Derdimi anlatabilecegim kimsem yok hic tanimadigim insalara anlatmak istiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anladım. Sizce hastaneye yatırırlar mi benim bi hastalığım yok ki sadece onlar bana inanmıyorlar hastaneye yatmanın ne faydası olacak
hastaneye yatırıp yatırmayacaklarını ben bilemem. bilir kişi de değilim bu konuda.
ailenize durumu anlatın ve birlikte gidin. tacizden sonra zaten bozuk olan kaygı durumunuz daha da artmış ve travmaya neden olmuş. "bazı şeyleri olmadığı halde görüyorsunuz muhtemelen". ailene inandıramayacağın da bir durum yok, yeri belliyse adamın. ama ailen bu durumu bilmiyorsa ve sen bu yüzden intiharı düşünüyorsan tekrar doktora gitmekte fayda var. hoş insanlar benden uzaklaşır diye gitmek istemiyorsun ama bir yandan da ölümü düşünüyorsun. demek ki insanlar o kadar da önemli değil

E taşındığı yeri biliyorsanız aile büyüğünüz birine söyleyin gidip konuşsun medeni insanlar gibi
Yanına kimseyi gönderemem adam uyuşturucu bağımlısı içerden yani çıkmış 4 5 senedir hapisteymis sağlam bir insan değil aileme zarar verir

Evet eminim görüyorum sürekli burada.
Ilaç da kullanıyorum ben hayal görmediğime eminim ama ilaçlar rahat uyumam sağlıyor o yüzden düzenli alıyorum.
Peki sizin gördüğünüzü aileniz görmüyor mu bahçede dolaşıyor karşıdan ev tuttu diyorsunuz. Bakın burası size yardımcı olamaz lütfen doktorunuzu görün acilen.

Peki sizin gördüğünüzü aileniz görmüyor mu bahçede dolaşıyor karşıdan ev tuttu diyorsunuz. Bakın burası size yardımcı olamaz lütfen doktorunuzu görün acilen.
Ben burdakilerden yardim beklemiyorum zaten kimse bir sey yapamaz biliyorum. Sadece artık çok bunaldim ve birileriyle konuşmaya ihtiyacım vardı.
Ailem görmüyor adamı bu nasıl oluyor anlamıyorum benim tek olduğum zamanları bekliyor sanırım

Yanına kimseyi gönderemem adam uyuşturucu bağımlısı içerden yani çıkmış 4 5 senedir hapisteymis sağlam bir insan değil aileme zarar verir
Bu kadar ayrıntıyı sen nerden biliyorsun birde emniyete gitmişsin polis kayıtları varki adam serbest kaldı dediğine göre bu kayıtlara rağmen aileniz neden size inanmasın aynı adamsa sizi takip eden tekrar emniyete gidin ailenizle yukarıda arkadaşın dediği gibi fotoğraf çekin deliliniz olsun uzaklaştırma kararı alın

Fil Bo Riva Fil Bo Riva 'ya katılıyorum. Çoğu kişinin iyi niyetle bir şeyler yazacağına şüphem yok. Ancak buradaki yorumların senin duygudurumunu nasıl etkileyeceğini bilemeyiz. Ama şu kadarını söyleyebilirim ki doktorun senin için her zaman en doğru kararı verir. Bu rahatsızlığın konusunda da en çok ona güvenmelisin. Hastaneye yatma ihtimalini inan bilmiyorum. Ama sağlık dediğimiz için bedensel ve ruhsal olarak iyi olma durumudur. Yani doktor hastaneye yatmanı tavsiye ederse bu seni "deli" yapmaz. Herhangi bedensel bir hastalık yüzünden hastanede tedavi görenlerden bir farkın yok yani. :KK66: Umarım bir önce sağlığına kavuşursun.

Bu kadar ayrıntıyı sen nerden biliyorsun birde emniyete gitmişsin polis kayıtları varki adam serbest kaldı dediğine göre bu kayıtlara rağmen aileniz neden size inanmasın aynı adamsa sizi takip eden tekrar emniyete gidin ailenizle yukarıda arkadaşın dediği gibi fotoğraf çekin deliliniz olsun uzaklaştırma kararı alın
Bu ayrıntıları polise gittiğimde öğrendim. Ailem ilk anlattığım zaman bana inandı aslında hatta beni okula annem bıraktı bir süre ama yanımda biri varken o adamı hiç görmüyordum ve gördüğüm zaman da birden ortadan kayboluyordu ilk zamanlarda hem bunlar yüzünden hem de doktor psikoz teşhisi koyduğu için ailem bunun hastalık olduğunu düşünmeye basladi

Bu ayrıntıları polise gittiğimde öğrendim. Ailem ilk anlattığım zaman bana inandı aslında hatta beni okula annem bıraktı bir süre ama yanımda biri varken o adamı hiç görmüyordum ve gördüğüm zaman da birden ortadan kayboluyordu ilk zamanlarda hem bunlar yüzünden hem de doktor psikoz teşhisi koyduğu için ailem bunun hastalık olduğunu düşünmeye basladi
Bundan sonra Yapmanız gereken Doktorunuza güvenin bence tedavinizi tamamlayın. Hekiminiz bundan sonraki süreçte sizin için en doğru kararı verir korkmayın.Herşeyi ailenizle de konuşun içinize atmayın. Sağlıcakla kalın

Ailenizle konuşun , evin çevresini görecek şekilde kamera taktırın ve bir firmayla anlaşın , görüntülerde sizin tarifinize uyan biri olursa polise haber versinler hemen . Böylece hem kimse senin yalan söylediğini düşünmez , hem de senin bazı şeyleri kabullenmen kolay olur.
Benim bir öğrencim de seninle benzer sıkıntıları yaşadı . Şimdi çoookkk daha iyi , tedavisini aksatmadı ama o .
Senin için dua edeceğim inşallah .

