dertleşmek istedim..:(

şu insanlar ne der olayından bi kurtarabilsem kendimi o zor girer bu eve birdahada işte yapamıyorum.zaten eşimin ailesinin yanına kesin gitmiycem babamda anneme bana göndersin eşini demiş.madem gidip gelcektiniz ne diye kızımı o haliyle üzdünüz kış günü bana ev taşıttınız bizi yıprattınız kzım oraya giderse benim evime gelemz diycekmiş.adam babama hakaretler etmiş para istemişti

kim para istemişti ben onu anlamadım bu hayatı sadece sen yasar sın bunu unutma el ne der diye yaşarsan ooooo kendince en doru neyse onu düşün kendini ve aileni kesinlikle ezdirme benim kocam babam annem hakkında bişey desin ben duyayım aynı sekilde onun ailesi fena olur aynı sekildede ben onlara yani eşimin ailesine saygısızlık yaptırmam vede saygımı korurum bir kere babam eve gelicekti bizim kocam off dedi burnunda getirdim nasıl onun ailesi gelip kalabiliyosa burda benim babamda gelicek annemde laf diyemez of diyemez sussun otursun omu hizmet veriyor ben veriyorum :21:

1. sorununuzda ben size kızıyorum. Bu kadar iyi niyetli olmaya gerek yok. Güzel bir gün geçirmek istiyorsunuz. Eşiniz size ablamı da çağıralım mı dedi mi hayır, siz ablasının huyunu biliyor musunuz ,evet. Yani bile bile lades demişsiniz kusura bakmayın. Çağırmayın yani ne olacak. Çağırınca çok mu kıymete bindi. Eşiniz "hayatım ne kadar incesin hep beni düşünüyorsun kimsem yok ablam oldun dedin çağırdın bi tanem" falan mı dedi? Aklının ucundan bile geçmemiştir eminim. E o zaman? Ha ben hayrına Allah rızası için yaptım diyorsanız da bu durum adamı daha fazla günaha sokar. Bir ton arkasından laf söylenmiş falan hayır mayır kalmamış yani. Üzerine bir de mutsuz bir gün. Hadi her şeyden geçtim madem geldi ve yanınızda oturmuyor, siz de çabalamayın o mutlu olacak diye. Ne paralıyorsunuz kendinizi. Ailenizden de hiç bir şey saklamayın. Tamam her küçük detayı anlatmanıza gerek yok ama size kötü davranan biri varsa haberleri olsun da böle aman kızım yalnız bırakma sen de içerde yanında otur falan demesinleri karışmasınlar.

2. Konu ise küçük çağlı bir krize sebep olacak bir konu. İnanılmaz derecede sakin karşılamışsınız hayret ettim. Eşinizin izni mi yok. 2-3 gününü size ayırabilecek kadar. Hayır sanki sıkıntılı bir yere de götürmüyorsunuz lütfetmesini gerektirecek. İnsan olanı güzel bir tatile davet ediyorsunuz. Ailesi ile de vakit geçirmek istiyorsa geçirsin ama burda eşi ve kızına yaptığı haksızlığı Allah sorar. Ama siz bu şekilde sakin karşıladıkça daha çok saçmalar gibi geliyor.

haklısınız bende eşimi düşünüp değer göreceğimi sandım ama olan bana oldu.eşimn 15 gün izni var ve eğer izin kullnmazsa parasını alabiliyor.ben dedim ozaman izin kullanma parasını getr bende o parayla tatil yapayım dedim tamam diyo çıldırcam ya

kim para istemişti ben onu anlamadım bu hayatı sadece sen yasar sın bunu unutma el ne der diye yaşarsan ooooo kendince en doru neyse onu düşün kendini ve aileni kesinlikle ezdirme benim kocam babam annem hakkında bişey desin ben duyayım aynı sekilde onun ailesi fena olur aynı sekildede ben onlara yani eşimin ailesine saygısızlık yaptırmam vede saygımı korurum bir kere babam eve gelicekti bizim kocam off dedi burnunda getirdim nasıl onun ailesi gelip kalabiliyosa burda benim babamda gelicek annemde laf diyemez of diyemez sussun otursun omu hizmet veriyor ben veriyorum :21:

canım eşimin babası babamdan para istemişti biz ortak ev almıştık bizi kovdularya babamı arayıp eve kattığımız parayı gönder falan demiş eşimi babama evlatlık vermiş artık babammış onın babası falan o yüzden babam bana atsın ben göndermiycem kızımı diycem diyomuş.eşim aileme karşı inanılmaz saygılı ve fedakar o yüzden bende ablası geldinki altta kalmayım diye düşünmüştüm.

