Derdim ablam

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

isikliyoll

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2021
29
14
29
Ablaniza iyilik yapmak istiyorsaniz aranizdaki genel anlasmazligi bir kenara birakip birsz destek cikmaniz. Yasadiklari da kolay degil. Psikolojil destek alsa cok iyi olacak, hem kendisi icin hem cocuklari icin. Aile de bir yerden sonra yardim edemiyor, cünkü sizede herseyi acik acik anlatamaz
3. Defa burun asisi bu bana. İlkinde kızına vuruyordu vurma diye bağırdım ona burun asti. Gittim sarıldım orda baristik. İkinci de kızını ayağında sallıyor ben orda yemek yaparken gel kapıyı kaapt deyince ben de bunun için mi çağırdın beni dedim ona burun asti yine ben konustum. Üçüncü de de yatak olayı. Artik ben de üzülüyorum. Hep böyle çünkü destek olmak istemesem belki söyleyemiyor diye yigenjmi 3, defadır doktor doktor gezdirmezdim
 

KudrAlobar

Ayak feministi
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
23.327
142.412
Çoğu konu eş, kv kayınpeder arkadaş ile ilgili. Bazı konularda arkadaşa sordum diyen var evet. Bi kv söyledim buraya soralım dedim diyeni pek görmedim açıkçası. Yani çoğu konu haberli açılmıyor. Ablamdir sonuçta ben kimseden nefret etmem. İstesem de edemem. Yaptıklarımı daha anlatmadim bana yapilanlara karşın. O yüzden beni kötü bilebilirsiniz. Yorumlariniz için teşekkür ederim.
Anlamadığınız nokta şu, o kişiler kayınvalideyle kendilerinin yaşadıkları sorunları anlatıyorlar. Kayınvalidenin hayatını yazan olsa ona da tepki gösteririm. Siz ablanızla yaşadığınız sorunların dışında her türlü özelini anlatmışsınız.

Türkiyede 18-19 yaşında evlenmiş, şu an 31 yaşında, İlk çocuğu 7 yaşındayken kocası başka bir kızı kaçırdığı için ayrılmış, 27 yaşında ikinci evliliğini yapmış, kocasının eski karısı ölmüş, bundan da üç yaşında bir çocuğu olan kaç kadın vardır?
 

isikliyoll

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2021
29
14
29
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki
Ayni şeyi senelerdir bizim evde de yaşıyoruz
Ablam 10 sene oldu boşanali
Boşandıktan sonra sanki ergen bir insanmış gibi davranmaya başladı
İlk dönemde bizde yeni boşandı geçer dedik
Fakat yıllar ilerledikçe iyice saçmalamaya başladı
Bizden ayrı yaşıyor 2 çocuğuyla beraber
Ne onlarla tam anlamda ilgileniyor
Nede bizimle bir iletişim içinde
Sabah saatlerine kadar içer hergun
Sabah yatar oglen uyanır
Çalışmaz bir işin ucundan da ben tutayım demez
Kirasını elektriğini suyunu kredi kartını harçlığını okul taksitlerini hepsi babama ait
Ben yeni işten ayrıldım
Ama o kadar rahat ki çalışmayı düşünmüyor bile
Defalarca psikoloğa gitmesi için çaba harcadık ama asıl siz hastasıniz
Derdi olan gitsin dedi
40 yaşında ki kadını çocuk değil ki zorla götüresin
Bu hep böyle olacak yani anlayacağınız
Oylanması için lütfen mümkünse en başında bir işe girmesine çevresini değiştirmeye sosyal hayata adapte olmasına on ayak olun
Yoksa sıkıntıdan sizlere sarmaya devam edecektir.
Ve eğer ikna edebilirseniz öncelikli olarak psikoloğa gitmesini sağlayın
İse girmesinj istemiyor babam. Kendi istiyor yalnız yaşamak çalışmak babam hayır demişti
 

