Buzdolapları ve Derin Dondurucular Derin Dondurucu alacağım ama no-frost özelliği olmasa ne olur?

nisann_tr

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2017
2.570
3.894
37
Merhaba kizlar
Derin dondurucu alacağız artık buzdolabının dondurucusuna sığamıyoruz. Diğer beyaz esyalarim Siemens, dondurucu da mutfakta olacağından aynı marka aynı renk devam etsin diye bir model beğendim. Pazarlığını yaptık vs 3400 TL fiyat aldık bayiden. Ancak seçtiğimiz model no-frost degilmiş sonra tekrar özelliklere bakarken fark ettim.
Siemens no-frost modeller 6 bin TL civarı.baska markalarda da no frost olanlar çok da aşağı değil zaten
Derin dondurucuda no frost özelliği olmasa ne olur? Bizzat kullananlardan yorum alabilir miyim çok zorlanır miyiz ?

Bizimki de siemens derin dondurucu çekmeceli. No frost mu bilemiyorum GS33VVI31N modeli inox. Memnunum fiyatı da şuan baktım 3800'müş. Eğer bu model işinizi görecekse ben tavsiye ederim. Sessiz sedasız çalışıyor içine de bayağı bir şey sığıyor.
Özelliklerine baktım bizimki no frost değilmiş, ama bir farkı yok ki özellikle çekmecelerde buz tutma, yapışma olmuyor. Sadece en üst iki rafı telli çekmeceli değil. Buralara ince ucuz buzdolabı poşetleri koyarsanız onlar yapışıyor ama şu kilitli kalın buzdolabı poşetlerinden kullanırsanız hiç sorun yaşamazsınız.

Bizimki de siemens derin dondurucu çekmeceli. No frost mu bilemiyorum GS33VVI31N modeli inox. Memnunum fiyatı da şuan baktım 3800'müş. Eğer bu model işinizi görecekse ben tavsiye ederim. Sessiz sedasız çalışıyor içine de bayağı bir şey sığıyor.
Özelliklerine baktım bizimki no frost değilmiş, ama bir farkı yok ki özellikle çekmecelerde buz tutma, yapışma olmuyor. Sadece en üst iki rafı telli çekmeceli değil. Buralara ince ucuz buzdolabı poşetleri koyarsanız onlar yapışıyor ama şu kilitli kalın buzdolabı poşetlerinden kullanırsanız hiç sorun yaşamazsınız.

Ay canım cok teşekkür ederim cevabın için aynı model bizim baktığımız da, bizzat kullanan birinden yorum almak süper 🙂

Şuan liste fiyatı 3800 evet,
Sen ne zamandır kullanıyorsun şu karlanma buzlanma olayı nasıl acaba? Yılda bir mi altı ayda bir mı temizlik gerekiyormuş ondan sordum ne zamandır kullanıyorsun diye

Şuan liste fiyatı 3800 evet,
Sen ne zamandır kullanıyorsun şu karlanma buzlanma olayı nasıl acaba? Yılda bir mi altı ayda bir mı temizlik gerekiyormuş ondan sordum ne zamandır kullanıyorsun diye
5-6 ay oluyor bir karlanması yok şimdilik, karlanma durumunu bize söylemediler aslında bu karlanma sanıyorum ki daha çok sandık tiplilerde oluyor. Annemin uğur derin dondurucu var sandık tipli onda biraz oluyor karlanma, onun da kar temizleme aparatı var minik faraş gibi iki dakikada kazılıyor o karlar.

Bir şey olmaz. derin dondurucuyu kullanma sıklığınıza bağlı olarak ortalama yılda bir ya da en fazla iki kere dondurucu bölmesini boşaltıp buzları eritmeniz ya da kazımanız gerekecek (kazırken metal bir aperat ya da buzdılabını çizebilecek bir şey kullanmamaya dikkat edin. Şimdiki teknoloji ile üretilen buzdolapları, no frost özeliğine sahip olmasa da eskiden no frost özelliği öncesi üretilen buzdolapları kadar buzlanma yapmıyor. Ben yıllar önce no frost olmayan buzdolabımı ilk aldığımda iki sene sorunsuz kullandım sonra buzları çözdürmem gerekti. Buzdolabı eskidikçe bu yılda bir, sonra 6 ayda bire inebilir.

Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim bahsettiğim modeli aldık

Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim bahsettiğim modeli aldık
Merhaba. Konu eski ama ben de dondurucu arayışına girdim. Siemensteki satis görevlisi statik dondurucu tavsiye etti. No frost koku yapabilir dedi. Siz memnun musunuz acaba yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler

Merhaba. Konu eski ama ben de dondurucu arayışına girdim. Siemensteki satis görevlisi statik dondurucu tavsiye etti. No frost koku yapabilir dedi. Siz memnun musunuz acaba yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler

Merhaba, evet gayet memnunum. Şimdiye kadar bir kere buz çözdürme işlemi yaptık. O da cok hızlı çözüldü ben uzun sürecek sanmıştım. Başka problem olmadı zaten

No frostun temizlenmesi her zaman daha kolaydır. Kapatınca buz kar erimesi olmaz. Statik buzluklu olanlarda kapatınca buz ve kar erimesi olur. Temizlemesi biraz zaman alır. Ama statik buzluklu olanlar genellikle daha az elektrik harcar. Hangi modeli alırsanız alın alacağınız ürünü yıllık elektrik sarfiyatına görede satın almanız daha iyi olur.

X