evet aynı masraf olcak ama annem borcunuz var ben ödemezsem gelmem diyor e kendide ödeyemez yani gelmiycekmiş bi arkadaşım falan olsa hiç düşünmüycem ama gitcek kimse yok gözümü karartıp gitmem lazımki aklı başına gelsin ama oda işine gelir evde rahat rahat kafa dinler çok seviyo evde tek yaşamayı

bırak gecirsin bende evde tek basına kalmayı seviyorum bu kötü birsey değil ama o bunu belli etsede kabullen mek isemeyim umrumda değilmiş gibi davransada sen tavrını göstermiş olacaksın bunu icten ice bilecek bu ona yeter yetmezsede artık sana kalmıs canım ben böle konularda alttan almam kocamı cok sviyorum ama her evliliğin bir dengesi olmalı ben kocamsız bir yere gitmem oda bensiz gitmez zorlamaylada olmaz bu işler bir kere arkadasıyla gezmeye gitmek istedi bende tmm ddim gittim gezdim aradan 2 hafta gecti ben gitmek isedim olmaz dedi kıskanclıgından ondan sonra sende bir daha zor gidersin dedim gitmedi haksızlık yaptırma kendine ne kadar deger verirsen karsındaki de sana o kadar deger verir ama sen böle her seye iyi tarafından bakıp tmm dersenn ooooooooo o kim oluyomusta senin evine gelip sana surat yapıyo cocugu duvarları ciziyo sen gıkını cıkartamıyorsun hiç valla saygımı bozmam ama uyarımıda yaparım o anlar anlamak istemezsede kapı orda benim evime gelip kimse bana ikinci insan muamelesi yapamam yaptırmamm

canım eşimin babası babamdan para istemişti biz ortak ev almıştık bizi kovdularya babamı arayıp eve kattığımız parayı gönder falan demiş eşimi babama evlatlık vermiş artık babammış onın babası falan o yüzden babam bana atsın ben göndermiycem kızımı diycem diyomuş.eşim aileme karşı inanılmaz saygılı ve fedakar o yüzden bende ablası geldinki altta kalmayım diye düşünmüştüm.

ama senin ailen eşine bu kadar soguk ve saygısızmı her kez hak ettiğini yaşar demekki senin ailen eşine bu saygıyı hak ettiğini göstermiş canım benim ben tekrardan diyorum orası senin evinse kocanında evi sen gitmesende ailesi tabiki gelicek ama seni hor görüpte böle sacma sapan haraketlerdede bulunmalarına izin vermemmm verdirtme

bende aynı senin gibi düşünüyorum okadar misafir perver olalım dedim millet arkamdan on laf etti kendi kuzenlerim bile muhattap değilim sinir olduklarıma slm slm ilerisi yok hayatımda annem babam kocam birde Allah bana evlat verdimi o onların dısında kimseyi tınlamam cokta umrumda :KK14:

Misafirperverlik anlayana yapılır. Gelip bütün eşyalarıma kusur buldular, evimi beğenmeyip küçümsediler-iki maaşız daha lüx yaşamamız lazımmış-, bir ton da dedikodu yaptılar insanlar hakkında. Benim arkamdan yapmıyorlar mı sanki? Bir de evi incelettirip iyice bahane mi vereyim? Bende huzursuz oluyorum böyle. Bir sürü uğraş yemezler, yeseler yok soğanını ince kıyarım bu kalın ben yok içine şunu katarım sen neden katmadın? :KK52:

