Derdim nickimdeki gibi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

sozdeshamelessamahonest

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2020
4
1
Herkese selamlar :)
Şöyle başlayım , ben bundan yaklaşık 1 sene önce başka bir şehire kaçtım. Sebep, ablam ve kavgalar. Ardından annem geldi yanıma 1 yıl kadar oturduk. Buraya kadar mükemmel dimi. Asıl olaylar şimdi başlıyor. Eski şehrimi ve arkadaşlarımı çok özlediğimden dönmek istedim ve o sıralar ablamla yeni yeni konuşmaya başladık. Fakat bana bu sırada sürekli eski eşinden yakınıyor yeni eve çıkacağından fakat birkaç ay süreceğinden vs. bahsediyor. Bende aldım gazımı kredi çekeyim beraber eve çıkalım dedim. (hayatımın en büyük aptallığı fakındayım.) Ama bak dedi düzeldin mi değiştin mi? (ki ben haa aynı benim zırta pırta sorun çıkartan herkesle de sorun yaşayan kendisi.) He dedim değiştim. Demeseydim keşke.Çektim krediyi. İşte 1+1 yeter bize. Döşemeye gerek yok. Başımızı sokacak evimiz olsun yeter. Ben sana kredi için yardım ederim. Çalışırız zaten yeter diyip duruyordu. Böyle böyle daha çok gaza geldim fakat hayat tokatlarını ilk günlerden atmaya başladı. Tartışmalar kavgalar , dedim sus gerginlik var taşınıyoruz gözlemleyim. Bakın bu krediyi ben İSTEYEREK çektim ve bir anda evi bulup döşemeye başladık para bitti. Dedi ki para bitti biraz dha lazım bu paranın 1,6 katı krediyi ÇEKTİRDİ. Velhasıl bu evin kabasını ikimiz aldık kalan herşeyi erkek arkadaşımla beraber temizleyip yerleştirdik. kendisi benimkinin yarısı kredi çekti bu arada. Tabi ben evin 6 aylık kirassını karşıladığım , yeterli odunu aldığım , yeterli yiyeceği aldığım (kendisi gidip aldı fakat benim paramdan) da normal olarak daha fazla para kalmadığı için (kalanıyla tv kombi zırt zurt %70 benden donatıldı ev) faturalar ve kalan yiyecek alışverişlerini 1-2 dolabı o ödedi. Ve bizdekavgalar patlak vermeye başladı. İlk olarak evde iş yapmamamdan çıktı. Sende yapıyorsun dediğimde iş bölümü yaptık. Sözde! yaklaşık 2 hafta evin her yerini temizledim. Yalanladı. İşe başladım 2 ay oldu faturaya alışverişe yarısını veriyorum. Yalan oldu. (İşe başladığımdan beri veriyorum ki zaten 3 aydır oturuyoruz). Onun tarafından ilk ben çektiğim krediyi o eve çok az harcamış oldum. Sonra hiç harcamamış oldum. Sonra o benden çok harcamış oldu. Bu arada da konu komşu arkadaşları herkese rezil oluyoruz bana anlatma diyor kendisinin çenesi durmuyor. Sonra ben gittim bankaya dökümanları aldım oturdum tek tek de hesap yaptım meblayı çıkarttım yüzüne gösterdim bu sefer o bunları dememiş oldu sadece benden çok harcamış. Kendisi de alacakmış al diyorum alcam diyor icraat yok :KK70: Erkek arkadaşum hayır abla böyle de dedin diyor , sen de işine geleni duyuyorsun be x diyip bi yüzsüzlüğe imza atıyor.Evi beraber ve kendi temizlediğimi yalanlıyor. Ki bunlar benim sadeleştirmiş anlatımım. Ne hakaretler dönüyor. Ne bağrışmalar. Sırlarımı annem varken bas bas bağırarak söylüyor üstüme oynuyor. Sende bunu yaptın abla dediğimde ben iftiracı şeytan oluyorum. Ki bi önceki tartışmada üstüme saldırıyor ben onu yere yatırıp bırak diyorum bırakmıyor , ilk saldıran ben olmuş oluyorum. Bana alakasız saçma bir şekilde kendi arkadaşlarının ç(b)okluğundan benimliklerin yokluğundan bahsedip duruyor. Ben az ve öz arkadaş seçerim milletle uğraşmayı sevmem. Tüm arkadaşlarımda liseden beri görüştüğüm kişiler. Daha neler neler buralara sığdıramam ablam tarafından ne iftiralara maruz kalıyorum artık canımı çok sıkmaya başladı. Ya dava açıcam ya da davalık olucaz bana yol gösterin. Kanımdan utanıyorum aynı candan çıktık. Bölük pörçük anlatmış olabilirim merak ettikleriniz varsa sorun. Ben bu evde kafayı yemek üzereyim yol gösterin.
Bu arada erkek arkadaşımın eve gelmesinden şikayetçi fakat kendi arkadaşları (iki cinstende) geliyorlar uruyorlar hatta kalan oldu laf etmiyorum. Fakat bunlar da yalan oldu :KK70: mesajlarım duruyor x canım falancı gelecekmiş geliyorum diye diyorum hala yalancııı iftiracıııı diyor. yazık annemde bi benim üstüme oynayabiliyor fakat benim şalterler atıyor. Konu komşuymuş arkadaşmış çevreymiş ABLAMIN ağzından duymayan kalmadıç Nickim gibi herkesin gözünde utanmazım kötü kardeşim beterim abuuuyum ama neyseki ben millete car car konuşup kendi tarafıma çekip mahalle tartışması yaratmayı sevmiyorum. herkesin aklı var gözü var isteyen istediğini konuşsun ama bu ev beni darlıyor delirdiğimi hissediyorum please help S.O.S

Nickinizden hiçbir şey anlaşılmıyor. Öncelikle onu bilin.

Çözüm olarak evi satıp borclari kapatıp yollarınızı ayırın.

Birlikte yaşama olgunluğu ve dinamiği ikinizde de yok.

Yere yatırmak,sac bas girmek, yalanciii, iftiraciii gibi hareketlerinizden benim anladığım bu.
(Aslında fazlası da neyse)

Birlikte durdukça daha kötü olacak. Perşembenin gelişi için çarşambayı beklemeye gerek yok.

İnsanlar size utanmaz diyor ama siz dürüst olduğunuzu iddia ediyorsunuz. Peki ama bunun konuyla tam olarak ne alakası var ki?
Madem herkesin gözünde böylesiniz o zaman sizde sözde değil "özde" utanmaz ama dürüst olun.:KK62: En azından ablanızın bu tavırlarına karşı deneyebilirsiniz. Ben çekmezdim açıkçası.

Shameless: utanmaz
Honest: dürüst.

Konunuzu da hayretler içinde okudum. Abla kardeş arasında kavgalar çok olur bizde de oluyor ama kısa sürer, birbirimize kıyamaz sarılırız ve unutur hiçbir şey olmamış gibi devam ederiz.

Sizinkinin ulaştığı boyuta çok uzağım. Nasıl bi ablalıktır dedim okurken. Tek çözüm evi ayırmak gibi gözüküyor. Yüz göz olmuşsunuz olacağınız kadar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X