O kadar eminseniz fotoğrafını çekin bir şekilde. Aileniz size neden inanmasin, ailem gelince kaciyor tek ben görüyorum diyorsunuz. Siz konuşmaya karar verince, o kişi hic dışarı çıkmıyor nerden bilsin sizin onunla konuşacağınızo,evin karşısında ki daire diyorsunuz , aileniz bunu öğrenebilir orada kimin oturduğunu, ev sahibine sorabilir komsuya sorabailir , kapisini çalar. Ailenizi ikna edip önce o kişinin varlığına bakin inanmıyor diyorsunuz acaba araştırdilar mi? Erkrk arkadaşınızı bulmasi imkansız telefonla konuşurken duydu diyorsunuz adresi nerden bulsun , askerde diyorsunuz oraya birliğe girecek ,girebilecek imkani yok.

İlk mesajda hayaller, gölgeler gördüğünüzü yazmışsınız, bu adamın da beyninizin size bir oyunu olabileceğini kabullenmeyi deneseniz? Gerçekse bile hastanede size ulaşamaz, bence yatın hastaneye, orada kontrol altında kalın.

Askerdeki sevgiliniz ne zamandır askerde? Ne zaman dönecek? Aileniz sevgilinizden haberdar mı?

Mune Mune sitenin işleyişini bilmiyorum tam olarak ama üyeler arasında bildiğiniz bir psikolog arkadaş baksa konuya yanlış bişey söylemeyelim
Ailesi de anlamıyor kendisini demek ki kendisini gerçekten anlayan birisine ihtiyacı var

Öncelikle geçmiş olsun, sanırım hayatınızdaki değişiklikleri şu sıralar sizi biraz zorladı. Öncelikle sakin olun, korkmanızı gerektirecek bir durum görmedim ben anlattıklarınızda.

Onu rahat bırakması için ikna edebilirim belki. Sizce ne yapmalıyım bu konuda?
İkna olacağına inanıyor musunuz? Eğer ikna edebilirim derseniz gidip konuşun uygun ortamda. Ben olsaydım sizin yerinizde onunla konuşmayı bırak hiç umursamazdım. Benimle ilgileniyor olabilir ama onunla muhatap olmamı gerektiren bir durum yok, ikna etmek için emek vermem ve onun için uğraşmam yok gibi davranırım. Siz de bence böyle yapabilirsiniz.
Korktuğumdan değil kesinlikle. Sadece sevdiklerime veda etmeden gitmek istemedim
Kendinize zarar vermek çözüm mü sizce? Gençliğinize, hayallerinize yok yere kıymak ne kadar doğru? Sevdiklerinizi bile bile üzmemelisiniz, onları da düşünün ama önce kendinizi düşünün lütfen. 🙏
Bu hayatta bana inanan tek insan şu an benim yuzumden tehlikede başına ne geldi ne olacak onu bile bilmiyorum
Hayatının tehlikede olduğundan emin değilsiniz, hem öyle bile olsa kaç yaşında insan kendisini koruyabilir. Ayrıca sizinle konuşmaya korkan biri mi gidip ona zarar verecek, zannetmiyorum. Siz de sevgilinize güvenin, o adam ona zarar veremez. Kendisini koruyabilir.
İşinizle,okulunuzla meşgul olun ve arada dışarı çıkın arkadaşlarınızla, çok iyi geleceğinden eminim.

İlk mesajda hayaller, gölgeler gördüğünüzü yazmışsınız, bu adamın da beyninizin size bir oyunu olabileceğini kabullenmeyi deneseniz? Gerçekse bile hastanede size ulaşamaz, bence yatın hastaneye, orada kontrol altında kalın.

Askerdeki sevgiliniz ne zamandır askerde? Ne zaman dönecek? Aileniz sevgilinizden haberdar mı?
2 ay oluyor annem ve kardeşim biliyor sevgilimi
Daha önceden gördüklerim anlık şeylerdi böyle degildi

Simdi ben sizin anlattiklarinizin psikiyatrik oldugunu düşünüyorum hatta okurken bile "acaba hastanede yatip herseyden izole mi olsa keske belki o zaman daha cabuk iyileşir "diye düşündüm ama siz korkuyorsunuz bundan
Adamla ilgili ise kimse size somut delil olmadan inanmaz, gerekirse telefonla fotograf cekin ne bileyim eminseniz zaten ses kaydi ya da fotoğraflar ile kanitlanabilir bir sey
Bence acil doktorunuza danışın ve daha ciddi bir tedavi görün cünkü yasadiklariniz sizi cok yipratmis belki iyiye gidecekken taciz sonrasi psikolojiniz daha da kotuye gitmis olabilir (doktorunuz da bunu demis sanırım). Lütfen uzman destegi alin kendi iyiliginiz icin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X