Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Dermaroller ile saç dökülmesinden kurtulabilirmiyiz?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

minnaku

life is one day, it is also this day.
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2010
1.432
434
İğneler cilt altına ulaşıyor
Üzerinde mikro düzeyde 192 iğne bulunan küçük silindirik bir alet olan ‘dermaroller’, kişisel uygulama kolaylığı ve etkinliği sayesinde dermokozmetik sektörde büyük rağbet göreceğe benziyor. Özel olarak hazırlanmış bu mikro iğneler, deri üzerinde mikro kanallar açarak cilde uygulanan preparatların cilt altına 200 kattan fazla geçmesini sağlıyor. Uygulamanın ardından 10 dakika içinde kapanan bu mikro kanallar aynı zamanda cilt altında bir iyileşme mekanizması oluşturarak, vücudun kendi yapıtaşlarının yeniden oluşumunu hızlandırıyor.

Şah Yaycı yenlik için şunları söylüyor: “Üstünde 192 adet mikro iğne bulunan silindirik küçücük bir aparat dermaroller. Bu aparatı cildinizde artı ve çarpı şeklinde turlarla hareket ettirdiğinizde her bölgede bir yıldız şeklinde tur atıyorsunuz. Ciltte kolajen ve growt faktör salınımını hızlandırıyor. Adeta bir lazer mekanizması gibi işliyor. Cilt daha sıkı ve daha pürüzsüz bir hale geliyor. Brad ve Angelina çiftinin uyguladığı bu pratik çözüme bir artı daha ilave ederek çok önemli bir ipucunu da size vermek istiyorum. Dermaroller’ı cildinizde gezdirip mikro kanalları açtıktan sonra hazır preparatlar halinde temin edebileceğiniz kök hücre ekstrelerini sürdüğünüzde inanılmaz sonuçlar elde ediyorsunuz”.

İğneler cilt altına ulaşıyor
Üzerinde mikro düzeyde 192 iğne bulunan küçük silindirik bir alet olan ‘dermaroller’, kişisel uygulama kolaylığı ve etkinliği sayesinde dermokozmetik sektörde büyük rağbet göreceğe benziyor. Özel olarak hazırlanmış bu mikro iğneler, deri üzerinde mikro kanallar açarak cilde uygulanan preparatların cilt altına 200 kattan fazla geçmesini sağlıyor. Uygulamanın ardından 10 dakika içinde kapanan bu mikro kanallar aynı zamanda cilt altında bir iyileşme mekanizması oluşturarak, vücudun kendi yapıtaşlarının yeniden oluşumunu hızlandırıyor.

Şah Yaycı yenlik için şunları söylüyor: “Üstünde 192 adet mikro iğne bulunan silindirik küçücük bir aparat dermaroller. Bu aparatı cildinizde artı ve çarpı şeklinde turlarla hareket ettirdiğinizde her bölgede bir yıldız şeklinde tur atıyorsunuz. Ciltte kolajen ve growt faktör salınımını hızlandırıyor. Adeta bir lazer mekanizması gibi işliyor. Cilt daha sıkı ve daha pürüzsüz bir hale geliyor. Brad ve Angelina çiftinin uyguladığı bu pratik çözüme bir artı daha ilave ederek çok önemli bir ipucunu da size vermek istiyorum. Dermaroller’ı cildinizde gezdirip mikro kanalları açtıktan sonra hazır preparatlar halinde temin edebileceğiniz kök hücre ekstrelerini sürdüğünüzde inanılmaz sonuçlar elde ediyorsunuz”.

Çatlaklar: En önemlisi diğer bir çaresiz kalınan sorun ise çatlaklar! Yine bu sorun için geliştirilmiş hazır preparat ürünlerle %50’nin üzerinde bir başarı sağlanabiliyor.
Şah Yaycı’ya göre teknoloji ve nanoteknoloji, yaşımızın iyisi olmak adına ve iyi yaşlanmak adına ‘well aging’ konseptiyle can alıcı şekilde göz kırpıyor.