bırak gecirsin bende evde tek basına kalmayı seviyorum bu kötü birsey değil ama o bunu belli etsede kabullen mek isemeyim umrumda değilmiş gibi davransada sen tavrını göstermiş olacaksın bunu icten ice bilecek bu ona yeter yetmezsede artık sana kalmıs canım ben böle konularda alttan almam kocamı cok sviyorum ama her evliliğin bir dengesi olmalı ben kocamsız bir yere gitmem oda bensiz gitmez zorlamaylada olmaz bu işler bir kere arkadasıyla gezmeye gitmek istedi bende tmm ddim gittim gezdim aradan 2 hafta gecti ben gitmek isedim olmaz dedi kıskanclıgından ondan sonra sende bir daha zor gidersin dedim gitmedi haksızlık yaptırma kendine ne kadar deger verirsen karsındaki de sana o kadar deger verir ama sen böle her seye iyi tarafından bakıp tmm dersenn ooooooooo o kim oluyomusta senin evine gelip sana surat yapıyo cocugu duvarları ciziyo sen gıkını cıkartamıyorsun hiç valla saygımı bozmam ama uyarımıda yaparım o anlar anlamak istemezsede kapı orda benim evime gelip kimse bana ikinci insan muamelesi yapamam yaptırmamm

valla ben diyorum git gez ailenle parayı sen kazıyosun e yoruluyorsun izinde hakkın diye ama bensiz gitmezmiş illa benle gitcekmiş.sanırım bana misilleme olsun diye tatile gitmiyo.birde okadar kapalı kutuki anlamıyorum küsüyomu inciniyomu hiç bişey konuşmuyo adam fikri yok gibi.
evet haklısın evimde 2.insan muamelesi gördüm asıl buna içerliyorum birde çocuk evde top oynuyo uyarıyorum eşim hala top getiriyo inadıma yapmıyo ama akılda edemiyo yada çok akıllı çaktırmıyo yani hiççç tanımıyorum sanırım ben eşimi

Misafirperverlik anlayana yapılır. Gelip bütün eşyalarıma kusur buldular, evimi beğenmeyip küçümsediler-iki maaşız daha lüx yaşamamız lazımmış-, bir ton da dedikodu yaptılar insanlar hakkında. Benim arkamdan yapmıyorlar mı sanki? Bir de evi incelettirip iyice bahane mi vereyim? Bende huzursuz oluyorum böyle. Bir sürü uğraş yemezler, yeseler yok soğanını ince kıyarım bu kalın ben yok içine şunu katarım sen neden katmadın? :KK52:

birde şey yok mu mobilyalarını alırsın evini düzersin hevesli gelip demezlermi yok böyle olsaymıs daha iyimiş ama neysee hayırlı olsun demek yok :KK52::KK52::KK52:

ha birde benim görümce normalde daha konuşuyo bizim evde kardeşiyle falan kaynatıyolar en azından kızımla ilgilenip gülüyo falan ama ogün sanırım bilinçli yaptı yada ailemle diyalogumuza falan sinir oldu