Aylakkadin

Başlangıç 81 güncel 60.00 hedef 55.0
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2019
4.298
9.466
Öncelikle merhaba herkese. Konu biraz uzun olacak okuyacak yorum yapacak herkese teşekkür ediyorum.
Benden 2 yaş büyük bir ablam var. Ben 29 yaşında çalışan bir bayanım. Şuan ailemin yanında tatildeyim. 2 hafta sonra ise dönecegim. Yalnız bir aydır ablamla kavgaliyiz. Çocukken de oyleydik. Geçen sene de.. aramızda hep bir anlasmazlik kırgınlık oluyor. Ama ben artık konuşmanın anlamsız olduğunu, kullanıldığımi, değersiz oldugumu dusundugum için bu şekilde olmasının daha doğru olduguna kanaat getirdim.
Şimdi ablamdan biraz bahsetmek istiyorum. Kendisi iki evlilik yapti. İlk evliliği severek oldu. Annem istememesine rağmen. İlk evliliginden 11 yaşında bir kızı var. İlk evliliği biteli 7 yıl oldu. İkinci evliliğini de 4 sene önce yaptı. İkinci evliliginden de 3 yaşında bir kızı var. İkinci evliliği de bitmek üzere. İlk evliligindeki eşi sıkıntili biriydi biz arkasında olmamıza ragmeb bosanmadi kusdu geldi barıştı gitti annem gitme demesine rağmen.oyle ki biz burdan erzak gotururduk eşi eve bakmiyor diye. Neyse en son eşi bir kız kaçırdı da ablam birakti adamı.
İkinci evliliği de görücü usulu oldu. Ablamın bir kızı adamın da 2 çocuğu vardı. Adam özellikle çocuklu birini istediğini belirtti halinden anlasın diye yigenjmi de kabul etti. Hepimiz çok sevindik. Ablam da kabul etti çocukları. Neyse evlendi gitti. Evlendiği adam kumar oynayan bir adam çıktı. Yigenime ablama çok değer veriyordu fakat bazen kahveye gidip para kaybediyormus. Bu sorunlar olurken ablam ve enistem çocuklar hakkında sorunlar yaşamaya başladı. Eniştemin ilk eşi vefat etmişti. Kızı da 3 yaşında ve babasına çok düşkündu. Birllikte yaşadıkları süre zarfında babasıyla uyumak istiyormuş ve bu bana normal geldi. Annesini kaybedeli bir snee bile olmamıştı. Eniştem kiziyla uyuyunca ablam da kendi kiziyla uyumaya başlamış inat olsun diye. Biz ne kadar da yapma etme desek de anlamadı. Kızını alistirsin dedi durdu ablam. En son böyle sürtüşmeler sebebi ile eniştem kızını teyzesine gönderdi sıkıntı çıkmasın diye. Böyle olunca benim yigenim de gözüne battı. Eniştemin ailesi ablama karşı onu doldurdu. Adam eve gelmemeye başladı geldiğinde de ablam önüne yemek koymadi, hakaret falan ediyormus ablam enişteme, kıyafetlerini dahi yikamiyormus. Böyle böyle adam evden koptu eve gelmedi. Yazın tatile gelince de annemler gitme bosan dediler. Çünkü ablam yazın buraya tatile gelince de eniştem evine dönmüş evde kalmaya başlamıs. Ablami istemediğini düşündük. Şimdi ikincj eşinden de bir kızı var. Bu kadar detaya girmemin sebebi de ablamı biraz anlaminiz
Şimdi bizim durumumuza geleceğim. Ablamla yaklasik 1 aydır konuşmuyoruz. Sebebi de abla sen yatağını neden toplamadin ki demem oldu. Bağırdı çağırdı bana ben size bunu sunu yapiyorum yaranamiyorum dedi. Biz gelmeden evi toplamış onu soyledi. Bir de ben sabah herkesi uyandırirken herkes yatağını toplasın demiştim. Biz sıcak olduğu için balkonda yatiyoruz bu arada. Geçen sene de aynı sorun oldu. Ablam en son uyanmasına rağmen yataklari birakip geliyordu. Evde 25 kişi vardik nerdeyse bütün yatakları ben yapıp ben topluyordum artık