Derdim kardeşim!!!

eceezgi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2010
9.135
5.689
Kızlar selam
YA KONUMUM SONUNA KADAR OKUYUN
YA DA HİÇ YORUM YAPMAYIN LTF
AÇTIGIM ANDAN BERİ AYNI SEYI YAZMAKTAN USANDIM
BASINDAN Bİ İKİ CÜMLE OKUYUP YORUM YAPILIYOR
SONRADAN AAA SEN HAKLISIN DENİLİYOR
Bir erkek kardeşim var
Birbirimize cok baglı bir sekilde buyuduk, karsesten öte arkadastık, candık dosttuk
Kardesım bir kıza aşık oldu
Bizim de ailecek tanıdıgımız bi kız
Kardesim okullarını hep ite kaka okudu, akıllıydı ama tembeldi bu kız hep okul birincisi sınıf bırıncısı vs derken türkiyenin en yuksek puanli ünv den birini kazandı , bnm kardesim sıradan bi okul kazandı ama onu da bitiremedi tatil yapar gbi okudu geldi geri eve.
Bunlar bi cok yol katettiler askerlik okul vs vs derken evlendiler.
Kardesim merhametli duygusal ii biri
Babam okumadıgu için kardeşime bi işyeri kurdu( o ara ben bi baska firmada bankada calısıyordum maaşım iyiydi)
Kardesim orayı tek basına işletti.
Snr ben bankada sorunlar yasadım baska iş ararken gel bana benle calıs dedi. Ben de olur dedim 7-8 yıldır birlikte calısıyorız işlerimiz cok yoğun.
Kardesim evlendi bahsettiğim kızla
Evlilik asamasında kız tarafı hiçbi seye karsmadı maddi olarak, kardsimi resmen yolunacak kaz olarak gorduler
Kızı istemeye gttik o zaman kardesime işyeri yeni acılmısti geliri anca kendi kendini ceviriyordu
Ailece senelerce tanısmıslıgımız vardı ve kardesimle kızın ilişkisini herkes biliyordu
Kızı istedik cevap alamadık, iş sohbete döndu derken saat 12 oldu hala bize bi cevap vermediler vs snr düşünelim dediler.
Snrasında babası elini masaya koydu ve benim bi kızım var dedi kızım ne isterse o olur dedi, bugun düğün ister en iyisi bugun olur, ha baba ben gezicem eğlenicem der düğünleri 10 sene snr olur dedi.
Aşiret gbiler zaten biz istemeye giderken kalabalıga grek yok dendi 4 kişi gttik kendişeri 20 den fazla insan olarak evdeydı.
Snr nişan düğün derken düğünde de eller cebe hiç atılmadı
Kardesim bundan 2-3 sene evvel ailemin de dedteği ile 100 bin tl harcadı bu düğün için.
İki gelinlik iki saç yapımı , 5 ayrı fotograf cekimi vs oldu. Mobilyaların herseyin en pahalısı alındı ve bize bedavaya kız aldınız dendi.
Kendi kardesimin düğününde yabanci gbiydik ve aileler düğünde küs gbilerdi.Kızın ailesi kardesimin suratına dahi bakmazken şimdi babası ayagına terlik bile getirir ve gereksiz yalakalıklar yapar.
Bu kız basına cok buyruk, ayda bir yurt dısı seyehatine gider, kardesim işlerinden dolayı ve gezmeyı cok sevmediği için gtmez.
Kızın gtmediği ülke kalmadı. Yurt dısına gidemezse illa yurt içinde seyehat eder hsonu.
Kız evlenince standartları cok değişti emekli bi ailenin kızı ve kucumsemek istemıyorum tapusu bile olmayan tek katlı bi ev geçmişi var.
Şimdi bu kız bizi begenmez.
3 sene oldı kardesime arabasını değiştrttirdi
Nasıl desem biz kardesle beraber calısıyorız ya
Neredeyse aldıgı orkitler bile bizim işyerine sipariş edecek
Kız kendi de ofis ortamında calısıyor
Netten birseyler alıyor sürekli hergun kargo gelir bize ve bakıyorum heo gelinin alişverişleri. Kitap alır makyaj malz alır, don pijama ev aksesuarı vs vs herseyi bizim işyerıne yollayır ben teslim alırım çnk kardesim genelde iş için dısarıda olur.
Herseyin en pahalısını en iyisini alır, mesela 1000 tl ye bi yagmurluk begensin hemen alır
Kendi maası da var ama eve bi toplu iğne alınacak olsa onu bile kardesime aldırır.
Ben kardesimle bi aradayken kardesim ablam yanımda dediğinde, aşkım eve aksam pirzola al , kayseriden sucuk getirttir, sacmasapan salak seyleri bana duyurur.
Kendi basına meyhanaeye gider karısı arkadasları ile , araba kullanamıycam der kardesim gece bi vakit gider meyhaneden karısını alır.
Kız mesela hsonu yurt dısına gideceği zaman araba ile gtmez havaalanına taksiyle gider sabah 3 de geri havaalanında olacaksa kardesimi arar 3 de gel beni al
Kardesim sabah ise gidecek hiç bunları düşünmez.
Kız cok bencil her aksam 6 da işten cıkıyor ve her aksam kardesimi arar minoooşşş bu aksam nerde yıyeceğiz der, yemek her aksam dısarda yenir ve her aksam çaylarını da dısarda içerler. Eve bi uyumaya giderler.
Bazen kardesimin telefonu calar iş saatınde o kadar iş arasında kardesim eve gider makınaya camasır atar geri gelir
Hatun hiçbirşeye elimi sürmez
Haftada bi kadın alır
Kardesimin butunkredi kart ekstleri benden geçiyor muhasebe bende oldugu için