merhaba arkadaşlar yine bi sorun ve yine ben.günlerdir sinirden patlama derecesindeyim anlatayımda rahatlayım dedim...şimdi problemim var:
1.problemim : geçenlerde annemler bize gelecekti ablamda tesadüf aynı gün gelmeyi düşünüyormuş.bende dedim hep birlikte olalım hazırlık yapalım halamları falanda çağırdım.görümcemlerinde çağırmak istedim eşime ayıp olmasın diye ama ne yalan söyleyim çocuğu aşırı hiperaktif olduğu için hep problem çıkıyo çokta istemedim gelmesini genelde döverek falan götürüyo ve hiç hoşlanmıyorum hareketlerinden.ama eşime gelsin dedim oda abla sende vakit bulursan gel bizim evde toplancak herkes falan demiş.neyse herkes geldi oturuyoruz.görümce hanımda oğluyla geldi ama bi afra tafra zaten suratsızdır ogün daha bi suratsızdı.bize gelir kabanını falan çıkarmaz eğreti oturup gider bişey yeyip içmez kendisi baya zengindir bizi beğenmiyo heralde...neyse abla üzerini çıkar falan dedim yok eşim ısrarla çıkarttırdı falan neyse bu bi köşeye geçti eşimin dibine girdi anlatıyoda anlatıyo.erkeklerde maç izliyo bu arada bizde bayanlar olarak evin ayrı bi bölümünde sohbet ediyoruz gel dedim sandelye çektim yanıma yok dedi babam dedi siz kalabalıksınız x hanımda burda yalnız kaldı hep birlikte buraya geçin bizde sandalyede oturalım falan dedi yok iyiyim böyle dedi.eniştemle falan sohbet ediyo babamların lafına giriyo ama bizimle oturmuyo.bizde hep birlikte oturamıyoruz evin düzeninden dolayı...koltuk sayısı yetmiyo kalabalığız ama aynı odada.neyse annmler bari sen geç falan diyolar beni yanına oturtuyolar ama kadın kendi diken üstünde bizide diken üstünde oturttu ne yediğimizden anladık ne içtiğimizden ne sohbetimizde.yanındada oğlu duvarlarımda boyanmadık yer bırakmadı bişey demiyo herzaman mudahale ederdi.resmen günümüzü mahvetmeye gelmiş gibi oturdu erkenden kalkıp gitti.anlayamadık ne yapmaya çalıştığını...ben aramadım diye düşünenler olabilir zaten aramız iyi değil bizim ama ben evime gelir hizmetimi ederim ama fazla görüşmem bize gelirken eşimi arar onu çağırırkende eşim arayıp çağırır.işte böyle misafirlerime rezil oldum çünkü ben hep iyi anlatırım kötü olsa bile malzeme olmamak için ve annemler üzülmesin diye.gitti arkasında halamlar bi sürü konuştu moralim bozuldu.günüm mahvoldu.birdaha çaırmayı düşünmüyorum ama eşiminde burda kimsesi yok diye kıyamadım çağırdım.işin kötüsü eşime rahatsoızlığımı anlattım ne dese beğenirsiniz sen çok inceliyorsun herşeyi oyüzden herşeyin ters gidiyo ablam öyle düşünmez.ya kendide gördü ortamı sanki orda değildi toz kondurmuyo ablasına.ama ben artık onunla aynı ortamda bulunmak bile istemiyorum okadar üzüldüm o kadar stres oldum ki o gün.hatasını anlayacak bi kadın olsa çekip karşıma konuşurumda öyle biri değil.kendini benim kaynanam sanıyo...kızım dedsine çok düşkün onun babası olan dedesiylede hiç anlaşamıyo onları öyle görünce ailemin kzıma nasıl düşkün olduklarını falan görünce kızdımı ki acaba..

2. problem..:biz yıllardır borç kira derken bi tatil yapamadık kışın dedimki eşime erken rezarvasyondan yer ayırtalım hazır elimizde biraz rahatladı gidelim 2-3 günde olsa kızımızlada bi tatil yapmış olalım dedim tamam dedi.geçen gün netten bakıyordum tatil yerlerine sordu bende konuşmuştukya dedim ben gelmem siz gidin dedi.dondum kaldım nasıl yani sen bizimle tatil yapmak istemiyomusun dedim hayır dedi.ben giderim gelmezsen gelme dedim artık.aslında macı izin alıp annesinin yanına gitmek ama ben oraya gitmemeye yeminliyim.önceki konularımdan bilenler vardır.6 aylık hamileyken kovuldum ben evden.eşime dedim burası senin evin karışamam gelirlerse görevimi yaparım ama beni götürme dedim tamam demişti.şimdi gelip kaldılar bende biraz düzlüğede çıktıkya eşim benden yüz buldu böyle yapıyo.şimdi gitsem tek başıma çocukla ne yapayım oralarda param olsa annemide götürsem oda yok.gitmekte çok sorun değil ama çok kırıldım bu adam benimle neden başbaşa tatil istemiyoki şimdi.
kusura bakmayın uzun oldu biraz ama dertleşmek istedim...ama 2.problem daha çok canımı sıkıyo görümce kapıyı kapatınca dışarda kalıyoda içerde kalanı napcaz bilemiyorum...

1. Sorunu tam anlayamadım ben. Siz görümcenizi sevmediğiniz gibi o da sizi sevmeyebilir, belki o da abisini kırmamak için gelmiştir sadece, bu yüzden fazla samimi olmak istememiştir. Veya canı bir şeye sıkılmış olabilir, gün içerisinde insanın başına can sıkıcı bir sürü şey gelebiliyor, belki konuşma modunda değildir. Sizin, bence, yapacağınız tek şey kadının üstüne gitmemektir. Konuşmak istemiyorsa konuşmasın. Kimse ölmüyor ya.

