Derdim annem..

Merhaba kızlar.
Bayram dönüşü bir dert konusu ile karşınızdayım.

Geçtiğimiz aralık ayında doğum yaptım, şu an evden çalışıyorum ama artık çocuk büyüdukce inanılmaz zorlanmaya başladım. Annem erken doğum riskim var diye doğumdan hemen önce geldi, oğlum kuvezden çıkana kadar bekledi ve bir süre daha kalıp gitti. Gidiş o gidiş, bir daha da gelmedi. Şu an oğlum yedi aylık.

Bu süreçte kayınvalidem ve annesi iki ay kadar gelip bana yardimci oldular ancak mecbur geri döndüler. Tekrar gelecekler ama dönüşümlü bakalım diyorlar..

Tabiki kimse benim çocuğuma bakmak zorunda değil, ama annem yardımcı fikrine de karşı çıkıyor ve bunu söylediğimde çok kırılıyor. Yani aşırı bir tepki veriyor, ben gelmeyecegim mi dedim sanki diye cikisiyor direkt. Ama gelmediği süreçte de ben artık çok yıpranıyorum. Sürekli yardımcı alma idare et biraz daha durumu var. Artık Ağustos ayında iş yerine gitmem gerekiyor, bunu söylediğimde bebek arabasıyla götürüp orada bakamaz misin dedi yani durum bu şu an için.

Bu sorunu geçtim artık eşimin ailesi de sürekli sormaya başladı. Annemle benim veya eşimin arasında bir sorun olduğunu, annemin de bu yüzden gelmediğini dusunuyorlarmis. Eşimin teyzelerine kadar bayramda herkes çocuğa annen bakmaya gelecek mi, neden gelmiyor diye sordu. Artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Sürekli bir bahane uyduruyorum insanlara ama artık eşim dahil herkes lafını yapmaya başladı.

Sizce anneme bu durumu anlatıp tekrar konuşmalı miyim? Eşim işten çıkmama hala pek sıcak bakmıyor maalesef, evden çalışmam yüzünden zaten işte de bir ton sorun yaşıyorum. Yine de mümkün olduğunca direnmeye çalışıyorum ama bu konuyu cozemezsem iş oraya gidecek gibi. Nolur bir akıl verin kızlar 😭
Yerinizde olsam iki tarafa da kıyamıyorum torunun keyfini sürün istiyorum bakımını üstlenin değil der herkesin ağzını kapar bakıcı bulurum.

İse götürüp çocuk bakmak mi? Evden çalışırken yaninda kimse olmadan bebek ile mesai yapmak mi? Daha neler. Is yeriniz yakinda çıkarır zaten.
Kac aydır böyle gidiyor vallahi nasıl gitti anlat deseniz anlatamam, ben de nasıl geçiyor anlamiyorum. Çok şükür işimi aksatmadim bu zamana kadar ama ne gecem ne tatilim kaldı is yetistirmekten.
Bir cikarsalar da ben de rahat etsem artık. En azından üzerimdeki çalış baskısından kurtulmuş olurum.
Yerinizde olsam iki tarafa da kıyamıyorum torunun keyfini sürün istiyorum bakımını üstlenin değil der herkesin ağzını kapar bakıcı bulurum.
Aynen öyle, galiba en temizi bu olacak. Dua edin de güvenilir birini bulayım tez zamanda. Aksi taktirde konu zaten artık çok başka yere gidecek, ağır konuşmalar olacak şu an eşim olaylara dahil olmasın diye zor tutuyorum.

On sene yaslandim valla 😪

X