Bundan bi hafta once işyerinde maddi olarak cok sıkıldık.
Ödemeler çekler vs derken hesapta para yoktu
Ödemeler için firmalar hep beni arar ben öderim ya da idare ederim ama gecen hafta cok doldum baa param yok parammmmm diye bagırdı kardesim.
Malzeme almam lazım müşteriler malzeme bekliyor param yok anlaıyormusum falan dedi.
Ödeme yapacagım yer de zırt pırt arıyor vs
Artık cok gerildim sürekli kalbim falan carptı
Ben de kardesime dedim ki, bak para lazım olunca şirkette sıkıntısını ben cekıyorım dedimZorlandıgımız zamanlar oluyor dedimm, harcamalarına dikkat er bankada para kalsın fazladan dedim . Kardesim de dedi ki ben hiç para harcamıyorım ki dedi. Bence otur biraz düşün ben senin kardesinim kötülüğünü istemem dedim.
Ben para harcamıyorım hiç dedi , ispat et dedi gereksiz ne harcamam var dedi, ben de konusmak zorunda kaldım. Dedim ki eşin her ay yurt dısına cıkıyor dedim , ya da yurt içinde seyehat edio dedim bunlar para değiil mi dedim. Kızın kendi maası var dedi, kız 1800 tl maas alıyor. İstediğini yapar dedi. Evin beyaz esyaları daha 3 senelık evliler yeniden değişti , sizce normal mi mesela bi yerde gezerken pembe camasır makınası görse bu kız aaa aşkım ne güzel dimi hemen alalım der alırlar. Ve kart harcamalarında gördüm bu kız annelerinin altında bi kasap var her hfta ordan 300-400 tl lik et alıyor
Şimdi size soruyorum bunlar zaten her aksam dısarda yiyo bu etleri kız kime alıyor
Her hafta d&r dan koli geliyo şirkete kız satın almıs
Kardesim tasıyo eve giido koli
Kız annesinin okuması için koli koli kitap alıyo
Sülaleleri kalabalık her gttiği ülkeden ya da ilden dönüşlerde herkese hediyeler getiiryor

Ben kardesime bunları soledim
Çnk şirkette ödemelerde zorlandım bunları dile getirmek durumnda kaldım
Yaktı yıkti olayı saptırdı heryeri talan etti
Ben de şirketin anahtarlarını bırakıp işten ayrıldım

