Dertleşme iç dökme

Gün içinde ilişkiniz nasıl peki, ilgili mi hem cinsel olarak hem duygusal olarak.
Yoksa bir uzaklaşma belirtisi var mı
Size tavsiyem eşinize ben çirkinim artık, çirkin oldum gibi gibi şeyler söylemeyin eşeğin aklına kabuğu sokmayın:)
Her zaman güzel oldum, iyi oldu, çok yakıştı gibi şeyler söyleyin.
Cinsel olarak ilk günkü gibi. Duygusal olarak da sıradan türk erkeğine dönüştü. Sevilmedigimi düşünmüyorum.

Tavsiyeniz güzel. Ama Güzellik konusunda gerçekten takıntılı olduğu için ben ne desemde o herşeyin farkında zaten .

Adam şuan ağzını açıp hiç bir şey demiyor. Eskisi Gibi güzellik takıntım varsa demiyor. Bana da güzelsin diyo zaten ama ben adamımi tanıyorum. 😥
Eşinize bu durumu yansitmayın. Siz kendinizi çirkin görürseniz eşiniz de öyle görür. Aslında bu güzellik çirkinlik değil bence aura, enerji, özgüven. Siz bunları kaybetmişsiniz.
Maddi imkanınız varsa yüzünüze birkaç dokunuş size iyi hissettirir. Spor salonlarında vücut şekillendirici aletler var ve gerçekten işe yarıyor, bel bölgesi için arkadaşım kullanmıştı.
Evlilik bu degil, eşiniz sizinle sadece güzel olduğunuz için birlikte olduysa çok acı bir durum, herşey insanlar için güzellik geçicidir. İnsan eşine sonsuz güvenmek ister, her halükarda yanında olacağını bilmek ister. Sizi birbirinize bağlayan yaşanmışlıklar, anılar, birlikte üstesinden geldiğiniz sıkıntılar vs bunların değeri yok ise sırf güzellikten dolayı gözü başka kadınlara kayacak bir adamsa harcadığınız zamana yazık.

ne üzülüyorsunuz, her şeyin çaresi var. azıcık kendinize para biriktirin, altın iğnedir bir iki dolgudur yaptırın gitsin bi doktorla görüşüp. psikolojinizi böyle şeylerle bozmayın, siz kendinizi içten iyi hissetmezseniz zaten dıştan güzel gözükemezsiniz. o enerji çok başkadır.

Eşinizdeki de güzel taktikmiş.
Ben çok güzel,en güzel kızla beraber olurum diye cümle aleme duyurmuş.
Kadınlar güzelliğini kanıtlamak için peşine takılmışlar adamın yazan yazanaymış:)

Bide şöyle bişey var. Ona mı takıldın diyenler olur belki..

Eşim beni hep "çirkin" diye severdi. O dönemler Kuzey Güney dizisi meşhurdu falan. Kuzey Cemreye çirkin derdi bilenler bilir. Eşim de o dönem bana öyle derdi ve ben bundan gayet memnundum . Adam şuan o kelimeyi kullanmıyor bana . Çünkü gerçeklik taşıyor bence o yüzden söylemek istemiyor.

Yani gözümle görmediğim için çok yorumda bulunamıyorum belkide siz çok takıntı yapıyorsunuzdur. Ama kimse aynı kalmıyor ki. Özellikle kadınlar doğum ve sonrasında çocuklarla uğraşmak falan derken daha çok etkileniyor.
Bu kadar takıntı yaptıysanız spor ya da plates yapabilirsiniz. Ya da ne bileyim ufak estetik müdahaleler yaptırabilirsiniz. Artık herkes yaptırıyor zaten. Yani kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaksa diye diyorum.

Kocanızda sırf güzelsiniz diye sizle olduysa zaten başından yanlış var demektir. Çünkü insanız biz ve yaşlanıyoruz hepimiz. Hiç kimse aynı kalmıyor.

Eşinizdeki de güzel taktikmiş.
Ben çok güzel,en güzel kızla beraber olurum diye cümle aleme duyurmuş.
Kadınlar güzelliğini kanıtlamak için peşine takılmışlar adamın yazan yazanaymış:)
Ya aslında tam öyle değil. Eşimde şeytan tüyü vardı yani Aurasi iyiydi. Ses tonu konuşması Espri yeteneği falan kızlar bayılıyordu . O pek pas vermiyordu. Herkese arkadaş gözüyle bakıyordu.
Kendi erkek arkadaşları da Tescilli güzel arıyor falan diye dalga geçerlerdi.

Henüz 30 yaşındasınız. 3 30 değil.
Spora başlayın. Cilt bakımı, dolgu ve botox gayette toparlanırsınız.
Bu kadar güzellik takıntısı olup, sırf güzel diye sizinle evlenen adam için değil kendiniz için önem verin kendinize.

Önceden hafif bı makyajla solda ki gibi olurdum şimdi sağdaki gibi...