belim kopuyordu. Tatilde herkes bir araya gelince de işler daha da çok oluyor. Ablam da kahvaltı hazırlanacagi sıra kızını ayağına alıp sallamaya başlıyor. Hazırlaninca gelip oturup yiyor toplanacağı sıra bahçeye inip oturuyordu. Yani sorun değil bir kaç kişi olsak ama biz geçen sene de küs olduğumuz için babam gelip bana ablana yazık bak gitmiş bahçeye oturmuş yine diyordu. Yaptiklarinj görmededen. Ablamin büyük kızı hem anneme hem bana saygısizlik yapan biri. Anneme sus diye bağırıp üstüne el kaldırmaya çalışan biri. Biz susturuyoruz onu ama ablam kesinlikle bir şey demiyor.Anneme bağırma vs bir şey çıkmıyor ağzından. Bir iki böyle oldu artık anneme de kızdım. Anne sizinle yaşayacaklar snaa bağırıyor 11 yasindaki torunun sustursana dediğimde ablan bir şey der diye bekliyorum diyor. Ama ablam da tık yok. Bir şey dediğimizde gidip ablama şikayet ediyor biizi ki biz asla bosuna bir şey demiyoruz. Ablam yigenime ben sana yanıma gel denedim mi diyor. Onlar senin teyzen dayin haklilar demiyor.
Geçen gün de biz mutfakta yemek yaparken annem ben ve kız kardeşim onlar salonda oturuyordu. Bu 11 yasindaki yigenim gelip su icecekti surahinin yanında bardak da vardı. Yeni bardak aldı bir bardak da kırdı. Annem ve ben, kızım burda bardak vardı dedik. Görmedim deyip yeni bardakla suyunu içti. Her şeyi bana diyorsunuz hep ben suçluyum deyip ağladı durduk yere. Ablam da baktık pat pat vuruyor kıza. Ben snaa bit seye dokunma bir sey yeme icme demedim mi dedi. Biz şok olduk. Sanki biz kıza bir şey yeme içme demişiz gibi. Ki ben bana bu kadar saygısızlık yapmasina ragmen dis için randevusunu alıp babama söyleyip doktora götüren biriyim. İlaçlarına kadar ben alıyordum.( Ablamın 40 bine kadar parası olmasına rağmen). Sonra biz ne dedik de kıza vuruyorsun dedik. Hep kızıma soyleniyorsunuz bugüne kadar bana ne yaptın dedi anneme sen annelik mi yaptin dedi. Babam bunları duyunca şok oldu. Biz şok geçirdik. Babam o kadar değer verir ki anlatamam. Annemi bizi çok üzdü. Nasıl olacak bununla dedi annem. Cunku iş dahi yapmıyor annem 55 yaşında kadın. Kalkıp yemek yapmaya kalkiyor ona ve çocuklarına. Üstüne de laf ısıtıyor. Babam şuan çalışmıyor ben de yeni araba aldım eve para veremiyorum kendisinin o kadar parası var eve bir kuruş vermiyor. Doktor doktor gezdiriyoruz eve alışveriş nasıl oluyor demiyor. Kızının sutu dışında bir şey almiyor eve. Benim geleceğim demiş o para. Ki ablam ben yeni atandgimda sen bu eve para vermek zorundasın diyen biri. Ben bir kağıt havlusunu kopardım diye bitirdin diyen biri. Ben konusunca da annem babam beni susturuyor onun sıkıntilari var diye. Ben anladım ki ona ne yapsam boş. O yüzden asla konuşmayı düşünmüyorum. O kızını dusunmezken doktor doktor gezdirdigimde teşekkür dahi etmeyen burun asmya devam eden biri.
Lütfen akıl verin bana. Benim de hatalarım vardır söyleyip aydinlatirsaniz çok mutlu olurum. Teşekkürler şimdiden.. Bu arada yanlış yazdığım, karışık yazdığım olmus. Kafam allak bullak kusura bakmayın. Umarım anlatabilmisimdir.
.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 731 gün geçti.Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 152 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :60.0 Kg.