Bir haftadır aglıyorım
Sanki kızın harcadıklarında gözüm varmıs gbi algılandım
Halbuki ben şirket ödemelerde zorlandıgu için bunları demek durum da kaldım.
Biraz gözünü ac dedim
Kardesim evlendiğinden beri ütüsünü kendi yapıo camasırını kendi yıkıyo
Kızın evle kocası ile hiç alaksı yok ama beni cok kırdı kardesim
Ben ne yapıcam annem babam keske harcadıkları paraları katmasaydın işin içine dedi ama mecbur kaldı. Çnk iş bagladım ödeme yapmam lazım yapamayınca da mecbur kaldım
Bir de su var kardesim evlenince bu kızın ailesinin maddi durumunda da düzelme oldu
Gezmeleri tozmaları kıyafet üst basları değişti
Kardesimin evinde ne görsek aynısından kızı. Annesinin evinde de var
Nasıl oluyo şimdi bu durumda kim haklı haksız

Son düzenleme:
Sen haklisin
Sirketin hesabini ayirmalisiniz oyle caninin istedigi kadar parayi kardesin alip cebine koyamaz
Acilen bu yonetime gecin, ikiniz de her ay kasadan maas alin
Öyle birsey yapamam ben çnk orası kardesim için kuruldu , ben o zaman bankacıydım ve maaşım da iyiydi
Maasım yıne de iyi zaten
Ben cebime giten paranın azlıgından bahsetmıyorum
Harcamaya gelince dünyayı harcıyorlar ama ben sipariş baglayacagımda ya da firmalara ödeme yaoacagımda bana dikkat edelim çeklerim var falan diyor
Ben de gecen hafta bir kere de karınla konus bunları ben esnafım de dedim
Kenarda para durması lazım de dedim
Karım o benim karııııımmm diye haykırdı suratıma

"Bazen kardesimin telefonu calar iş saatınde o kadar iş arasında kardesim eve gider makınaya camasır atar geri gelir" cümlesi şok etti beni.

Kardeşiniz bir duruş sergileyememiş, gelin hanım da sonradan görme misali sunulan imkanları güzel kullanıyor.

Her zaman şunu bilir, şunu söylerim: Har vurup harman savuran kadınlar her zaman daha fazla kıymet görür. İstisnası yok!

İşiniz zor.

Şirket batınca görür kardeşiniz bağırmayı, çağırmayı. Zaten siz de bırakmışsınız, bu kafayla uzun sürmez.
1800 tl maaşla öyle pahalı tatillere falan çıkılmaz, her ay bir sürü alışveriş yapılmaz, bunu da hesap edememiş acaba?
Gelin hanım da az daha harcarsa zaten, harcayacak parası kalmayacak, huzura erecektir. :KK51:

Öyle birsey yapamam ben çnk orası kardesim için kuruldu , ben o zaman bankacıydım ve maaşım da iyiydi
Maasım yıne de iyi zaten
Ben cebime giten paranın azlıgından bahsetmıyorum
Harcamaya gelince dünyayı harcıyorlar ama ben sipariş baglayacagımda ya da firmalara ödeme yaoacagımda bana dikkat edelim çeklerim var falan diyor
Ben de gecen hafta bir kere de karınla konus bunları ben esnafım de dedim
Kenarda para durması lazım de dedim
Karım o benim karııııımmm diye haykırdı suratıma
Kuzu anliyorum ama kendi isi olan insanlar bahsettigim gibi yasamazlarsa o isyeri ayakta kalamaz
Benim esimin de iki ortagi vardi ve herkese her ay belli bir maas yazilirdi herkes kafasina gore kasadan para alamazdi
Bahsettigim yontemle zaten senin cebine giren para artmayacak sadece kardesin harcamalarina dikkat edecek o kadar, dusunsene sirketin disari odemeleri aksiyor sebep de gelin hanimin harcamalari! Oyle esnaflik olmaz, piyasada taslarlar adami

"Bazen kardesimin telefonu calar iş saatınde o kadar iş arasında kardesim eve gider makınaya camasır atar geri gelir" cümlesi şok etti beni.

Kardeşiniz bir duruş sergileyememiş, gelin hanım da sonradan görme misali sunulan imkanları güzel kullanıyor.