Sanırım anlatabildim şuan.

Eklentiler

• InCollage_20231208_215207402.jpg
    InCollage_20231208_215207402.jpg
    109,3 KB · Görüntüleme: 26
Henüz 30 yaşındasınız. 3 30 değil.
Spora başlayın. Cilt bakımı, dolgu ve botox gayette toparlanırsınız.
Bu kadar güzellik takıntısı olup, sırf güzel diye sizinle evlenen adam için değil kendiniz için önem verin kendinize.
İlk başlarda herkes öyle diyordu seni kullanıyorum evlenmez falan diyorlardi.

Hatta çok kinandim. Çünkü onun evinde kaldım bı kaç kez . Ama niyeti ciddiydi. Kafalarımiz da uyustu. Çok geçmeden çok güzel bı şekilde evlilik teklifi etti ve 6 ay içinde evlendik.

Takinti yapmissiniz kendinize gercekten, gidin bir guzellik merkezine, neler istiyorsunuz yuzunuzde masrafini cikarin soyleyin esinize. Eminimki sen halâ cok guzelsin diyecektir😄🤣🤣🤣🤣

Güzellik, dış görünüş kesinlikle önemli. Bunu yadsıyan da sadece teselli veriyordur. Fakat şöyle bir nokta var ki siz sadece bundan ibaret değilsiniz. Yani siz benim yakın arkadaşım olsanız, size baktığımda görünüşünüz sadece sizi siz yapan unsurlardan biri olur. Ben sizi auralı, hoş, güzel, zarif bir sürü sıfatla tanımlayacaksam bunların hepsine her şeyiniz dahil. Yani sizi yolda gören insanlar dışında kimse size yanından geçip giden bir obje gibi bakmıyor, bakamaz da.
10 yıl gibi bir süre diyorsunuz, ben 10 yıl öncesinde olsam bugünkü eşimle evlenir miydim bilmiyorum. İnsanlar değişiyor çünkü. Eşiniz için o dönemlerde hayatını paylaşacağı insan için tek kriter güzellik olabilir, bilemem, yüzeysel de diyemem. Herkes farklı. Ama bugün 30'lu yaşlarda hala bu düşüncede olduğunu siz bir kadın olarak hissediyorsanız bu da ikiniz açısından kötü. Genelde hissedilenler doğrudur, sözle ifade edilenler haricinde. Mesela size artık şaka yollu "çirkinim" dememesi gibi.
Burada eleştiremem, benim fikrime göre insanın eşini sadece görsel ölçütlerle seçmesi hem biraz özgüvensizlik hem de boşluk barındırıyor. "Güzel kadına sahip Adam" olmak. İnsanın eşiyle gurur duyması tabiki güzel, fakat tek kritere indirgerseniz zamanla başka arayışların başlamaması kaçınılmaz. Bugün eşimden daha yakışıklı olanlar da var, daha zengin, ya da daha güçlü, daha entelektüel daha... liste uzar gider, fakat ben ondaki birleşimi seviyorum, tek bir şeye indirgesem zor olurdu.
Bence bu konu hakkında konuşabilirsiniz eşinizle, belki o yıllarda daha farklı düşünüyordu, şimdiki fikirlerini gerçekten biliyor musunuz?​

Güzellik, dış görünüş kesinlikle önemli. Bunu yadsıyan da sadece teselli veriyordur. Fakat şöyle bir nokta var ki siz sadece bundan ibaret değilsiniz. Yani siz benim yakın arkadaşım olsanız, size baktığımda görünüşünüz sadece sizi siz yapan unsurlardan biri olur. Ben sizi auralı, hoş, güzel, zarif bir sürü sıfatla tanımlayacaksam bunların hepsine her şeyiniz dahil. Yani sizi yolda gören insanlar dışında kimse size yanından geçip giden bir obje gibi bakmıyor, bakamaz da.
10 yıl gibi bir süre diyorsunuz, ben 10 yıl öncesinde olsam bugünkü eşimle evlenir miydim bilmiyorum. İnsanlar değişiyor çünkü. Eşiniz için o dönemlerde hayatını paylaşacağı insan için tek kriter güzellik olabilir, bilemem, yüzeysel de diyemem. Herkes farklı. Ama bugün 30'lu yaşlarda hala bu düşüncede olduğunu siz bir kadın olarak hissediyorsanız bu da ikiniz açısından kötü. Genelde hissedilenler doğrudur, sözle ifade edilenler haricinde. Mesela size artık şaka yollu "çirkinim" dememesi gibi.
Burada eleştiremem, benim fikrime göre insanın eşini sadece görsel ölçütlerle seçmesi hem biraz özgüvensizlik hem de boşluk barındırıyor. "Güzel kadına sahip Adam" olmak. İnsanın eşiyle gurur duyması tabiki güzel, fakat tek kritere indirgerseniz zamanla başka arayışların başlamaması kaçınılmaz. Bugün eşimden daha yakışıklı olanlar da var, daha zengin, ya da daha güçlü, daha entelektüel daha... liste uzar gider, fakat ben ondaki birleşimi seviyorum, tek bir şeye indirgesem zor olurdu.
Bence bu konu hakkında konuşabilirsiniz eşinizle, belki o yıllarda daha farklı düşünüyordu, şimdiki fikirlerini gerçekten biliyor musunuz?​

Şöyle ki bı kere açtım falan sen artık beni beğenmiyorsun diye.