2. Tabi beraber gitmek varken eşinizin vazgeçmesi kırıcı. Bence bu konuyu konuşun, onunla beraber vakit geçirmek istediğinizi filan söyleyin. Hiç olmadı gidin tatile. Ben olsam evde kalacağıma kendim giderdim çocuğumla.

valla ben diyorum git gez ailenle parayı sen kazıyosun e yoruluyorsun izinde hakkın diye ama bensiz gitmezmiş illa benle gitcekmiş.sanırım bana misilleme olsun diye tatile gitmiyo.birde okadar kapalı kutuki anlamıyorum küsüyomu inciniyomu hiç bişey konuşmuyo adam fikri yok gibi.
evet haklısın evimde 2.insan muamelesi gördüm asıl buna içerliyorum birde çocuk evde top oynuyo uyarıyorum eşim hala top getiriyo inadıma yapmıyo ama akılda edemiyo yada çok akıllı çaktırmıyo yani hiççç tanımıyorum sanırım ben eşimi

seni resmen yok sayıyo ve sende saydırıyosun ölemii ben direk sölerdim lütfen cocunuza sahip cıkınız diye gelmezse gelmesinn aaaaa bu kadar cekmisim birde onlarlamı urasıcacm bizi okuyan edepsiz dicekler ama ne hak yerim nede kendi hakkımı yedirtirim arkadas vicdanım rahat şükür

ha birde benim görümce normalde daha konuşuyo bizim evde kardeşiyle falan kaynatıyolar en azından kızımla ilgilenip gülüyo falan ama ogün sanırım bilinçli yaptı yada ailemle diyalogumuza falan sinir oldu
Bir de kendini yabancı hissetmiştir kadın. Sonuçta siz büyük bir aile görüntüsü veriyordunuz orada, o da başka bir ailedenmiş gibi görmüş olabilir kendini.

birde şey yok mu mobilyalarını alırsın evini düzersin hevesli gelip demezlermi yok böyle olsaymıs daha iyimiş ama neysee hayırlı olsun demek yok :KK52::KK52::KK52:

ben artık onları aştım canım kulp takmalarına falan üzülmyorum artık zevk meselesi diyorum ama misafirlerimin yanında mahçup olmak çok üzdü beni her tarafımda sivilce doldu sıkıntıdan kaç gündür.aslında ben onun evine gitsemde hiç muhatap olmasammı aynını ona yapsam.yoksa hiççç ayak basmasammı

birde parayı o kazanıyor ne demek evin beyiyse o parada seninde cocugunun da hakkı var dinende bu böyle böylede olması gerekir zaten

bende hata var zaten çok alttan alıyorm ama kaldıramıyorum bazı olayları çok yoruldum ve sıkıntı çıkmasın laf olmasın diyorum çok mücadele verdim şimdi iki çift lafı yanyana getiremiyorum.sürekli açıklama falan yapıyorum yanlış anlaşılmamak için düşünün yani.bende gitmeyi düşünüyorum ama babamların tepkisindende çekiniyorum açıkcası.

Bu erkekler kütük ya. Kusura bakma canım. Al kızını gidin tatile Paşalar gibi anne kız tatil yapın. O da gitsin anasina. Tavrını da koy tabi. Hep alttan alan sen olma.

ben artık onları aştım canım kulp takmalarına falan üzülmyorum artık zevk meselesi diyorum ama misafirlerimin yanında mahçup olmak çok üzdü beni her tarafımda sivilce doldu sıkıntıdan kaç gündür.aslında ben onun evine gitsemde hiç muhatap olmasammı aynını ona yapsam.yoksa hiççç ayak basmasammı

ben gitmem sahsen muhattapta olmamm olduki mucize oldu gittim konusmam bile bende onun gibi üstümü cıkarmam bebegimle urasırım umrumda olmaz birde tip tip sinir dolu bakıslar atarımm :KK22::KK51:

arkadaşlar kendini yabancı hissetmiştir falan demişsiniz de erkeklerle gayet sohbet ediyodu oğlunun okul hayatını falan anlatıyodu ama bizimle konuşmuyodum arkasından gelip bizle oturdu maçıda izleyemedik ne konuşcamızı şaşırdık falan dediler.

X