Her zaman şunu bilir, şunu söylerim: Har vurup harman savuran kadınlar her zaman daha fazla kıymet görür. İstisnası yok!

İşiniz zor.
Evet aynne öle yapıyor
Nereye diyorum işim var diyo çamasır atıcam makınaya diyor
Karısının adını sölüyo işte xxx yarın şu kıyafetını giyecekmiş de kirlideymıs yazık kız giysin onu yıkansın da diyor...

Evet kullanıyor ve kardesim evlendiğinden beri aynı gomlekle işe geliyot annemin burnundan getirirdi bi giydiğini birdaha gtmezdi bekarken
Şimdi şaka yollu dıyorum ki şu gömleğini değiş artık diyorum çok camasır cıkıyo ya abla diyor
Ben sok oluyorum
Ya mesela düüne gidecekler kızın bi tanıdıgını. Kardesin teli calar abla ben bi kuyumcıya gideyım der işte bilmemkimin düğünü var der aksam ya da yarın neyse
Ya sen kadınsın altında araban var cebinde maasın var gelirken dur bi zahmet alıver
Ama yok olmaz

Boşver arkadaşım ne halleri varsa gorsunler..nasıl bir gelindir bu..kendi aldığı maaş makyajina yetmez onun..demekki bu kadar harcamayı karşılayacak bir yer isletiyordunuz..musriflik yaptigi, sen ayrılmakla iyi etmissin batarlarsa da beraber batsinlar.. Hiç üzülme kardeşin kendini kullandırıyor kıza ve ailesine kendi etmiş kendi bulur..boşver

Siz orda maasliysaniz esinin harcamalari sizi ilgilendirmez kardesiniz neyaparsa yapsin ama ortaksa evlerine giren peceteye bile karisma hakkiniz var.
Evde yemek pismez camasiri kardesim yikar herseyi kardesim yapar kisimlari malesef onlarin aile yasantisiyla alakali bir durum kardesiniz memnunsa ve size dert yanmadiysa sorun yok.
Kardesi dusunuyosunuz haklisiniz ama oda koca insan gozunu ufaktan acmaya calismissiniz ya anlamamis yada isine gelmemis gerisi onu ilgilendirir.

Şirket batınca görür kardeşiniz bağırmayı, çağırmayı. Zaten siz de bırakmışsınız, bu kafayla uzun sürmez.
1800 tl maaşla öyle pahalı tatillere falan çıkılmaz, her ay bir sürü alışveriş yapılmaz, bunu da hesap edememiş acaba?
Gelin hanım da az daha harcarsa zaten, harcayacak parası kalmayacak, huzura erecektir. :KK51:
Çok ucuza alıyor tatilleri diyor
Gecen hafta amsterdama gtti kız
İnst a eğlence merkezlerinde videolar falan koyuyo kardesim hiçbişi demio gözü baglanmıs gbi
Zaten kızı. Önümüzdeki bir senesi dolu şuanda
Gecen bize davet ettim annemin dgunuydu eşim gelemez dedi , davetimi iki hafta evvelden yapmıstim e daha iki hafta var dedim, eşimin gelmesi için 2 ay onceden solemen gerekir onlar sapancaya gidecekler dedi

Her haftasınu bi yerde kahvaltıdalar
Snr kardesim ben. Para harcamıyorım diyor

Haklısınız elbette.
Ama kardeşiniz de bu kadar kör mü? Vurdumduymaz mı? Saf mı?
Yani normal gelmedi bana.. Mutlu mu evliliğinde?
Bu kız çok iyi bir okulda iyi bi bölüm filan okuduysa az maaş alıyomuş şuan, başka iş baksın da daha fazla kazansın, doyar belki gözü.
Şirketinizin hesaplarını, maaşlarınızı acilen yeniden düzenleyin, iş başka kardeşlik başka diye düşünmenin vakti gelmiş geçiyor bile