Kabul etmedi saçmalama kuruntu yapıyorsun. Çok güzelsin falan dedi . Ama içten demedigini anlıyorum. Ve asla bunu dile getirmeyecek bı insan kırmaktan kesinlikle korkan bi insan. İncitmez yanı. Gecen arkadaşlarla yemeye gittik
Orda da konu açıldı oğlum hala güzellik takıntın var mı dediler. Oda e yanimdakinden belli değil mi falan dedi gülüştuler sonra şaka bı yana Allah beni biliyor bak iki kızımda dünya güzeli oldu. 3 tarafım çevrili güzellerle falan dedi. .

Ama iş ciddiye bindiğinde ya ben çok mu yakışıkliyim falan diyor. Konuyu uzatmiyo. Bende pek açmıyorum çekiniyorum yani.

Yani aradan 10 yıl geçmiş konu sahibi.
Ne eşiniz aynı insan ne siz aynısınız.
İki tane dünya güzeli kızınız olmuş.
Yirmili yaşlardaki düşüncelere kapilmaniz çok saçma açıkçası.
Hayır ayrıca eşiniz de 26 yaşında çok yüzeysel bir insanmış 36 yaşında iki çocuk babası insan o kadar yüzeysel değildir bence.
Kaldı ki güzellik çok göreceli bir kavram.
Hayır birde sizin iyi giden evliliğiniz olmasa isterseniz Adriana Lima olun ne fark ederdi ki ?

Kabul etmedi saçmalama kuruntu yapıyorsun. Çok güzelsin falan dedi . Ama içten demedigini anlıyorum. Ve asla bunu dile getirmeyecek bı insan kırmaktan kesinlikle korkan bi insan. İncitmez yanı. Gecen arkadaşlarla yemeye gittik
Orda da konu açıldı oğlum hala güzellik takıntın var mı dediler. Oda e yanimdakinden belli değil mi falan dedi gülüştuler sonra şaka bı yana Allah beni biliyor bak iki kızımda dünya güzeli oldu. 3 tarafım çevrili güzellerle falan dedi. .

Ama iş ciddiye bindiğinde ya ben çok mu yakışıkliyim falan diyor. Konuyu uzatmiyo. Bende pek açmıyorum çekiniyorum yani.
E Allah aşkına adam daha ne desin yani gayet güzel açıklama yapmış.
Çok güzel cümleler kurmuş.
Birde konu sahibi 10 yıl geçmiş zaten durup durup size iltifat etmesini beklemeniz cok gerçekçi gelmedi bana açıkçası.
Keşke ilk yıllarda bu kadar iltifat etmeseymis beklentiyi yükseltmiş malesef.
İşe baslayinca bu tarz düşünceleriniz azalır bence.

Evli adama eşinin yaninda hâla güzellik takıntım var mı diye sorulması ilginçmiş. Esiniz güzel yanıt vermiş.
10 yıl önceki gibi sürekli iltifat etmesini beklemeyin sizde.
Eşinizi gözünüzde çok büyütmüşsünüz, yıksa 30 yaşında bir insan makyajın yapılmayacağı hale gelmez, çok çok kötü beslenip, üst üste ciddi sıkıntılar yaşamadiysa.
Dış görünüş bir noktaya kadar önemli ama siz ondan ibaret değilsiniz.
Kendinize, eşinizle ilişkinize bakışınız değiştirin. Eşinize karsi güzel değilim falan demeyi de bırakın. Ne müsabet yani. Kendinize niye böyle bir muamele yapıyorsunuz?

Okurken darlandım resmen. Herkes doğum yapıyor illaki bazı değişiklikler oluyor, ama eşinizin beklentisi maalesef sizin özgüveninizi yerle bir etmiş.
Ayrıca dünya güzelide olsanız belirli bir aşamadan sonra o ilk heyecanlar kalmıyor, iltifatlar bitiyor göz alışıyor görmeye çünkü sıradanlaşıyor herşey.
Kendinizi böyle hissediyor olmanız büyük ihtimalle dışarıya yansıttığınız enerjinizede etki edecek eşinizi olumsuz etkilemezsiniz inşeAllah, bir şeyi 40 kere söylersen olurmuş.
Ha birde eskilerin bir sözü var yüzü güzele 40 günde doyulur huyu güzele 40 yıl doyulmazmış. Daha çok gençsin...

X