Gözaltı morlukları: Biliriz ki gözaltı morlukları estetik sektörünü en zorlayan sorun. Dermaroller’ı gözaltında gezdirdikten sonra üzerine kök hücre ekstereli göz altı için hazırlanmış özel preparatı sürdüğünüzde kısa zamanda çok başarılı sonuçları gözlemlemeniz mümkün.

Saç dökülmesi: Nanoteknolojinin bir hayli önem taşıdığı süreçte kök hücre ekstereli ve growt faktörlü hazır preparatlar önemli bir soruna daha çare buluyor. Saç yoksunluğu tedavisi için de geliştirilmiş özel seri yine dermaroller’ın saçlı deri üzerinde mikro kanalları açmasının ardından uygulanıyor. Ayrıca yeni geliştirlen ve nokkin ihtiva eden, nokkini yenileyen renokkin oluşumu vebuluşuna saç yoksunluğu tedavisinde önemli bir çığır açacağa benzer. Öyle ki nokkin vücudumuzda bulunan bir enzim ve saç dökülmesini engelliyor; onun salınımı durduğunda saç dökülmesi baş gösteriyor renokkin sistemi nokkinin salınımını hızlandırıyor. Nobel’e aday olarak gösterilen bu nanaoteknolojik çalışma çok yakında ülkemizde de olacak.

Dermaroller etki alanları:

Selülit

Sivilce yara izleri

Kırışıklıkları azaltma

Yaşlılık önleme

Büyük gözenekler

Saç (Alopesi) saç derisindeki kan dolaşımın artırır.

Çiller

Akne ve yara izlerinin giderilmesini sağlar

Kullanılan bakım ürülerinin hızlı emilimini sağlar.

Evde mezoterapi

Yaşlı ve kuru cildin yenilenmesini sağlar

Koloojen oluşumun artırır

Kan dolaşımın artırır

Ölü hücrelerin kolayca dökülmesini sağlar

Vücudun birçok bölgesinde kullanılabilir(göz altı hariç)

Yüzlerce yıllık akupunktur teknolojisine dayanmaktadır.

Özellikle saç dökülmesine karşı serum kullanan kişilerde serumun etkisini %40 artırmaktadır

Evet arkadaşlar dermaroller yukardada okuduğunuz gibi yüzdeki akneler, vücut çatlakları ve saç dökülmesi gibi bir çok soruna çare olabiliyormuş. Acaba içinizde dermaroller kullanıp saç dökülmesini önleyen hatta yeni saç çıkmasını sağlayan var mı? Kullanan arkadaşların deneyimlerini paylaşmalarını rice ediyorum.:KK69:

aranızda hiç saçları için dermarolleri kullanan yokmu ? nette çok etkili olduğu yazıyor, yukardaki yazıyı okuyunca baya ümitlendim ben kızlar..

Çok düzenli olmasada ben kullanıyorum, yani ortalama ayda 1 kez d.roll. yapıp sonrasında lacinia saç losyonumu sürüyorum..öncelikle ben losyondan memnun olduğum için ve d.roll. da losyonun etkisini artırdığı için faydasını gördüm.şampuan olarakta lacinia şampuan kullanıyorum ve buradan araştırıp okuduğum karanfil suyunuda yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.sonuç olarak hepsinden memnunum, eskisine göre dökülme azaldı ve ön kısımlarda bariz belli yeni saçlar çıktı.

Çok düzenli olmasada ben kullanıyorum, yani ortalama ayda 1 kez d.roll. yapıp sonrasında lacinia saç losyonumu sürüyorum..öncelikle ben losyondan memnun olduğum için ve d.roll. da losyonun etkisini artırdığı için faydasını gördüm.şampuan olarakta lacinia şampuan kullanıyorum ve buradan araştırıp okuduğum karanfil suyunuda yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.sonuç olarak hepsinden memnunum, eskisine göre dökülme azaldı ve ön kısımlarda bariz belli yeni saçlar çıktı.