KudrAlobar

Ayak feministi
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
23.327
142.412
İse girmesinj istemiyor babam. Kendi istiyor yalnız yaşamak çalışmak babam hayır demişti
Üzerinde bu kadar baba baskısı varken bu kadından normal davranmasını mı bekliyorsunuz? Kendi hayatını kurmasına bile izin verilmiyor. Sizin çalışmanıza karışmayan babanız neden ablanıza izin vermiyor? Koskoca 2 çocuklu kadına izin vermemek ne zaten?
 

isikliyoll

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2021
29
14
29
Orasını bilemem. Benim yalnız yaşamama bile izin vermez. Ayrıca siz içimi nerden bilebilirsiniz ablamı sevip sevmemi bu yazdıklarımdan nasıl anladınız. Teyzeyim evet her şeyi de yaparım. Ama beni ailemi bu kadar uzmelerine rağmen yine de yapıyorum dedim. Sonucta dişleri bir ayda bu duruma gelmedi yıllardır çocuğun dişleri öyle. Doktora dahi goturmuyordu.
 

isikliyoll

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2021
29
14
29
Üzerinde bu kadar baba baskısı varken bu kadından normal davranmasını mı bekliyorsunuz? Kendi hayatını kurmasına bile izin verilmiyor. Sizin çalışmanıza karışmayan babanız neden ablanıza izin vermiyor? Koskoca 2 çocuklu kadına izin vermemek ne zaten?
Bana neden söyleniyorsunuz ben memurum ayrıca benim de yalnız yasamama izin vermiyor babam aynı baski bende de var. Kimseye baskı yaptigimjz yok bizim. Asıl biz baskı altindayiz.
 

sirinsh

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2020
1.052
4.355
Orasını bilemem. Benim yalnız yaşamama bile izin vermez. Ayrıca siz içimi nerden bilebilirsiniz ablamı sevip sevmemi bu yazdıklarımdan nasıl anladınız. Teyzeyim evet her şeyi de yaparım. Ama beni ailemi bu kadar uzmelerine rağmen yine de yapıyorum dedim. Sonucta dişleri bir ayda bu duruma gelmedi yıllardır çocuğun dişleri öyle. Doktora dahi goturmuyordu.
İcin dışına vurmuş , çenene vurmuş oradan biliyorum ,enerjin buralara kadar geldi ...
Kibir nerden bir de onu sorayım ???
Benim bile (bile) yalnız yaşamama izin vermez derken sizin ne üstünlüğünüz var ??
Ne yapacak 75 yaşına kadar yaşarsa henüz 31 yaşında ölene kadar evde oturup duvarlara mi bakacak ??
Nasıl kendine güveni gelecek ?
Nasıl toparlayacak kendini ?
Oturup 25 kişinin kıçını toplamasına takacaginiz kafayı geleceğine taksaydiniz keşke !
Ayrıca 25 kişi ne ya
Aşiret misiniz ??
 

