik yaşadım ve içime boşaldı ama bu 5 gün önce oldu 5 günde yerleşme kanaması olmaz diye düşünüyorum bu iğneyi yaptıranlar memnun kalanlar ve yan etki yaşayanlar yardımcı olabilir mi ?
Aylık olanından memnun kalmıştım ama 3 aylık olan beni çok yormuştu,hem lekelenme yapıyordu hem regl görmüyordum,3 ay hiç kanamam olmamıştı,sadece kirli bi akıntı ara ara. ve inanılmaz vajinal kuruluk yapmıştı

X