cevap yazdığın için teşekkür ederim.bende d.roller almak istiyorum, cemre8282 saçların için sen kaç mm kullanıyorsun, yaparken canın çok yanıyormu, nasıl bir yöntem uyguluyorsun, birde d.rolleri kullandıktan sonra herhangi bir yan etkisi oldumu yazarsan çok memnun olurum.çok soru sordum ama benim için önemli olan hem sağlıklı bir yöntem olması hemde yeni saç çıkarmakta faydalı olabilmesi. Cevaplarına göre hareket edeceğim.

cevap yazdığın için teşekkür ederim.bende d.roller almak istiyorum, cemre8282 saçların için sen kaç mm kullanıyorsun, yaparken canın çok yanıyormu, nasıl bir yöntem uyguluyorsun, birde d.rolleri kullandıktan sonra herhangi bir yan etkisi oldumu yazarsan çok memnun olurum.çok soru sordum ama benim için önemli olan hem sağlıklı bir yöntem olması hemde yeni saç çıkarmakta faydalı olabilmesi. Cevaplarına göre hareket edeceğim.

Rica ederim ne demek, elimden geldiğince yardımcı olurum tabiki..benim kullandığım 1 mm lik, aslında yüzüm için almıştım ama saçımada uygulamamda sakınca olmadığına uzun bir süre araştırıp okuduktan sonra karar verip yaptım, yani yüz ve saç için tavsiye edilen 1 mm..başlarda heyecandan olsa gerek pek acı hissetmedim :44: ama sonraları oldukça hissetmeye başladım, uygulma öncesi ve sonrası kolanyağı ile dezenfekte ediyorum, olumlu etkisini gördüğüme inanıyorum çünkü kullanmış olduğum losyonun faydasını daha belirgin bir şekilde gördüm ön taraflarda minik minik saçlar çıkmaya başladı..sağlık konusunda benimde endişem vardı ama şükür bi sıkıntı olmadı.sizde en az 1,5 ay sabırla d.roll. ı haftada 1 yapıp lacinia losyonuda temiz saç derisine hergün günde en az 1 kere uygulayarak sonucu görmenizi tavsiye ederim..tabi gelişmeleri paylaşırsanız bende sevinirim :KK61:

Son düzenleme:
Rica ederim ne demek, elimden geldiğince yardımcı olurum tabiki..benim kullandığım 1 mm lik, aslında yüzüm için almıştım ama saçımada uygulamamda sakınca olmadığına uzun bir süre araştırıp okuduktan sonra karar verip yaptım, yani yüz ve saç için tavsiye edilen 1 mm..başlarda heyecandan olsa gerek pek acı hissetmedim :44: ama sonraları oldukça hissetmeye başladım, uygulma öncesi ve sonrası kolanyağı ile dezenfekte ediyorum, olumlu etkisini gördüğüme inanıyorum çünkü kullanmış olduğum losyonun faydasını daha belirgin bir şekilde gördüm ön taraflarda minik minik saçlar çıkmaya başladı..sağlık konusunda benimde endişem vardı ama şükür bi sıkıntı olmadı.sizde en az 1,5 ay sabırla d.roll. ı haftada 1 yapıp lacinia losyonuda temiz saç derisine hergün günde en az 1 kere uygulayarak sonucu görmenizi tavsiye ederim..tabi gelişmeleri paylaşırsanız bende sevinirim :KK61:

son bir sorum olacak :) saç boyadığınızda da kullanıyormusunuz birde d.rolleri nereden temin ettiniz memnun kaldığınıza göre kaliteli olsa gerek. artık bende en kısa zamanda sipariş vermek istiyorum ondan sonra gelişmeleri burada paylaşırım :))