misophonia_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2015
1.883
3.644
Öncelikle merhaba herkese. Konu biraz uzun olacak okuyacak yorum yapacak herkese teşekkür ediyorum.
Benden 2 yaş büyük bir ablam var. Ben 29 yaşında çalışan bir bayanım. Şuan ailemin yanında tatildeyim. 2 hafta sonra ise dönecegim. Yalnız bir aydır ablamla kavgaliyiz. Çocukken de oyleydik. Geçen sene de.. aramızda hep bir anlasmazlik kırgınlık oluyor. Ama ben artık konuşmanın anlamsız olduğunu, kullanıldığımi, değersiz oldugumu dusundugum için bu şekilde olmasının daha doğru olduguna kanaat getirdim.
Şimdi ablamdan biraz bahsetmek istiyorum. Kendisi iki evlilik yapti. İlk evliliği severek oldu. Annem istememesine rağmen. İlk evliliginden 11 yaşında bir kızı var. İlk evliliği biteli 7 yıl oldu. İkinci evliliğini de 4 sene önce yaptı. İkinci evliliginden de 3 yaşında bir kızı var. İkinci evliliği de bitmek üzere. İlk evliligindeki eşi sıkıntili biriydi biz arkasında olmamıza ragmeb bosanmadi kusdu geldi barıştı gitti annem gitme demesine rağmen.oyle ki biz burdan erzak gotururduk eşi eve bakmiyor diye. Neyse en son eşi bir kız kaçırdı da ablam birakti adamı.
İkinci evliliği de görücü usulu oldu. Ablamın bir kızı adamın da 2 çocuğu vardı. Adam özellikle çocuklu birini istediğini belirtti halinden anlasın diye yigenjmi de kabul etti. Hepimiz çok sevindik. Ablam da kabul etti çocukları. Neyse evlendi gitti. Evlendiği adam kumar oynayan bir adam çıktı. Yigenime ablama çok değer veriyordu fakat bazen kahveye gidip para kaybediyormus. Bu sorunlar olurken ablam ve enistem çocuklar hakkında sorunlar yaşamaya başladı. Eniştemin ilk eşi vefat etmişti. Kızı da 3 yaşında ve babasına çok düşkündu. Birllikte yaşadıkları süre zarfında babasıyla uyumak istiyormuş ve bu bana normal geldi. Annesini kaybedeli bir snee bile olmamıştı. Eniştem kiziyla uyuyunca ablam da kendi kiziyla uyumaya başlamış inat olsun diye. Biz ne kadar da yapma etme desek de anlamadı. Kızını alistirsin dedi durdu ablam. En son böyle sürtüşmeler sebebi ile eniştem kızını teyzesine gönderdi sıkıntı çıkmasın diye. Böyle olunca benim yigenim de gözüne battı. Eniştemin ailesi ablama karşı onu doldurdu. Adam eve gelmemeye başladı geldiğinde de ablam önüne yemek koymadi, hakaret falan ediyormus ablam enişteme, kıyafetlerini dahi yikamiyormus. Böyle böyle adam evden koptu eve gelmedi. Yazın tatile gelince de annemler gitme bosan dediler. Çünkü ablam yazın buraya tatile gelince de eniştem evine dönmüş evde kalmaya başlamıs. Ablami istemediğini düşündük. Şimdi ikincj eşinden de bir kızı var. Bu kadar detaya girmemin sebebi de ablamı biraz anlaminiz
Şimdi bizim durumumuza geleceğim. Ablamla yaklasik 1 aydır konuşmuyoruz. Sebebi de abla sen yatağını neden toplamadin ki demem oldu. Bağırdı çağırdı bana ben size bunu sunu yapiyorum yaranamiyorum dedi. Biz gelmeden evi toplamış onu soyledi. Bir de ben sabah herkesi uyandırirken herkes yatağını toplasın demiştim. Biz sıcak olduğu için balkonda yatiyoruz bu arada. Geçen sene de aynı sorun oldu. Ablam en son uyanmasına rağmen yataklari birakip geliyordu. Evde 25 kişi vardik nerdeyse bütün yatakları ben yapıp ben topluyordum artık belim kopuyordu. Tatilde herkes bir araya gelince de işler daha da çok oluyor. Ablam da kahvaltı hazırlanacagi sıra kızını ayağına alıp sallamaya başlıyor. Hazırlaninca gelip oturup yiyor toplanacağı