Çok ucuza alıyor tatilleri diyor
Gecen hafta amsterdama gtti kız
İnst a eğlence merkezlerinde videolar falan koyuyo kardesim hiçbişi demio gözü baglanmıs gbi
Zaten kızı. Önümüzdeki bir senesi dolu şuanda
Gecen bize davet ettim annemin dgunuydu eşim gelemez dedi , davetimi iki hafta evvelden yapmıstim e daha iki hafta var dedim, eşimin gelmesi için 2 ay onceden solemen gerekir onlar sapancaya gidecekler dedi

Her haftasınu bi yerde kahvaltıdalar
Snr kardesim ben. Para harcamıyorım diyor
Ortak mısın sen şirkete? Ortaksan karış derim. Ama değilsen, bırak kendi batsın.
Biraz büyüsün, abla desteği olmadan çekip çevirsin bakalım. Yapabilirse tabi.

Kuzu anliyorum ama kendi isi olan insanlar bahsettigim gibi yasamazlarsa o isyeri ayakta kalamaz
Benim esimin de iki ortagi vardi ve herkese her ay belli bir maas yazilirdi herkes kafasina gore kasadan para alamazdi
Bahsettigim yontemle zaten senin cebine giren para artmayacak sadece kardesin harcamalarina dikkat edecek o kadar, dusunsene sirketin disari odemeleri aksiyor sebep de gelin hanimin harcamalari! Oyle esnaflik olmaz, piyasada taslarlar adami
Şirket kardesimin üstüne biz ortak değiliz
Kasa dediğim işte bankadaki hesap
Evet ben de ödemelerde sıkıntı yasayınca bunlari dile getirmek durumunda kaldım zaten ama eve aldıkları ette bile gözüm oldugundan karısının hırsız mı oldugundan falan konular o kadar saptırıldı ki
Ben ona hıc kıyamam cok zayıf cok sigara içio
Hergun evden meyve götürürüm yesin vitamin alsın diye
Gece bişi olsa aramamm mesela uyuyordur falan diye uykusu bölünmesin diye

Yarıya kadar "Eee ne var, harcasın, eşi ile kendi aralarındaki bütçeleri" diye okuyordum ki sonlara doğru işin rengi değişti.
Ne yapacaksın canım, şirket kardeşinin ise madem bırakacaksın burunları sürtünce ağlaşacaklar, sen abla olarak uyarmışsın.

Zor bi durum Allah sabır versin öncelikle
Kardeşin ağırlığını koymalı bi an önce yoksa bu gelin kardeşinin yakında sizin ailenizin tüm mal varlığını anasıgilin üstüne yapar Allah Korusun
Ayyy Allah böyle insanlarla karşılaştırmasın
AMİİİN

K
Ortak mısın maaşlı çalışan mı? Ayrıca kadının harcamaları seni hiç ilgilendirmez, bu kadar kıskanma yengeni. Yapabiliyorsan ders al, sen de yaptırt aynılarını kocana.
kıskanmak değil bu sanırım ne demek istediğimi anlamadınız
Benim eve giren cıkan parayı biliyor musununuz kıslanıyorsunuz dediniz
Kocam bana destek zaten her konuda
Ama bu karsılıklı ben de ona desteğim

Direkt kıskanlıktan girdiniz olaya bravo

Haklısınız elbette.
Ama kardeşiniz de bu kadar kör mü? Vurdumduymaz mı? Saf mı?
Yani normal gelmedi bana.. Mutlu mu evliliğinde?
Bu kız çok iyi bir okulda iyi bi bölüm filan okuduysa az maaş alıyomuş şuan, başka iş baksın da daha fazla kazansın, doyar belki gözü.
Şirketinizin hesaplarını, maaşlarınızı acilen yeniden düzenleyin, iş başka kardeşlik başka diye düşünmenin vakti gelmiş geçiyor bile
Evet bu kadar kötü
Baska iş değil kardesim daha diyor ki abla karım cok yoruluyor eve gidiyoruz gece ep yorgun diyor az daha kazanayım calıstırmayacagım diyor

Kız bu sefer de gezmekten yorgun düşecek:))))

Benim maaşım da yuksek az değil zaten ben şirkete daha fazla sermaye ayrılması gerektiğini düşünüyorım harcamalarını biraz kısması gerktiğini

X