:KK61: boya yapmayı düşünüyorsam eğer d.roll. dan önce yapıyorum, eğer d.roll. yaptıysam aradan en az 10 gün geçmesini bekliyorum çünkü sonuçta kimyasal ve normalde zaten zararlı bişey saç boyamak, nasılki d.roll. losyonların emilimini yoğunlaştırmak için destek sağlıyorsa hemen arkasından kısa sürede boya yaparsak boyanın zararlarınıda daha çok arttırmış oluruz :KK68: ben gitti gidiyordan aldım, bi sıkıntıda yaşamadım..bende sizdeki gelişmeleri bekliyorum ozaman :KK76:

bu arada bende en az bir buçuk aydır falan yapmadım d.roll. sanırım eskiye nazaran daha çok acıyor canım :KK59:

arkadaşlar,ben yurtdışından dermaroller aldım, ancak üzerinde kafaya "saça" uygulanmaz yazıyor,acaba sizlerinkinden farklı mı bu ? Aslında nette olan tüm roller ile aynı ama kafamda soru işaretleri uyandı ?

arkadaşlar,ben yurtdışından dermaroller aldım, ancak üzerinde kafaya "saça" uygulanmaz yazıyor,acaba sizlerinkinden farklı mı bu ? Aslında nette olan tüm roller ile aynı ama kafamda soru işaretleri uyandı ?

Ben yüzüm için almıştım, birkaç kezde uyguladım yüzüme sonrada hep saçım için kullandım ve kullanıyorum da..çok şükür hiçbir sıkıntıda yok :KK76:

evet kızlar bu konuyu aylar önce ben açmıştım. uzun bir süre araştırdıktan sonra saçım için kullanmak üzere 0,5 mm olan orjinal bir dermaroller aldım ve haftada bir olmak üzere kullanmaya başladım. ilk önce saçlarımı yıkayıp temizliyorum. (bu arada saçlarımı çamterebentin kattığım birkisel şampuanımla yıkıyorum) ardından dermarollerimi uygulayıp saç için kullandığım serumu sürüyorum. sonuç olarak saç diplerimden yeni saçlar çıkmaya başladı ve dökülmem azaldı. tabi arada başka bakımlarda uyguluyorum ama temel bakımım bu şekilde. uygulamak isteyen arkadaşlara tavsiye ederimm :))

ne demek bı dermorel ilk defa duyuyorum nerden alıyosunuz bunu eczanede satılıyomu u dediğinizşey bana anlatırmısın biraz

valla bende merak ettimm.
adını duydum ama nasıl alınır? nasıl uygulanır? herkes uygulayabilirmi? ücreti nedir?
bilen bizide bilgilendirsinnn

ne demek bı dermorel ilk defa duyuyorum nerden alıyosunuz bunu eczanede satılıyomu u dediğinizşey bana anlatırmısın biraz

canım avrupada saç dökülmesi olan pek çok insan dermaroller kullanıyor. uzun zamandır bu konuyu araştırıyordum. ben internetteki büyük bir alışveriş sitesinden ZGTS marka olanından aldım. orda neye benzediğini görebilirsin. fiyatı 70 tl idi. şimdi ne kadardır bilemiyorum. orjinal olmasına dikkat edin. dermarolleri temiz saç derisine yıldız oluşturacak şekilde dökülme olan bölgeyi 10 defa bastırarak geçiyorsun. sonrada besleyici serum sürüyorsun. umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

Babamda sacdokulmesi icin dermaroller kullaniyor.
Dermarollerden sonra bioxcin ampulleri ve minoxidil kullaniyor.
Saclari gurlesti..

o iğneler kafa derisini acıtıp kanatmıyor mu?
sanırım bu saç bidini uyarıcı iğneler..
şekline baktım rulo şieklimnde bişi ucunda iğneler var acır ya

Cok fazla acitmiyor, tabi tum gucunle bastirmak ayri.
Bence bu biraz aci siniriyla alakali.
Kiminin cani kucucuk biseyden bile cok acir.
Kimisi bisey olmadi der gecer gider.

o iğneler kafa derisini acıtıp kanatmıyor mu?
sanırım bu saç bidini uyarıcı iğneler..
şekline baktım rulo şieklimnde bişi ucunda iğneler var acır ya

canım kesinlikle hiç acımıyor. sinek ısırığı gibi bir acı diyebilrim. zaten aşırı bastırmanada gerek yok.

X