sıra bahçeye inip oturuyordu. Yani sorun değil bir kaç kişi olsak ama biz geçen sene de küs olduğumuz için babam gelip bana ablana yazık bak gitmiş bahçeye oturmuş yine diyordu. Yaptiklarinj görmededen. Ablamin büyük kızı hem anneme hem bana saygısizlik yapan biri. Anneme sus diye bağırıp üstüne el kaldırmaya çalışan biri. Biz susturuyoruz onu ama ablam kesinlikle bir şey demiyor.Anneme bağırma vs bir şey çıkmıyor ağzından. Bir iki böyle oldu artık anneme de kızdım. Anne sizinle yaşayacaklar snaa bağırıyor 11 yasindaki torunun sustursana dediğimde ablan bir şey der diye bekliyorum diyor. Ama ablam da tık yok. Bir şey dediğimizde gidip ablama şikayet ediyor biizi ki biz asla bosuna bir şey demiyoruz. Ablam yigenime ben sana yanıma gel denedim mi diyor. Onlar senin teyzen dayin haklilar demiyor.
Geçen gün de biz mutfakta yemek yaparken annem ben ve kız kardeşim onlar salonda oturuyordu. Bu 11 yasindaki yigenim gelip su icecekti surahinin yanında bardak da vardı. Yeni bardak aldı bir bardak da kırdı. Annem ve ben, kızım burda bardak vardı dedik. Görmedim deyip yeni bardakla suyunu içti. Her şeyi bana diyorsunuz hep ben suçluyum deyip ağladı durduk yere. Ablam da baktık pat pat vuruyor kıza. Ben snaa bit seye dokunma bir sey yeme icme demedim mi dedi. Biz şok olduk. Sanki biz kıza bir şey yeme içme demişiz gibi. Ki ben bana bu kadar saygısızlık yapmasina ragmen dis için randevusunu alıp babama söyleyip doktora götüren biriyim. İlaçlarına kadar ben alıyordum.( Ablamın 40 bine kadar parası olmasına rağmen). Sonra biz ne dedik de kıza vuruyorsun dedik. Hep kızıma soyleniyorsunuz bugüne kadar bana ne yaptın dedi anneme sen annelik mi yaptin dedi. Babam bunları duyunca şok oldu. Biz şok geçirdik. Babam o kadar değer verir ki anlatamam. Annemi bizi çok üzdü. Nasıl olacak bununla dedi annem. Cunku iş dahi yapmıyor annem 55 yaşında kadın. Kalkıp yemek yapmaya kalkiyor ona ve çocuklarına. Üstüne de laf ısıtıyor. Babam şuan çalışmıyor ben de yeni araba aldım eve para veremiyorum kendisinin o kadar parası var eve bir kuruş vermiyor. Doktor doktor gezdiriyoruz eve alışveriş nasıl oluyor demiyor. Kızının sutu dışında bir şey almiyor eve. Benim geleceğim demiş o para. Ki ablam ben yeni atandgimda sen bu eve para vermek zorundasın diyen biri. Ben bir kağıt havlusunu kopardım diye bitirdin diyen biri. Ben konusunca da annem babam beni susturuyor onun sıkıntilari var diye. Ben anladım ki ona ne yapsam boş. O yüzden asla konuşmayı düşünmüyorum. O kızını dusunmezken doktor doktor gezdirdigimde teşekkür dahi etmeyen burun asmya devam eden biri.
Lütfen akıl verin bana. Benim de hatalarım vardır söyleyip aydinlatirsaniz çok mutlu olurum. Teşekkürler şimdiden.. Bu arada yanlış yazdığım, karışık yazdığım olmus. Kafam allak bullak kusura bakmayın. Umarım anlatabilmisimdir.
Bizim de başımızda buna benzer bir tane var. Inan ki yapacağın bir şey yok. Annen ve baban ses çıkarmadığı ya da çıkaramadığı için bu hale geliyorlar birazda. Biraz da bencil ve sadece kendilerini, kendi çocuklarını düşünmelerinden kaynaklı etrafa terör estiriyorlar, herkes kendilerinin kahrını çekmek zorundaymış gibi. Yardım almadığı, tedavi olmadığı sürece işiniz zor. Mesafe koyup görüşmemen kendin için vereceğin en doğru karar bence.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 86 gün geçti.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.